Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciastko*************

Poradźcie coś

Polecane posty

Gość ciastko*************

Mam niebawem imieninki i chćęupiec jakieś dobre ciasta do pracy,bo nie mam kasy na kupienie ich. Doradźcie mi co mogłabym upiec,macie jakieś fajne przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki piaskowiec, może być jedno albo dwu kolorowy, niedrogi: - 25 dag masła - 4 żóltka - 25 dag cukru pudru - cukier waniliowy - skórka z cytryny - sok z cytryny To wszystko mieszasz ze sobą, dodając do siebie w kolejności takiej jak napisałam, możesz mikserem zmiksować. Jak uzyskasz z tego jednolitą masę dodajesz: - 25 dag mąki mieszasz, jak uzyskasz jednolitą masę bierzesz - białko z jajek, ubijasz na pianę i dodajesz do masy, bardzo powoli i delikatnie mieszając aż zrobi się gładziutka masa. Możesz wszystko wylać na formę nasmarowaną masłem i posypaną mąką, albo wylać tylko częć a to drugiej częsci dodać kakao według wznania i wylać na biała masę. Ja wolę z kakao bo to ciemne smakuje mi lepiej nić samo białe i ładniej wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście zapomniałam o najważniejszej rzeczy: o proszku do pieczenia :P dodajesz razem z mąką, jedną małą płaską łyżeczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastko*************
Dziękuję :) proszę o więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmjjjjjjjj
pyszneee ciasto, polecam:D Grysik: - 1 litr mleka - 1 palma - 1/2 szklanki cukru - 1 cukier waniliowy - 1 szklanka grysiku (rozmieszać w 1/2 szklance wody lub mleka) Kakao: - olejek rumowy - rodzynki - 7 paczek herbatników Z podanych składników ugotować grysik. Dodać do ugotowanego grysiku: - 4-5 łyżek kakao - olejek rumowy - rodzynki Całość wymieszać. Na blaszce rozłożyć herbatniki, wylać masę grysikową, przykryć herbatnikami. Polewa: 1 całe jajko + 4 łyżki cukru ubić dodać 3 łyżki kakao, ubijać dodają 1/2 kostkę palmy roztopionej gorącej. Posmarować gorącą polewą herbatniki. ciasto pozostawićna kilka godzin do ostygnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gomółka
z 25 dag maki to będzie tego ciasta tyle, co kot napłakał :o jak masz jakas wieksza blache to z dwoch porcji trzeba by zrobic :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastko*************
dziękuję i proszę o jeszcze jakieś fajne pomnysły na dobre ciasto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×