Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość margolcia.mis
mam pytanie odnośnie łaźni tureckiej. Czy mając żylaki mogę z niej skorzystać, czy raczej nie? Tak wspaniale opisałyście hammam że nabrałam wielkiej ochoty, ale po ciąży zrobiły mi się żylaki i trochę sie boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia.mis
Mam kolejne pytanie. Wybieram sie z koleżanką i 2 dzieci (5 i 6 lat) 29 lipca na tydziń do hotelu venus koło Side - 7 km. Nie chciałybysmy lezeć cały tydzień na plaży czy przy basenie. Co polecanie nam zwiedzić? Marzyła nam się Kapadocja ale chyba to nie wypali bo to zbyt męczące dla dzieci a w dodatku mamy tylko tydzień :( W związku z tym myslałysmy o fakultetach od leny. Nie wiem jednak co wybrać oprócz delfinarium z aquaparkiem w antalyi. Czy samodzielnie jechac do side i manavgat dolmuszami czy wziąć wycieczkę. Czy poruszanie się dolmuszami samym kobietom jest bezpieczne? Czy w manavgat mozna samemu sobie zorganizować krótki rejs po rzece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry;) magdaole wypoczywaj! i życzę pogody,bo póki co to widziałam,że u nas nieciekawie ma byc... crazy_woman obojętnie w jakiej,tylko sobie przelicz np.jaki jest aktualnie kurs:P czasami można cos tam zaoszczędzic:) ania0000 a Ty kiedy wylatujesz?bo ktos tu pamiętam wybiera sie 27.07 chyba,Czarna Kobra?pozdrawiam!:) fannky no dokładnie,przeleciało strasznie,ale może im troche inaczej:) oby:) ...i jeszcze wszystko przed Nami:D:D:D i Pariss:D margolcia mis niestety nie pomogę Ci,bo nie mam pojęcia..wiem,że jak ktoś ma problemy z krążeniem czy żyłami to nie powinien chyba do sauny chodzić-tak mi się wydaje,ale pewności nie mam.no i nie wiem jak z żylakami,ale mogę się spróbować dowiedzieć:) pzdr have a nice monday!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolsia mis do Side zawsze możecie też jakimś autobusem w razie co..ale nie wiem co jest tańsze-może Pariss albo Fannky będą wiedziały to na pewno odpowiedzą:) Pammukale też zachwalają,tylko,że to też całodniowa-tu akurat bardziej była polecana Kapadocja,ale z kolei Pammukale jeszcze troche i nie będzie otwarte, no i jedziecie na 7dni ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania000000
wylatuje 23 lipca późnym wieczorem..:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolcia.mis już się dowiedziałam,że jak się ma problemy z żylakami to nie można do sauny więc hamam odpada jak sądze..chyba,że jest tam opcja np.samego masażu i pilingu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia.mis
frogi--- dzieki za szybką informację :) Zatem łażnia odpada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forgi--> dzięki :) ania000000--> już prawie wszystko mam kupione, zostało kilka drobiazgów, ale to w tym tygodniu juz dokupię. :) Pakować to się będę koło 27 lipca ;) jak Czarna Kobra będzie juz leciała do TR ;) 🌼 pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia.mis
Będąc w titreyengoy zamierzam z dziećmi wybrać sie do delfinarium lokalne biura proponują tę wycieczke łacznie z aquaparkiem, ja wolałabym tylko delfinarium. Czy mozna tam dojechać samemu z okolic side czy to zbyt skomplikowana wyprawa - dzieci 5 i 6 lat. Kolejna sprawa. JAk sądzicie czy jeep safarii będzie atrakcyjne dla takich dzieci czy raczej wybrać rafting, chodzi mi także o bezpieczeństwo i zmęczenie - lecimy na przełomie lipca i sierpnia. O jakiej porze- godzinie najlepiej wybrac się samemu na wyprawę do Side czy manavgat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Ja dzisiaj odpoczywam. Usiadłam wlasnie i nie wstane az do wieczora :D :P Crazy woman wiza bez znaczenia, jak masz dolce płac w dolcach. Jest wybór, waluta nie jest ważna. Margolcia jesli Twoje żylaki są naprawdę duże to mozesz zrezygnowac ale jesli są takie bardziej wyimaginowane jak ja sobie to wmawiam to spokojnie mozesz isc i nie skorzystasz z sauny najwyżej. Tylko nie wiem czy na żylai mozna brac masaz nóg, ale masaż pleców czy rąk czemu nie? Zapytaj na jakims forum dla lekarzy albo na miejscu w łaźni (moze bedzie w łaźni to zapytaj masażystę) Z takim maluchami to zostaje Wam tylko to delfinarium i ewentualnie przyjemny jest rejs po zatoczkach. Rafting z takimi malymi dziecmi odpada. TO spływ pontonem po rzece wiec nie jest to zabawa dla 2 latka. DO Side mozesz jechac caly czas. Dolmusze kursują od rana do poznej nocy (ok. 24) sklepy tez sa w tych godzinach otwarte takze no problem. Tam zycie nocne trwa prawie do rana ;) Samodzielne jezdzenie w Turcji jak dla mnie jest bezpieczne. Szczególnie, ze poruszac sie bedziesz miedzy duzymi/znanymi miejscowosciami turystycznymi. Wszedzie dostaniesz sie dolmuszem. Zapytaj w hotelu w recepcji i powiedza Wam gdzie i jak sie dostac. Cały dzien bylo ladnie a teraz chyba burze słyszę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ a ja poszłam dziś na zakupy. wydałam co miałam i spokój mam na jakiś czas :) jeszcze tylko jakieś turkusowe buty by się przydały do nowej torebki :D Pariss znasz sklep nine west ? tam teraz na przecenach są fajne torebki i jest taka czarna bardzo podobna do tej co chcesz w stanach kupić :) jak możesz daj linka to porównam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale leje! ALIZKA DZIEKI 👄 🌼 super! Z emule wogóle nie chciało sie sciagnac. ide dalej cos tam poszukac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolczi
margolcia ja mam zylaki, w lazni tureckiej bylam... nie popadajmy w przesade- raz jak sie pojdzie to sie nic nie stanie, choc prawda jest,ze generalnie osobom z zylakami odradza sie saune, ale tez na przyklad: gorace kapiele, a zaloze sie,ze raz na jakis czas taka bierzesz:) Nie tracmy glowy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jednak tamta była inna chyba taka lakierowana skóra mnie zmyliła. może znajdę tamtą i była tańsza niż Twoja chyba 139 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky bo ta jest niepowtarzalna. Ciekawe czy ją dostanę i bedzie w \"normalnej\" cenie. Ja na zakupy ide w nastepnym tygodniu. Moze mnie natchnie na cos. Mam zamiar pojechac raz i wrócic z prezentami dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czatman1
Pariss .Wielkie dzięki za bardzo przydatne infa , szczególnie to zdjęcie pistacji w miodzie ( ślinka to mi za uszy popłynęła , co tam mówię popłynęła , trysnęła za te uchole !!). Będę w Sultan Sipiahi Resort obok ulicy Ataturka .Namiary na Lenę już mam i z nia właśnie będę zaliczał fakultety .Wybrałem Kapadocję ,Kursunlu-Aspendos-Side ,Rafting i może jeszcze cosik , ale to się na miejscu okaże. Jeszcze jedno pytanko na koniec ,czy w Alanii jest jakieś disco lub dancing dla takich młodzieniaszków w stylu 50+.Lubimy z żoną potańczyć , ale te ługi-bugi w jednym stylu i jednym brzmieniu to do mnie nie trafiają. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czatman jesli nie trafiłes jeszcze na forum karawany to polecam lekturę moich wątków tutaj: http://tnij.org/dlm4 wszystkie o nicku Kate ;) poczytaj kuchnię turecką np. A co do zabawy to ja bym poleciła Wam po prostu isc do jakiejs knajpki w porcie posiedziec a najlepiej znalezc Queens Garden schowaną wsrod sklepów w Alanii w drodze do portu. Tutaj masz stronkę: http://www.queensgarden.net/contact.html Knajpka jest na swiezym powietrzu, kelnerzy robia wszystko by zabawic gosci, nie da sie nudzic, mozna sie dobrze bawic. W Alanii nie ma znaczenia wiek. Tam wszyscy są młodzi i sie bawią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i słucham sobie Tarkana na zmianę Gun gibi i pare pare 👄 ❤️ SENI SEVIYORUM TURKIYE ❤️ 👄 Zabiore je do Chicago i pokaze im czego sie słucha w Turcji ;) zreszta do Mex tez zabiore i poprosze zeby w hotelu puscili a co? ;) :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak ja moge sobie wyslac ta piosenke na telefon? Zgubilam moja plyte do telefonu i co teraz? :O Mozna przez jakąś stronkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha no to super :) tak właśnie gdzieś ta informacja mi przemknęła na tym topiku, ale nie mogłam jej odnaleźć..no to super :) akurat dolców starczy mi na dwie wizy :) W GD też się ciemne chmury kłębią i raz przeszła ulewa ale bez burzy. Od środy zapowiadają znowu około 30 stopni. Zubilewicz dziś mówił, że w Antalii zanotowano plus 42 stopnie! Tam to mają ciepło hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALIZKA
PARISS Najlepszym sposobem to przesył bluetooth z laptopa do telefonu - tylko trzeba plik skompresować na mp3 - właśnie sama coś kombinuje jak wyjdzie to dam ci znać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Crazy woman 🖐️ widzisz jak dobrze sie złożyło? zawsze to cos na plus jak dodatkowa kaska wpadnie ;) Alizka juz zrobiłam, udało mi sie. Mialam juz kiedys ta płytkę zainstalowaną ale pamietałam, ze raz cos chcialam zrobic i sie nie udało. teraz spróbowałam i jest dobrze. Musze sobie tylko skrócić od refrenu jakąś i wtedy zgrac na dzwonek bo wstepy sa za ciche i nie bede słyszec. Ide pobawic sie w dj-a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och! żeby mi sie Tarkan dzisiaj przysnil ❤️ Paaa Arkadaszki ! Pozdrawiam te, które po mnie wpadną 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia.mis
PARISS-- dzięki za odpowiedź, Ty jesteś prawdziwą skarbnicą wiedzy o Turcji. Ja jadę do Turcji pierwszy raz stąd moje pytania i obawy. Dzieci nie są już takie małe 5 lat i 6 lat, ale chyba rzeczywiście udamy się tylko do delfinarium i krótkie wypady po okolicy, rafting sobie darujemy. Rej statkiem raczej też odpada bo jak w ubiegłym roku byliśmy w Krynicy Morskiej to dzieciaki na statku były "zielone" a rejs trwał niecałą godzinę :( Córka 6 lat to prawdziwy podróżnik i wszystkim się zachwyca gorzej z Dawidem 5 lat on to by najchętniej cały dzień siedział w basenie. Dlatego pójdziemy na kompromis by oboje byli zadowoleni i bedzie troszkę zwiedzania i plażowanie. Od kilku dni w wolnych chwilach czytam to forum ale przyznaję że dobrnęłam na razie do 323 strony :) jak do tej pory najlepsze kompendium wiedzy o turcji. Wszyscy jesteście wspaniali,że tak chetnie dzielicie się swoją wiedzą i nie przeszkadza Wam że dane pytanie padało już kilka razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Dawno mnie tu nie było-po powrocie ogrom pracy na mnie czekał :( Tym co wyjeżdżają do TR szerokiej drogi,tym co są- suuuuper wakacji (przynajmniej takich jakimi były moje :) ) tym co zostają- zwolnienia tempa życzę:) i fajnej pogody w kraju. A i pozdrowienia specjalne dla Leny z Alanii:) widzę,że sama chciałaś sie przekonać,że Twoje biuro jest znane na forum ;) a\'propos-wycieczka do Kapadocji była grzechu warta :0) do zobaczenia może w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Pariss no tak, zgadza się dodatkowa kasa jak wpadnie to aż miło :D Okazało się, że moja mama miała zachomikowane te dolce od kliku lat, bo chyba z 6 lat temu znajomy kupował jej w Stanach aparat fotograficzny i została reszta. Więc po tych kilku latach się akurat przyda na wyjazd hehe :P Powodzenia w dj-owaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×