Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość bkngfn1236
Witam wszystkich!! 31 sierpnia lecę z gdańska do turcji - marmaris - hotel sun maris city. Chciałabym dowiedzieć sie coś o miejscowości, hotelu, wycieczkach fakulatatywnych -> najbardziej interesują mnie Rosod, Pamukkale, Dalyan. Z góry dzięki za info Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj o Marmaris to Ci Pariss musi opowiedzieć bo chyba tylko ona tam była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Ledwo żyję. Ja nie wiem jak przezyję ten sierpień. Jedyny plus to to, że czas bedzie szybciej mi biegł :) Bkngfn --> ja byłam w sun maris city rok temu. Skromny, fajny hotelik, dobre położenie. Blisko plaża. Byłam na Rodos, Dalyan, Oludeniz i na hamamie. Na Pamukkale bylam wczesniej, nie z Marmaris. Poczytaj tutaj i pytaj: Podałam tam ceny za wycieczki i gdzie kupowałam: http://tnij.org/bh7j Miłego dnia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bkngfh1236
Dzięki za odpowiedź!! a wiecie może ile mniej więcej jest kilometrów z marmaris do pamukkale i dalyan?? Chciałam sprawdzić na www.mapsgoogle.pl ale coś nie może znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bkngfh1236
Mam jeszcze jedno pytanie: ile trwaja te wycieczki tzn o której jest wyjazd i mniej więcej o której powrót??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zależności jak daleko ale zazwyczaj cały dzień. wyjazd z hotelu ok 4-8 rano. powrót 19-24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Turkomaniaczki:) Dostalam wiadomosc, ze w srode mam wylot do Antalii o 23.55, a na lotnisku mam byc 2 godz. przed odlotem. W czwartek zaczynam objazdowke, czyli ze czekaja mnie dwie bezsenne noce. Juz mam stresa zwiazanego z lotem itp. pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie koleżanki Ja już po pracy po całych 10 godz. U mnie rano o 4 zaczęła się taka burza,że musiałam obudzić męża co by mnie do pracy odwiózł.Lało,że świata nie było widać. Moje koleżanki przyszły tak przemoczone,jakby wyszły z pod prysznica. Jak wychodziły do domu o 14-stej to i tak zakładały mokre ciuchy. Ja wysiadłam pod samymi schodami i nie zmokłam. A teraz życzę miłego popołudnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie obeszło się bez deszczu jest ciepło i nawet słonko świeci :) dostałam na 2 os rabatu 580 zł za wczasy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Fannki ale zajefajnie:D:D:D my też dostaliśmy ale mniej 350zł na 5 os to widze,że masz mega:)...yh:O Pariss dasz rade jeszcze troszke;) u mnie były burze od wieczora do nocy..a dzisiaj padało w dzień ale teraz w miare:) z waluta jak fajnie :) szkoda,że euro nie może wrócić tak jak dolar..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sajmon
Witam, Ile kupię teraz lir za 1 euro w turcji na poczcie lub w kantorze ??? Orientuje się ktoś ? Dodam że w Polsce lira mogę kupić za 2.15-2.30 Pozdrawiam, Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sajmon
Dzięki za linki :) Teraz już wiem że najlepiej kupić euro w Polsce i zamienić tam na liry, 1 euro = 2.1 lira :) 02.09.09r. wybieram się do Alanyii Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem :) Nie miałam siły jechać juz na piwo bo znowu jutro bede siedziec w pracy i zdychac. Bobo u Ciebie leje a u mnie piekna pogoda. Dzisiaj niby sie cos zbiera ale pewnie tylko postraszy. Jest strasznie goraco i do tego lekki fajny wiaterek. Fannky dostałaś naprawdę mega zniżkę. 11% to sporo. Frogi dobre i to. Euro tez spada z dnia na dzien. W środe rozmawialam z kolezanką z Niemiec i zamawiala dla mnie lek w aptece u siebie i liczylam euro po 4,23 a dzisiaj jest 4,18 wiec spora roznica na kilku dniach (nie liczac weekendu)Dolar spadł ponizej 3 wiec jest pieknie. Pewnie sie skusze i kupie jeszcze cos przed wyjazdem. Chyba, ze bedzie spadac dalej to wyjmę na miejscu. Co do wycieczek Dalyan Rodos. Od sniadania do kolacji. Pamukkale z Marmaris nie mam pojecia, ale pewni podobnie. Nawet pewnie po kolacji, albo jak wczesnie rano wyjezdzają to na kolacje wracaja. Sajmon, pierwszy raz lecisz do Alanii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marillen to jeszcze jutro caly dzien musisz czekac. Nie lubie wieczornych lotów. Wolę rano juz siedziec w samolocie czy na lotnisku ale jechac. Spakowana? Baw sie dobrze. Objazdówka bedzie super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wróciłam z mojego body space i jestem zajechana. obejrzę kawałek bandyty i chyba padnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss, a gdzie tam, o pakowaniu to ja jutro po pracy zaczne myslec. Jeszcze mam troche rzeczy mokrych. Moja psiapsiola na poprawe humoru przyslala mi pare kawalow o spadajacych samolotach itd. - dowcipna. Lece po raz pierwszy i juz od wczoraj wszystko do gory nogami w brzuchu mi sie wywraca...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ddobry wieczór ; ) Pariss co do zupek to musiałam porównać wrazennia smakowe zupek przygotowywanych normalnie z tymi w proszku i kupiłam wszystkie rodzjae Knorrów które były, w sumie tylko kilka, m.in właśnie mercimek çorbası, ezogelin çorbası ( ponoc jest w niej wszystko, co się znajdzie akurat pod ręką ), yayla çorbası ( właśnie ta jogurtowa, z mięta i ryżem) i na sam koniec işkembe çorbası ( i tu się przeraziłam, bo z tego co wyczytałam to jakieś tureckie flaki , wspaniały środek na kaca ). Z tej ostatniej chyba z rezygnuje, bo sama nazwa mnie odstarsza; o Co do serów, przez tydzien, podczas wypoczynku jadłam taki PRZEEEEEEEPYSZNY ser. Niebo w gębie po prostu :D Ten ser to "tel peyniri" - on się tak jakby rozdziela na części, tak jak włókna. Podaję zdjęcie: http://www.cobanoglugida.com/index.php?option=com_content&view=article&id=45:tel-peyniri&catid=1:son-haberler&Itemid=55 Bardzo słony, znalazłam potem w sklepie, żeby przywieżć, ale to nie bylo do konca to, o co mi chodzilo. Ten, który kupiłam był mniej słony. Ja tu znów o jedzeniu , a wszyscy już śpią . Dobranoc 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sajmon
Tak pierwszy raz lecę do Alanii, noi w ogóle do Turcji :) Ale słyszałem tyle dobrego że nie zdziwię się jak będę chciał za rok ten wyjazd powtórzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sajmon jasne że będziesz chciał :D tak w ogóle to witam państwa 🖐️ u mnie coś pochmurno więc chyba pójdę po pracy po sklepach połazić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :):):) Sajmon do jakiego hotelu jedziesz?jeśli to nie tajemnica. Skoro pierwszy raz będziesz tym bardziej czekamy na relacje po:) Fannky u mnie to samo z pogoda.. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Angelica, ezogelin to najlepsza zupka. Gelin to teściowa ;) także to zupa teściowej. Ten szarpany serek tez lubie, ale kupuje zwykły biały peynir. Ostatnio bardzo podobny w smaku znalazłam w sklepie. Z kolei iskembe to faktycznie zupa z flaczków. Nie jadłam. Wiem, ze mają tez inny flaczkowy "przysmak" tzw. kokorec. Są to wnętrzności - flaki z baraniny nawijane jak kebab na taki drąg i pieczone. Podobno najlepsze sa w Stambule ;) http://askimkokorec.com/resim/kokorec.jpg Sajmon na pewno wrócisz do Alanii. Ja teraz szukam kolezance z pracy ( z innego pokoju, nie tej mojej :p) . Moze wyjdzie, ze do Blue Stara pojedzie ;) Zobaczymy jutro albo w czwartek moze zejda z ceny. Milego dnia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky bo to tak wychodzi. Jak sama mam pojechac to wiem czego moge sie spodziewac a jak kogos kto pierwszy raz to wole zeby byl lepszy hotel zeby sie nie zrazili. Patrze jeszcze My Aytap bo tez jest 100 zł tanszy ale blizej plazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama mi właśnie zadz że jej się aparat popsuł 😭 wiem, że nie dawno było tutaj pisane ale nie chce mi się szukać. możecie mi polecić jakiś ok 800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky ja wybrałam Olympusa mju 5000. Znalazłam go na ceneo za ok. 650 zł najtaniej a w Euro AGD chyba koło 800! Nie mam jednak czasu isc i go zobaczyc dokładnie. Mozesz jeszcze canona A 950 czy 850 - one są dobre bo ja mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudakarola
Witam jak tam u was z pogodą bo umnie szaro i brzydko normalnie piękna pogoda na grzyby ;) jak piszecie o tym jedzonku to już myślę ile nowych przysmaków skosztuję :) przypomniała i się też rozmowa z laską, która chyba za tydzień leci do Egiptu ma dziewczyna opcję all i zabiera ze sobą konsewrwy, taką pokowaną wędlinę itd.. gdy zapytałam się poco to powiedziała żeby nie złapać zemsty powiedziała, że będą jeśc tylko ich chleb pić napoje i alkochol i ona ma 5* mówiłam jej , że jak będzie bardzo żle to rezydent zabierze ją do lekarza, a ona mi nato , że ona nie ufa ich lekarzą i wie swoje dodam, że są to jej pierwsze wakacje za granicą, a gdy powiedziałam jej , że my wybieram się z dzieckiem do Turcji i mamy 3* to strzeliła mi taki wykład jakbym jechała z małą pod namiot do Etiopi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HAHAHAA dobre to było z tymi konserwami :D matko ale ludzie to dzikusy. 5* i konserwy ?:O:O:O tylko polacy mogli to zrobić :O Pariss też wybrałam olympusa mju 5000 :D ten różowy oczywiście :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×