Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość przyszłolecaca do Alanyi
Dziewczyny a jak w Trucji wyglada przestrzeganie ramadanu bo akrurat bede w Alanyi w terminie trwania tego ichniego postu. Słyszałam ze podczas tego postu Turcy nie sa zbyt mili, nie mozna obnościć sie z jedzeniem itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszłolecąca nie słuchaj plotek :) ja co roku jestem w ramadanie i nie ma żadnej różnicy. oni tak przesztrzegają tego ramadanu jak połowa polaków postu 40-dniowego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłolecaca do Alanyi
dzieki to mnie pocieszyłas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky napisz pozniej co wybrałas ostatecznie. Tego mju nigdzie nie ma w sklepach zeby go zobaczyc. Przyszlolecaca --> w Turcji nie ma zadnych absolutnie utrudnien w czasie ramadanu. To co slyszalas to zapewne o Tunezji. Frogi Ty bedziesz ta szczesciara i bedziesz na koniec ramadanu na Seker Bayrami 20 wrzesnia. Pozniej do 23.09 jeszcze Turcy swietują. Bedzie ich pełno w 5* hotelach z rodzinami ;) Fajnie. Za to w przyszlym roku ramadan bedzie w sierpniu! Szok. Współczuję tym co go przestrzegają bo w takim upale jest ciezko. CZytalyscie zreszta bloga skylaar jak to jest z tym przestrzeganiem. Po 2 dniach wszyscy wymiekają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misskkaa
witam :) ale mi miło ze jest odzew z Waszej strony :) budżet no pani jak nam pierwsze propozycje pokazywała to koszty sie kształtowało najwieciej ok 9 tyś a najmniej 7 tyś /dwie dorosłe osoby dzieci 3lata skończone i 12 lat / tyle jesteśmy w stanie wydac :) nie nastawiamy sie na konkretne misato własnie chcieliśmy piersze zobaczyć gdzie jest taka możliwosć a potem wybrac lecimy z KAtowic a wyjazd jeszcze teraz w sierpniu tak żeby wrócić na poczatek roku szkolnego :) nie moglismy wcześniej zaplanowac bo starsza córka miała wyjazd rekolekcyjny a potem sie trafiła okazja obozu sportowego wiec musielismy przesunąc sie z wykupywaniem wczasów MIŁEGO DNIA DLA WAS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasha82
dziewczyny na jednym z forum wyczytalam, ze plaza Kleopatry jest platna! Czy to prawda, czy autorowi chodzilo jedynie o lezaki i parasole???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miskaa, tak na szybko spojrzałam. Wychodzi mi ze w Wezyrze i GTI nie mają juz miejsc w samolocie na KTW na termin 19.08.2009r. Znalazłam w Alfa STAR na 19.08. dla Was wszystkich hotel Seal of Star 5* w Konakli (tj. 12 km od Alanii) = 7.600 zł http://www.holidaycheck.pl/hotel-Zdjecia_Hotel+Seal+Of+Star-ch_ub-hid_161176.html tu masz zdjecia. opinie są rozne, ale jak dla mnie fajny hotelik. Zobacz sobie. Poszukam cos jeszcze pozniej, ale pewnie niewiele bedzie do wyboru bo to juz koniec sezonu wakacyjnego w Polsce i wszyscy jeszcze gdzies chca jechac. p.s. a w jakim hotelu byliscie w Tunezji ? i czy Wam sie podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natasha tylko leżaki i parasole sa płatne. Plaza jest bezplatna. Mozna lezec wszedzie gdzie chcesz, chyba, ze kawałek plazy jest wykupiony/dzierżawiony przez jakis hotel to wtedy nie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom687
Gdyby któraś z Was była zainteresowana wyjazdem do Turcji to zapraszam na forum: http://wspolnywyjazd.pl Chętnie razem zorganizujemy taki wyjazd dzięki czemu będzie weselej, miłej i z pewnością ciekawiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natashha82
jeszcze tylko 1 pytanko: jakie leki wziac, wiem, ze ktos dawnooo temu o tym pisal, ale nie moge znalezc. -stoperan -cholinex i co jeszcze? -wapn? -magnez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natasha, weź stoperan, wapno na oparzenia ewentualnie, cholinex mozesz wziasc bo czasem gardło troche boli od klimy wszedzie. Poza tym wysokie filtry do opalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monsieur79
Pariss? a Twoj mezczyzna tak Cie puszcza sama na te wszystkie wycieczki?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia.mis
Cześć przedwczoraj wróciłam z Turcji i mimo że mało co zwiedziłam bardzo mi się podobało. Bardzo przydały mi się wasze rady :) Całej rodzince przywiozłam pismaniye i bakalie w miodzie (w słoiku) i wszyscy się zachwycają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia witaj 👄 To super! Następna zadowolona. Prawda, ze orzeszki w miodzie sa nieamowite? ;) Hotel sie Tobie podobał? i ogólnie? gdzie byłaś na wycieczkach? czy tylko leniuchowałas. Monsieur, obecnie nie mam faceta :p Czesto jezdzę z kolezanką albo sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia.mis
Pariss -- przepraszam że nie odpowiedziałm od razu ale coś mój komputer szaleje i nie chciał wysyłać na forum maili :( Mieszkałyśmy w hotelu Venus **** w miejscowości Titreyengol 6 km. od Side. Śliczna spokojna miejscowość akurat dla rodzin z dziećmi single i pary raczej by się tu nudziły bo nie ma wieczorem żadnych dyskotek. Nam akurat w tym układzie 2kobietki+2dzieciaków bardzo to odpowiadało. Czułyśmy sie bardzo bezpiecznie, Turcy przyjaźnie nastawieni nienachalni, choć musze przyznać że musiałm przzwyczaić do ciągłego namawiania do zakupów. Byłyśmy tylko na rejsie statkiem z titreyengol do Side z lokalnego biura podrózy. Wycieczka ta bardzo nam się podobała, dzieciakom też trwała od 9:00 do 13:30. Był to rejs statkiem do side, tam godzinne zwiedzanie starożytnej części miasta z rosyjskim przewodnikiem (na szczęście znał on również angielski i Polakom opowiadał po angielsku :) ) Później była godzina na samodzielne potargowanie się na bazarze i powrót statkiem do titreyengol. Po drodze w mieliśmy postój na popływanie na pełnym morzu w miejscu gdzie karmione są żółwie więc co jakiś czas się pojawiały na powierzchni. Niestety moja córka nie dała mi skoczyć ze statku by popływać :( - uroki familijnych wyjazdów, ale i tak było warto. Koszt wycieczki to 8 E od osoby dorosłej, dzieci gratis rezydentka chciała za podobną wycieckę 45$ z dodatkowa atrakcją - zwiedzaniem fabryki więc nie było nad czym się zastanawiać :) Niestety na inne wycieczki dzieci nas nie puściły. Samodzielnie udałyśmy się jeszcze dolmuszami do wodospadów w Manavgacie. Gdy zapytałyśmy Turka jak tam dotrzeć zaprowadził nas na przystanek, przeprowadzając przez ulicę :) a przejście z dziećmi to jednak niezła adrenalinka, bo wszystko je interesuje i się trochę gapia to wyrywają :) Wodospad może niezbyt wysoki ale dzieciom i nam się podobał, taki sympatyczny chłód bił od niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia.mis
Dzięki dziewczyny za podpowiedź co do filtrów. Przed wyjazdem zastanawiałam się jakie wziąć bo znajomi byli na majorce i używali 30, więc kupiłam również taki ale po przestudiowaniu waszego wątku zdecydowałm się na zakup 50 i 69 dla Natalki i to był strzał w dziesiatkę. Mimo tak wysokich faktorów jesteśmy opalone jak mulatki, nie odczuwałyśmy tej temperatury ze względu na bryzę od morza czy od basenu a jednak słoneczko brało ostro. Ja mam ciemna karnację i ciemne włosy więc po 2 dniach opalania turcy brali mnie za turczynkę , niestety nie znam tureckiego a to błąd bo mogłabym duzo taniej kupić :) Oni stosowali jakiś dziwny przelicznik - inne ceny dla turków, inne dla cudzoziemców. Poczatkowo mówili do mnie coś po turecku i podawali cenę np. 20 lirów a gdy pytałam ile dolarów cena podskakiwała do 30 S i od razu pytali czy nie jestem z Anamuru :) wskazując na moją twarz :) Gdy odpowidałam że z Polski byli jakby zawiedzeni :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky oczywiście, ze jest taka opcja ;) Margolcia, to fajnie, ze dałyscie sobie radę z dziecmi. Tak to juz jest, ze człowiek chce odpoczac z dala od domu bo wtedy dopiero czuje ze ma urlop a z dziecmi nei zawsze sie da wszedzie pojsc na miejscu. Zazwyczaj takie urlopy koncza sie w hotelu, ale dobrze, ze sie ruszyłyscie same gdzies połazić. Bylas w szczycie sezonu i nie ma mowy zeby brac inne filtry. Ja zawsze mowie, ze dla dzieci musi byc 50. Dziecko ma cale zycie przed soba po co ma sobie niszczyc skóre promieniami tak szybko. Tak to juz jest z Turkami, ze maja ceny dla swoich i dla turystów. Biznes jest biznes ;) W Manavgacie moze rzeczywiscie ten wodospadzik nie jest jakis rewelacyjny, ale jak mowisz daje orzeźwienie i zawsze to cos innego niz hotelowy basen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia.mis
Moja córka pierwszy raz była za granicą i bardzo jej sie podobało , nawet mówi że było tam "jak w raju" - to miłe :) Była tak zachwycona zjeżdżalniami i falami na plaży że nie chciała już nigdzie się ruszać. Mi osobiście plaża nie przypadła do gustu - niby piaszczysta ale tylko 10 cm głebokości pod spodem żwirek i to grubszy. Zejście do morza też jest kamieniste i strome, bardzo szybko robi się głeboko i kamyki uciekają spod nóg - nie są one ostre - tylko takie wymyte przez morze. Później można było się do tego przyzwyczaić. Za to hotel rewelacja. Obsługa bardzo miła i wcale nie zauważyłam by faworyzowali Niemców po prostu oni świetnie mówią po niemiecku a po angielsku tak sabie więc jak ktoś zna niemiecki to z nim rozmawiali zagadywali :) Jak ktoś wybiera się z dziećmi do turcji to polecam ten hotel - Venus. Za rok pewnie też pojadę do Turcji ale zamierzam więcej pozwiedzać. Już zbieram ekipę znajomych :) Kiedy można spodziewać się pierwszych firstów w biurach podróży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia pierwsze firsty są juz pod koniec pazdziernika poczatek listopada. Najlepsze firsty ma GTI do Turcji tylko, ze te hotele sprzedają sie w ciagu kilku dosłownie godzin. Ceny sa atrakcyjne. Musiałabys zagadac z kims w biurze podrozy i szybko jak tylko sie pojawią odrazu bukowac. Jak cofniesz sie na naszym watku do listopada 2008 (poczatek) to pisałysmy ceny jakie byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam te firsty z GTI - to był koniec października: Wyloty: Warszawa, Gdańsk, Poznań – wszystkie terminy terminy od 29.04 do 7.10 – Katowice, Kraków, Wrocław terminy od 17.06 do 23.09 – Łódź, Szczecin, Bydgoszcz, Rzeszów Terminy od maja do Lipca - na dole na niebiesko sa tez od lipca do września !!! 06.05.09 13.05.09 20.05.09 27.05.09 03.06.09 17.06.09 01.07.09 08.07.09 dziecko 2-12.99 7 dni 499 zł 499 zł osoba dorosła na dostawce -150 zł -150 zł Side Kervan 3* HB 7 dni 988 zł 14 dni 1298 zł Silver 3* All Inclusive 7 dni 1148 zł 14 dni 1468 zł Ozside 3* All Inclusive 7 dni 1148 zł 14 dni 1468 zł Arinna 4* All Inclusive 7 dni 1388 zł 14 dni 1688 zł Desire Beach 4* All Inclusive 7 dni 1388 zł 14 dni 1688 zł Linda 4* All Inclusive 7 dni 1388 zł 14 dni 1688 zł Aska Costa 5* ultra All Inclusive 7 dni 1888 zł 14 dni 2288 zł Aydinbey King's Palace* 5* ultra All Inclusive 7 dni 1888 zł 14 dni 2288 zł Dionysos* 5* ultra All Inclusive 7 dni 1888 zł 14 dni 2288 zł Grand Art Side 5* All Inclusive 7 dni 1688 zł 14 dni 2088 zł Sultan of Side 5* All Inclusive 7 dni 1688 zł 14 dni 2088 zł Saray Regency 5* All Inclusive 7 dni 1688 zł 14 dni 2088 zł Selge Beach 5* ultra All Inclusive 7 dni 1888 zł 14 dni 2288 zł Alanya Aurora 2+* HB 7 dni 988 zł 14 dni 1298 zł Doris Aytur 3* HB 7 dni 988 zł 14 dni 1298 zł Blue Star 4* All Inclusive 7 dni 1388 zł 14 dni 1688 zł Atlas 4* All Inclusive 7 dni 1388 zł 14 dni 1688 zł Eftalia Resort 4* All Inclusive 7 dni 1388 zł 14 dni 1688 zł Mermaid Village 4* All Inclusive 7 dni 1388 zł 14 dni 1688 zł Mirabell 4* All Inclusive 7 dni 1388 zł 14 dni 1688 zł Sunshine 4* All Inclusive 7 dni 1388 zł 14 dni 1688 zł Titan Garden 4* All Inclusive 7 dni 1388 zł 14 dni 1688 zł Top Hotel* 4* All Inclusive 7 dni 1388 zł 14 dni 1688 zł Dinler 4+* All Inclusive 7 dni 1388 zł 14 dni 1688 zł Aydinbey Gold Dreams 5* All Inclusive 7 dni 1688 zł 14 dni 2088 zł to były ceny na wyloty do lipca. Pozniej sierpniowe i wrzesniowe byly droższe. Musze zobaczyc w katalogu, ale mam w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to nie jest męski zegarek ?:) Pariss te ceny firsta są trochę nie rzeczywiste blue star (nie licząc lasta ) nigdy nie kosztował poniżej 2500 zł a tam pisze 1700 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky, damski to jest. Teraz są takie modne. Widziałam kilka dziewczyn z takimi podobnymi i za takim wlasnie bede chodzic. Okragły cyferblat, troszkę kamyczków :p i metalowa bransoleta. Ceny byly takie w katalogu wtedy i to byly na wyloty od maja do 8.07.09r. Ja sprawdze w pracy ten katalog bo tam jest na pierwszej stronie. Teraz idę spac bo juz wybrałam całą garderobę jaką mam sobie kupic, zegarek, torebkę i buty - na wiecej mi nie starczy bo to pochłonie całą moją kasę, taki gust jakiś powalony mam :D :D :D Także jadę po jakieś 3, 4 rzeczy do Stanów hi hi... czy jutro wraca Kwiatuszek z Egiptowa? paaaaa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ,witam Pariss----dopiero jest sierpień ,ale bardzo Cię proszę jak tylko będą firsty to zaraz daj nam tutaj cynk.Mnie to się marzy wyjazd do Alanyi do hotelu Grand Zeman ,nie wiem dlaczego ale ten hotel najbardziej zapadł mi w pamięci. Pozdrawiam i życzę udanego weekend'u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł 🖐️ może te ceny się zgadzają bo to w sumie przed sezonem. Szazza pilnuj końca października w tym roku firsty były 21.10 a ja już nie będę wykupywać firsta 😭 bo nie wiem co to będzie za rok 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta.ros
Pariss--Dzięki za informację, nigdy bym się nie spodziewała że aż tak mnie weźmie. Dopiero co wróciłam a juz czytam opinie o hotelach w turcji na przyszły rok :) W tym roku byłam z Itaką i nie narzekam hotel był super ale itaka ma słabe firsty :( W dodatku rezydentka była niezbyt kontaktowa. Po pobycie w tym roku czuję wielki niedosyt, tydzień to stanowczo za mało ale nie wiedziałam jak te upały zniosa dzieci. Za rok wybierzemy się na 2 tyg. i zamierzamy sporo zobaczyć :) Czy w firstach są też wyjazdy 7+7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia.mis
marta.ros to ja czyli margolcia.mis po prostu coś mi sie pokręciło z nickami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gunaydin! Szazza to jestes trzecia po mnie i Frogi napalona na Grand Zaman. niestety on jest drogi nawet w firstach. Po prostu zawsze jest drogi cholera. TEraz w Rainbow nie ma juz w nim miejsc do 09.09 a na 09.09 kosztuje 2.799!!!!!! TYDZIEŃ!!!! To jak dadzą pozniej lasta to bedzie kolo 2100-2300 niestety. 2 tyg na ten termin to 3.730zł ! W Scan holiday pewnie wychodzi jeszcze drożej. Mniej jak 2.000 za tydzien wyjdzie pewnie dopiero w pazdzierniku i to z lasta. O firstach bedziemy na pewno rozmawiac. Nie wazne czy ktos bedzie zainteresowany i czy bedzie kupował wczesnie, ale chocby dla orientacji także musisz zagladac ;) Margolcia, nie dziwię się Tobie, ze się Wam podobało. Turcja ma cos w sobie ;) Oczywiście w firstach tez sa objazdówki. Rainbow ma dobre firsty na objazdy. Triada tez ale na nia narzeka duzo ludzi chociaz ja z nimi bylam na 4 objazach w tym dwoch w Turcji. Tylko z malymi dziecmi na objazd odradzam. Poza tym sa chyba tam ograniczenia wiekowe. Dzisiaj chyba sie wybiore na Jarmark Dominikański do Gdanska. Moze tam cos znajde na prezenty dla mojej polonii ;) Piękna pogoda jest u mnie dzisiaj, upał nieziemski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest tu kto? Wróciłam z jarmarku. Objadłam się oscypkami na ciepło z żurawiną i koniec. Kupiłam też arabskie ciasteczka anzac od Murzyna :) Muszę spróbować je zrobić w końcu. Poza tym pełno ludzi, przeważali turyści z Hiszpanii, niemiec, Skandynawii. Lubię taki Gdańsk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×