Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nai...

bol glowy w ciazy!!!!

Polecane posty

Gość nai...

witam! mam pytanie, czy w ciazy moze mocno bolec glowa? (jestem w 16 tyg)Wczesniej nigdy mnie nie bolalaa tydzien temu mialam taki atak ,2 dni nie moglam wytrzymac na glowe( jak migrena). W weekend byl spokoj a wczoraj wieczorem znowu mnie bolala. Nie wiem co o tym myslec. Aha mam bardzo niskie cisnienie100/57, moze to od tego? czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie to własnie przez to niskie cisnienie. Ja też tak miałam. Walnij sobie delikatną kawke z mlekiem. Mi czasami pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiątko z Ninowa
a jak znieś te bóle? jakies leki mozna brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od II trymestru można brać paracetamol, apap jest na bazie paracetamolu na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiątko z Ninowa
a skąd macie takie pewności ze od 2 trymestru? czyli od kiedy? chyba nie kazda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mi lekarka powiedziala. Generalnie w ogóle powinno sie leków unikac. W I nie powinno sie wcale jesc. W II juz dopuszczalnie można. Względnie bezpiecznie jest dopiero po połowie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Axaa
Lepiej jednak unikać, próbować zrobić chłodny okład na czoło no i moze tę lekką kawkę na podniesienie ciśnienia. Mniej to zaszkodzi niż tabletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to okropne
ja niestety zażywalam ibuprom przez calą ciąże. Mam bardzo silne migreny, paracetamol na mnie nie działa. Wiem, że radzą chłodne oklady na czoło, drzemkę itd, ale to pisza osoby, które chyba nigdy w życiu nie miały migreny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do to okropne - a co powiedział gin odnosnie ibupromu?? jak on wpływa na ciaze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paracetamol
a ja od kilku lekarzy slyszalam, ze paracetamol mozna brac przez cala ciąze...... oczywiscie nie w nadmiarze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przez prawie 3 pierwsze miesiace ciazy mialam potworne bole glowy, mimo ze cisnienie mialam w normie. Myslalam, ze bede walila glowa o sciane, ale nie bralam zadnych srodkow przeciwbolowych, bo nie chcialam zaszkodzic dziecku. Lekarz powiedzial, ze to hormony tak wplywaja, no i przezylam, przeszlo samo tak jak przechodza inne dolegliwosci ciazowe.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to okropne
No może być, nigdzie nie twierdzilam, że jest zdrowy. Czy miałaś jednak kiedys takie bóle głowy, że marzysz, aby ci tę głowę odrąbali? Chyba nie, bo wtedy zrozumiałabyś. U mnie to nie było wywołane hormonami tylko po prostu juz od dziecka mam takie migreny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak byłam w ciąży z moja córcią miałam okropne bóle głowy, nie do wytrzymania przez pierwsze 3-4 miesiące potem ustąpiły. Jak będziesz u lekarza na wizycie to możesz mu powiedzieć, ze masz takie bóle. ja powiedziałam dostałam skierowanie na różne badania aby weeliminować najgorsze, u mnie nic nie wykryto ale po wszystkich badaniach byłam spokojniejsza. Na marginesie dodam, że od tego zcasu tak przynajmniej raz w miesiącu mam migrenowe bóle głowy. Życze wytrawłości co sie nie robi dla dzidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam migreny, a w ciąży zdarzyła mi się tylko raz, że tylko marzyłam zeby zemdleć. Męczyłam się cały dzień, wieczorem po konsultacjach z dwoma lekarzami wzięłam 1 tabletkę paracetamolu (pomogło, kiedyś brałam po 4 -5 dziennie), który na normalne migreny nigdy nie pomagał i nie w takiej ilości. Aha, skuteczny też, w połączeniu z paracetamolem, okazał się plaster Migren-Patch - ziołowy, naklejony na skroń. Aha, obaj lekarze powiedzieli, że w ciąży jest możliwe leczenie migren i napadowych bólów głowy za pomocą...opiatów (pochodne opium) lub kodeiną, bo nie przenikają do łożyska i nie powodują takiego zagrożenia jak paracetamol (w I trymestrze paracetamol jest w tzw. grupieryzyka B, w II w grupie A, czyli mniej ryzykowny) no i ibuprofen, który jest niezwykle szkodliwy. Oczywiśce takie leczenie to ekstremum i odbywa się pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego i neurologa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem miałam migreny, teraz też mam silne bóle - nerki. Biore wtedy Pyralgin, tak jak dawali mi w szpitalu (tylko tam w zastrzyku), ale to ostateczność jak dla mnie. A też ryczałam z bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×