Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Monola

Mam od dzisiaj aparat na zebach ,czy wam tez tak przeszkadzal?

Polecane posty

Gość _aparatka_
witam dziewczyny ... oj to wy krotko nosicie te aparaciki. monola mam nadziej ze juz sie umowie na wizyte ostatnia ... jesli chodzi o chleb i bulki tez nue moglam ich jesc ale np chlep kroilma sobie w kosteczke i bylu duzo latwiej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizzzizi
Witam, ja mialam staly aparat zalozony prawie 10 lat temu! Nosilam go przez 2.5 roku (cale szczescie tylko gorne zęby). Z poczatku bardzo bolala mnie cala szczeka, nie moglam jesc. Potem przeszlo ale kazde podkrecanie drotow konczylo sie dwudniowym bolem. Nie bylo tak tragicznie, najgorsze bylo to, ze wtedy bylam jedyna osoba z aparatem i wzbudzalo to mala sensacje i smiechy. Tylko teraz jestem niezmienie wdzieczna moim rodzicom ze wtedy(majac 14 lat) kazali mi nosic ten aparat i teraz mam piekny, zdrowy, rozny usmiech. A ci co sie ze mnie smiali sami teraz mysla o noszeniu drotow w wieku dwudzietu kilku lat. Pozdrawiam i zycze pieknych usmiechow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizzzizi
sorki za bledu ortograficzne...pisanie w pospiechu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaaaa
To jakoś tanio płaciłyście ja za swój na góre porcelanowy zapłlaciłam 2200zł a za dół jeszcze go nie mam 1700zl ma być.Ja nosze miesiąc narazie nie widze zadnej roznicy ale jest ok:)przyzwyczailam sie po tygodniu a bolalo pierwsze 3dni także zalezy jak u kogo.Mozliwe ze teraz bedzie gorzej bo za dwa dni dokleja mi zameczki na 6,7mki takze nie wiem jak ja bede jesć bo jak narazie to tylem gryze;)Co do czasu nosznia powiedziano mi ze jak wszystko bedzie ok to rok starczy oby:)Nic piszcie jak tam rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aparatka_
kati24 ... no wlasnie o tym zapomnialam ... do szkoly tez nosilam kanapki bez skorki i to obowiazkowo a z buulkami pozegnalam soe na okolo 2 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe dziewczyny!Fajnie ,ze piszecie dla mnie to bardzo wazne.Moge sie jak najwiecej dowiedziec o aparacie.Mozemy sie wymieniac doswiadczeniami.To widze ,ze wszystkie mamy problem z kanapkami.No ale mysle ,ze za jakis czas ugryze normalnie chlebek ,ze to tylko tak na poczatku nie mozna.Jutro mam wizyte u dentystki ciekawe co mi wymysli z tymi pierscieniami mam nadzieje ze je jakos wyszlifuje bo nie zamierzam tak cierpiec i sie kaleczyc przez dwa lata.Dzis rowny tydzien ,kurcze ale rocznica.Pozdrawiam!Piszcie co u was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aparatka_
witam witam ... u mnei zawsze wszystko ok ale od wcoraj drucik ni sie odchaczyl i mnie strasznie kaleczy ... ale w sumie przyzwyczajonas juz do tego jestem eiec jest ok monola z dnia na dzien coraz lepiej ... zobacz JUZ minal tydzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej U mnie też w porządku. Zastanawiam się tylko jak ja wytrzymam na tym weselu z ciągłym myciem zębów :) Wszystko włazi mi w te druciki, a wiadomo że na weselach cały czas coś się podjada itd. Większość imprezy spędzę więc w łazience :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! _aparatka_rzeczywiscie juz tydzien,dzis ide na pierwszą wizyte na poprawki.Smialam sie ,ze chyba sobie zrobie taką fale jak kiedys robili w wojsku i bede dni odcinac kilka metrowek by mi na to poszlo. kati 24 ,a zapomnialam o myciu zabkow troche posiedzisz w lazience na tym weselu,raczej sporo sie je.Ale na swoje wesele bedziesz juz miala spokoj.Ja teraz duzo dziennie czasu spedzam na tym oklejaniu woskiem juz mam dosc tego. Pozdrawiam was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aparatka_
czesc 🌼 wlansie mam do was pytanie ile razy dziennie myjecie zeby?? kati24 ja jak bylam na weselu a nawet dwoch nie mialam takiego problemu nie mylam ciagle zebow bo to bylo troszke bez sensu (sorrki ale szkoda wesela) ... zabki pzremywalam woda lub napijem kroy pilam i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc _aparatka_wiesz ja myje zeby po kazdym posilku ale tak szczerze mowiac nie liczylam ile razy dziennie,praktycznie teraz jak gdzies jade to ze szczoteczką. Bylam dzis u dentystki i stwierdzila ze jak mnie te pierscienie tak kalecza to nie ma sensu sie meczyc i chwala jej za to.Na srode ma mi sprowadzic takie rurki co sa na wierzchu na piercieniach i bede je miala i na 6 i 7,a z tylu zebow nie bedzie nic.to juz nie bede jezyka kaleczyc.Nie wiem jak bedzie z tym nowym rozwiazaniem ,ale mam nadzieje ,ze lepiej.Dzis odlepilam na godzine te woski jak jechalam do niej i caly jezyk znow pociety,nie mowiac o jedzeniu. Ciekawa jestem czy ktos tak ma zalozony aparat,ajak wy macie dziewczyny?pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aparatka_
heh ja tez na poczatku mylam po kazdym posilku .. a teraz .. norlanie 2 razy dziennie ewentualnie 3 .... glupio mowic ale tak jak bym nie miala aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gizella
ja mialam aparat przez poltora roku, na poczatku zeby bolaly jak cholera, zamki ranily jezyk, pomimo uzywania wosku, ale po kiliku dniach przywyklam do aparatu, potem juz nic nie bolalo, tylko po kazdej wizycie, kiedy ortodonta zmianial drucik i poruszyl zeby, to przez jakies 2, 3 dni bylam obolala, ale w moich czasach nie bylo jeszcze ceramicznych lukow, a nosilam aparat w 1997 roku, a i zadarzali sie ludzie, ktorzy sie dziwili, co ja mam na zebach, albo czemu mam takie czarne zeby, a to byly przeciez te zamki, dla tych, ktorzy nosza brejsy polecam bardzo dokladne i satranne mycie zebow, specjalne szczoteczki do tego celu (taka miniaturka szczotki do czyszczenia butelek), uzywanie plynow do higieny jamy ustnej, bo zeby naprawde sie niszcza pod zamkami, trzeba uwazac na prochnice, powiem Wam jeszcze ze po zdjeciu efekt byl swietny, ale zeby sie potem, z czasem jednak przesuwaja, to nie tylko moja opinia, moze nie krzywia sie z powrotem, ale stan uzebienia po zdjecfiu, rozni sie od tego co jest pozniej, pozdrawiam wszystkie aparatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, gizella za rady.Rzeczywiscie jeszcze kilka lat temu bylo pewnie trudniej z aparatami ,teraz to juz nie wzbudza takiej sensacji.Ja kupilam taka specjalną szczoteczke do aparatow i naprawde staram sie dbac o higiene i mam nadzieje ze nie zniszczy mi aparat zebow.Kurcze ciekawe jak to jest z tym efektem po jego zdjeciu mam nadzieje ze zeby nie bedą sie wykrzywiac z powrotem bo niektorzy tym straszą i juz sama nie wiem czy to prawda.Ja mysle ze nie powinno sie nic takiego dziac.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny co u was?Ja juz sie troche przyzwyczailam do aparatu jest o wiele lepiej juz lepiej jem,no jak jeszcze w srode zdejme te pierscienie to mam nadzieje,ze bedzie juz zupelnie dobrze.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aparatka_
witaj monola ... dobzre ze jest juz lepiej ... powiedz mi bo chyba nie zrozumialam .. wogole nie bedziesz miala pierscieni? ... trzymaj sie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc _aparatka_pierscienie zostaną zdjete a zamiast nich beda takie metalowe rurki ktore sa na zewnatrz zeba od strony ust normalnie na pierscieniach tylko ze w takim ukladzie dla wzmocnienia aparatu bede je miala i na 6 i na 7 w sumie 4 szt.A z tylu zębow od strony języka nie bede miala nic.Nie wiem czy Ci dobrze wytlumaczylam,nie wiem czy sobie poprawie mam nadzieje ze tak ,jutro mam wizyte.Ale do tych pierscieni co mam to bym sie chyba jednak nie przyzwyczaila bo one caly czas kalecza mi jezyk ilez mozna tak sie katowac nawet wosk nie pomaga kazdy posilek konczy sie po chwili musze isc i doklejac wosk.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aparatka_
a mi piersciern ciagla spada ... a wizyta 18 dni .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc _aparatka_to moze cos nie tak z tym pierscieniem,bedziesz sie musiala meczyc z nim jeszcze troche,a moze idz wczesniej.Ja bylam w srode ale jeszce mi nie zmienila dentystka pierscieni na te rurki bo jeszcze ich nie sprowadzila bo chce ona zebym miala z tej samej firmy co zamki .Musze poczekac ze 2 tygodnie .Ale juz jest lepiej o wiele praktycznie sie prawie przyzwyczailam do aparatu minely dwa tygodnie jak go mam.Mysle ze najgorsze za mną teraz mialam zmieniane gumki i drucik,troche bardziej go skrecila i mocniej dziala aparat ,ale mnie tak praktycznie nie bola zeby tyle slyszalam ze to bardzo boli.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aparatka_
noo fajne ze juz jest lepiej szybko sie przyzwyczailas wiec juz teraz z gorki. Niestety nie moge jechac wczesniej bo wszystkie dni ma juz zajete ... no trudno bede suiemeczyc ,... chociaz chyba niedlugo zwariuje ... trzymaj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc _aparatka_co u Ciebie jak pierscien dalej sie tak meczysz?Ja sie swoich dzisiaj pozbylam ,ale ulga mam teraz takie fajne metalowe zameczki na 6 i 7,od strony policzka to jest o wiele wygodniejsze ,przynajmniej mi nic jezyka nie tnie.Pojechalam nakupowalam sobie dzois jakichs szczoteczek specjanych ,ale mam traz fiola na punkcie aparatu.Czekam na pierwsze efekty,mam tez nowy drucik troche mnie teraz sciska bardziej , ale moze wreszcie cos zaczyna dzialac.Pozdrawiam !Co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nosilam aparat przez 2 lata na luku gornym i dolnym. Po 3 dnaich byklam juz przyzwyczajona ale najgorsze bylo po kazdej wizycie w gabinecie ortodontycznym. Mialam przykrecane te druciki zeby zęby mogly sie przesuwac, i na drugi dzien bolala mnie cala szczeka!nie moglam nic jesc i nie szlam w tym dniu do szkoly bo to byl bol nie do zniesienia!na szczescie na drugi dzien przechodzilo. Najpiekniejszym momentem bylo jak mi go wreszcie sciagneli to mialam takie dziwne uczucia bo dziasla ktore odzwyczaily sie od gladkich zebow, doslownie sie po nich slizgaly!hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc!No mnie tak bardzo zeby na szczescie nie bola po zmianie drucika,tzn.czuje troche takie sciskanie ale nie jest tak zle jak slyszalam .Nie wiem jakie mialas zameczki mnie dentystka powiedziala ,ze ja mam jakies tytanowe a przy nich to mniej boli niz przy metalowych,moze dlatego.Nie wiem nie znam sie na tym.Dobrze ze masz juz z glowy aparat ja dopiero zaczynam.Tez slyszalam od kolezanki ze jak sie go zdejmie to tez miala takie wrazenie slizgania.W koncu 2 lata noszenia to sie czlowiek przyzwyczaja do aparatu.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aparatka_
witam dziewczyny:) u mnie juz lepijej z pierscieniem chociaz ciagle mi przeszkadza ... nawet chyba dolny mi sie osunal ale jeszce 11 dni wytzymam .... dam wam znac tzn pochwale sie czy juz mi zdejma aparat ... oby oby ... jednak cos mi sie jeszcze wydaje ze miesiac albo dwa ale ja sie na tym nie znam wiec nie bede prorokiem :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie ,ze sie odezwalas _aparatka_no to u Ciebie i tak juz z gorki.Jakos wytrzymasz do wizyty juz niedlugo.Pozdrawiam1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monola - aparat nosilam 3 lata temu..ale pamietam bol pierwszych dni hehe (moze wcale nie hehe ;p) .. mnie bynajmniej bolalo pierwsze 4 dni. Naturalnie mialam problemy z jedzeniem produktow twaaaaardcyh, ale to wiadomo :-) Pozniej juz bylo dobrze, nawet baardzo. Zero bolu, wrecz. Tak naprawde to smuce sie, ze juz go nie nosze :P serio serio Buziaki :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki ~~Mietowa zla~~~pierwszy raz widze zeby ktos tesknil za aparatem.Pozdrawiam goraco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aparatka_
:) .... mile przywitanie :) ja na poczatku baaardzo chcialam nosic aparat ale teraz jak juz jest coraz blizej konca to najchetnej wyrwalabym go ... niestey nie moge ... :) .... a moze tak jak Mietowa zla tez iedys za nim zatesknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×