Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Monola

Mam od dzisiaj aparat na zebach ,czy wam tez tak przeszkadzal?

Polecane posty

Ja musiałam usuwać chirurgicznie ósemki, wszystkie 4. Chirurgicznie, bo jeszcze się nie przebiły przez dziąsło i trzeba było ciąć. Aparat zakładam w środę, 13.09. Na razie góra. Wczoraj ortodontka włożyła mi takie gumeczki między piątki i szóstki i między szóstki i siódemki. Strasznie mi to przeszkadza i boli jak cholera. Mam nadzieję, ze to minie i że z aparatem nie będzie tak źle. Pozdrawiam wszystkie aparatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam aparat, narazie na dole(od listopada) a niedlugo powinnam miec na góre zakladany. ja mam te porcelanowe wiec nie widac jakos. juz sie przyzwyczailam i nawet wiekszosc rzeczy jem normalnie(ale nie moge jednak jabłka czy gruszki bez pokrojenia). na poczatku zajebiscie mnie bolalo bo zmienil mi sie zgryz przez aparat i zupelnie inacej bylo. wyrywne mialam 5tki a na gorze 4ki będą. boje sie troche bo na dole nie widac aparatu prawie wcale ale na gorze ebdzie inaczej:/ echh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny co do usuwania ja mialam wczesniej wyrywane piątki na gorze,to mam teraz miejsce na moje trojki.Nie martw sie iwo 86 ja tez mialam takie gumki przed zalozeniem aparatu wkladane tez czulam takie rozpychanie ale da sie wytrzymac.Sam aparat na poczatku strasznie znosilam ale chyba psychicznie sie nie moglam przyzwyczaic.Ja to mialam koszmar z tymi pierscieniami bo mnie bardzo kaleczyly ale chyba trafilam na jakis egzemplarz felerny ponoc sa z roznych firm nikt tak nie narzekal jak ja.Ale sie juz ich pozbylam mam zastapione innym rozwiazaniem takimi zameczkami ale mam je i na 6 i na 7 ,ale wreszcie jest ok.W sumie sam aparat to nie boli no wiadomo trzeba sie przyzwyczaic bo sie trzeba nauczyc w nim jesc i grysc.Poczatek byl troche koszmarny stąd ten topik zreszta sie wziąl troche sobie nie moglam poradzic,ale po miesiacu musze przyznac ze jest ok. Mala Miiiii ja mam tylko aparat na gorze i tez mam porcelanowy i powiem Ci tez go naprawde prawie w ogole nie widac.Pozdrawiam was !Troche sie przemeczymy ale za to jaka pozniej bedzie radosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy jadlyscie nosząc aparat np.buraczki ciekawa jestem bo ja ostatnio zjadlam ryz z kurkumą i mi cale gumki zafarbowalo na zolto mimo ,ze umylam po obiedzie odrazu zęby.Brzydko to teraz wygląda bo gumki byly biale .Znacie jeszcze jakies produkty ktore tak barwią gumki od aparatu.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jadłam i nic sie nie działo. a jak mam zółte gumeczki to uzywm pare dni pasty wybielajacej i jest lepiej. ale nie mozna za dlugo jej stosowac. najgorzej jak jedzenie powchodzi w ten aparat a nie mozna tego szybko usunac:/ to jest najgorszy minus aparatu chyba:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aparatka_
monola --> buraczki, soki np z marchwi, porzeczki, sliwki, wisni (krotko mowiac to co ma inny komol niz woda) farbuje gumki ..... ale juz wczesniej pisalam mozesz sprobowac coca coli lub pepsi przeplucz kilka razy na dzen usta i beda gumeczki bielsze ..... oczywiscie nei rob tego codziennie! Musze sie przyznac iz wlasnie z tego wzgledu nosze teraz kolorowe gumki na biale zami serio fajnie to wyglada wiec tez polecam .... :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aparatka_
witam gdzie podzialy sie wszystkie aparatki?? jak tam zabki? :) musze sie wam pochwalic ze w stuczniu mam sciagany aparacik :D:D ... chwalipięta jestem ale co tamtakimi wiadomosciami mozna sie chwalic :D trzymajcie sie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boss
hahhahahahah ma aparat buahahha o kurde aparat na zeby buahaha maszm krzywe zeby lalala^^ masz krzywe zebuy bauahhaha krzywiasta:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aparatka_
buahahaha nie mam krzywych zebow ... mam proste hahahaah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żarówa
Ja mam mieć w sierpniu aparat.. ;] Najgorszym bólem jest to, że będzie on stały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woli90
mam zamiar sobie sprawić taki aparat na zęby tylko górne ile mnie to będzie kosztowało ?? ok. ilu bo nie wiem ile mam uzbierać pieniędzy z góry wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popierdułka13
ja mam natomiast pytanie czy bede musiala nosic łuk na dole ( jakie jest prawdopodobienstwo?) górna szczenke mam wysunieta do przodu i krzywa tojke jednak podczas zgryzu 6 i 7 łączą się ze soba! ile czekaliscie mniej wiecej na aparat od pierwszej wizyty u ortodonty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego czy dolny łuk bedzie konieczny, spytaj swojego ortodonty. Może się to okazać dopiero w trakcie prostowania góry, że zgryz nie jest taki jak być powinien. Ja od pierwszej wizyty czekałąm jakieś pół roku na założenie, z tego wzgledu że miałąm aż 4 zęby do usunięcia, w tym 3 chirurgicznie i celowo z tym zwlekaam, bo się bałam:) Faktycznie, usuwanie było koszmarem, ale teraz to już za mną, górny łuk noszę ponad 2 miechy i już mam prawie proste ząbki, pomyśleć że całe życie na to czekałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popierdułka13
dziekuje za info:) prosze o jeszcze pisanie inych osob czy musza miec na dół czy na góre ! oraz tych ktorzy mieli tzw zeby wampirki i ile czasu mineło jak sie wyprostowały a ile czeka sie mniej wiecej od zlewy do aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popierdułka13
mam jeszcze jedno pytanko - bylam juz u denstysty i powiedzial ze na dól raczej tez powinnam miec aparat! jednak rozmawiałam z kilkoma znajomymii powiedzieli ze w takiej sytuacji odmowili i brali tylko na góre i dzisiaj maja ładne zeby - mowia ze to poprostu naciaganie na pieniadze, ja np mam na dole dosc proste zeby i nie chcialabym miec tu aparatu bo to kolejne 1300 zł ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusia191
taa .. ja mam zakaldny 24.07 JUZ aparat , a dzien przed te gumki na zeby , oczywiscie staly , ale neiwiem jaki wybarc czy ten metalowy z kolorowymi gumkami czy porcelanowy, tylko ze porcelanowy o 800 zl drozej ksoztuje. mama powiedziala ze jesli wybiore metalowy to dostane od neij 400 zl na zakupy wiec wiecie ;D niewiem co wybrac. a poza tym te gumki zakladane przed aparatem bola ? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, też miałam problem z utrzymaniem idealnej czystości pod aparatem, ale obecnie używam irygatora od Panasonica. Idealnie wypłukuje resztki jedzenia miejsc gdzie się gromadzą. Naprawdę polecam tę metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×