Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kate29

dracena przesadzanie

Polecane posty

Gość kate29

mam dracene która ma liscie tylko u gory a na dole suchy pien- chciałabym ja przesadzić tak by pozbyc sie tego pnia- czy moge uciac wierzchołek i tak przesadzić- prosze o rady- wielkie dzieki za wszystkie porady jak to zrobic zeby nie stracic kwiatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eSKa*25
liscie mojej draceny tez dostaja brazowych plam i schna, powiedziano mi, ze to za duzo wody, lub za duzo slonca, lub za duzo odzywek tylko ze akurat o podlewaniu zapominam, odzywek nie uzywam a slonca tez nie jest za duzo i dalej nie wiem co jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na moje oko chiba własnie wody za mało... :( Pieniek możecie uciąć na takiej wysokości jak Wam pasuje - po prostu upiłowac piłą - tu wskazana pomoc prawdziwego mężczyzny ;) Ranę po cięciu dobrze zakapać woskiem ze świczki. Z pieńka po jakimś czasie powinny z tzw. pączków śpiących wybić nowe pióropusze. Te ucięte wsadzić do nowych doniczek do ziemi - bez większych dąsów powinny się ukorzenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kiedy sobie waćpanna życzy... :) Choćby jutro . Co prawda wiosną rośliny mają więcej wigoru i lepsze światło, ale przesadzenie doświeżej ziemi, większa donica i trochę nawozu da Twojej dracenie kopa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaroslaw
eSKa*25 może masz złą glebę np za kwaśną czy coś, ja posadziłem w specjalnej ziemi do juk palm i dracen, http://www.ikrzyknik.ovh.org/trf/images/pg003_1_00.jpg na dość dobrze nasłonecznionym miejscu, staram się czyścić liście co około 3-4 miesiące i rośnie jak szalona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×