Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kolonskopia

Kolonskopia a ciaza

Polecane posty

Gość kolonskopia

MIałam te badanie rok temu!!!! Na leżąco na lewym boku. Na klęczka to rektoskopia - wziernikowanie odbytu. Natomiast kolonoskopia to endoskopowe badanie jelita grubego - całego. Do badania trzeba się przygotować, wypić preparat przeczyszczający i wypić 4 litry wody, żeby wyczyścić jelito - bedzie wtedy lepszy obraz. Przed badaniem robią (bo byłam w szpitalu na to badanie) lewatywę i z rana na drugi dzień przed badaniem też. Po ty czyszczeniu piekł i bolał mnie cały odbyt, myślałam, że jak wsadzą endoskop to zdechnę z bólu, ale miło się rozczarowałam, nic nie czułam jak wsadzali, może smarowali maścią znieczulającą, albo co.... Aha, jeszcze kiedyś przeczytałam, że przed badaniem dają głupiego jasia, tabl. uspokojającą, mnie nic takiego nie dali, od razu położyli na żywca. Leżałam na lewym boku w koszuli nocnej z wypiętym odsłoniętym tyłkiem i przykryta niebieskim przesieradełkiem. Na sali było parę osób (lekarzy) w tym pielęgniarka. Było ciemno i w miarę nastrojowo. Najpierw gastrolog zbadała mnie palcem, moment zapiekło, potem zacząła zakładać kolonoskop. Na początku nic nie czułam, ale potem zabolał mnie tak mocno brzuch, że krzyczałam i jęczałam. Brzuch był cały wzdęty, bo wdmuchuja powietrze - to nie boli. Boli natomiast jak endoskop wędruje po zakrętach jelita. Pielęgniarka się pytała czy chcę znieczulenie, powiedziałam, że nie, może wytrzymam (przyznam że się boję zastrzyków i dlatego zrezygnowałam a ból był do wytrzymania). Cały czas kazano mi się patrzyć w ekran i oglądać swoje jelito - widziałam je!!! Fajnie to wszystko wygląda. Po chwili kazano mi się odwrócić na plecy i tak doszłedł endoskop do wyrostka - to już nie bolało i nie bolało wyciąganie go!!! Boli jedynie parę momentów, to nie jest ból jednostajny tylko zależy jak skręca endoskop. Aha, w czasie badania strasznie podskakiwał mi brzuch, to ta rura tak rozpychała, ale pomagało przyciskiwanie brzucha. Słyszałam od koleżanki, że jej nawet znieczulenie nie pomogło, a taką drugą tak bolało, że wzięli ją pod nerkozą. Ale da się przeżyć, głęboko oddychać! Całe badanie trwało ok. 7 min. Krótko! Nic u mnie nie wykazało, wszystko ok. Lekarze stwierdzili zespół jelita drażliwego i tyle! Jeszcze jak leżałam na sali to babki mnie straszyły, że to badanie prawie jak poród. Mam taką nadzieję, że to wygląda jak poród pod względem bólu, wtedy prędzej zdecyduję się na dzieci, bo tak się boję porodu, że hej! Po podaniu poszłam do lazienki bo miałam silna potrzebę wypuszczenia gazów. Chyba z 5 min wypuszczałam powietrze Hehe. I potem nic nie czuć i nie boli. także śmiało i spoko iść na badanie, a potem jaka ulga, że wszystko w porządku! Warto się poddać! jak są jeszcze jakieś pytania to pytać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niech oszczedzaszkoda mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu ---> http://is.gd/Vin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×