Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

promo

DVD - na CD? Czy to jest możliwe?

Polecane posty

Mam plyte (oryginalna) z zapisem DVD z koncertu pewnego zespolu. Czy da sie z tego wyciagnac tylko dzwiek, zebym mogla to odtwarzac na zwyklym odtwarzaczu CD ? Pewnie nie, bo prawa autorskie itp, ale moze jednak? Nie chce mi sie za kazdym razem wkladac do kompa plyty, kiedy chce posluchac muzyki... [cześć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się da :) Tak na szybko wymyśliłem co następuje: 1. Zgrywamy płytę DVD do pliku avi (lub coś tam innego) - Programów do ripowania płyt jest pełno w necie. Ważne, żeby ustawić możliwie najleszą jakość dźwięku 2. Wyciągamy dźwięk z filmu za pomocą np Virtual Dub (Otwieramy plik a potem -> Save WAV) 3. Robimy sobie płytkę CD - AUDIO wykorzystując np NERO i plik .WAV, który udało się nam wyciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobrze ze sie da:) Mam pytanie do pkt 1 - co to znaczy ustawic mozliwie najlepsza jakosc dzwieku? Jak to zrobic? Tzn co to jest w tym programie do ripowania? I jeszcze: Mam zgrac do pliku avi albo czegos innego- tzn najlepiej bedzie w avi? Jeszcze jedno pytanie do pkt 1 - czy taki program bedzie sie nadawal? http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=113&id=472 Czy raczej mam szukac czegos innego? Pkt 2 i 3 rozumiem;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super DVD Ripper chyba nie ma żadnych opcji odnośnie dźwięku. To jest bardzo uproszczony program. Np Auto Gordian Knot ma możliwość ustawiania BitRate\'u dźwięku (kb/s - im więcej tym lepiej) lub zgrania dźwięku w niezmienionej postaci. W tzw międzyczasie przypomniało mi się jeszcze parę rzeczy: 1. Film zgrywamy jako jeden plik (nie dzielimy na pliki po np 700MB) 2. Koncert trwa przeważnie (albo i nie ;) ) więcej niż 80 minut. Wtedy w Virtual Dub\'ie usuwamy chwilowo część filmu: *Zaznaczamy miejsce gdzieś na środku (najlepiej w trakcie jakiejś przerwy między utworami) *zapamiętujemy, która to klatka, *Edit - > Set Selection Start, *zaznaczamy koniec filmu, *Edit -> Set Selection End, *Edit -> Delete (W tym momencie wycięliśmy drugą połowę filmu) *Zgrywamy dźwięk z tego co zostało (czyli pierwsza połowa) *Edit -> Undo *Analogicznie usuwamy pierwszą połowę i zgrywamy dźwięk z drugiej Dalej już wiadomo: Nero w łapę i wypalamy Audio CD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ale to bardzo Ci dziekuje za rady, jutro sie za to zabiore i mam nadzieje ze sie uda:) 🌻:)👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy I jeszcze jedno (ach ta skleroza ;) ) : Niektóre programy do ripowania mogą się buntować (że niby płyta zabezpieczona i takie tam ;) ). Wtedy instalujemy DVD Decrypter i zgrywamy płytę (tryb IFO, Mode -> IFO) zaznaczając uprzednio TOOLS -> SETTING -> IFO MODE -> REMOVE RC PROTECTION i inne ze słowem \"protecion\" :) Poźniej wskazujemy programowi do ripowania to co zgraliśmy za pomocą DVD Decryptera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm mam nadzieje ze ta plyta nie ma jakis mega zabezpieczen;) Jeszcze raz dzieki 🌻:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×