Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

k***

Wynik badania krwi - pomocy, jestem przerażona

Polecane posty

witam, staramy się z mężem o dzidziusia, ostatni cykl zażywałam Clostilbegyt, systematycznie kwas foliowy, może się udało .... niewiem, czekam na @ 2 dni temu zaczęłam się gorzej czuć, słabo mi się robiło, niedobrze, cała jakby od środka drżałam .... nie mogłam iść do swojej gin bo jest na urlopie, więc wylądowałam u lekarza ogólnego żeby sprawdzić czy ze mną wszystko ok, dostałam skierowanie na badanie krwi, lekarz powiedział, że to albo ciąża albo coś w krwi, przed godziną odebrałam wyniki: CRP ujemny, magnez i wapń ok, cała reszta też w normie z wyjątkiem: Eos% +6,2% (norma to 0,0-3,0) Mch +34,5 pg (norma 27,0-31,0) Rdw% -11,1% (norma 11,5-14,5) może wiecie co jest grane? jesteście bardziej doświadczone, a badanie krwi to dla was sprawa na poziomie dziennym dziękuję - za jakąkolwiek odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt nawet nie spróbuje pomóc? :( buu - wiem muszę iść do lekarza, ale to dopiero w piatek, a do tego czasu chyba uschnę z niewiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wynik
wejdź sobie na jakieś forum medyczne, na portalu medycznym tam są specjalisci, to ci pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znalazłam tylko jedno
Eozynocyty (EOS) - zwiększenie ich wartości wywołują choroby alergiczne, zakaźne, hematologiczne, pasożytnicze, astma oskrzelowa, a także katar sienny, łuszczyca, jak też zażywanie leków (np. penicyliny). Przyczyną spadku ich liczby mogą być zakażenia, dur brzuszny, czerwonka, posocznica, urazy, oparzenia, wysiłek fizyczny oraz działanie hormonów nadnerczowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest drugie
Rozkład objętości krwinek czerwonych (RDW) - jego wartość wzrasta w niedokrwistości z niedoboru żelaza. Wzrost RDW można też zaobserwować po utracie krwi lub po leczeniu witaminą B12 lub/i kwasem foliowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i trzecie
Średnia zawartość hemoglobiny (MCH) 27-31 pg Wzrost średniej zawartości hemoglobiny w krwince czerwonej może wystąpić w niedokrwistościach makrocytowych natomiast zmniejszenie średniej zawartości hemoglobiny może być spowodowany przez zaburzenia wodno-elektrolitowe typu przewodnienia hipotonicznego i niedokrwistości niedobarwliwe. a tu masz więcej http://badaniamedyczne.fm.interia.pl/morfologia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh, regułki już czytałam, myślałam że znajdzię się tutaj ktoś kto będzie w stanie to zinterpretować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje, jeśli ktoś będzie znał jakieś konkrety dot interpretacji proszę o info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×