Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka maja

pracownik Urzedu skarbowego!!!

Polecane posty

Gość taka maja

Witam ma pytanie do kogoś kto pracuje w urzedzie skarbowym. Mianowicie staram sie o prace do urzedu i czeka mnie caly proces rekrutacyjny czy ktoś moze mi powiedziec jak taka rekrutacja sie odbywa i na co zwrócić szczególna uwage. Staram sie na stanowisko starszego referenta do działu podatku dochodowego od osób prawnych. Bardzo bede wdzieczna za kilka cennych rad pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgufhvnv
odp Ci poniżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka maja
ok bardzo dzikuje za tak szybki odzew w mojej sprawie w takim razie czekam na odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgufhvnv
a może mi coś odp na moje pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka maja
nie rozumie na jakie pytania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgufhvnv
sa w tamtym poście. Zaroobki i strój na rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka maja
nie moje pyatnie brzmi jak wygląda kwalifikacja do urzedu skarbowego czyli rozmowa kwalifikacyjna i pisemny egzamin oraz na co zwrócić szczególna uwage uczac sie i przygotowujac na ta rekrutacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgufhvnv
ok to ja się pytam jakbys odpowiedziała o pytanie na spodziwane zarobki i odpowiedni strój? Moze masz jakies większe doświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka maja
Niestety nie mam wiekszego doświadczenia w pracy akurat w urzedze skarbowym pracowalam w innym urzedze ale nie skarbówce.Co do stroju to oczywiste ze musi być wizytowy a o zarobki to nie mam pojecia ile sie zarabia na takim stanowisku. A powiedz mi prosze ty pracujesz w skarbówce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgufhvnv
nie ja tak samo jak ty starałam sie o taka pracę. STąd też wiem jak takie rekrytacje wyglądają. Pytanie o spodziwane zarobki na rozmowie moze się poajwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka maja
Ach teraz rozumie trzeba było tak odrazu. To rozumie ze pisałaś ten test z wiedzy o ordynacji podatkowej i potem miałas ta rozmowe, jesli tak to napisz mi jakten test wyglądał. co do zarobkók jak im powiem ze chcaiła bym zarabiac 1200 brutto na poczatek to ich chyba nie odstrasze. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci tak
generalnie w skarbówce jest tak, ze preferuja "swoich" urzedników i zachodzi miedzy nimi rotacja, jak sie zwolni z jednego urzedu to idzie do drugiego. Poza tym, oni w taki sposób formuluja ogloszenie, zeby od razu zdyskwalifikowac nie pracujacych w skarbówce, na przykład wymagając umiejętności obsługi programu POLTAX, skąd inąd dostępny tylko w urzedzie skarbowym, bo to program dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci tak
Poza tym, często wymagają posiadania dokumentu o ochronie danych niejawnych lu innego barachła, to posiadają tez tylko niektórzy urzednicy, człowiek z ulicy nie. W ten sposób zaczyna sie wstępna selekscja - oszustwo dyskwalifikująca ludzi spoza urzedu skarbowego. Ciezko sie tam dostać, chyba, ze akurat nie mają "swojego". Rozmową sie nie przejmuj, traktuj jak każdą inną. A skad to wiem wszytko? Stąd, ze pracowałam kiedyś w takim urzedzie, w takim referacie w jakim ty teraz próbujesz szczęscia i w NIPAch. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci tak
moja mama tez próbowała do izby skarbowej, ale była urzednikiem z nie tego resortu, wiec do widzenia. To samo jest z policją. Tylko 'swoi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka maja
własnie też na to stanowisko co sie ja staram oczywiście jest wymagany ten system ale ja oczywiscie nigdy go nie widziałam ale mimi wszysko złożyłam papiery i czekam na egzamin a co najwyzej mnie nie przyjma. A co do kryteriów jest jeszcze jedno wolne stanowiko na starszego inspektora i co kryteria sa dużo niższe niz na refetenta a przecierz to dużo wyższe stanowisko. Czyli już na poczatku na pierwszy rzut oka widac ze to jaks siema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka maja
a powiedz mi pisałeś ten test ze znajomości ordynacji podatkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci tak
tym POLTAXEM często zalatwiają niechcianą konkurencję, uważam, ze to cholernie nie uczciwe. Jesli nie masz doswiadczenia, a złożyłaś na starszego referenta to nie masz praktycznie zadnych szans. Często jeszcze wymagają tych poświadczen o ochronie danych niejawnych, mało kto je ma. I finał historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci tak
wszystko zalezy od wielkosci urzędu, jak jest mały to cie ustnie przepytają. Kiedy ja tam zaczynałam nie było żadnych testów tylko rozmowa o tym i owym, ja zaczynałam od nipów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka maja
no to ładnie już przejrzałam na oczy dziki za sprowadzenie na ziemie ale i tak spróbuje raz sie zyje na szczescie pracuje ale chcaiła bym zmienic prace. Jesli chodzi o poswiadczenie o ochronie danych osobowych czy o nie karalności to wymagali tylko oświadczenia z podpisem i danymi z dowodu w którym podpisalam zgode na przetwarzanie moich danych osobowych i ze wpełni korzystam z praw publicznych i ze nigdy nie bylam karana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka maja
włąsnie teraz sa podobno jakies testy ze znajomosci ordynacji podatkowej i z podatku dochodowego od osób prawnych. I tak szczerze mówiąc wziełam sie za nauke ale jakoś ciezko to wszystko zapamietac komuś kto nigdy nie pracował w urzedze a wogóle to uwarzam ze to bez sensu pisać jaieś sprawdzaiany z wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci tak
zyczę Ci szczerze powodzenia, moze trafisz na porzadnych ludzi, zycze cI tego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solid security
powiedz mi czy juz cie poinformowali o dacie wstepnego testu czy czekasz i masz nadzieje ze zadzwonia??? i jak dlugo czekasz od daty zalozenia aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka maja
Witam dziś ponownie!! Własnie dziś do mnie zadzwonili odnośnie ogłoszenia które sie okazałao po pierwszym sierpnia ze testy oraz rzomowa odbedzie sie w poniedziałek ale również dopiero telefonicznie powiadomili mnie ze jst to tylko zastepstwo na 2 miesiace i nie ma szans na pozostanie i ja niestety odmówiłam( bo pracuje ale chce zmienić prace) i kobieta była na tyle miła ze zaproponowała mi zebym poczekała i przystąpiła do egzaminów na pozostałe dwa stenowiska które sa na pełny etet i czas nie okreslony ale na te stanowiska jeszcze sa zbierane dokumenty do końca sierpnia kazał mi poczekać i powiedziała ze zadzwoni jak bedzia juz wiadomo kiedy konkretnie sie one odbeda. Bo mnie nie interesuje praca na 2 miesiące dzieki tyle stresu i tylko na dwa miesiace odmówiłam. cóż spróbuje we wrzesniu możes sie uda ale w co watpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praktycznie w każdym konkursie do US wymagana jest znajomość Ordynacji podatkowej + odpowiedniej ustawy w zależności do jakiego działu w urzędzie się startuje. Po zdaniu testu normalna rozmowa, raczej w celu bliższego \"poznania\" kandydata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do powiem Ci tak
Wszystko tu dokładnie wyjaśniłaś, ale ja dalej tego nie rozumiem, ponieważ jakby się temu bardziej przyjrzeć to nie ma tutaj żadnej logiki w tym mechaniźmie. Jeżeli oni zatrudniają tylko "swoich", którzy bynajmniej nie przyszli z ulicy, a którzy mają już doświadczenie w pracy w tej właśnie instytucji to jak niby oni się tam przedostali zanim zyskali to swoje cenne doświadczenie ??? Przecieć nikt nie rodzi się z tym doświadczeniem. Przecież najpierw trzeba tam być zatrudnionym, żeby móc to doświadczenie nabyć! :O Zastanawia mnie jak ci wszyscy urzędasy zostali tam przyjęci zanim zyskali doświadczenie. Jeżeli tam pracowałaś to napisz proszę na jakich warunkach zostałaś przyjeta do pracy w US, zanim zyskałaś doświadczenie, bo tu jest myślę kluczowa tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinkaaa
Idę jutro na romowę do Skarbówki do referatu Ewidencji podatkowej- ktoś ma jakies doświadczenia? Jakich pytań mozna sięspodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×