Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcę miec cesarkę

Cesarskie cięcie - blizna?

Polecane posty

Gość gość
Witam, siedem miesięcy temu przeszłam przez cesarskie cięcie. Po zabiegu pozostała mi pozioma blizna na jakieś 10 cm. Znajoma poleciła mi żel na blizny Alpena. Nie śmierdzi jak te wszystkie cebulowe i jest przezroczysty. Po miesiącu moja blizna stała się mniej wypukła i przybrała odcień bliższy naturalnej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy cięciu istnieje ryzyko rozejścia się mięśni brzucha, u mnie tak jest i niesety mimo ćiwczeń brzuch nie jest idealnie płaski, choć wróciłam do wagi sprzed ciązy, rozejście nie jest duże bo na jeden palec na wysokości pępka, a blizna 12m po cc jest słabo widoczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brzuch będzie płaski po cesarce ale potrzeba czasu i to nie kilku miesięcy tylko znacznie dłużej, oczywiście jeszcze ćwiczenia i dietka.Ja miałam cesarke i dopiero tak dwa lata po zabiegu figura była ok.Teraz to już pięć lat brzuszek płaski a blizna sama muszę się wpatrzeć żeby dostrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosowałam bardzo wiele kosmetyków w czasie ciąży, ale niestety to nie pomogło. I tak powstała mi bardzo szpecąca blizna i niestety wcale nie była mniej widoczna wraz z upływem czasu. Dopiero seria zabiegów laserem frakcyjnym u dr Jędrys pomogła. Polecam Panią doktor - ma bardzo duże doświadczenie, a to na pewno ma duży wpływ na efektywność zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od razu po tym jak zagoiła się rana po cc naklejałam plastry contractubex. Te nakleja sie tylko na noc, blizna wygładziła się, nie czuć jej pod palcami, poza tym bardzo pojaśniała. Trzeba się przyjrzeć żeby ją zobaczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blizna to nic, ale pipka ciaśniutka jak malinka. Coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plastry sa ok, te też mi pomogły i blina prawie niewidoczna. Jest to teraz taka cieniuśka jaśniutka linia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadne plastry na nic nie pomagają, wyrzucone pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem o ty naklejałaś ale te plastry mi pomogły. Może cierpliwości ci zabrakło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plastry jak najbardziej, najpierw trzeba spróbować takiej metody niż wydawać pieniądze na zabiegi np. laserem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozstępów nie miałam a na bliznę naklejałam plastry contractubex i po nich blizna zrobiła się wygładzona. Jest tylko cienka linia :) A plastry nakleja sie tylko na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria36
Blizną nie musisz się przejmować sa teraz specjalne plastry i żele na blizny. Zobacz tutaj https://sutricon.pl/. Maja tego bardzo dużo, w zalezności od tego na jaka bliznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×