Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klau_dyn_ka

POLITOLOGIA CZY RESOCJALIZACJA NA Uśu ?????

Polecane posty

Gość Prawo
Będziesz miała problemy z pracą. Pracodawcy nie bardzo wiedza z czym to się je. Kierunek b. ciekawy. Zależy jaka jeszcze wybierzesz specjalność. Społeczno-ustrojowa b. ciekawa, typowa politologia, ale co po tym robić? Dziennikarstwo- nudy, też nie ma pracy. SAmorządowa- największe nudy ale potrzeba urzędników. Społeczna, ciekawe ale praca w mopsie itp. Dalej bedę upierała sie przy prawie, wcale nie jest trudniejsze od politologii (mam 2 fakultety), a w każdej biurowej pracy będzie Ci łatwiej. Na kariere politologa czy dziennikarza raczej nie licz. Kończyłam pare lat temu moze cos się zmieniło od tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdura_
Moja kumpela mówiła, że bardzo chce iść na politologię, ma znajomych właśnie po politologii i żaden z nich nie miał problemów ze znalezieniem pracy tam gdzie potrzebny kontakt z klientem. Potrzebują ludzi z szeroką wiedzą humanistyczną właśnie, wygadanych i bardzo chętnie przyjmują po politologii. Nie jest to jednak praca stricte w zawodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na prawo trzeba mieć zdana maturę z historii a ja tego przedmiotu niecierpie wiec odpowiedź czemu nie prawo jest już jasna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowy sen
A cięzko jest połączyc nauki polityczne z prawem? Tez bym chciała te dwa kierunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bananarama
zawsze jest ciężko przy 2 kierunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
resocjalizacja jest jak alchemia - sztuczna dyscyplina zupełnie nie przynosząca żadnych efektów. Wiem, że mnie teraz zaszczują ci którzy to studiowali, ale zanim mi nawrzucają od najgorszych może podadzą mi ile procent (może łatwiej - jaki promil) resocjalizowanych miało pozytywne wyniki resocjalizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bananarama
moze błednie jest przeprowadzana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość resol
Mam znajomych po resocjalizacji na Uś, jeżeli chcesz odpocząć to studia dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieee, nigdy resocjalizacja ten kierunek to porazka jesli chcesz zarabiac 1000 zl, idz na resocjalizacje ale mam znajomych po politologii pracujacych w administracji unijnej oczywiscie ludzie ktorzy podczas studiow robili staze w Regionalnych Centrach Informacji Europejskiej itp, teraz pracuja w Wawie w MSZecie, niektorzy kszalca sie dalej w krajowej szkole Administracji Publicznej, albo po Akademii Dypolmatycznej wyjechali na placowki konsularne to kierunek z przyszloscia, ale tylko dla aktywnych pasjonatow, lubiacych podroze i znajacych kilka jezykow jelsi chcesz przebimbac studia i nie znalezc dobrzeplatnej pracy-idz na resocjal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livella
Elo! ...Moze ja, choć nie wiem czy będę osobą kompetentną w tej kwestii, bo nigdy nie myślałam o kierunku resocjalizacja. Studiuje na Usiu, a właściwie na Miedzynarodowej Szkole Nauk Politycznych (politologia po francusku)- pietro wyżej niż zwykła politologia w budynku WNS. Jeśli znasz dobrze francuski to uderzaj tutaj ;) A co do zwykłej politologii....znam osoby, które są zadowolone ze studiów, inne mniej. Chyba to zalezy od indywidualnych aspiracji, nastawienia itd. Studia daja sporo wiedzy z prawa, socjologii, historii, jest tez ekonomia. Mozliwosci sporo, ale to zalezy jak sie zakrecisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poltol
Politologia daje ogólną, humanistyczną wiedzę: to mieszanka historii, prawa, ekonomii, politykii, z niewielka domieszką innych dziedzin. Czyli co każdy humanista wiedziec powinien, tylko mało konkretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaa....
a gdzie można znaleść prace po pedagogice o specjalności PROFILAKTYKA I RESOCJALIZACJA??? co myślicie o tym kierunku??? a może lepiej pedagogika społeczna lub pracy socjalnej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loooooooool
Jestem absolwentką UW ( Politologia ). Trudno jest mi doradzać Ci cokolwiek. Sama musisz wybrać co cię bardziej interesuje. Ja mogę jedynie napisać jak jest w moim przypadku. Studia są bardzo ciekawe, to mieszanina psychologii, socjologii, komunikacji społecznej, prawa, historii, ekonomii no i oczywiście teoria polityki i idee polityczne. Moja specjalizacja to Marketing polityczny, czyli także promocja, reklama i budowa wizerunku. Studia dają niewątpliwie podstawy wiedzy humanistycznej a także znajomość socjotechnik i manipulacji. wszystko pięknie:D tylko co z pracą :o Politykiem raczej nie będę, w sztabie wyborczym też nie, w Polsce marketing polityczny jest nadal pojęciem abstrakcyjnym i raczej raczkuje. Studia te + znajomości = praca w urzędach miasta, gminy, firmy prywatne. Dziś wybierając studia z pewnością nie zdecydowałbym się ponownie na politologię, może jedynie ze względu na uroczego promotora:) Nie oszukujmy się trudno znaleść pracę po takim kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manna z nieba
ja na politologie s ie juz zdecydowałam, przeglądałam program, złozyłam paiery i juz jestem studentką. Tylko rodzice się martwią, ze będę bez pracy. I namawiają jednak na prawo. I troche sie waham , miec przyjemnosc studiowania, wolałabym nauki polityczne, bardziej rozwijające , czy jednak dypplom z prawa i administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandra........
a moze Stosunki Międzynarodowe, to przyszłościowy fajny kierunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stosunki miedzynarodowe? gdzie je znajde na Śląsku? (tylko nie na prywatnych) i jakie przedmioty są wymagane na maturze? zdaje tylko wos i j.polski rozszerzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A SOCJOLOGIA?? i co z marketingiem i zarzadzaniem na USu? czy ten kierunek ma wogole jeszcze jakąś przyszłoć, bo słyszałam że juz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam studiowanie tego co Cię interesuje, a nie co jest modne, polecane i reklamowane jako dające megakasę... Jak chcesz dobrze zarabiać to polecam technologie internetowe :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co up
kretynko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×