Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość qaw

jak zrobic placki z jablkami?

Polecane posty

Gość qaw

zeby byly pulchne i pyszne. Mi wychodza jakies takie skapciale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodaj drożdży, najlepiej najpierw drożdże z ciepłym mlekiem rozpuść później trochę cukru zalej mąkę tym dodajtrochę oliwy i jabłek na koniec. pychotka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
ja też robię drożdżowe, jak ewapiano, tylko jeszcze jajka dodaję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qaw
bez jajek? A mozecie podac jakies konkretne proporcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qaw
juz widze, ze jajka sie pojawily. Poprosze tylko o jakis konkretny przepis z drozdzami i bez(np.o jogurcie nigdy nie slyszalam), az mi zapachnialo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
ja robię na tzw. oko. Daję około 1/2 kg mąki , 5 dag drożdży , ciepłe mleko. 2 jajka, szczypta soli. Drożdże rozcieram z łyżeczką cukru i pół szklanki ciepłego maleka, odstawiam do wyrośnięcia. Rozczyn wlewam do mąki, dodaję jajka, sól i uzupełniam letnim mlekiem. Mieszam drewnianą łyżką, aż powstanie jednolite ciasto, niezbyt gęste. Dodaję pokrojone w plasterki jabłka, kładę na rozgrzany olej i smażę. Na koniec posypuję cukrem pudrem. Dzięki za przypomnienie tego przysmaku, bo dawno nie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na drożdżach to są racuszki- owszem bardzo dobre. Ale można zrobić zwykłe placuszki z mąki, jajek i zsiadłego mleka ewentualnie kefiru, czy jogurtu. Ciasto trzeba zrobić gęściejsze niż na naleśniki . Do ciasta można zetrzeć jabłka, można zrobić z bananami lub z tym co się lubi. Ciasto kładzie się łyżką na rozgrzany olej, następnie osącza na talerzu wyłożonym bibułką i posypuje cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qaw
dzieki, jutro robie na sniadanko, bedzie pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię tak - ubijam 2 jajka całe z cukrem, do tego cukier waniliowy, proszek do pieczenia, trochę mleka i mąki "ile wejdzie" do odpowiedniej gęstości to tego jabłka starte albo juz na patelni kładę na placek ósemkę albo dwie takie placuszki jem na gorąco posypane cukrem-pudrem albo z dżemem/konfiturą/marmoladą o ostrzejszym smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajzedoeglubieplacki
Ja ostatnio znalazłam taki przepis, chłopak daję rade nawet przy patelni i placki z cynamonem wyszły pycha. Polecam http://ajzedoeg14.geodezja.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×