Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziara

kilka ważnych ale może i głupich pytań

Polecane posty

Gość dziara

wiem, że mogę o to wszystko spytać na miejscu...ale wolę wiedzieć wcześniej skończyłem studia...to muszę się od razu zarejestrowywać w UP...czy nie jest to koniecznie jak zarejestrowanie się ma się do ubezpieczenia zdrowotnego składek emerytalnych i takich tam i czy żeby się zarejestrować to muszę mieć dyplom...bo będę mial dopiero pod koniec września aha...i jeśli znajdę sobie pracę zanim się zarejestruję...cuda się zdarzają...to będzie to jakiś problem czy nie przepraszam że jestem upierdliwy i mało poinformowany...ale jeśli nie sprawi to komuś problemu to proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak się nie zarejestrujesz
to nie będziesz miał ubezpieczenia... co do składek- to nie wiem... żeby się zarejestrować potrzeby jest dyplom ukończenia uczelni, moze przejdzie też zaświadczenie... jak znajdziesz pracę, to nie musisz się rejestrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziara
dzięki :) a jest sens załatwiać teraz NIP skoro nie jest on mi na razie do niczego potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga6666
zarejestruj sie jak juz odbierzesz dyplom - do 30 pazdziernika jestes studentem, wiec nie musisz sie rej; re glupie pytania - a niby od czego maja ci odprowadzac te skladki emerytalne? re jeszcze glupsze pytanie - jak by to byl problem to chyba nikt by sie nie rejestrowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musisz miec dyplomu - ja sie rejestrowałam w lipcu a dyplom dostałam w styczniu - wystarczy zaświadczenie chyba z dziekanatu jak się zarejestrujesz bedzie ubezpieczonysz - UP nie odprowdza składek emerytalnych jeżeli nie masz zasiłku ( a na pewno nie dostaniesz) gdybyś dostał pracę wystarczy zgłosić to w UP i Cie wyrejestrują zawsze jest jakas minimalna szansa ze Ci znajdą pracę albo staż gratulację z powodu obrony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
załatw sobie NIP bo jak znajdziesz pracę to możesz nie mieć czasu iśc do US a czesto pracodawca chce NIP już przy podpisywaniu umowy - to Ci akurat nie zaszkodzi załatwić teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga6666
przeciez nie zostanie ci przyznany nip jak nie masz pracy - o nip wystepuje pierwszy pracodawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga6666
akurat pracodawca musi pospisac wniosek o nip - a rzeczywiscie skalda sie samemu - nie chcieli mi przyjac bez podpisu pracodawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziara
komu mam ufać? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaraz po skończeniu studiów poszłam do US zeby złożyc wniosek o NIP - nikt sie m mnie nie pytał czy pracuję czy nie a nie pracowałam tylko wolałam to wczesniej załatwic dostałam NIP i dalej nie pracowałam może co US to obyczaj, wiec przepraszam za to, że stwierdziłam ze piszesz bzdury ( z US nigdy nic nie wiadomo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziara
właśnie tego nie znoszę łazić po urzędach domagać sie o jakieś kwitki a pracy i tak z tego nie ma destruktywizm mi się włączył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga6666
no mozliwe, ze zalezy to od US, zawsze mozna sprobowac, najwyzej cie odesla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga6666
chyba, ze NIP przyznaja ci jako osobie bezrobotnej, czyli podatnikowi, ja nie bylam zarejetrowana i moze dlatego chcieli podpis pracodawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
powiedz, że potrzebujesz do urzędu pracy, żeby Cię zarejestrowali, ja tak zrobiłam, dostałam NIP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że NIP bez pracy. ja załatwiałam od razu po liceum jak planowałam pracować w wakacje. jaki tam podpis pracodawcy, bzdura! może jeszcze NIP studenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś RER
dziara, zarejestrowanie daje Ci ubezpieczenie zdrowotne. Bardzo pożyteczna rzecz. Zarówno ja, jak i wszyscy moi znajomi pierwsze kroki po dyplomie kierowaliśmy do UP :classic_cool: Potem co miesiąc czy co półtora zjawiasz się w UP i podpisujesz papier, że w czasie między odwiedzinami nic nie zarobiłeś. Bo jeśli zarobiłeś (cokolwiek, na jakąkolwiek umowę), i wpiszesz ten zarobek do formularza, to automatycznie tracisz status bezrobotnego. Ale jest jedna bzdura: otóż umowy o dzieło są zawierane o dzieło, a nie TERMINOWO. I oto absurdalny efekt: Jeśli zdarzy Ci się zarobić 120 netto na dzieło, tracisz status bezrobotnego (z chwilą złożenia deklaracji o tym dochodzie w formularzu), ale ponieważ ta umowa JUZ NIE TRWA, to jeszcze tego samego dnia idziesz na parter do kolejki i rejestrujesz się ponownie... Ta bzdura funkcjonowała 5 lat temu i mogę się założyć, że funkcjonuje nadal :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja
Wniosek o przyznanie NIP-u składasz w US i nie potrzebny ci jest do tego żaden podpis pracodawcy! Ja załatwiałam sobie NIP w czasie studiów na wypadek, gdyby był potrzebny w czasie płatnych praktyk. Składasz wniosek, czekasz 2 tygodnie, NIP dostajesz pocztą. Dyplomu w czasie rejestracji mieć nie musisz, mnie wystarczyło ksero wpisu o obronie pracy w indeksie, ponieważ na dyplom musiałam czekać kilka miesięcy. Ewentualnie zaświadczenie z dziekanatu. Samo zarejestrowanie się w UP nie jest obowiązkowe, jednak po 31 października przestajesz być ubezpieczony więc to raczej rozsądne rozwiązanie. A składki emerytalne odprowadzane są tylko w przypadku, kiedy masz przyznany zasiłek, a taki ci nie przysługuje jako absolwentowi (trzeba mieć przepracowany min.1 rok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×