Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość także wybór należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyśka:)napewno upiekę makowca,sernik,piernik i jakieś ciacho przekładane masą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyśka
Agripo, mak do makowca robisz sama, czy kupujesz gotową? A sernik, jaki pieczesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupuję gotową masę makową w puszce,a sernik ,który upiekę to będzie Izaura:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyśka
Dzięki Agripo, napisz jeszcze jaką masę makową kupujesz, w sklepach widziałam różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolna obserwatorka
Kochana Agripko ,bardzo cie prosze podamakowca ,którego ty robisz bo bedzie napewno pyszny ! chodzi mi o taki makowiec tradycyjny jak rolada. bardzo prosze j nam przepis na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolna obserwatorka
Kochana Agripko ,bardzo cie prosze podamakowca ,którego ty robisz bo bedzie napewno pyszny ! chodzi mi o taki makowiec tradycyjny jak rolada. bardzo prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy blok czekoladowy albo biał
y jest bardzo tuczący?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ogromną ochotę na taki
blok. Zawsze robiłam z kakaem, nigdy nie próbowałam białego ale ponoć jest nawet lepszy. Znacie może przepis. Będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do me-36
chodzi mi o ciasto różane, zaciekawiło mnie może by tak upiec na święta, mam nadzieję, że warto. a pytanie brzmi wszystko pieczemy razem z masą, czy pierwszo zapiekamy roladki a potem pieczemy z masą? Głupio brzmi ale proszę odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a moze ktos poda sprawdzony przpis na isaure no i zdjecie ciacha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyśka przeważnie kupuję masę makową z Bakalandu. Jeśli zaś chodzi o przepis na Izaurę,to jest na 1 stronce naszego topiku,wypróbowany :)ale fotki nie ma. wolna obserwatorko:) ja piekę struclę makową,jesli chcesz przepis,napiszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto różane - roladki układamy ściśle w tortownicy i pieczemy całość.... pod wpływem temperatury one się \'zejdą\' i dzieki temu mamy jedno konkretne ciasto... (zajrzyj na stronkę którą podawałam - jest zdjęcie tego ciasta tuż po upieczeniu) ciasto może śmiało robić za makowiec - tyle, ze nieco inaczej podany :) w zeszłym roku je na święta zimowe serwowałam same roladki można także upiec na blaszce - wyjdą wtedy ciastka, które śmiało mogą udawać drożdżówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolna obserwatorka
Tak Agripko bardzo proszę oprzepis na twoja strucle... wszystkie przepisy co ty podajesz sa bardzo dobre bo wszystkie ciasta z nich mi wychodza dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merlinn
Witam:) Mam pytanie do ekspertek;) Od lat robie murzynka korzystajac z jednego przepisu, jest pyszny, jednak wychodzi troche suchy i zbity. Czy moglybyscie mi poradzic, jak zmodyfikowac ten przepis, aby ciasto bylo bardziej mokre i puszyste? Oto przepis: W garnku rozpuszczam 1 margaryne, 1.75 szklanki cukru, 3 łyzki kakao i 3 lyzki mleka lub wody. Kiedy masa troche ostygnie dodaje do niej 4-5 jajek(mieszam mikserem), 2.30 szklanki maki, proszek do pieczenia i na koncu rodzynki opsypane maka. I wlasciwie to wszysko. Bede wdzieczna pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może powinnaś
osobno ubić pianę z białek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merlinn
Raz dodalam same zoltka, jednak ciasto zrobilo sie tak geste, ze jak dodalam maki to mikser ledwo co rozmieszal make...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyśka
merlinn, mam podobny przepis na murzynek, który wychodzi bardzo dobry. Kostka margaryny, 2 szkl. cukru, 1/2 szkl. wody, 2 łyżki kakao- to wszystko zagotować i wystudzić. Odlać z tego syropu 1/2 szkl. do polania na wierzchu upieczonego ciasta. Do reszty dodać 2 szkl. mąki, żółtka z 4 jajek ( białka ubić), 1 łyżeczkę proszku do pieczenia, zmiksować. Na koniec dodać pianę z białek i rodzynki. Wymieszać i wylać do formy. Upiec, po upieczeniu polać pozostawionym syropem. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, jak sie nasacza biszkopt alkoholem? chodzi mi konkretnie o przepis na tort szwarcwaldzki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vaca loca--->tort szwarcwaldzki nasącza sie wiśniówką,tak ze 4 łyżki,tak po prostu skrapiasz nią biszkopt:) wolna obserwatorko---> przepisik o ktory prosiłaś,moja droga:) DROŻDŻOWA STRUCLA MAKOWA Z KRUSZONKĄ🌻 0,5 kg mąki 4 dag drożdży 5 dag cukru 125 ml mleka 2 jajka 2 żółtka 15 dag margaryny zmielone migdały,skórka starta z cytryny Nadzienie-puszka masy makowej;) Lukier:20 dag c.pudru 1 białko sok z 1/2 cyrtyny Kruszonka:30 dag mąki 15 dag margaryny 15 dag cukru Mąkę przesiać do miski.We wgłębieniu w mace przygotować rozczyn-wkruszyć drożdże,dodać 1 łyżkę cukru,ciepłe mleko i zamieszać z niewielka ilością mąki.Odstawić do wyrośięcia ciepłe miejsce.Następnie dodać jajka i żółtka,pozostały cukier,stopioną letnią margarynę,migdały i skórkę z cytryny.Wyrobić ciasto tak,aby odstawało od rak i brzegów miski,ponownie odstawić do wyrośnięcia. Po wyrośnięciu rozwałkować ,masę makową rozsmarować na cieście,oba dłuższe boki zwinąć od zewnątrz do środka,formując struclę.Ułożyć na blaszce i pozostawić do wyrośnięcia. Zrobić kruszonkę i posypać nią struclę . Piec 40-45 min. w temp.200C ,ostudzić. Cukier puder utrzeć z białkiem i sokiem z cytryny.Posmarować struclę. MAKOWIEC🌻 22 dag cukru 17 dag mąki ziemniaczanej 17 dag mąki pszennej 5 jajek 25 dag margaryny 1 c.waniliowy 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia 1/3 szkl.mleka Margarynę utrzeć z cukrem do białości,dodając po jednym żółtku i dalej ucierać. Mąkę przesiać z proszkiem i stopniowo dodawać do utartej masy,na przemian z mlekiem.Na koniec domieszać ubitą z białek pianę i c. waniliowy. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia,wylać 2/3 ciasta,wyrównać,rozlożyć równo masę makową i wylac resztę ciasta. Piec około 40 min w temp.190C.Gotowe ciasto ostudzić,polukrować i posypać wiórkami kokosowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STRUCLA Z MAKIEM 2 🌻 35 dag mąki 12 dag margaryny 3 żółtka 10 dag cukru 5 dag drożdży skórka otarta z 1 cytryny 1/2 szkl.mleka Nadzienie:50 dag maku 4 szkl.mleka 12 dag margaryny 3/4 szkl .miodu 4 jajka 15 dag cukru po 10 dag siekanych orzechów włoskich,migdałów 15 dag rodzynek 2 łyżki skórki pomarańczowej smażonej w cukrze 2 c.waniliowe 2 łyzki rumu lub koniaku Drożdże rozprowadzić ciepłym mlekiem,dodać 1 łyżeczkę mąki i 1 łyżeczkę cukru.Odstawić zaczyn do wyrośnięcia,aż podwoi swoją objętość.Żółtka utrzeć z cukrem na puszystą masę.Do mąki dodać zaczyn,utarte żółtka, i skórkę z cytryny.Wyrabiać ciasto,powinno być nieco gęściejsze,niż na zwykły placek drożdżowy.Gdy zacznie odrywac się od ręki wlać ciepłą roztopioną margarynę i jeszcze chwilę wyrabiać.Włożyć ciasto do miski,lekko posypac mąka i przykryć ściereczką.Odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Przygotowac nadzienie:umyty mak zalać wrzącym mlekiem i gotować na malym ogniu przez 30 min.Następnie osączyć na sitku i zemleć w maszynce trzy razy.(jesli ktoś posiada specjalną maszynkę do maku wystarczy tylko raz).W rondlu rozgrzać margarynę z miodem i c.waniliowym.Dpdac bakalie i mak.Dusic masę około 15 min.stale mieszając,aby się nie przypaliła.Żółtka utrzeć z cukrem dodać do lekko ostudzonej masy.Białka ubić na sztywną pianę,wlać alkohol i wszystko razem wymieszać.Letnią masę wyłożyć na cienko rozwałkowany,posmarowany białkiem prostokąt ciasta.Po upieczeniu zapobiegnie to,oddzielaniu sie maku od ciasta.Ciasto zwinąć w rulon,końce mocno zlepić i podwinąć pod spód. Struclę ułożyć w wąskiej formie wysmarowanej margaryną i pozostawić do wyrośnięcia.Przed pieczeniem wierzch posmarować białkiem.Aby ciasto nie popękało,można włozyć wnie kilka zbozowych slomek,przez które w czasie pieczenia będzie uchodzić nadmiar powietrza:) Piec 45 min.w temp.180C Upieczoną struclę polukrowac i obsypać bakaliami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia xx
dziewczyny szukam przepisu na dobre ciasto makowe. Bardzo proszę o pomoc! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto makowo-jabłkowe🌻 50 dag maku 10 dag margaryny 5 jajek 3 szkl.mleka 2 szkl.cukru 3 jabłka duże 4 łyzki czubate mąki pszennej 2 łyżeczki proszku do pieczenia\'2 łyzki miodu 3 łyzki posiekanych bakalii 1 esencja migdałowa Mak wypłukać na sitku,zalać mlekiem i mieszając gotować 10 min.Następnie ostudzić i 3x zmielić.Jabłka umyć,obrać i zetrzeć na tarce na duzych oczkach.Jajka,margarynę i cukier połączyć i zmiksować około 10 min.Dodac mak,jabłka oraz pozstałe składniki i wymieszać. Formę do pieczenia wysmarować tłuszczem i posypać bułką tartą.Ciasto przelozyć i piec 1h w temp.180C. Polać polewą w/g uznania. PLACEK MIGDAŁOWY🌻 2 szkl.maki pszennej 1/2 szkl.cukru pudru 20 dag margaryny 1 jajko Masa orzechowo-migdałowa: 1 puszka slodzonego mleka skondensowanego 1 jajko 1 łyżeczka esencji waniliowej 1/2 szkl.posiekanych orzechów 1/2 szkl.posiekanych migdałów Makę przesiać na stolnicę i posiekac z margaryną,dodać c.puder oraz jajko,szybko zagnieśc ciasto i o9dstawić na około 1h do lodówki.Nastepnie włożyć do formy(20X30) i piec w piekarniku nagrzanym w temp 200C przez 15 min. Masa:mleko,jajko i esencję ubić na jednolitą masę,dodac migdały i orzechy,wymieszać. Upieczony kruchy spód pokryć masą i zapiekać 25 minut w tej samej temp. Po upieczeniu ozdobić lukrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIASTO MAKOWE-PIEGUSEK🌻 10 dag masła 12,5 dag margaryny 22 dag cukru 5 jajek 17 dag maki 15 dag maku 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia kilka kropel olejku migdałowego LUKIER:10 dag c.pudru 2 łyżki soku pomarańczowego Masło i margarynę roztopić,do letniego dodać cukier i kolejno po jednym żóltku, ciągle ubijając. Do ubitej masy żółtkowej dodawać stopniowo mąkę wymieszaną z proszkiem i suchy mak.Dokladnie wymieszać,ubić białka,dodac ubita pianę i olejek migdałowy,delikatnie wymieszać wszystko. Ciasto wylać do formy wysmarowanej tłuszczem i obsypanej bułką tartą. Piec ok.40 min.w temp.200C. Ostudzone ciasto posmarować lukrem:) PIERNIK KAWOWY🌻 25 dag mąki pszennej 2 łyżki oleju 1 łyżeczka cukru 1,5 dag drożdży 3/4 szkl.mocnej kawy 2 c.waniliowe 15 dag drobno pokrojonych bakalii(figi,morele,sliwki,rodzynki,orzechy) po szczypcie soli,cynamonu i sproszkowanych gożdzików POLEWA:5 dag mąki 2,5 dag margaryny 1,5 dag kawy rozpuszczalnej 1 c.waniliowy Mąkę przesiać,dodać olej,cukier,sól,cynamon i goździki.Drożdże rozpuścić w przestudzonej kawie i wlać do mąki.Zagnieść ciasto,przykryć je ściereczką i odstawić do wyrośnięcia,aż dwukrotnie zwiększy swoją objętość. Nastepnie dodać bakalie i c.waniliowy i wyrobiać przez chwilę. Włożyć ciasto do formy i odstawić,aby ponownie wyrosło. Wszystkie skladniki polewy połączyć i utrzeć na gładką masę,posmarować nią ciasto,wstawić do piekarnika i piec 45-50 min w temp.190C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam babeczki:-) zgodnie z obietnica zlozona mojej rodzinie na swieta full wypas dzis wlasnei pieklam ciasteczka-rogaliki orzechowe i kocie oczka,jutro zabieram sie za ciasteczka deseczki(aspirynki) tylko gdzie to wszystko schowac zeby do swiat cos zostalo a poza ciastami i ciasteczkami co jeszce serwujecie na swieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pippek
czy moge prosic przepis na piernik? dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agripa masz super te przepisy napewno wyprubuję też lubię piec ciasta .... mam przepis na piernik... lubię piec to ciasto i jest miękkie i się udaje polecam czekoladowy piernik ciasto; 8jaj...szkl.cukru....5łyżek miodu sztucznego...2szkl.mąki...2łyzki kakao...4łyzki powideł...1łyżeczka sody....1margaryna...szczypta soli ...2małe opakowania przypraw do piernika...5dkg.orzechów...10dkg.rodzynek ...polewa czekoladowa...kokos wykonanie margarynę ucieramy do białości z cukrem dodajemy po 1 żółtku ,miód,kakao,powidła,sól ,sodę,przyprawę, ucieramy mikserem stopniowo dodajemy mąkę,orzechy (sparzone) rodzynki białka ubijamy na sztywno dodajemy do ciasta i lekko mieszamy łyżką pieczemy na normalnej brytwance nie małej !ok 50min dekorujemy polewą i kokosem można też przełożyć go marmoladą lub upiec z owocami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pippek
dziekuje Aniunianiu,jutro wlasnie chce piec,wyprobuje Twoj przepis 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×