Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość cookie monster
me_36 dzięki za budyniowe przepisy :) Któryś z nich jest przez ciebie wypróbowany? Mogę je wpakować pomiędzy warstwy biszkoptowe? (i czy te części trzeba czymś nasączyć- nie chcę, żeby były zbyt suche ;)) Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cookie monster
te masy budyniowe nadają się do karpatki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) krem budyniowy jest bazą do karpatki ja robię tę wersję z budyniem (2 x 40 g) - karpatkę produkowałam na niedzielną imprezę rodzinną właśnie.... ;) można oczywiście wykorzystywać do przełożenia biszkoptu - czy nasączać, czy też nie zależy od gustu... wg mnie nie trzeba - wystarczy tylko wyjąć ciasto z lodówki na jakieś 2 godzinki przed podaniem - ciasto wtedy \'złapie\' trochę kremu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tych bez budyniu przerabiałam kiedyś przepis nr 1 przy okazji pieczenia \'fal dunaju\' aczkolwiek powiem szczerze - ostatnio idę na łatwiznę i korzystam z budyniów w proszku (i do karpatki, i do fal dunaju, i do makowej rozpusty...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxyxyxyxy
bardzo dziękuję za przepis ze str.3 Wypróbuję ,żeby sie tylko nie okazało,że chłop jest nawet lepszy w ciastach odemnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiramisu22
Me_36, dziekuje za odpowiedz🌼 Ma jeszcze jedno pytanie. Jaki dzem(czy moze nie dzem, tylko cos innego?) bedzie najlepszy do plesniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtrącę się. Ja pleśniaka piekłam już kilka razy.Najbardziej smakował mi z kwaskowatymi dżemami-leśny,czarna porzeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha,do ubitej piany z białek dodaję kisiel (suchy proszek).Piana jest sztywniejsza a ciasto zyskuje na smaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też kwaskowate dżemy - powidła śliwkowe też są niezłe i super się sprawdza konfitura z pigwy ;) ja ubijam pianę z białek schłodzonych porządnie - czyli po wybiciu żółtek do ciasta białka wstawiam do lodówki; dodatkowo dodaję szczyptę soli - niektórzy podobno stosują też dodatek octu...osobiście wolę sok z cytryny! piana mi zawsze wychodzi super - przekręcam naczynie w którym ubijam do góry dnem a ona nie wypada! ubijam mikserem na najwyższych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a na pinę rzucamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomyliło mi się
na pinę warto dać orzechy włoskie posiekane. Inny smak całkowicie zwykłego pleśniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co napisałam na stronie 2-giej w przepisie na pleśniaka cytrynowego ;) \'do dużej tortownicy wysmarowanej tłuszczem zetrzeć na tarce 1 porcję ciasta białego (rozłożyć równomiernie na tortownicy) na to ciasto ciemne, później słoiczek dżemu (kwaskowaty - śliwkowy, wiśniowy itp) lub powideł śliwkowych, wyłożyć masę bezową, posypać posiekanymi orzechami włoskimi lub innymi bakaliami i zetrzeć ostatnią porcję ciasta.\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misska kuchenna
me_36, a dlaczego przestałaś robić sama masę budyniową? Ta z budyniami z torebki lepiej trzyma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiramisu22
A czy moze to by dzem niskoslodzony Lowicz czy lepiej kupic taki z normalna iloscia cukru? I czy zuzyc caly sloik? Mozecie mi polecic jeden konkretny smak? Z jakim Wy byscie zrobily plesniaka? Mam jeszcze pytanie o te pianke. Czy jak wyleje ja na ciasto, to ona w nie nie wsiaknie?? Z gory dziekuje za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z budyniu faktycznie lepiej trzyma no i nie muszę dosmaczać a na dokladkę mogę ze smakami i kolorami poeksperymentować :) bardzo mi budynie delecty pasują - zwłaszcza ten duży 65 gramowy - czasem masę robię z 1 dużego i 1 normalnego z 0,6 l mleka (masła tyle samo) sprawdzają się też puddingi z lidla co do pleśniaka - tarczyna niskosłodzone dżemy są ok - renklodowy jakby się udalo trafić też będzie pasował - mówiąc szczerze kupując dżem do ciasta zwracam tylko uwagę na to, zeby był niskosłodzony - z kwaskowatych owoców i w sensownej cenie najlepszy pleśniak mi wyszedł z konfitury pigwowej - ale to była własna produkcja.... co do pianki - Tiramisu - pytasz o pianę z białek - nie ma prawa wsiąknąć bo ona nie jest płynna - piana z białek z cukrem to inaczej piana bezowa - bezy tak się piecze - tylko białka + cukier na sztywno - w szpryckę i wyciska się ciastka na blaszkę - piana jest tak sztywna, ze ciastko nie traci kształtu więc nie ma siły, zeby dobrze ubita piana wsiąkła w ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do poprzedniego postu - pisząc masła tyle samo miałam na myśli 1 kostkę (czyli tyle samo ile sie bierze do budyniu gotowanego na 0,5 l mleka) a na osłodę podaję przepis na MAKARONIKOWY EKSPERYMENT - wymysliłam je jak przy okazji pieczenia jakiegoś ciasta zostały mi nie wykorzystane bialka 4 białka 1/2 szkl cukru pudru 100 g wiórków kokosowych 2 łyżki kawy mielonej - białka ubić na sztywną pianę - dodać cukier i ubijac ok. 5 minut - następnie w 3 porcjach dodawać wiórki - cały czas miksować - na końcu dodać kawę i porządnie zmiksować piecyk z termoobiegiem rozgrzać do 150 stopni (zwykły jakieś 160 stopni) blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia i łyżeczką wykładać \'kupki\' masy mniej więcej wielkości połówki orzecha włoskiego (zachować odstęp) piec przez ok. 20 minut po wyjęciu z piecyka odczekać aby ciastka nieco wystygły (5-10 minut) i dopiero wtedy zdejmować z blaszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jeden przepis na bazie białek też wymyślony po to aby białka się nie zmarnowały CAŁUSKI CZEKOLADOWO-BAKALIOWE 3 białka 3/4 szklanki cukru 1 łyżka kakao ok. 3 łyżek posiekanych orzechów włoskich 2 drobno pokrojone figi 1/2 tabliczki gorzkiej czekolady (drobno posiekanej - i radzę od tego zacząć przygotowanie tych ciasteczek) - białka ubić na sztywną pianę - dodać cukier i miksować aż do całkowitego rozpuszczenia cukru - następnie stopniowo pozostałe składniki - cały czas miksując masę wykładać łyżeczką niewielkie kopczyki na blaszkę wylożoną papierem do pieczenia piec ok 30 minut w temp ok. 125 stopni (piecyk z termoobiegiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misska kuchenna
Dzięki, biorę się wieczorem za pieczenie :-P Choć waham się jeszcze czy zrobić masę budyniową z budyniem z torebki czy bez. (Wolę ciasta bez sztucznych dodatków, ale z drugiej strony głupio by było gdyby ciacho się rozbabrało...;)) A może do dosmaczenia warto wrzucić laskę wanilii do mleka, albo ja utrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość progetta
misska, robisz karpatke? Jaki jest najlepszy przepis na krem budyniowy do karpatki, ktory zawsze wychodzi i nie jest mdly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppp
Sluchajcie, mozecie podac 3 ciasta, ktore pieczecie i ktore uwazacie za najpyszniejsze? Ciasta od ktorych po prostu nie mozna sie oderwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super te przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupp
Nikt juz nic nie piecze?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może ja podam... CIASTO PO PROSTU PYCHA... Pieczemy biszkopt z 4 jaj na biszkopt kładziemy krem budyniowy na krem budyniowy zwykła herbatniki peti bery na herbatniki wylewamy toffi z mleka slodzonego skondensowanego na tofii kładziemy slone krakersy na krakersy 0.5l ubitej smietany z cukrem pudrem na górę potartą mleczna czekoladę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do me_36 : czy do tego ciasta bez wysiłku nie dodaje się żadnego tłuszczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowionka dla wszystkich Łasuchów :-) Od kilku miesięcy nie upiekłam żadnego ciacha...po prostu skandal;-) ale obiecuję, że przed świętami nadrobię zaległości :-) Agripko🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×