Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Ulotna chwilo- taki domowy chlebuś jest w cenie, wystarczy zajrzeć na jakiś jarmark z domowymi wyrobami (u mnie takie coś odbywa się w pewnym małym centrum handlowym 2x w miesiącu) - tak, tak, ćwiartka chleba za dychę, a jakże:-) No a smak - bezcenny:-) Ja nie piekłam, ale zrobiłam taki eksperyment: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/183e7e76da61e75d.html ***ROLADA KOKOSOWA NA WAFLACH*** MASA KAKAOWA: ¾ szkl. mleka 10 łyżek cukru 1 łyżka kakao 2 łyżki masła 15dag pokruszonych herbatników MASA KOKOSOWA: 7dag wiórków kokosowych 8 łyżek cukru pudru 300ml mleka Budyń kokosowy lub śmietankowy bez cukru 150g masła DODATKOWO: 2 duże kwadratowe wafle 10 posiekanych orzechów włoskich 1.5 tabliczki czekolady mlecznej lub gotowa polewa czekoladowa. Masa kakaowa: mleko, cukier, masło i kakao zagotować, zalać pokruszone herbatniki, by zmiękły. Ciepłą masę rozłożyć na waflu ułożonym na folii spożywczej, przykryć drugim waflem, nakryć folią spożywczą od góry, przewrócić połączone wafle na drugą stronę, zostawić pod folią spożywczą do ostygnięcia (i zmięknięcia wafli). Masa kokosowa: zagotować 250ml mleka, odlać 50 ml, zalać tym wiórki kokosowe, wiórki ostudzić. W surowym mleku rozprowadzić proszek budyniowy, wlać do pozostałego gorącego mleka, ugotować gęsty budyń, ostudzić. Masło utrzeć z cukrem na pulchną masę, dodawać po łyżce wiórków kokosowych i budyniu, dalej ucierając. Z wafla zdjąć folię spożywczą, rozłożyć równomiernie masę kokosowa, na brzegu posypać orzechami, zwinąć w roladę, Czekoladę rozpuścić na parze (lub przygotować gotową polewę), polać roladę, poczekać, aż ostygnie, włożyć całość do lodówki, na ok. 4 godziny, aby zastygło. Muszę na jakiś czas przestać testować różne słodkie przepisy, bo niedługo osiągnę rubensowskie kształty:-( a prawda jest taka, że jak coś wyprodukuję, to koniecznym wydaje mi się spróbowanie, czy to jest jadalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, ja też oddam za darnmo duuużo śniegu, bo już nie mogę na niego patrzeć:-D Goianica, jak tam torcik jubileuszowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi bardzo smakowal i dzidkom.gorzej z mama ale ona to tylko z bita smietana by jadla :P zaraz wrzuce foto jak wygladal w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smakowicie wygląda:-) Przepraszam za literówki powyżej - jakaś jestem dzisiaj rozkojarzona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosianica....jak Ci się udało przekroić na 4 jeden biszkopt? czy może piekłaś 4 krążki? Dziewczyny chciałam zrobić blok, daaawno nie robiłam wręcz lata świetlne, znalazłam jakiś stary zakurzony przepis i wygoglowałam sobie jeszcze jeden trochę inny i tak z grubsza: prawie wszystkie składniki się pokrywają z tą różnicą, że w jednym dodaje się sypki budyń, a w drugim żelatynę nie wiem, który będzie lepszy? poradzicie:-) ? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie dodaję ani budyniu ani żelatyny. Musiałabym odkopać swój przepis, ale na pewno nie ma tam tych składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9-ttt-9.....no to pewnie masz przepis z mlekiem w proszku:-) tak mi sie kojarzy, że i taka wersja była...hmmm a jak myślicie , takie mleko dla dzidziuli by się nadawało?bo mam w nadmiarze:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotna - niebieskie mleko w proszku (nie w granulkach!!!!) jest OK. Ja mam taki przepis na blok 1/2kg mleka w proszku, 2 szkl. cukru, 20dag masła lub margaryny, ¾ szkl. kawy zaparzonej (rozpuszczalnej lub sypanej – ale przecedzonej), 4 czubate łyżki kakao, ½ paczki wafli (smakowych, np. Familijnych lub tortowych – suchych), garstka orzechów włoskich obranych i posiekanych, ewentualnie rodzynki Cukier zagotować z masłem i naparem kawy, zestawić z ognia, połączyć z mlekiem w proszku i kakao. Wafle pokruszyć i wrzucić razem z orzechami (i rodzynkami) do masy. Wymieszać. Foremkę keksową wąską wyłożyć folią aluminiową, przełożyć masę, wygładzić i wstawić do lodówki. Zamiast wafli można oczywiści dodawać herbatniki (ja probie pół na pół lub co posiadam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o tym - warto spróbować, "brzmi" smakowicie http://smaker.pl/przepisy/ostatnio-dodane/przepis/torcik-pomaranczowo-mandarynkowy,30765 A co do bloku, teraz inna firma produkuje mleko pełne niegranulowane, ma biało niebieskie opakowanie, wcześniej kupowałam ich śmietankę w niebieskich kartonikach. Mleko dzidziusiwe też się nada jeśli jest bez dodatków w postaci kaszki czy smaków. Mój przepis na blok czekoladowy 25 dag margaryny lub masła ½ szkl. wody 2 szkl. cukru 5- 6 łyżek kakao 50 dag mleka w proszku bakalie pokruszone herbatniki Wodę z cukrem i masłem zagotować. Kakao i mleko w proszku wymieszać w misce, po czym wlewać masę maślaną (gorącą) i mieszać do uzyskania jednolitej masy. Do gładkiej masy dodać bakalie i pokruszone herbatniki. Wymieszać. Formę keksową wyłożyć zwilżoną folią, przełożyć masę, wyrównać i wstawić w chłodne miejsce do stwardnienia. Kroić jak babkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie taki sam jak Anawioletty, tyle, że bez kawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak - ja dodaję kawę (dla smaku) lub mleko, a 9-ttt-9 dodaje wodę. Ile ludzi, tyle sposobów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulotna zeby mi wyszly 4 krazki to pieke 2 biszkopty.kazdy z 6 jaj na duza tortownice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejrzałam ten torcik mandarynkowo-pomarańczowy. Przepis prosty (to lubię), a te mandarynki - aż ślinka cieknie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpowiem,ze w'biedronce" mozna dostac mleko odtluszczone...250 g...i sama na nim robilam blok. Wystarczylo takie opakowanie. Wystarczy dlużej przysmażyć cukier z margaryna,potem dodac kakao.... i masa pieknie stwardnieje. Przepraszam,ze ja tak z doskoku...ale podczytuje sobie temat...i zapisuje przepisy...kilka juz sprawdzilam pyszne🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka ale teraz w zamiam musisz jakis swoj przepis wrzucic ;) ja mam ochote na jakies ciacho i przegladam co tu mamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec podam..swoj najbardziej sprawdzony...i najczesciej stosowany przepis...choć może juz ktos takiego tu dawal Trudno sie mowi...wiec sie powtórzę Pieczemy biszkopta. Kazdy ma swój sprwdzony przepis wiec nie bede opisywala..co ..i ...jak. W kazdym badz razie podaje skladniki na duża blache. 0,5 l smietany 30% lub 36% kubek jogurtu naturalnego 5 łyżeczek żelatyny....namaczamy w 1/4 szklanki wody,a potem rozpuszczamy w goracej kąpieli. Smietane ubijamy na sztywno z dodatkiem 2 cukrów waniliowych i 4-6 lyżkami cukru. do ubitej smietany dodajemu jogurt.Miksujemy..na koniec dodajemy rozpuszczona żelatyne i dokladnie mieszamy. Taka mas przekladamy przekrojony biszkopt. Ja najchetniej posypuje mase płatkami migdalowymi. Dal urozmaicenia mozna posmarowac pierwsza czesc biszkoptu..masa toffi...lub gotowa konfiturą wisniową "łowicz"(taka chyba najbardziej odpowiednia) wtedy wyłożyc mase....znów biszkopt i na górze masa. Nic specjalnego ale dla dzieci to frajda...i nie tylko dla nich smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka takie przepisu jeszcze tu nie widzialam (albo przeoczylam :D)ale jest bardzo fajny i napewno go wyprobuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja juz was podczytuje od dawna:) Jakis czas temu zlapala mnie wariacja "tortowa". Poprostu z pasja ogladalam i zapisywalam wszystki torty jakie przypadly mi do gustu. Narobilam ful ozdób z masy cukrowej. Potem wykorzystałam to oczywiscie do tortów:) Taka masa jaka podałam przekladalam tez tort,,,,tylko,ze proporcje inne. Torcik pyszota....taki ala jogurtowy. Wczesniej byla mowa o cenach tortow....ja jak robilam to sprzedalam za 60 zł. Cena chyba nie wygórowana?? Czy byl tu przepis na ciasto"Milky Wey"? Pozdrawiam i dzikuje za przywitanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no byla mowa :) ja sie pytalam o ceny tortow.teraz robie na 6 marca tort slubny 3 pietrowy i cena stanela na 120zl dziewczynki kochane gdzie dostane glukoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glukozę płynną (domyślam się, że do masy plastycznej) dostaniesz w aptece. Jeśli chodzi Ci o taką w proszku to w sklepach na stoisku ze zdrową żywnością. Wydaje mi się, że jak na tort weselny i to 3 piętrowy to trochę niska cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fakt cena niska jak za pietrowy Pikłam to milky wey...bardzo dobre...masa z mleka w proszku a tu sie wam troszke pochwale Cudeńka z masy cukrowej...i pierwszy tort ....tort "test" http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21454b5d abca856a.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5565045b 41ffeddd.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd61775e 66b27329.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po skopiowaniu usuń spację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kropelko:) )) bardzo ładne te Twoje ozdóbki,trzeba pochwalić. Planujecie jakieś walentynkowe szaleństwo na słodko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×