Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Kropelko, to podwójnie napracowałaś się nad tym rocznicowym tortem. Dziewczyny - lubię podziwiać Wasze wypieki:-D Mogłabym ogladać takie wspaniałości cały dzień. Widzę, że święta upłynęły Wam słodko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, witam po świątecznym obrzarstwie:). Aniu babeczki wyszły super, tylko ciasta zrobiłam za dużo, ale upiekły się i były pachnące i wyrośnięte. Natomiast piekłam też princesse ciasto i wyszło bardzo dobre, polecam, lekkie nie za bardzo słodkie jednym słowem pycha:)) Trochę późno - ale - składam Wam dziewczyny najserdeczniejsze życzenia i udanych wypieków:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś nie zamieszczaja się moje wypowiedzi na kafe - to pisze raz jeszcze Aniu, że babeczki wyszły cudne:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizula, ja piekłam babeczki (i dużą babkę) z forumowego przepisu na babkę jogurtową (nie: jogurtowiec) - ponownie wyszła wilgotna i pachnąca, a muffinki - zniknęły błyskawicznie, choć muszę chyba nabyć tę teflonową/silikonową foremkę na kilka babeczek, bo jak wlewałam ciasto do foremek z miękkiego papieru (firmy fackelmann - nie polecam), to babki zaczynały rosnąć w szerz, a nie w górę:-) Ważne, że wypieki się udały, a święta minęły słodko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia1948
Prosze,pomozcie mi.Znalazlam u was przepis na pyszne ciasto bez pieczenia!!! Moj blad ,ze nie spisalam przepisu,a teraz nie moge go znalezc,bo nawet ne pamietam jak sie nazywalo.Pamietam tylko ze krem robilo sie z bitej smietany dolewalo sie do niej niepelna szklanke aier koniaku i co jeszcze nie pamietam.Tylko wiem ze do tego kremu na koniec wkrusza sie polowe biszkoptu. Prosze was o pomoc i przyslanie przepisu na moj E-mail,jesli mozna ,albo wskazanie gdzie mozna go znalezc. Robilam z tego przepisu torcik .Byl przepyszny. Dziekuje Zofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zosiu 1948----> Chyba chodzi Ci o moją Adwokatkę.... Przypomnę ją Składniki: Biszkopt: Krem: 1/2 litra śmietany 30% biała czekolada 1 szklanka adwokata 2 śmietan-fixy 10 dag orzechów włoskich Do dekoracji: kokos (ja używam płatki migdałowe) Upieczony biszkopt ostudzić i podzielić na dwie części. Jedną cześć biszkoptu pokruszyć. Śmietanę zmiksować z fixami. Następnie dodawać ostudzoną czekoladę wcześniej roztopioną na parze, a następnie powoli wlewać adwokata (ciągle miksując). Masę podzielić na dwie części. Do jednej części dodać pokruszony biszkopt i pokrojone orzechy włoskie. Drugą część biszkoptu nasączyć wodą z aromatem arakowym. Na biszkopt wyłożyć masę z pokruszonym biszkoptem i orzechami, a na to drugą część masy. Wierzch ciasta posypać kokosem lub płatkami migdałowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulotna chwilo masz
dar od boga. Tylko pogratulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze coś słodkiego
nie jest to ciasto ale może nie jednej z Was się przyda:) może już się tutaj kiedyś pojawiło, nie czytałam wszystkiego. KOKOSOWE SERNICZKI - 3 homogenizowane serki waniliowe - 20 dag mieszanki bakalii: orzechy, rodzynki, kandyzowane owoce -2 galaretki o smaku czarnej porzeczki lub Miśni - masło do posmarowania foremek - wiórki kokosowe - 3 łyżki soku z czarnej porzeczki lub wiśni Bakalie opłukać, osączyć, drobno pokroić. Galaretkę rozpuścić w 2 szklankach gorącej wody, ostudzić. Do dużej miski przełożyć serki, odłożyć 4 łyżki do dekoracji, resztę wymieszać z posiekanymi bakaliami i sokiem, dodać tężejącą galaretkę, ponownie wymieszać. Foremki posmarować cienką warstwą masła, napełnić serową masą, włożyć do lodówki. Kiedy całkowicie zastygną, wyjąć wierzch i boki posmarować odłożonym serkiem, posypać wiórkami. a gęstym sokiem można zrobić ciekawy wzorek na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotna ty to mnie w kompleksy wpędzasz! Ja potrafie nawet w murzynku zakalca zrobic a ty wyczarowujesz takie cuda!!! Tylko pozazdroscić twoim domownikom, Ze moga podziwiac i smakowac takie cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kobietki :) następny torcik za miesiąc Kropelko wszyscy zgodnie stwierdzili, że ta złowiona to jakaś hybryda, bo do żadnej nie podobna :D, a ta na haczyku to oczywiście szczupak :D Butterfly...ee tam od razu w kompleksy, w kuchni trening czyni mistrza, więc kochana piecz jak najczęściej :) pozdrawiam wieczornie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoda daj sobie na wstrzymani
wrzuciłaś raz linka i wystarczy, nie musisz się tak reklamować dobre ciasto samo się sprzeda i wcale nie trzeba kopiować i ponawiać przepisów żeby zostać zauważonym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptasie mleczko mleczne
Jak sądzicie, czy ptasie mleczko (takie z pudełka) można wykorzystać do ciasta podobnie jak np. batoniki bounty czy milky way? Dostałam dwa pudełka a poza ciastem nie jadamy słodyczy. No, może gorzka czekolada. Może jakieś podpowiedzi i sugestie? Myślałam, żeby zrobić murzynek (albo ciasto czekoladowe i wlać do formy warstwę, potem poukładać ptasie mleczko i zalać resztą ciasta. Upiec. A może lepiej je będzie wykorzystać do masy? Tylko na to nie mam pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że można nadziać ciasto takimi słodkimi mleczkami, choć nigdy nie próbowałam. A co do masy - jak niby ją zrobić? Stopić się nie da, bo czekolada połączy się z pianką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptasie mleczko mleczne
Myślałam raczej, żeby pokroić w kawałeczki i dodać do masy, tylko cz np. do karpatkowej albo budyniowej? Tylko cz przez czekoladę na mleczku, masa nie dostanie nieapetycznego koloru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie z ptasim mleczkiem takie ciasto że na masie kawowej układa sie rzędami potem jak sie kroi to bardzo ładnie wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptasie mleczko mleczne
baka-ła napisz coś więcej o swoim cieście. Jakie to ciasto i jak robisz masę kawową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej myślałam o suchym cieście z powtykanymi mleczkami - coś jak bounty czy ciasto z pralinkami czekoladowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moge znaleźć tego ciasta z masą kawową ale mam podobny tyle że z czekoladową 10 jaj 3szkl mielonych orzechów 1 szkl cukru 2 łyżki kawy mielonej 2 łyżeczki proszku Ubić jak na biszkopt i upiec 2 placki Masa czekoladowa; 4 żółtka 1 cukier waniliowy 1/2 szkl wody 2 łyżki kakao 1 łyżka mąki ziemniaczanej Wszystko razem zagotować i wystudzić utrzeć z 25 dkg masła Placek orzechowy posmarować połową masy i ułożyć 60 dkg ptasiego mleczka rzędami robiąc odstępy. Między kostki wlać czerwoną galaretke. 3 galaretki rozpuszczone w 3 szkl wody. Jak zastygnie wyłożyć reszte masy i 2 placek. Na wierzch polewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przymierzam się do ciasta z wykorzystaniem białek które wcześniej zamroziłam, ale kołacze mi się w głowie, że kiedyś gdzieś ktoś podając przepis na ciasto na białkach zaznaczył "tylko nie mrożone" nie wiecie dlaczego taka wzmianka? jakiś czas temu piekłam na takich mrożonych, ale wszystko było ok, teraz tak mi się to przypomniało i się zastanawiam jakie to ma znaczenie? :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptasie mleczko mleczne
baka-la dzięki, wypróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wchodźcie prowokacja
nataliana , to oszustwo, nie wchodźcie na ten link, to pułapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do białek to już na 100% wiem, że to bujda , którą można między bajki włożyć :D mrożone(oczywiście po rozmrożeniu :D ) niczym nie różnią się od świeżych a moje ciacho się chłodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogurtowo
niestety nie jestem specjalistką w pieczeniu ....zreszta cierpie na pernamentny brak czasu,ale słodkości uwielbiam...dlatego cialam dziś ,cosprostego wypróbowac...niestety skpey zamkniete...ale mam skąłdniki na ciasto jogurtowe,ale mam oytania: 1.jakiej wielkosci ma być jogurt i czy moze byc owocowy 2.czy musi buc olej słonecznikowy? Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś robię babkę jogurtową na jogurcie brzoskwiniowym, a olej mam obecnie rzepakowy. Piekłam kilkakrotnie, za każdym razem pyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a - jogurt duży niecały lub 2 małe po 150ml - w przepisie na babkę jest 300ml. Mam jeszcze jagodowy do picia, ale nie wiem, czy nie za rzadki do ciasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×