Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość Adabodzi
Fajne tu dziewczyny podajecie przepisy.Mam ochote zrobić ten chałwowiec.Może któraś mi pomoże i poda mi przepis na łatwe i dobre ciasto.Muszę upiec do szkoły a mam 2 lewe ręce do wypieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zrobić takie ciasto
W zasadzie nie wiem jaki przepis podać. Ciasto jest takie: Kruche ciasto (ja podpiekam) na płaskiej blaszce, na to dżem (dałam powidła śliwkowe) i na to biszkopt - wylać ciasto i upiec. Zrobić masęz mleka w proszku - pół szklanki mleka zagotować, dodać 3/4 szklanki cukru i gotować ok 3 min. Ostudzić (im chłodniejsze tym lepsze). Utrzeć półtorej kostki masła z tym syropem cukrzanym (wlewać pomalutku i ucierać) na koniec dodać 2 szklanki mleka w proszku. Biszkopt nasączyć, posmarować masą z mleka i na to położyć blaty upieczonego ciasta francuskiego (kupiłam gotowe). Polałam czekoladą (tak porysowałam a nie jednolita polewa) i na to ciastka (kupne) kruche przyklejone na kleks masy. Dobrze, żeby postało 2 dni przed podaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korlinka
mogłybyście mi pomóc w znalezieniu przepisu na pewne ciasto? W moich stronach nazywają je 'pychotka agrestowa'. W skrócie: na spodzie jest ciasto (chyba ucierane), potem masa z agrestu i budyniu, potem bita śmietana i znowu ciasto z bezą i migdałami. To ciasto jest pyszne, a nigdzie nie mogę zdobyc przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korlinka
i jeszcze jest jedno pyszne, z takich lekkich, mało słodkich, delikatnie kwaskowych od spodu: ciasto ucierane z bezą i migdałami na to bita śmietana na to masa z mrożonych malin z galaretka malinową znowu bita śmietana i ciasto takie jak na spodzie znam te ciasta z cukierni a są tak rewelacyjne, że ludzie wpadają w zachwyt nad nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukaj sama na tym topiku
Przepis jest kilka stron wcześniej, poszukaj, po co się powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie:) Dziewczyny robiłam tego chałwowca waniliowego, na którego przepis podaąlm powyżej. Wyszedł dobry - tylko słodki ale przy dość dużej ilości goście, która była u mnie w ten weekend to dobrze - nikt nie prosił o dokładkę - przepis jest na małą tortownicę. Ps. jak wlałam mase to wszytkie biszkopty ze spodu tortownicy wypłynęły na wierzch, ale udawałam że tak ma być - popruszyłam orzechami drobniutkimi i mniami, a przede wszytkim szybko się robi. Polecam do kawki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto bez pieczenia - z krakersami i herbatnikami (podaję warstwy od dołu, robimy w prostokątnej formie) krakersy (ale nie cebulowe tylko zwykłe, np. z solą) - ok. 1 op. masa kajmakowa (np. z puszki) herbatniki - ok. 1,5 paczki po 10 dag 3 budynie wanioliowe ugotowane w 1l mleka i wystudzone herbatniki - ok. 1,5 paczki po 10 dag bita śmietana posypka czekoladowa do dekoracji Wszystko nałożyć na siebie, ciasto wsadzic do lodówki na kilka godzin, aż krakersy i herbatniki zmiękną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki :) ale mam smaka na tartę cytrynową , ale nie mam czasu, żeby ją sobie upiec😭 ale widzę, że koleżanki szaleją :D pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam z ranaaaaaaaa
Witam Czy ma ktos spr.przepis na sernik wiedeński? slicznie proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja polecam na chlodne jesienne wieczory takie ciacha z płatkami - ja robie z nesquikami - moze nie wyglądają zbyt efektownie, ale sa b. dobre a przede wszytkim nie wymagaja duzo pracy pozdrawiam:) Czeko-placuszki Składniki: 1 jajko ok. 2 szkl czekoladowych płatków śniadaniowych 1/2 szkl cukru 1/2 szkl mąki 3/4 kostki masła Wykonanie: Cukier, rozpuszczone masło i jajko zmiksować na gładką masę. Dodać mąkę i wymieszać. Na końcu dodać roztłuczone na drobno płatki śniadaniowe (ja używam Nesquik, ale czytałam ze dziewczyna dodaje chocapic). Masa ma być gęsta. Kładziemy na papier małymi porcjami w odległości 3 cm, bo ciasto rozlewa się w duże placuszki i pieczemy niecałe 15 min w 180 st. - trzeba do nich zaglądać ja kilka najpierw spaliłam - nie spodziewałam się, ze tak szybko się pieką:) Pozostawić chwilę na blasze do przetsygnięcia i stwardnienia. Fajnie chrupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nooo too siuuopo
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, nie wiem czy kojarzycie takie ciacho NAPOLEONKA - moja mama piekła go, gdy byłam mała, uwielbialiśmy to ciasto. Na necie jest dużo przepisów - ale potrzebuje takieGO sprawdzongo i najlepiej prostego :)) Z góry dziękuję:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala Serniczek
Pyszne cistko: 3szkl maki 1szklcukru 1/2 margaryny 1 lyzka smalcu 3 zoltka 1-3 lyzki smietany 1lyzeczka proszku do pieczenia Zrobic kruche ciasto,podzielic na polowe.Do jednej dodac 2lyzki kakao Schlodzic1/2godz. 2 1/2 smietany 12%(400g) 2budynie smietankowe 1szkl cukru 3bialka Bialka ubic na sztywno,osobno ubic smietane z pozost skladnikami, delikatnie wymieszac z bialkami. Ciasto kruche jasne wylozyc na blaszke,rozlozyc mase ze smietany nastepnie zetrzec ciasto ciemne na wierzch. Piec 50min w temp.190*C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniaaam
????????////////////////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upup111t545qahu
chyba kremowka nie napoleonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale bzdurzysz
myślisz, że kremówka i napoleonka to nie to samo? I tu sięmylisz. To są różne nazwy tego samego ciasta. Oczywiście mam na myśli oryginały a nie przeróbki wg własnych widzimisię,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzonko
....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wetweetg
bardzo dobre jest ciasto 3 bit szybkie do zrobienia i bardzo syte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amoksena
Przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do amokseny
Przepis kilka stron wcześniej, poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaStazyjA
UŚMIECH DNIA Biszkopt jasny: Jaja- 6 szt. Cukier kryształ- 1 szk. Maka- 1 szk. Proszek do piecz.- 1 łyżeczka 1. Białka ubić na sztywno, dodać cukier, póżniej żółtka. 2.Dodać mąkę zmieszaną z proszkiem i lekko wymieszać. 3. Wylac na formę do pieczenia. 4. Piec w temp. 160- 180 C. ok. 30-40 min. Biszkopt ciemny: Jaja- 6 szt. Cukier kryształ- 1 szk. Mąka- 3/4 szklanki Proszek do piecz.- 1 łyżeczka Kakao- 3 łyżeczki 1. Białka ubić na sztywno, dodać cukier, póżniej żółtka. 2. Dodać mąkę zmieszaną z proszkiem, kakao i lekko wymieszać. 3. Wylac na formę do pieczenia. 4. Piec w temp. 160-180 C. ok. 30-40 min. Masa śmietanowa: Śmietanka kremówka- 3/4 l. Galaretka pomarańczowa- 2 szt. Mandarynki- 2 puszki Galaretki rozpuścić w 1/2 szkl. wody. Śmietanę ubić, dodając tężejącą galaretkę Obydwa biszkopty nasączyć sokiem z mandarynek z odrobiną spirytusu. PRZEŁOŻENIE CIASTA Biszkopt ciemny- połowa masy śmietanowej- ćwiartki mandarynek- połowa masy śmietanowej- biszkopt jasny. Wierzch posypać cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×