Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość AnaStazyjA
WESOŁY GÓRAL Biszkopt jasny: Jaja- 6 szt. Cukier kryształ- 1 szk. Mąka- 1 szk. Proszek do piecz.- 1 łyżeczka 1. Białka ubić na sztywno, dodac cukier, póżniej żółtka. 2. Dodać mąkę zmieszaną z proszkiem i lekko wymieszać. 3. Wylać na formę do pieczenia. 4. Piec w temp. 160-180 C. ok. 30-40 min. Biszkopt piegowaty: Jaja- 6 szt. Cukier kryształ- 1 szk. Maka- 1 szk. Proszek do piecz.- 1 łyżeczka Mak suchy- 2 łyżki 1. Białka ubić na sztywno, dodać cukier, póżniej żółtka. 2. Dodać mąkę zmieszaną z proszkiem, suchy mak i lekko wymieszać. 3. Wylać na formę do pieczenia. 4. Piec w temp. 160-180 C. ok. 30-40 min. Masa orzechowa: Masło-1 i 1/2 kostki Cukier puder- 4 łyżki Orzechy mielone- 5 łyżek Kakao- 1/2 łyżeczki Spirytus- 3 łyżki Masło utrzeć z cukrem na pulchną masę, dodać orzechy, kakao i spirytus. Dodatki: Biszkopty podłużne- 1 paczka Spirytus- 1/2 szklanki Galaretka czerwona- 1 szt.( przygotować w/g. przepisu i wylać na płaski talerz) Przełożenie ciasta: Biszkopt piegowaty- połowa masy orzechowej- biszkopty nasączone spirytusem, układając ukośne paski zastygłej galaretki, układając pomiędzy biszkoptami- druga połowa masy orzechowej- biszkopt jasny- polewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaStazyjA
PIEKŁO-NIEBO Ciasto jasne: Białka- 6 szt. Cukier- 0,15 kg. Maka ziemniaczana- 0,10 kg. Ocet- 1 łyżka Ciasto brązowe: Żółtka- 6 szt. Cukier- 6 łyżek Jaja- 2 szt. Mąka pszenna- 4 łyżki Proszek do piecz.-1 łyżeczka Kakao- 3 łyżki Masa budyniowa: Mleko- 0,5 l Jaja- 3 szt. Mąka ziemniacz.- 2 łyżki Mąka pszenna- 2 łyżki Budyń śmietankowy- 1 szt. Cukier puder- 1 szkl. Masło- 1 szt. Biszkopty- 1 paczka Galaretka- 2 szt. Ciasto jasne: białka ubić, dodać cukier, mąkę i ocet. Ciasto brązowe: jajka ubić z żółtkami, dodać cukier, mąkę, kakao i proszek. Ciasto układać łyżką na przemian do blachy, upiec. po wystudzeniu przekroić na pół. Masa: Jaja, mąki, budyń i trochę mleka roztrzepać, resztę mleka zagotować. Do gotującego mleka dodać masę i zagotować, odstawić do wystudzenia. Masło i margarynę utrzeć z cukrem dodając po łyżce wystudzonej masy. Galaretki rozpuścić w 2 szkl. wody. Sposób ułożenia: ciasto- masa- biszkopty(moczone w galaretce, reszta galaretki jak zostanie wylać na biszkopty)- masa- ciasto- polewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaStazyjA
SEKRET MNISZKI Składniki Ciasto I: 20 dkg. margaryny 20 dkg. cukru pudru 20 dkg. mąki 8 żółtek 1 płaska łyżeczka proszku do piecz. Ciasto II 30 dkg. mąki 15 dkg. margaryny 10 dkg. cukru pudru 3 żółtka 1 płaska łyżeczka proszku do piecz. 2 łyżeczki kakao Masa serowa: 1,20 kg. zmielonego twarogu 60 dkg. cukru pudru 2 budynie waniliowe bez cukrru 12 jaj 30 dkg. margaryny 1 płaska łyżeczka proszku do piecz. Masa: 1/2 l mleka 2 łyżki mąki ziemniaczanej 2 łyżki mąki pszennej 2 żółtka 4 łyżki cukru kryształu 1 kostka masła 1 galaretka czerwona 1 puszka ananasów Ciasto I: Margarynę utrzeć z cukrem, dodając po jednym żółtku, a na końcu mąkę wymieszaną z proszkiem do piecz. Upiec ciasto. Ciasto II: Z podanych składników- oprócz kakao- zarobić kruche ciasto. Podzielić na dwie części. Do jednej dodać kakao i zamrozić. Masa serowa: Margarynę utrzeć z cukrem, dodać żółtka, ser, budynie, proszek do piecz. pianę z białek, a na końcu dodać zamrożone ciasto ciemne starte na tarce o grubych oczkach. Złożenie sernika: Spód blaszki wyłożyć ciastem II jasnym, rozprowadzić masę serową i upiec. Masa: Galaretkę rozpuścićw 1/4 szkl. wody. Owoce ananasa pokroić w drobną kostkę. Z mleka, mąki, cukru, żółtek ugotować budyn. Masło utrzeć, dodać przestudzony budyń, a na końcu tężejącą galaretkę i owoce ananasa. Przełożenie ciasta: Sernik- masa- ciasto I- polewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaStazyjA
Sernik z bezą kokosową ciasto mąka-2 szklanki żółtka-2szt jajko-1szt margaryna-10dkg cukier puder-10dkg smalec-1 łyżka śmietana-1łyżka proszek do pieczenia-2łyżeczki masa serowa ser-1kg żółtka-3szt jajko-1szt cukier-1szklanka mleko-1,5szklanki budyń-1szt olej-1/2szklanki cukier waniliowy piana kokosowa białka-5szt cukier-1szkl kokos-10dkg Zagnieść ciasto i włożyć do lodówki na 15min.Żółtka,jajko i cukier ubić mikserem dodać połowę sera i ubijać a do drugiej połowy sera dodać 1,5szklanki mleka.Razem połączyć dodać budyń i olej. Ciasto rozwałkować i przełożyć na blachę,wykładając ciastem także boki a następnie wlać masę serową.Piec 50min.Z białek i cukru ubic pianę,dodać 19dkg kokosu i delikatnie nakładać na ser,zapiec jeszcze przez 20 min.Ja po u upieczeniu nie otwieram od razu piekarnika,robię to po około 15min.Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaStazyjA
Czekoladowa zefiryna Składniki: 25 dag mąki, 15 dag cukru pudru, 15 dag masła, 2 żółtka, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1/3 łyżeczki amoniaku- z tych składników zrobić kruche ciasto i wyłożyć nim dużą blachę oraz boki do 2/3 wysokości, 16 średnich jabłek,1 litr mleka, 4 budynie waniliowe lub śmietankowe bez cukru, 2-3 łyżki cukru, 2 cukry waniliowe, 1 mały słoik twardej marmolady, polewa czekoladowa, śmietana 18%, żelatyna. Wykonanie: z mleka, cukru, cukrów waniliowych i budyni ugotować budyń, 16 średnich jabłek obrać, przekroić na połówki i wydrążyć gniazda nasienne, układać na cieście dołkiem do góry, dołki wypełnić marmoladą, zalać ciepłym budyniem, piec ok. 70 minut, polać po wystygnięciu polewą czekoladową. Przed polaniem polewą można położyć bitą śmietanę z żelatyną, żelatynę rozpuścić w 1/3 szklanki wody, śmietanę ubić i połączyć z letnią żelatyną. Przepis podstawowy na ciasto kruche, do wypieków słodkich 25 dag mąki, mąki (przesianej przez sitko) 15 dag masła masła, schłodzonego 15 dag drobnego cukru (najlepiej cukru pudru) 2 żółtka Do przesianej przez gęste sito mąki dodajemy posiekane nożem zimne masło. Następnie dodajemy cukier oraz żółtka i zagniatamy. Otrzymamy gładką kulę. Zawijamy w folię spożywczą i schładzamy w lodówce przez około 30 minut. Schłodzone ciasto wyjmujemy na posypaną mąką stolnicę i rozwałkujemy na grubość kilku milimetrów. Przekładamy ciasto do formy do pieczenia i układamy bardzo dokładnie. Ciasto powinno równo przylegać do brzegów formy. Pieczemy w temperaturze 200 st C. około 30 minut. Kruche ciasto po upieczeniu jest miękkie. Kiedy wystygnie, będzie kruche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaStazyjA
Marcińskie Rogale 1 kg mąki pszennej, 25 dkg cukru. 10 dkg masła, 1/2 litra mleka 3 jaja, 5 dkg drożdży, szczypta soli, cukier waniliowy. W szklance ciepłego mleka rozrabiamy pokruszone drożdże z łyżkę cukru, łyżkę mąki, pozostawiamy do wyrośnięcia. Do miski wsypujemy przesianą ogrzaną mąkę, masło roztopić z pozostałym mlekiem i cukrem. Gdy rozczyn podrośnie dodajemy do mąki. Tak samo postępujemy z pozostałymi składnikami. Ciasto wyrabiamy tak długo aż będzie odstawać od ręki. Dobrze wyrobione ciasto pozostawiamy do wyrośnięcia na około pół godziny. Masa makowa 1/2 kg maku, 30 dkg cukru, 1/2 kostki masła, 1 olejek migdałowy, rodzynki, skórka pomarańczowa Mak sparzyć, odcedzić, zmielić w maszynce od mięsa lub bez mielenia dokładnie utrzeć w makutrze, dodać cukier, olejek migdałowy, masło, sparzone rodzynki, skórkę pomarańczową. Mak sparzyć, odcedzić, zmielić w maszynce od mięsa lub bez mielenia dokładnie utrzeć w makutrze, dodać cukier, olejek migdałowy, masło, sparzone rodzynki, skórkę pomarańczową. Lukier 15 dkg cukru, 1 białko, pół cytryny Cukier puder wsypać do miseczki, dodać białko i sok z cytryny. Ucierać aż zgęstnieje. Lukrem smarujemy upieczone rogale. Wykonanie Po wyrośnięciu ciasta- do podwójnej objętości, dzielimy je na 4 równe części. 1. część ciasta rozwałkować na stolnicy na grubość około 0,8 cm , tak aby powstało koło. Rozwałkowane ciasto kroimy ma 8 równych części, otrzymujemy trójkąty, na które nakładamy nadzienie makowe (z pozostałymi częściami ciasta postępujemy podobnie). Zwijamy rogale, pieczemy w nagrzanym do 180 stopni piekarniku aż się ładnie zrumienią i jeszcze urosną. Z podanej porcji otrzymujemy 32 smaczne rogale. Po wyjęciu z piekarnika, jeszcze ciepłe lukrujemy. Z tego samego ciasta możemy upiec rogale z marmoladą lub czekoladą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaStazyjA
MAGDA biszkopt ciemny: * 6 jaj * 1 łyżeczka proszku do pieczenia * 3/4 szklanki mąki pszennej * 2-3 łyżeczki kakao * 1 szklanka cukru kryształu Sernik: * 60 dag zmielonego sera białego * 30 dag cukru pudru * 1 łyżka mąki ziemniaczanej * 6 jaj * 15 dag margaryny * 1 łyżka proszku do pieczenia Placek kokosowy: * 7 białek * 15 dag cukru kryształu * 1 łyżeczka proszku do pieczenia * 20 dag wiórków kokosowych * 1 łyżka bułki tartej Masa orzechowa: * 1 szklanka słodkiego mleka * 1/2 szklanki cukru pudru * 20 dag orzechów mielonych * 1 1/2 kostki masła Sposób przygotowania: Biszkopt ciemny: Białka ubić na sztywno, dodać cukier i żółtka. Dodać mąkę zmieszaną z proszkiem, na końcu kakao i lekko wymieszać. wylać na formę do pieczenia. Piec w temp. 160-180 stopni C ok. 30-40 min. Sernik: Margarynę ucierać z cukrem, dodając po jednym żółtku, ser z mąką wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Ubić białka na sztywną pianę. Przełożyć do masy i delikatnie wymieszać. Upiec. Kokosowy: Białka ubić z dodatkiem cukru. dodać wiórki kokosowe, proszek do pieczeia i bułkę tartą. Delikatnie wymieszać. Piec krótko w dobrze nagrzanym piekarniku. Masa orzechowa: Mleko zagotować, dodać orzechy, dokładnie wymieszać. Przestudzić. Masło utrzeć z cukerm pudrem, doadć przestudzone orzechy. Przełożenie placka: Biszkopt ciemny - część masy orzechowej - sernik - część masy orzechowej - kokosowy - wierzch cienko posmarować masą orzechową i oprószyć (przez sitko) kakao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaStazyjA
KOPCIUSZEK * MASA ŚMIETANOWA: * 1/2 l śmietany kremówki * 1 czerwona galaretka * 1-2 łyżki cukru pudru * MASA BUDYNIOWA: * 1/2 l mleka * 2 budynie waniliowe(bez cukru) * 5 łyżek cukru * 1 kostka margaryny * DODATKOWO: * 3 paczki herbatników (np.szkolnych) * 3/4 szkl.rumu Pieczemy dwa biszkopty-do jednego przed pieczeniem dosypujemy 1/2 szkl.suchego maku.Studzimy. MASA ŚMIETANOWA: Galaretkę rozpuszczamy w 1/4 szkl.wody.Śmietanę ubijamy dodając cukier puder,następnie dodajemy tężejącą galaretkę.Wylewamy masę na biały biszkopt,przykrywamy biszkoptem z makiem. MASA BUDYNIOWA: Z mleka,cukru i budyni gotujemy budyń i studzimy.Ucieramy margarynę i dodajemy przestudzony budyń.Wykładamy na biszkopt z makiem,wyrównujemy powierzchnie i układamy herbatniki,które wcześniej nasączamy w rumie.Polewamy całość polewą czekoladową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaStazyjA
KOKIETKA Biszkopt z 3 jaj- Ciasto miodowe- 25 dag mąki pszennej 3 łyżki miodu płynnego 3 łyżki cukru pudru 1 jajko 1/4 kostki margaryny (62,5g) 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej Masa jabłkowa- 1 kg winnych jabłek 1 galaretka cytrynowa 1 łyżka masła Masa serowa- 50 dag serka homogenizowanego(śmietankowego lub waniliowego) 2 galaretki czerwone Dodatki- 1 puszka maku z bakaliami(ok.90 dag) 1 galaretka żółta rozpuszczona w 1/4 szkl.wody(dodać do maku) 1 puszka brzoskwiń 2 galaretki brzoskwiniowe lub pomarańczowe przygotowane wg przepisu Ciasto miodowe-Z podanych składników zagnieść ciasto i przełożyć do takiej samej formy,co biszkopt.Upiec( 20min. w temp.180) Masa jabłkowa-Jabłka zetrzeć na tarce o grubych oczkach.Masło roztopić,dodać jabłka,wymieszać.Dusić chwilę pod przykryciem.Następnie dodać suchą galaretkę,dobrze wymieszać i jeszcze chwilę prażyć bez przykrycia. Masa serowa-Galaretkę rozpuścić w 1/2 szkl.wody.Tężejącą wymieszać z serkiem. Przełożenie ciasta-Ciasto miodowe-masa jabłkowa-mak-biszkopt jasny-masa serowa-owoce brzoskwini zalać tężejącą galaretką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaStazyjA
KRÓWKA WSPANIAŁA * Biszkopt orzechowy * 5 jajek * 3/4 szklanki cukru * 5 kopiastych łyżek mąki krupczatki * 10 dkg orzechów(mielonych) * 1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia * Krem * krem krówkowy bonne maman 360 gram lub mleczko skondensowane słodzone, (gotowane w puszce,gotować w puszce 2,5 godziny) * 1 masło roślinne 250 gram * 1 czubata łyżka cukru pudru * Polewa * 20-30 dkg krówek * 1 łyżka margaryny * orzechy do dekoracji Białka ubić na sztywno z cukrem,dodać żółtka i dalej ubijać. Następnie dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i orzechy,delikatnie wymieszać. Wylać ciasto do tortownicy, lub blaszki wyłożonej papierem do pieczenia,piec do suchego patyczka w 180C około40 -50 min w zależności od piekarnika. Gotowy biszkopt,przekroić na 3 części,przełożyć kremem krówkowym,polać wierzch polewą krówkową i posypać orzechami. Wykonanie kremu. Masło utrzeć do białości z cukrem pudrem,wkręcać po łyżce kremu. aż do wyczerpania,można dodać jeszcze 2 łyżki mielonych orzechów. Wykonanie polewy. Margarynę rozpuścić z krówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany, ale nowych przepisów, muszę przestudiować:-) U mnie jak zwykle coś mało skomplikowanego... ***SERNIK Z JABŁKAMI*** http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8976e804248ed3f.html 40 dag twarogu 4 jabłka 3 jajka 5 łyżek cukru 4 płaskie łyżki kaszy manny 1 pełna łyżeczka proszku do pieczenia Szklanka rodzynków 2 łyżki masła Odrobina cynamonu Cukier puder do dekoracji Jabłka obrać, pokroić na kawałki (kostka, plasterki, cokolwiek), pokropić sokiem z cytryny, zasypać 2 łyżkami cukru z odrobiną cynamonu. Ser rozgnieść widelcem, utrzeć z żółtkami i pozostałym cukrem. Dodać kaszę mannę, proszek do pieczenia, rodzynki, wszystko wymieszać. Wrzucić jabłka, wymieszać. Ubić pianę z białek, dodać do pozostałych składników, delikatnie wymieszać. Ciasto przełożyć do tortownicy wysmarowanej masłem i wysypanej np. kasza manną, wyrównać powierzchnię, na cieście rozłożyć wiórki masła, piec ok. godziny w temp. 10-200 st. Celsjusza (aż ciasto odejdzie od boków tortownicy i będzie miało rumiany kolor. Przestudzone ciasto posypać cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CHYBA NIE PODAWAŁAM... ***Ciasto z dżemem*** http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f36c92c8a2ab2e81.html Ciasto: 3,5 szkl.mąki, 0,5 szkl. maku, 0,5 szkl. cukru, Kostka margaryny, 6 żółtek, 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia, 1 czubata łyżka kakao, Kilka kropli waniliowego zapachu do ciast Pianka: 6 białek, 1 szkl. cukru, 1 torebka kisielu truskawkowego Nadzienie: Po słoiczku dżemu wiśniowego i porzeczkowego (niskosłodzonego) Dekoracja: lukier lub cukier puder. Mąkę, cukier, proszek do pieczenia, żółtka i margarynę zagnieść z aromatem, podzielić na 3 części, do jednej dodać mak, do drugiej kakao, każdą masę dobrze zagnieść. Ubić białka z cukrem, pod koniec dodać kisiel. Przygotować formę do ciasta, wyłożyć ciasto makowe, dżemy, ciasto białe, piankę, zetrzeć ciasto ciemne. Piec 60 minut w temp. 180-200 stopni Celsjusza, udekorować lukrem lub cukrem pudrem. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo moich kiepskich zdolności do pieczenia zrobiłam taki serniczek pyszny - wszyscy brali przepis:)Polecam początkowym gospodyniom!! Bardzo łatwy sernik Składniki: 1 kg sera mielonego (w wiaderku), 8 jaj, 1 kostka masła roślinnego, 1 niepełna szklanka cukru, 2 budynie śmietankowe (w ostatecznośći 2 łyżki mąki ziemniaczanej), bakalie - ja nie dodaje:) Jak przyrządzić? Ucieramy mikserem cukier z żółtkami, po chwili dodajemy po łyżce masła i dalej miksujemy, dodajemy po łyżce ser i budynie (lub mąkę), miksujemy - koniec miksowania masy. Dodajemy bakalie i mieszamy łyżką. W osobnym naczyniu ubijamy pianę z 8 białek, kiedy piana będzie sztywna, dodajemy ją do masy serowej i łyżką mieszamy. Przekładamy do dużej blachy wysmarowanej tłuszczem i posypanej bułką tartą. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika (tak około 200 stopni) i pieczemy 1 godz. - ja piekłam chwilke dłuzej az zarumienił sie wierzch. Moze też pękać z wierzchu - ale pod polewą nie widać. Jak podawać? Serniczek można jeść jeszcze ciepły, można go też polać polewą czekoladową i wtedy jest jak po wiedeńsku. Uwagi: Sernik zawsze wychodzi, krótko się go szykuje i tylko 1 godz. piecze. Łatwy, szybki i smaczny. Ja robiłam go w dużej tortownicy i na spód dałam ciastka degestive - sa lekko słone chyba z lu, pokruszone drobno z rozpuszczonym masłem na całe opakowanie ciastek tj 225 g chyba - dałam 100 g masła czyli poł kostki - wszystko to ze soba pomieszałam, masę ułożyłam (a właściwie wcisnęłam w tortownicę) na tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia - potem dałam do schłodzenia do lodówki, a w tym czasie robiłam masę serową. Aha nio i ja polewam go mleczną czekoladą z odrobiną mleka, najlepszy jest oczywiście ciepły- naprawde rozpływa się w ustach:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam prośbę - moze macie przepis na napoleonke czy kremówkę - taki sprawdzony no i łatwy oczywiście:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napoleonka kremówka
Ciasto: mąka - 2 szklanki margaryna - 250 gram śmietana - 1 szklanka Masa: mleko - 3 szklanki cukier - 3/4 szklanki jaja - 4 sztuki cukier waniliowy - 16 gram mąka pszenna - 4 czubate łyżki mąka ziemniaczana - 5 czubatych łyżek Z mąki, margaryny i śmietany zagniatamy ciasto, tak jak na ciasto kruche. Wkładamy do lodówki na całą noc (ja z braku czasu włożyłam na 2 h:), następnie dzielimy na 2 części. Rozwałkowujemy cieniutko, kładziemy na blaszki i pieczemy w piekarniku nagrzanym do 190-200 stopni na około 20-25 min. Gotujemy 2 szklanki mleka z cukrami. Pozostałą szklankę miksujemy z jajkami i mąką pszenną oraz ziemniaczaną. Tak zmiksowana mieszankę wlewamy do wrzącego mleka, mieszamy i otrzymujemy bardzo gesty budyń, który (gorący) wylewamy na jeden płat ciasta i przykrywamy drugim. Po wystygnięciu posypujemy cukrem pudrem. (spód można zrobić z gotowego, mrożonego ciasta francuskiego lub krakersów albo herbatników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napoleonka to ciasto francuskie.A krem bez dodatku wanili,czy innego zapachu.OHYDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja też się przypominam o kruszonkę kokosową.... Robiłam w sierpniu ciasto budyniowo-kokosowe, ale góra kokosowa się kruszyła, rozpadała niczym pianka/beza - sama nie wiem.... Jak zrobić dobra warstwę kokosową na ciasto budyniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annawioletta,ja często robię ciasto budyniowo-kokosowe z tego przepisu,który niżej podaję i nic mi się nie kruszyło. NA CIASTO: -2 szklanki mąki pszennej -0,5 kostki (czyli 125 g) margaryny -2 jaja -0,5 szklanki cukru -1 łyżeczka proszku do pieczenia NA MASĘ BUDYNIOWĄ: -3 budynie waniliowe -1 litr mleka NA MASĘ KOKOSOWĄ: -2 jaja -0,5 szklanki cukru -0,5 kostki margaryny -20 dag wiórek kokosowych CIASTO: Mąkę posiekać z margaryną, dodać pozostałe składniki ciasta i zagnieść. Gotowym ciastem wylepić blaszkę o wymiarach 25x36 cm i chwilowo zostawić je w spokoju. MASA BUDYNIOWA: Budynie przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu, ale w podanej ilości mleka. Jeszcze gorące wylać na czekajace w formie ciasto MASA KOKOSOWA: Margarynę rozpuścić i wystudzić. Białka ubić na sztywną pianę, dodając pod koniec ubijania cukier. Wciąż ubijając dodawać po 1 żółtku. Gdy masa stanie się jednolita dodać wiórki kokosowe i delikatnie wymieszać. Już na końcu wlać dokładnie wystudzoną margarynę i znów wymieszać. Masę kokosową wyłożyć na wystudzoną masę budyniową. Wstawić do piekarnika nagrzanego do temperatury 180 stopni, na około 45-50 minut. Gotowe ozdobić "esami-floresami" z polewy czekoladowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamknij ja w ciemnej
a moj tata robie rewelacyjne ciasto: ale nie wiem jak ciasto, jablka budyn i znowy cisato wiem ze piecze je z masa budyniowa jest rewelacyjjjjjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę próbowała ponownie, mam nadzieje, że tym razem się uda. Dziewczyny, czy coś pieczecie teraz? Ulotna chwilo - czy tarta cytrynowa już spałaszowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jabłecznik z budyniem 7- 8 jabłek 1 szklanka cukru 1 jajko 1 mały proszek do pieczenia 1 kostka margaryny ok 3 szklanek mąki 1 budyń śmietankowy 1/2 litra mleka Margaryne , cukier , jajko , proszek oraz mąkę wymieszać i ugnieść ciasto . W razie potrzeby dosypac troche mąki tak aby ciasto było miękkie . Podzielic na 2 części. Jabłka obrać i pokroić . Budyń ugotować według przepisu z opakowania. Blaszkę nasmarować i posypac bułką tartą .Wyłożyc połową ciasta, następnie wysypać jabłka ,na nie wylać ugotowany budyń ( może być gorący ) Wierzch wyłożyć pozostałym ciastem . Piec w piekarnikiu nagrzanym do ok 180 st. przez 40- 50 minut .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kobietki :) jakoś nie miałam czasu żeby tu zaglądać... Annawioletta....i to nawet nie jedna, a trzy:) mało mam czasu ostatnio na wszystko, ale jak się już znajdzie jakaś wolna chwila, to z przyjemnością przeznaczam ją na pieczenie, pracuję teraz od rana, do nocy, więc zostają mi tylko wolne wieczory i niecałe weekendy, ale sprawiłam sobie firmowego bluconnecta, więc jest szansa, że będę bywać tu częściej:) jak wrócę do domu, to o ile sił mi nie zabraknie wrzucę tu troszkę fotek z przepisami zmykam, bo klienci na horyzoncie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaStazyjA
Zrob jeszcze jedno zdjecie.A moze tak przepis?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upiec jasny i ciemny biszkopt,przekroić je na pół. Krem czekoladowy:czekolada gorzka 15 dkg czekolada mleczna 10 dkg masło 8 dkg śmietanka 30% 100 ml bita śmietana 150g(w proszku) Czekoladę siekamy na kawałki i zalewamy gorącą śmietanką. Mieszamy do całkowitego rozpuszczenia się czekolady. Studzimy. Dodajemy masło i miksujemy aby powstał puszysty krem, na koniec dodajemy bitą śmietanę. Wstawiamy do lodówki aby stężał. Krem amaretto:1 op. kremu śmietankowego 200 ml śmietanki 30% 100 ml likeru amaretto masło 8 dkg Do naczynia wlać śmietankę, lekko ubić, dodać liker i proszek na krem, ubijamy na najwyższych obrotach ok 5 min.Dodać masło i następne 5 min.ubijać. Blaty biszkopw nasączyłam delikatnie alkoholem.Przesmarowałam marmoladą i posypałam rodzynkami. Wierzch pokryty gotowa masą marcepanową.Ozdobienie w/g gustu:) Dodaję dodatkową fotkę z góry. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/50baa44bebe02354.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a macie może sprawdzony
przepis na ptysie??? ja ostatnio zrobiłam ale niwiem co było nie tak i wyrosły mi ładne ale jak przekroiłam to w środku ciasto było jakby nie dopieczone, takie mokrawe, macie rady????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×