Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość okiennna

problem z oknami

Polecane posty

jako studentka Politechniki zgadzam się z inzynierem, PCV to błedny skrót, nie może być poprawny, bo nieprawidłowo oznacza pełną nazwę. Taki jeden>>> pewnie chciałeś powiedzieć, że już tak sie to utarło, że przyjmuje się jako własciwe ( a nie jest). PVC albo PCW. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skaranie boze mam w domu z tymi nowymi oknami a firma odwraca się tyłem i nic nie chce zrobić- mimo iz jest reklamacja, partacze Mam okna Terrazyt- ponoc porzadna firma, bubel. Mama puka sie w łeb czemu zmienilismy wszystkie 3 komplety okien na plastiki- trzeba było dołozyc i wziac drewniane. Najwiekszym problemem jest że ciagle ,,płacza,, tzn rosza sie kapie z nich bo wilgoc osadza sie wokół uszczelek. Tej zimy , gdy były takie straszne mrozy na szybie az zrobił się lód (tragedia)!!! próbowalismy już odkrywac i zakrywac takie małe otworki w oknach (specjalne wywietrzniki) i nic! najgorzej jest własnie gdy jest juz zimniej Ktoś może pomoże na taki problem , jakiś fachowiec. Bo jak zwracalismy sie do tej ich ,,posranej firmy,, to powiedzieli że nic na to nie poradza! Byłabym wdzieczna za rade dzieki której mogłabym tym ,,miłym partaczom,, wytłumaczyc co źle robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanów się nad kupnem tych
króliczku1983 - może ja Ci wytłumaczę w czym rzecz jest ; otóz w mieszkaniu pod każdym z okien na pewno macie zamontowane takie żeberka, te żeberka to kaloryfer, kaloryfer natomiast to taka rzecz służąca do ogrzewania pomieszczeń w czasie chłodu - zazwyczaj ciepło dostarczane jest do niego w okresie grzewczym a więc wtedy gdy na dworze panują chłody a więc zwyczajowo od 14 października do 15 kwietnia lub gdy temperatura w innym czasie niż ten co podałam nie przekracza 10 st C przez trzy doby o godz 19-tej - i tego właśnie kaloryfera należy należy używać w trakcie tych chłodów - sama mikrowentylacja nic nie pomoże jeżeli mieszkanie jest niedogrzane :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanów się nad kupnem tych
* 15 październik powinno być :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okiennna
>>> taki jeden X- dziękuje ponownie za to że chciało Ci się to wszystko powklejać. Przyznaje się od razu że zanim założyłam ten topik- to już to czytałam. I tak prawde powiedziawszy niby wszystko pięknie i ładnie- ale muratordom jest pismem sponsorowanym, a właśnie zależało mi na opinii ludzi którzy powiedzą od tak co myślą.(już miałam robione wylewki w mieszkaniu itd. i na początku sugerowałam się tylko tym co panowie wypisywali w tym piśmie- i na szczęście trafiłam za drugim podejściem o dziwo na prawdziwego fachowca dzięki któremu nie utopiłam pieniędzy na wylewki samopoziomujące czy jak to się tam zwało itp. a robocizna aż miło popatrzeć :D) Co nie zmienia faktu że z samej lektury pytań i odpowiedzi do tego gościa trochę się też dowiedziałam . I polecam to też tobie >>>Króliczku 1983>>> A mój przestrach w sprawie okien urodził się ze znajomości z pewnym gościem, który trudnił się ich sprzedażą - i opowiadał jakie przekręty robili, i jaki miał przykazania od szefa w sprawie np. reklamacji- które były zawsze w gwarancji i których nigdy nie przyjmowali- dlatego tak wypytuje tu na forum- bo może ktoś zwróci jeszcze moją uwagę na coś co przeoczyłam, lub kogo unikać. Sory że tak przydługo PS a powiedz mi >>>zastanów się nad kupnem tych>>> mógłbyś mi napisać jakiej głębokość zabudowy są okna polecane przez Ciebie? Bo jakoś nie potrafię tego znaleźć na ich stronie (może ślepa jestem?) w ogóle jakie te okna mają parametry- bo jedyne co tam znalazłam to to że okna są super- a chciałabym je snobie na dobry początek porównać zanim zdecyduje się na odwiedzenie firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaaa
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka lat temu wybudowaliśmy
dom w którym mieszkamy tylko w wakacje i w ty oku musieliśmy wymienić nasze drewniane okna bo w 2 pojawiły się korniki- teraz nmamy plastiki( z tym grzybem to prawda, trzeba wietrzyc dom)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ...kroliczek1983
Jak firma olewa klienta, zgłoś reklamacje u nich, musza reklamacje przyjać i tobie odpowiedziec na pismie. Jak bedziesz nadal uważać, że reklamacja została nie tak załatwiona jak powinna to zgłoś się do Federacji Obrony Konsumenta (biura maja w prawie każdym mieście), oni tobie konkretnie odpowiedza jakie masz prawa i jak sprzedawca musi zalatwic twoją reklamację :-D, powodzenia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ci tylko moge poradzic - plastiki a nie drewniane! zakladalismy okna w tym samym czasie (moja rodzina i wujek), mu odpryskuje farba, wypaczyly sie drzwi balkonowe, nie wspominajac juz o parapetach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okiennna
aktorka>> na plastiki juz się zdecydowałam natomiast nadal czekam na parametry okien polecanych przez czyli okf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Otóż może zapomniałam wpisac ale w sezonie grzewczym uzywamy kaloryfera :), to chyba normalne skoro sie mieszka w pokoju, mam niewielkie mieszkanko więc nie oszczedzamy zbytnio na ogrzewaniu :D (do tego stopnia żeby nie uzywac kaloryfera) ale mimo to to okna się rosza do otóz składalismy pisemna reklamacje- odpowiedzieli cos w stylu (na pismie) że to nie z ich winy. Tak jak myślałam jakis rzecznik od spraw konsumenta zostaje ;/ dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie jakas firma tak inteligentnie wymienila okno w pokoju ze przy wiekszym wietrze wylecialo razem z rama.mam lozko pod oknem wiec dobrze ze wtedy nie spalam bo by mnie niezle zdzielilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaromiro
Ja mogę tylko polecić - Oknovid, porzadna firma, któa jest na rynku od jakiegoś czasu. mamy ich okna i działają jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ001
Wszystkim mogę ODRADZIC okna i drzwi z firmy "OKNOPLAST" Kosiński Witold # ul. Boczna Kasprowicza 8 # 37-100 Łańcut W ogóle nie umieją montować okien i drzwi, demontować zresztą też. Zdemolowali nam całe mieszkanie. Ściany są poobijane, brudne. Dodatkowo leje się woda w czasie deszczu do mieszkania. Okna nie maja na całości założonych uszczelek, same się zamykają choć nie ma przeciągu, a Panowie, którzy montowali powiedzieli, ze nie wiedzą jak je wyregulować !!! Złożyliśmy reklamacje i nikt nawet się nie odezwał. Teraz pewnie czeka nas sprawa w sądzie. Poza tym zostawiają straszny syf w domu, na klatce schodowej i na osiedli, ramy ze starych okien zostawili na trawniku!!! Jeśli nie chcecie przezywać takiego koszmaru jak ja to lepiej nie zaczynajcie współpracy z ta pseudo firmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam troszkę inne pytanie. Musze dokupić końcówki do parapetów zewnętrznych. Wiecie może gdzie można to dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zwrócić uwagę właśnie na jakość profili. Bardzo dobre profile okienne tnie firma dkv - http://www.dkv.com.pl/pl/ - czytanie specyfikacji okien ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam problem z szybami, mieszkam na parterze, i teraz tak myslimy o zamontowaniu specjalnych krat, do tego maż upatrzył szyby antywłamaniowe na http://www.bojar.com.pl/ rozmyslam tez ,żeby zamiast szyb zdecydować się na montaz rolet zewnętrznych. Jak myślicie, które rozwiązanie będzie najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja długo szukałam odpowiednich okien chciałam żeby były w przystępnej cenie i żeby jakościowo tez były nie najgorsze. Okna kupiłam u nich http://www.stolplastik.pl/ i nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo wybór okien to nie jest prosta spawa. każdy chce żeby mu służyły jak najdłużej. Ja w końcu zdecydowałam się na okna od nich: http://www.dar-plast.eu/ Moim zdaniem naprawdę warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://grupaeco.com.pl/?cat=5 polecam Okna sash to okna działające w systemie przesuwnym góra-dół, dzięki czemu oszczędzamy przestrzeń użytkową wewnątrz pomieszczenia. Jest to tradycyjna konstrukcja spotykana w Anglii, Irlandii i USA. Tego typu rozwiązania znajdują jednak coraz szersze zastosowanie również na rynku polskim. Ich ogromną zaletą są duże możliwości aranżacji wnętrza, gdyż okna tego typu nie potrzebują miejsca na ruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem okna PCW są znacznie praktyczniejsze i tańsze, a niczym w swoich parametrach nie odbiegają od okien drewnianych. Druga sprawa to obróbka, np. na takim sprzęcie jak http://www.dkv.com.pl/ można wykonywać okna z profili PCW praktycznie w każdym kształcie. Można też zrobić okna łukowe czy okrągłe, bez żadnego problemu. Z oknami drewnianymi byłby problem, a i cena byłaby wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marteko
Ja bym był za plastikowymi oknami. To najlepsze rozwiązanie. Są praktyczne i dobrze wyglądają. U siebie w mieszkaniu ostatnio takie montowałem. Mam z Aluplasta. Dużo mnie nie kosztowały. Korzystałem z usług http://euro-windows.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak decydowalam sie na wymiane okien, to balam sie tego calego syfu, przeciez to rowna sie z wyburzaniem i wykuwaniem, masakra;/ i w koncu kupilam kona pcv od www.schwarz-firma.eu i nie zaluje, bo naprawde ladnie wygladaja i sa dobrze zamontowane, a to jest najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okna PCV są fajne, ale do nich trzeba sobie dobrać parapety. Ja wybrałem fajne plastikowe, z końcówkami z http://www.bortex.eu/ - wszystko razem sprawia, że okna elegancko wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zamontujesz okna, od razu polecam Ci zamontować w nich nawiewniki. To naprawdę wygodne rozwiązanie. Ja montowałem za pośrednictwem http://www.nawiewniki-szczecin.pl/ i naprawdę było warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zycie jest piekna przygoda i lepiej robic co sie chce 333 www.youtube.com/watch?v=WKZKItSfrTw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćogxz
co do wymiany okien to jako pracownik firmy budowlanej mogę ci polecić jedną najważniejszą rzecz, podpisywanie umowy na montaż okien, gdzie będzie wyrysowane każde okno z wymiarami, użytymi materiałami, kolorami, wypisaną przenikalnością ciepła. należy każdy szczegół mieć na piśmie, łącznie z terminami wykonania, karami za opóźnienie w wykonaniu. warto jeśli jest taka możliwość poszukać forum dotyczącą twojego miasta bądź regionu gdzie ludzie dzielą się wrażeniami na temat jakości usług poszczególnych firm. z własnego doświadczenia jednak wiem że czasem zrobią wszystko super i nie ma się do czego przyczepić a czasami potrafią schrzanić prawie wszystko i to nadal w ramach jednej firmy, np w zależności jaki pracownik się w tej firmie zajmie pani zleceniem. moja rada to dokładnie też pilnować montażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×