Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

przeniesienie

CZY MIAL KTOŚ Z WAS KIEDYŚ ZGAGE?co wtedy robicie?

Polecane posty

[30.08] 13:35 sdsfds by przeszło? wiem ze zgaga to obajw refluksu zoladka i choroby i u zdrowych ludzi nie wystepuje ale co zrbic gdy juz jest? [30.08] 13:35 a malox się pije wtedy [30.08] 13:36 do ciebie autorze zgaga nie wystepuje u zdriwych ludzi..taka jest prawda niestety. jestes na cos chory pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ciebie autorze
niestety masz napewno jakąs chorobe żoładka ..potwierdzam. ja nigdy niemialam zgagi jeszcze przez cale swe zycie 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest zgaga
ja słyszalam tylko od znajomych o tym zjawisku:):)ponocnieprzyjemne:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątróbka z cebulką
albo MANTI - po prostu wydziala Ci się za dużo kwasów żołądkowych. JEśli trwa to długo i często idź do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maloxxx
to refluks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38letnia kobieta
zjedz sucha skóre z chleba (kawałek) Lub łyzeczke sody oczyszczonej POMAGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maloxxx
to niestety nienormalne by miec zgage i byc zdrowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna miec zgage i byc zdrowym nawet kobiety w ciazy miewaja zgage.ja biore RENI.oczywiscie mam na mysli zgage wystepujaca sporadycznie.no.po obfitym posolky niektorych potrawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlaaa
Ja mam te dolegliwość czy jak tam chcecie 'chorobę'. Zgaga inaczej refluks przełykowy spowodowany jest osłabieniem mięśnia zwieracza wpustu (znajduje on sie w dolnym odciunku przełyku ). Szczerze to mant to jakis shit. Nic nie daje i mojeje znajomej, z ta samą dolegliwością tez nie. Najlepiej nie jedż dużo. Może glupio to brzmi, ale to prawda. No i nie mieszaj jedzenia i picia bo wtedy żołądek może szybciej wydać się pełny, co przyczyni sie do zgagi. Jeśli jednak masz własnie zgage to jedyne co moge ci poradzić to palec do buzi i do kibelka leć wymiotować. Jesli nie chcesz to poprstu musisz to przeczekać. Gdy żołądek wszystko przetrawi powinno przejść. Czasem jednak jeśli mam pusty całkowicie żołądek to także wydaje mi się jakbym miła zgage. Jem wtedy jogurcik i po 'bółu'. No właśnie jedż dużo jogurtów min. 1-2 dziennie to wszystko "wróci do normy". Jesli zgaga nadal będzie sie utzymywac to idż do gastrologa. A i nie ma różnicy czy amsz 30 lat czy 15. Niektórzy ludzie nigdy ni będą mieli zgagi. PS: Mimo iż jest to dość czesta dolegliwość może ona oznaczac też, żę masz wrzód żoładka lub chorobe pęcherza żółciowego,możesz tez mieć przepukline rozworu przełykowego albo jakies inne zaburzenia żołądkowo-jlitowe na te osotanie polecam jogurcik. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
często miałam zgage obserwowałam swój organizm i teraz wiem dlaczego tak często miałam tą dolegliwośc otóż jedząc zwłaszcza wieczorem produkty zawierające tłuszcze -coś smażonego tłustego itp.\"pojawiała\" się ta paskudna zgaga .ograniczm się do minimum różnych postaci tłuszczy kiełbasy itp produkty tylko chude .Od dłuższego czasu (może 4 miesiące ) nie miałam tej paskudy .Powoli zapominam jak to jest mieć zgage .Acha ktoś wspominał o migdałach .To prawda teściowa kiedyś mi powiedziała aby przy zgadze zjesc pare migdałów 5-6 i...rzeczywiście pomaga jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimtaa
to kirya mials refluks niestety.i nie leczylas tego.kazda zgaga to refluks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość me_hal
Czy przy zgadze stosował może ktoś polprazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jasne
zalecam proszek zasadowy skutecznie odkwasza organizm,takze dieta jest wazna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość me_hal
proszek zasadowy, jak to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jasne
no co jak to?? Proszek zasadowy zalecam,bo macie zakwaszone organizmy które niszcza komórki i osłabiaja cały system immunologiczny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorąca prośba!!! Piszę pracę na temat zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Osoby, które znajdą chwilę czasu, bardzo proszę o kontakt na nr gg 8892066. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×