Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Oksaa

LOGOPEDIA - podyplomowo

Polecane posty

Gość oki1999
Ja studiuje logopedie i wcale nie jest potrzebna wiedza o literaturze i poezji. Jeśli jesteś po medycynie to będzie Ci o wiele łatwiej niż pozostałym, ponieważ przedmioty jakie obejmują dział logopedii to -neurologia -budowa aparatów oddechowych -zaburzenia związane z porażeniami, udarami , autyzm itd. -wiadomo, że to ma bardzo silny wpływ na rozwój mowy. Jeśli się przysiądzie do nauki to jest spoko.;) Pozdrawiam Magdalena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oki1999
Jeśli chodzi o rozmowy kwalifikacyjne. Oblizywanie ust, dotykanie językiem nosa-brody (sprawność narządów mowy- mięśnie artykulacyjne) powtarzanie dość długich zdań typu chrząszcz brzmi w trzcinie w szczebrzeszynie itd ;) też nic trudnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolezanka to srudiuje i na rozmowie miała mniej więcej to co kolezanka wyżej napisała.. czyli na poczatku musiała powiedziec kilka słów o sobie, czym się zajmuje, zainteresowania, dlaczego chce zostać logopedą - jednak tu głównie chodziło im o płynność mowy, aniżeli sprawdzenie jakichs wiadomości z poezji czy coś takiego.. Potem kazali jej powtórzyc niektóre dźwieki, przeczytac długie zdanie z "trudna wymową" (przykład wyżej), trochę posyczeć, np. długo wymawiane "s", "sz", "rz" itp.. i na koniec szeroko sie usmiechnąć.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ktos wie jakie wymogi trzeba spelnic zeby studiowac to na UP w krakowie studia 2 stopnia? kONCZE FIL. POLSKA WIEC FONETYKe I FONOLOGIE znam bardzoo dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuka
trzeba złożyć papiery... i liczyć na to, że nie będzie więcej chętnych, niż miejsc :) dobrze, jeżeli jest to polonistyka nauczycielska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perłar
hej :) wybieram się na podyplomówkę z logopedii i chciałam zapytać gdzie najlepiej studiować. Różne fora podają rozbieżne informacje a ja mam tylko większy mętlik w głowie.. z tego co zdążyłam się wcześniej zorientować to podobno najlepsze programy nauczania i praktyki oferują Kraków i Gdańsk (chodzi mi o uniwerki) a w trzeciej kolejności Wa-wa. Przy czym Gdańsk proponuje zjazdy od piątku rano do niedzieli na pierwszym roku, a na drugim od soboty do poniedziałku (co nie ukrywam w moim wypadku byłoby trudne do pogodzenia)ale za to podobno PRAKTYKI REWELACJA I POZIOM NAUCZANIA TAK SAMO. BŁAGAM POMOCY !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Początkująca nauczycielka
Witam, mam ogromny problem i nie ukrywam, że potrzebuję pomocy. Siedzę na internecie już od kilku ładnych dni, przeglądam, czytam... Może ktoś jest w podobnej sytuacji, albo był, tak jak ja dziś. Tak więc jestem na 4 roku Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Na dodatek robię jednocześnie studia podyplomowe z Oligofrenopedagogiki, obronę mam w lutym następnego roku. Do tego aby nie było mało pracuję już jako nauczyciel w przedszkolu. Mam 23 lat w tym roku i mega mało czasu, gdyż jeszcze w wolnych chwilach bawię się w opiekunkę ;-) Więc każdy weekend mam uczelnię, a w tygodniu pracę. Jest ciężko, czasami nawet bardzo, ale jestem twarda i bardzo ambitna :-) Marzą mi się studia podyplomowe teraz z logopedii... I proszę Was bardzo o opinie, gdzie najlepiej. Wymienię może miasta do których byłabym w stanie dojeżdżać. Najbliżej bym miałam do- Wrocławia, Opola, Częstochowy. Mieszkam na samym dole województwa Wielkopolskiego, więc gdzieś w tych kierunkach poszukuję uczelni. Może ktoś z Was kończył logopedię i może mi coś napisać o uczelniach? Muszę to skończyć, ponieważ nie jest to tylko moje marzenie, ale również moja Dyrektorka mnie wysyła, gdyż coraz więcej dzieci ma problemy w przedszkolu i potrzebny jest logopeda na miejscu. Zawsze to dodatkowe godzinki i jakiś grosz więcej. Bardzo proszę o jakieś wskazówki gdzie można to zrobić najlepiej. Każda, nawet najmniejsza informacje jest dla mnie jak na wagę złota! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A myślałaś o Uniwersytecie Zielonogórskim, mają niezłą logopedię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fascynatka
Martuchaaaa- swieta racja! Ten zawod daje o wiele wiecej mozliwosci niz praca z dziecmi w przedszkolu!!! Wystarczy poczytac. A kto mysli ze to tylko terapia sepleniacych dzieci- ten wlasnie nie doczytal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Logopedię można studiować podyplomowo (cztery semestry) w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J. Korczaka. Na wydziałach w Warszawie, Katowicach, Olsztynie i Lublinie. Ja w Warszawie studiuję i uważam, że studia te są świetne. Znakomici wykładowcy, mnóstwo wiedzy praktycznej, bonusy w postaci ogólnopolskich konferencji logopedycznych organizowanych przez uczelnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka0304
Witam, czy macie może zdanie na temat neurologopedii w warszawie. Nie wiem na jaką uczelnie się zdecydować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Ja ukończyłam podyplomowo logopedie na Kolegium Jagiellońskim i bardzo sobie chwalę, bardzo mi to pomogło w zdobyciu pracy, to w zasadzie była główna rzecz o którą pytał wtedy przyszły pracodawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Ola, a jak oceniasz samo nauczanie? Rozważam tam właśnie te studia podyplomowe. Znam też wiele osób które studiowały na Kolegium Jagiellońskim inne kierunki i były bardzo zadowolone z poziomu ale jestem ciekawa co powiesz dokładnie o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Aga, nie ma najmniejszych zastrzeżeń co do poziomu nauczania, bardzo sobie chwalę te uczelnię, połączyli teorię z dużą ilością praktyki i fajnym podjeściem więc super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studia podyplomowe w WSKZ to świetny wybór. Trafiłam na tę uczelnię z polecenia znajomej. Żałuję, że tak późno...:) Można studiować kilka kierunków (nawet będąc pracującą mamą), ja wybrałam połączenie logopedii z przygotowaniem pedagogicznym. Sama decydujesz, kiedy i ile czasu poświęcasz. A kontakt z uczelnią jest szybki i na najwyższym poziomie. Czułam, że im zależy i że z każdą sprawą można się zwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Onomatopeja1989, ja też polecam wszystkim znajomym WSKZ:) teraz robię logopedię i bardzo sobie chwalę:) tak jak piszesz, kontakt z Uczelnią profesjonalny i na najwyższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również ukończyłam WSKZ ale na kierunku surdologopedią i też polecam uczelnię. Mają rewelacyjne materiały dydaktyczne i co też istotne w każdej sprawie można zwrócić się o pomoc i tą pomoc otrzymasz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×