Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JowitaKucharka

Mój Pan zaraz wróci z pracy ...co podać na obiad gdy zasiedziałam się w gościach

Polecane posty

Gość w godzine czasu
Kuropatwy po prowansalsku s k ł a d n i k i : • 2 kuropatwy • 4 łyżki oliwy lub oleju sojowego • 3 ząbki czosnku • szklanka rosołu • szklanka wytrawnego białego wina • 5 dag pasty pomidorowej • szczypta tymianku • sól i pieprz do smaku Sprawione kuropatwy natrzeć czosnkiem roztartym z solą. W rondlu rozgrzać oliwę, przyrumienić połówki kuropatw, podlać gorącym rosołem wymieszanym z winem, dodać tymianek i dusić 25 minut na małym ogniu. Doprawić do smaku solą i pieprzem, dodając pastę pomidorową. Podawać na wygrzanym półmisku, polane przecedzonym sosem. Dla mnie to jest wystawne i dosc wyszukane danie ... Jakos kurkuma + krewetki i do tego ciecierzyca nie bardzo mi do siebie pasuja ....Niach niach niach ....Czas leci kucharka !!Do roboty bo zostana Ci tylko kanapki naprawde :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w godzine czasu
A lanko obawiam sie ze ona nie ma tak prostackich skladnikow jak ziemniaki ,pieczarki itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak masz rokpol to możesz zrobić dobry sos do makaronu Na patelni rozgrzewasz masło, kroisz rokpol ,po rozpuszczeniu dolewasz śmietany. Gęstnieje podajesz do makaronu. Ja do tego sosu dodaję startego brokuła ugotowanego przedtem z lekka. To danie zajmie Ci 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JowitaKucharka
do tej mądrej kanapkowej rokfor to polska nazwa tego sera moja droga. W sumie wreszcie jakaś fajna babeczka z mądrymi przepisami.zrobię ten sos z rokfora:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapki
no no....a poza rokforem mamy jeszcze bri, kamembert, rikotę, mocarelę i parę innych ;) mam jeszcze troche fajnych przepisów, jak coś to pytaj :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JowitaKucharka
a mascarpone znasZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapki
znam, pyszne tiramisu można z niego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JowitaKucharka
a jaki alkohol dodajesz?? Tia Maria/Kuhlua ??? czy onne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapki
nie dodaję żadnego, bo lubuję się w "prostackich" daniach. ale za to niezły ze mnie teoretyk :D znikam póki co, ale wrócę później. napisz czy Pan i Władca był zadowolony z obiadu :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JowitaKucharka
jak to nie dodajesz alkoholu?? to robisz tylko z samą kawa????? trochę mdłe to musi być chyba nie?? pytam powaznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Umarlam ze smiechu
Szczegolnie jak czytalam o tych skladikach wyszukanych To wcale takie wyszukane nie jest Musztarda ,salata ,krewetki,sery ,paluszki ,ciecierzyca , przyprawy i duze krewetki .Zenada poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Umarlam ze smiechu
Az mi sie ze smiechu krewetki powtorzyly .HAHAHAHA .Pzdr Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapki
no nie dodaję alkoholu, bo nie robię tiramisu. widziałas kiedyś bidną studentkę babrającą sie w serkach mascarpone i alkoholach droższych niż 4 zł (za piwo w pubie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
Jowita Kucharka nie dosyc ze jest niegrzeczna wobec forumowiczek, arogancka i ma dziwne prostytucyjne podejscie do malzenstwa - jest po prostu leniem zerujacym na swoim mezu - i starajacym sie wyeksponowac to jako zalete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rymcymcym
A mnie trochę dziwi, ze Jowita Kucharka - osoba znająca przepisy kuchni wykwintnej, nie ma pojęcia o szybkich daniach. Naukę gotowania zaczyna się od podstaw, czyli prostych przepisów, a potem - wraz z nabywanym doswiadczeniem - uczy się przygotowywac bardziej wykwintne i pracochłonne dania. Zwykła podpucha i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
zgadzam sie z rymcymcym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez to jest
prowokacja,wy tego nie widzicie????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozon
ale się uśmiałam!!! Jowita jesteś zajebista! gdzieś ty się uchowała? albo mąż cię wychował... "to jest mój mąż, który kocha mnie wciąż, nabije, natłuce, zwyzywa jak suce, ale to jest mój mąż, który kocha mnie wciąż"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie zwykla prowokacja
dziwie sie ze daliscie sie tak podpuscic;) a co do tych wykwintnych skladnikow to ubawilam sie niezle, szczegolnie przy kurkumie:D jak ta biedna jowitka przy swojej calej wykwintnosci moze tak niewykwintnie spolszczac nazwy serow francuskich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wkręt
od razu się wie że to wkręt, ale jest się z czego pośmiać rokfor i kurkuma - bo razem smakuje lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze pomogę mew
to wy biedne nie słyszałyście o rokforze i kurkumie??? rokfor to polska nazwa sera a kurkuma to przyprawa/ nie udawajcide mądrzejszych bo nie jestescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wkręt
Słyszałam o serze i o przyprawie też, ale inaczej się pisze ich nazwy, a przede wszystkim trudno je zaliczyć do wykwintnych składników. i nie muszę udawać mądrzejszej - po prostu jestem mądrzejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podaj muchomorki
jutro będziesz mogła posiedzieć dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niewolnicy jowity
niewdzięczna niewolnico, twój pan haruje w pocie czoła na twoje zachcianki, a ty NIE WIESZ co mu na obiad zrobic ?? 😠 Nie jesteś jego godna !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuuuusia
podaj mi zapakowany makaron, sól, garnek, przyprawy. niech coś z tego ugotuje. no i szklankę wody, bo go na pewno będzie suszyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×