Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość justynaaaaa

czy praca jako DEKORATOR WNĘTRZ jest opłacalna? Odezwijcie się i poradźcie mi...

Polecane posty

Gość Maree
Witam ;) Jestem Marta. Obecnie chodzę do 2 kl liceum (profil: kulturalno- artystyczny). Dokładnie nie wiem gdzie bym chciała iść na studia. Uwielbiam a nawet powiedziałabym, że kocham rysować, tworzyć, wymyślać itp. Interesuje mnie dekoratorka wnętrz. Strasznie mnie to kręci xD albo coś w tym guście związanego z rysunkiem ;P O jakich studiach mogę myśleć? Na jakie kierunki mogłabym się wybrać? Gdyby jakaś bardziej wtajemniczona osoba mogłaby mi pomóc, podać propozycje czy coś innego proszę o odpowiedź ;D Pozdrawiam i z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sawitar
Witam, jak dobrze że są jeszcze ludzie z duszą (pozdrowienia dla Mimozy Toli Savannahy i wszystkich, którzy myślą podobnie).Ja walczę o to żeby świat nie odebrał mi duszy Do zażenowanych ludzi na/po studiach architektury itp: mój men jest teraz na 4 roku budownictwa(na politechnice!) i połowa jego roku po prostu drukuje czyjeś projekty i tak od początku. Nie wydaje mi się że będą dobrymi budowlańcami, myślę że wszędzie tak jest aby zaliczyć (bez obrazy dla uczciwych i pracowitych) Ja jestem na studiach społecznych, ale traktuje je tylko jako poszerzenie mojej świadomości z doświadczenia mogę stwierdzić iż niewiele osób pracuje w wyuczonym zawodzie (nawet wykładowcy nas do tego przygotowują) wiec po ich zakończeniu z pełną parą zabieram się za „dekorowanie wnętrz nadawanie im duszy w minimalistycznych i snobistycznych wnętrzach zostawionych po architektach Nie oszukujmy się w tym zawodzie tylko jednostki robią to z pasją podchodząc do projektu indywidualnie a reszta projektuje budynki na sztuki(drukując czyjeś projekty). Niestety mamy mało ambitne i leniwe społeczeństwo. Ja mimo młodego wieku nauczyłam się, że życie potrafi być przewrotne i płatać figle. Więc jeśli sam cały czas nie będziesz nad nim pracował to „dyplom może okazać się nie przydatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna:)
A ja mam takie pytanie ... Czy trzeba jakis konkretny przedmiot zdawac zeby dostac sie na studia Dekorator wnetrz? Wiem ze sa szkoly policealne na ten kierunek ale nie wiem czy po roku zdobedzie sie konkretna prace w tym kierunku ... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodze do 2 klasy gimnazjum i bardzo chciałabym zostac dekoratorką wnętrz. W przyszłym roku będę musiała już wybierac liceum, ale co później? Prszę o Wasze odpowiedzi pod numer gg: 6391250 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonz
witam, skonczylam kurs dekoratora wnętrz, teraz ucze sie w 2 letniej szkole o profilu projektowanie wnetrz. Od pół roku szukam nie tyle pracy, co doświadczenia. roznosze swoje CV po różnych firmach i tłumacze, że mogę pracować za darmo, a największym wynagrodzeniem dla mnie bedzie obserwowanie pracy projektanta. Ale chyba boją sie konkurencji w przyszlosci, bo NIKT sie nie odezwał! Macie może pomysł jak ruszyc z tym zawodem? najlepiej gdyby czlowiek przez cale zycie mial 25lat, byl zaraz po studiach wszelkiego rodzaju i posiadal 10letnie doswiadczenie na stanowisku kierowniczym... PS.A może jakiś projektant chciałby mi pomóc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DURNY TEMAT
Jestem architektem wnetrz. Skonczylam ASP. Jeszcze w LO chodzilam na kursy rysunku. NIKT KTO SKONCZY KURSU NIE BEDZIE W STANIE NIGDY DOROWNAC LUDZIOM KTORZY KONCZYLI ASP. By dostac sie na Architekture Wnetrz na ASP trzeba zdac niebywale ciezkie egzaminy. Sa to ludzie niebywale uzdolnieni plastycznie. Nigdy osoba po kursie pewnego poziomu nie przeskoczy. Nie oklamujmy sie. Marze by zlikwidowano te durne kursy w ŻAKach i innych gownach. To nabijanie ludzi w butelke. Chcecie zajmowac sie sztuka i projektowaniem dostancie sie na studia na ASP albo zrobcie sensowna podyplomke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chce isc na ASP
ale boje sie konkurencji sztucznej w postaci tych bezgusci po kurskiach. To jak z aktorami. Jest aktor Janusz Gajosz i "aktorka" Katarzyna Cichochłopek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balbina81
Witam wszystkich. Bardzo pasjonująca dyskusja.... Chciałam powiedzieć, iż to, co tu piszecie....niektórzy z Was....to ewidentne podcinanie skrzydeł! Jeśli ktoś z Was ma ochotę zostać dekoratorem wnętrz to śmiało-idzcie na kursy, jedno-dwu letnie...próbujcie. Pewnie jak moja siostra ciągle zaglądacie po portalach z domami i ich aranżacjami, interesujecie się kolorami, malujecie własne pokoje, przestawiacie i upiększacie meble...i sprawia Wam to cholerna przyjemność????Proszę Was...nie rezygnujcie, tylko dlatego,że ktoś tu napisze,że do niczego nie dojdziecie, bo nie jedliście chleba ze smalcem i nie zakówaliście przez 5 i więcej lat! Idzcie w swoje marzenia!Żyje sie raz. Zróbcie kurs, potem będziecie mieli już zanjomych, inne pomysły....i pamiętajcie-los jest przewrotny i pomaga temu, kto w siebie wierzy. Dużo w życiu już widziałam....jestem wróżką od 8 lat....zdziwilibyście sie jak wysoko wzbijają sie ludzie z małych miejscowości z głową pełną marzeń....a jak nisko upadają ci, z przerośniętym ego.....Kochani Marzyciele-powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość !!!!
Dobrze powiedziane balbina!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam firme projektowa
Powiem tak jestem z wykształcenia architektem. Nie znam osoby powaznej pakujacej duze pieniadze w swoj dom ktora by chciala miec projekt od osoby po ZAKu jak genialne osoby o Architekturze i Architekturze Wnetrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem projektantem wnętrz, mam od 1/2 roku swoją pracownię, firmę własną prowadzę od 4 lat, niebawem zamierzam zatrudnić kogoś, bo mam tyle zleceń, że nie daję rady sama... oceńcie moje projekty i powiedzcie, że jestem do niczego: http://www.facebook.com/pages/Pracownia-Dobrych-Projekt%C3%B3w/177404712280443#!/pages/Pracownia-Dobrych-Projekt%C3%B3w/177404712280443?sk=photos jestem przecież tylko po kursie projektowania wnętrz wcześniej uzyskałam dyplom z nadprzewodników na polibudzie - wydział inzynierii materiałowej całe życie moje kreciło się koło budownictwa i wnętrz, kocham swoją pracę i nie wyobrażam sobie życia bez niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidja
Hej, ja w tym czasie wybieram szkołę po gimnazjum...Powiedzcie mi, czy po ogólniaku na profilu pro- ekonomicznym(Matematyczno-geograficznym) mam szanse zostać projektantką wnętrz??. Od poczatku chcę wykonywać ten zawód, jestem do tego stworzona... Mam jakieś szanse?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadWomen
bardzo fajny temat i odp też mnie to strasznie interesuje, zamierzam isc na jakieś studia, myśle o ASP, ale... ...jak mi sie uda lub nie, to napisze :) Powodzenia innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciasteczkowy potwór z toffi
Pani Krokiecik, proszę o kontakt: dominika.gniewek@gmail.com Uratowała Pani moje skryte marzenie przed schowaniem gdzieś na dnie aż do późnej starości co uczyniłabym po przeczytaniu tak wielu negatywnych opinii- Pani przykład jest jednak żywym dowodem, że "świat się myli" :) Chciałabym zadać kilka pytań, poprosić o radę i podążyć własną drogą :) Dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luk-bud meble
Witam serdecznie od ponad 2 lat prowadzę firmę stolarską i poszukuje dekoratora wnętrz z którym bardzo chętnie nawiąże współprace stolarskie nasza firma zajmuje się meblami kuchennymi ,szafy ,garderoby ,nie typowe zabudowy , meble postarzane ,schody , oczywiście na tym świecie niema nic za darmo :):)tel 667-214-912 gwarantuje dobrą współprace i normalne ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie odpowiedź na temat: praca jako dekorator wnętrz nie jest opłacalna, jęsli; - jesteś poczatkująca, - nie masz kierunkowego wykształcenia, - nie jesteś zdolna - nie masz predyspozycji w tym kierunku - nie masz dobrej reki (szczęścia) - nie umiesz rozmawiac z ludźmi - nie jestes asertywna aby zarabiać dobrze w tym zawodzie nalezy miec duże doświadczenie, poparte wyksztalceniam, mieć zdolności w tej dziedzinie, wyczucie klienta, i miec szczęście, czasami pomagają znajomości (szczególnie na początku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cad
Jestem po architekturze wnętrz na warszawskiej ASP - od kilku lat pracuję w zawodzie. Nie uważam wcale by te studia były ósmym cudem świata ani przepustką do sukcesu w tej dziedzinie. Był to przerost formy nad treścią i w dużej mierze strata czasu. Widać to dopiero z perspektywy czasu, gdy widzisz, czego Cię tam nie nauczyli, a co bardzo by się przydało wiedzieć/znać. Złoty środek byłby tu rozwiązaniem - 2-3 lata studiów. Nie wiem jak kursy przygotowują do tej pracy i czy wystarcza to, by zdobyć wiedzę architekta wnętrz, ale już dekoratorem to pewnie można spokojnie być po czymś takim. Wiedza z historii sztuki, designu wydaje mi się ważna u dekoratora. Na pewno potrzebny jest talent, odpowiedzialność, znajomości (na początek - bardzo wskazane) i silny charakter. A zarobki? Jako architekt wnętrz majątku się raczej nie dorobisz i warto rzeczywiście mieć zaplecze finansowe ze strony partnera. Może dekoratorzy mają lepiej? Nie wiem. Ale są też wielkie plusy: wolny zawód, twórczy, różnorodny, kontakt z ludźmi. Życzę wszystkim poszukującym by kierowali się swoimi pasjami, a nie kasą, bo "piniondze to nie wszystko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rie
Obawiam sie, ze Was rozczaruje. Bez znajomosci zadnej dobrej pracy sie teraz znalezc nie da. Moje studia zwiazane sa z artystycznymi dziedzinami, ale prawde mowiac koncze je tylko po to, ze glupota byloby przerywac je i konczyc bez zadnego dyplomu. Ludzie wala drzwiami i oknami nawet do beznadziejnych miejsc pracy, taka posucha jest u nas na rynku, ja sama pracuje w banku. Nie gloduje, ale szalu nie ma. Jesli moge Wam cos doradzic, to wybijcie sobie z glowy malunki, kolorowanki o obrazki, idzcie na jakas informatyke albo politechnike - przeszukajcie ogloszenia o prace i co tam zobaczycie? Szukaja informatykow, programistow, kierownikow, dyrektorow, przedstawicieli handlowych i specjalistow w HR. To sa zawody, w ktorych spokojnie zarobicie po kilka tysiecy zlotych (zreszta, widze moich kierownikow i kierowniczki, ktore wbily sie na stanowisko tylko dlatego, ze skonczyli dobre studia). Idealami konta sobie niestety nie wypelnicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem to nie ma AŻ TAKIEGO znaczenia czy kurs czy studia jeśli naprawdę masz talent i pasję. Ja nie mam tyle czasu ani pieniędzy żeby składać na takie studia, poza tym Architektura Krajobrazu to mnie nie interesuję tak bardzo, bardziej inspirują mnie pomieszczenia niż otwarte przestrzenie. Projektowanie Wnętrz na warszawskim ASP to jakaś masakra, nigdy bym się tam nie dostała, tam są egzaminy cały dzien i chyba z 10 osób się dostaje :/zapisałam się teraz na kurs z projektowania wnętrz z Goworku i program wygląda bardzo fajnie więc mam nadzieję, że będę zadowolona. są jeszcze chyba wolne miejsca bo kurs rusza niedługo, ale może jeszcze uda się dopisać. Niczego nie można przewidzieć, co będzie dalej. Na pewno lepiej mieć jakieś konkretne umiejętności niż zadne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diablik
hmm tak pracuje jako dekorator :) w końcu po latach się udało w tym roku skończę 26 lat, uwielbiam swoją pracę bo mam efekt widzę go, wiem że coś danego dnia zrobiłam, jak jestem zdenerwowane rozmowa o mojej pracy mnie odpręża i relaksuje (tak wiem jest to chore ;p), ale jak to wyglądało na początku,,, hmmm marzenie małej dziewczynki segregator teraz schowany na strychu z wycinkami z gazet na pomysł o wnętrzach, setki przejrzanych stron, poradników, przeczytanych książek, i głos moich rodziców nie ma sensu, nie uda sie, nie dostaniesz kasy, zawód bez przyszłości, jakieś bazgranie w farbkach etc. szczerze nie wierzyłam, że kiedykolwiek się uda, studia terapeutyczne skończone, artystyczne od 3 lat próbuje skończyć (nie mogę tego zrobić bo pracuje), roczna szkoła dekoratora wnętrz skończona i fascynacja tematem, na początku malowałam ludziom na ścianach w mieszkaniach, domach, drobne zlecenia by zrobić sobie reklamę, żeby ludzie o mnie wiedzieli, co chwile przynoszone meble spod bloku, żeby je odmalować, przerobić upiększyć sprzedać, albo komuś oddać sprawia mi to mega frajde ;p Nie podcinajcie skrzydeł to nie pomaga, nie każdego w życiu motywuje kara, studia na ASP wiele dają fakt, ale dekorator dekoratorowi nie jest równy, a najlepsi w życiu są PASJONACI, bo oni tak kochają temat, że ogrom wiedzy pochłoną sami, kwestia szczęścia i samozaparcia żeby w końcu się udało robić to o czym zawsze się marzyło. A definicja DEKORATORA oraz zakres obowiązków dla każdego będzie inny, nie każdy dekorator musi zaprojektować od zera meble do kuchni wraz z rysunkiem technicznym etc, może po prostu dobrać meble, dodatki, kolor, a do tego wiedza techniczna nie jest potrzebna, tylko wyczucie zmysł oraz znajomość trendu, jak i kwestia potrzeb i klienta- zadania, Fakt jest taki, że talent plastyczny, rysunek na prawdę się przydaje, warsztat a to trzeba wypracować, chcieć to móc :) ale należy twardo stąpać po ziemi i mieć świadomość że łatwo nie jest :) Tyle dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem tak, będąc już po studiach mogę powiedzieć, że one nie zawsze są dobrym przygotowaniem do pełnionego zawodu. Owszem zdecydowanie ułatwiają start, bo w końcu 5 lat nauki od tak z głowy nie wychodzi, dlatego owszem promuję studia. Dlatego nie mogę postawić na równi takiego wykształcenia wyższego z rocznym kursem aranżacji czy dekoratorstwa. Ale z drugiej strony, jak się idzie w zaparte, ma się pomysł, marzenie i umiejętności, a dodatkowo koncepcję na cały biznes to powinno się udać. Zauważyłam, że właśnie ludzie po studiach szukając pracy, czasem twierdzą, że już są na tyle wykształceni, że ona im się należy.... i tu jest błąd, bo to właśnie ci, którzy są świadomi swojej niedoskonałości będą brnęli dalej przed siebie. Przykład z życia, moja przyjaciółka marzyła o architekturze latami, lecz sytuacja rodzinna jej na to nie pozwoliła. W końcu po pewnym kursie wyjechała do Warszawy na praktyki do firmy http://heban.pl/ i chyba nigdy nie była tak zadowolona ze swojej pracy jak teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem jest opłacalna :) Miałam okazje wspolpracowac z panią Ewą Romanow ( http://www.ewaromanow.pl/ ) i uważam,ze to fajna i interesująca praca, a przy tym za naprawde godziwe wynagrodzenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DESIGNOFF
POLECAM: KURS PROJEKTOWANIA WNĘTRZ. KURS INDYWIDUALNY LUB GRUPOWY. CERTYFIKAT. Cena: 590zł tryp grupowy - 1 miesiąc [spotkania zawsze w sobotę - 12godz.] 50zł za 1godz. tryb indywidualny 1200zł za 30godz. tryb indywidualny program ArchiCAD EDU – GRATIS! http://www.kursprojektowaniawnetrz.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam serdecznie www.kaminskadorota.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłem na zajęciach organizowanych przez DESINGOFF i nie rozczarowałem się. Omówiono wszystko co było zaplanowane (dokładnie i z przykładami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirstina
Myślę, że teraz to jest dobry zawód. Coraz wiecej osób jednak decyduje się na architekta wnętrz Widzę po Pani Natalii z nataliadesign.pl z którą współpracuję ile ma zleceń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no pewnie :) ludzie potrzebuja osób, które im w czymś doradzą itd.. ja zrobiłam kurs tu www.akademia.ewaromanow.pl i dzieki temu moge pracowac w biurze z architektami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no pewnie, mozesz zalozyc wlasne biura (np. jak to www.ampmdesign.pl ) i wykonywać różne projekty :) zdobywać klientów... to od Ciebie bedzie zależało czy praca będzie oplacalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście polecam wynąjąć dekoratora niż nim zostawać. Dużo jest z tym pracy. Polecam www.kaminskadorota.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×