Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość mona lissssa

ZAPALENIE TRZUSTKI!! groźne? jak się leczy?

Polecane posty

Gość Noa000
hej , wrescie, ide na rezonanas , 3 raz, teraz zobaczymy, co dalej... ;(. nadal na diecie,bol jak by mniejszy, ale jest ...z godu strasznie boli mnie glowa...normalnie co za choroba....pozdrawiam serdecznie asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noa000
hej , wrescie, ide na rezonanas , 3 raz, teraz zobaczymy, co dalej... ;(. nadal na diecie,bol jak by mniejszy, ale jest ...z godu strasznie boli mnie glowa...normalnie co za choroba....pozdrawiam serdecznie asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noa000
hej , wrescie, ide na rezonanas , 3 raz, teraz zobaczymy, co dalej... ;(. nadal na diecie,bol jak by mniejszy, ale jest ...z godu strasznie boli mnie glowa...normalnie co za choroba....pozdrawiam serdecznie asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, miałam 4 latka, jak pierwszy raz leżałam w szpitalu z ostrym ,nawracającym się zapaleniem trzustki.. Leczyłam się w Centrum Zdrowia Dziecka.Lekarze leczą mnie głodówką i kroplówkami, i do dnia dzisiejszego nie potrafią wytłumaczyć dlaczego choruję... Diety jako takiej nie mam, ale muszę kontrolować cukier co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalony
diety nigdy się nie pozbędziesz do końca życia kreon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulaaa4
Witam.Moj 7 letni synek przeszedl w lipcu zeszlego roku zap.trzustki obrzekowe.Najprawopodobniej spowodowane wirusem .Mielismy badania genetyczne sa ok.Usg ok,obrzek zszedl po 3 miesiacach.jakis czas po zapaleniu mielismy podwyzszony wynik tylko we krwi,w moczu ok.Pozniej w moczu takze wzroslo i tak do dzis.Ostatni wynik w moczu 504 przy normie do 460.w krwi wyniki ciagle 170,130 przy normie do 80.synek nie ma zadnych boli,je w miare normalnie,procz smazonych i tlustych,procz cukierkow,czekolady.Dostal teza zaproszenie na urodzinki i niewiem co robic?dzieci jedza torty,slodycze,co zrbic z moim synkiem???Dodam jeszcze ze w lutym przeszlismy lekka jelitowke wyniki w moczu skczyly mu wtedy do 700 ale po 3 dniach spadly do 204,byl to nasz najlepszy wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tumi
Witam ja dwa miesiące temu przeszłam zapalenie trzustki, leżałam 7 dni w szpitalu w tym 4 tylko głodówki , ale i tak bolało.Teraz robiłam badania i wszystko jest ok trzustka cała bez zmian.Pytałam czy mogę się napić symbolicznie kiliszek wina , powiedziałże lepiej npić się drinka z kolą niż wino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja babcia zmarła wczoraj po 2 msc choroby , ludzie łączcie się sami nie wierzcie do końca lekarzom , jej nie robili nic zawsze słyszeliśmy sytuacja jest opanowana wystarczy leczenie zachowawcze, z bólami brzucha chodziła od maja mówił że za dużo je i żeby brała rapacholin i ranigast do szpitala trafiła 7 września i tak jak piszę nic nie robili wczoraj zmazmarła bóle okropne , a my takie mieliśmy nadzieje :( była taką kobieta pełną życia a ta choroba ją zabrała tak szybkor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykre , naprawdę , ja tam lekarzom do kozca juz nie zaufam, szpitale oszczędzają na wszystkim, u mojej babci się pogorszylo jak odstawili antybiotyk, bo stwierdzili że jest już lepiej , ze dobrze wyglada , pełna zycia itd. Niestety po 2 dniach nawrót, gorączka , osłabienie, i po 4 dniach zmarła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam dobrego lekarza w Warszawie, szczegóły na stronie szpitalse.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błażej
Witam, Przeszedłem ostre zapalenie trzustki 3 lata temu. W szpitalu przez 7 dni pobytu procedura standardowa: głodówka, kroplówki przeciwbólowe i wzmacniające. Monitorowanie czynności życiowych, wypróżnień itp. Po wyjściu ze szpitala przez jakieś 6 miesięcy miałem ścisłą dietę: w tym czasie praktycznie wyeliminowałem tłuszcz z życia. Niestety bóle podbrzusza promieniujące do pleców były albo ciągłe albo często powracały. W tym czasie badałem krew i robiłem USG systematycznie. Nigdy wyników krwi nie miałem idealnych. Po jakichś 6 miesiącach przestałem odczuwać jakikolwiek ciągły ból. Ból pojawiał się tylko po posiłku, z czasem coraz rzadziej aż w końcu tylko przy błędach żywieniowych. Teraz po upływie ponad 3 lat jem prawie wszystko (kotlety schabowe, gulasz itp.). Czasem po posiłkach odczuwam ból brzucha, lecz albo się do niego przyzwyczaiłem albo nie jest on już taki silny. Okazjonalnie wypije alkohol lub napoje gazowane. Zauważyłem, że ból brzucha pojawia się u mnie po dwóch dniach od wypicia alkoholu. Wtedy jak się pojawi staram się "łagodniej jeść". Ustępuje po kilku - kilkunastu godzinach. Generalnie staram się unikać "zakazanych" rzeczy, lecz o diecie nie mogę mówić. Nie badałem się od jakichś dwóch lat. Chyba boję się wykonać badania, bo puki co jest dobrze, a zawsze mogą coś znaleźć. Więc generalnie mogę powiedzieć, że po ostrym zapaleniu trzustki można żyć prawie normalnie. Można zjeść niemalże dowolny posiłek. Lecz cały czas trzeba uważać aby nie przesadzić, bo przecież zdrowej trzustki nie mamy i już nigdy mieć nie będziemy. Napisałem to, aby podzielić się spostrzeżeniami ponieważ sam ich szukałem, a mało jest takich opinii w sieci. Przeważnie każdy szuka pomocy a jak już jest jakoś doświadczony to już się tym nie dzieli. Powodzenia i wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcjannah
Witam, a ja mam zdjagnozowane przewlekle zapalenie trzustki. Moje problemy zaczely sie ponad 7 lat tem, klocia, bole. promieniujace do plecow, wyniki w nornie, wiec dietka i samo przeszlo... Lekarze celowali w zoladek, refluks itp. Usg nie wykazywalo zadnych zmian przy trzustce. Potem znow epizody bolowe, srednio raz w roku. W trakcie kazdego badania, usg, itp. Zawsze wszystko w nornie. I tak to jest z trzustka ze w poczatkowym etapie choroby, ciezko ja nacelowac... Az ostatnim razem, zlapalo mnie we wrzesniu i tak trzyma. Tepy bol, czasem klujacy... I znow badania, enzymy podwyzszone, zwlaszcza amylaza w moczy, w surowicy w nornie ale wysokie. USG czyste, za to RM ujawnil wszystko! Znakomity profesor z Krakowa, zlecil mi badanie RM, na ktorego podsawie wiem co mi jest i niestety wiem ze to trzustka. Przewlekle obrzekowe w czesci ogona trzustki. Morze lez wylane, choc oceany do wylania za pewne przede mna. Dwojka malych dzieciaczkow w domu... wiec trzeba sie brac za siebie i walczyc. Po pierwsze dieta, po drugie kreon, dalej ******le niezbyt drastyczny-zalecany codzienny 40 min intensywny spacer. Wspomagac sie mozna sokiem 99.9% aloes, miod manuka 400 omg, dopoki nie ma cukrzycy. I co najtrudniejsze NIE MYSLEC O CHOROBIE. Trzustka nie znosi stresu, traumy. Koncentrowac musze sie na tym co dobre i przyjemne... tu patrze od razu na coreczki :) Jak bedzie? Nie wiem.. Czy sie boje? Boj***ardzo. Ale chce zyc, bardzo chce zyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam1986
Witam wszystkich, Ze względu na brak miejsca w sieci dla osób zmagających się z przewlekłym i ostrym zapaleniem trzustki postanowiłem założyć forum specjalnie dla nas. Forum założone wczoraj wiec na razie świeci pustkami, ale jestem tam ja i z chęcią odpowiem na pytania dotyczące samego OZT i PZT jak i diety i życia z tymi dolegliwościami:) www trzustka mojeforum net Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Al. Mój mąż preszedł OZT równocześnie z zawałem serca wszczepieniem stentów. Po miesiecznym pobycie w szpitalu kardiochrurgicznym wrócił na ok. 2 tygodnie do domu, później goraczka, słabe wyniki krwi i znowu miesięczny pobyt w szpitalu na gastrologii z leczeniem antybiotykiem. Torbiel jałowa uległa zakażeniu, Antybiotyk pomógł, tyle, że mija drogi tydzień i znowu bóle. Jak dlugo bedzie taki stan i czy to prowadzi do konieczności operacji, czy znowu antybiotyk, a przy tym ten świeży zawał, nie wiem co robić, szpitale niechetnie przyjmują nawet ze skierowaniem, wszedzie zapory i szlabany. Możę ktoś jużma za soba takie dowiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
marciannah, jak się miewasz? Napisz proszę o swoim spopoczuciu, leczeniu etc. Jestem w podobnej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
marciannah, jak się miewasz? Napisz proszę o swoim spopoczuciu, leczeniu etc. Jestem w podobnej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar34
cze.lezalem 5 razy na ozt nie uwierze ze ktos po iwypiciu paru ddrinkow lub jak moj znajomy zjadl sloik tlustego z chlebem zaraz laduje w szpitalu.rozumie ciag dwa trzy tygodnie picia tak jak w moim przypadku.nie pije juz rok czasu jakiejs super diety nie stosuje i jest ok.niewiem co maja papierosy do trzustki?ale wiem jaka cene sie placi przez alkohol.bol na wlasne zyczenie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata

Polecam wybrać się do Gastroenterologa, we Wrocławiu Polecam p. Barbarę Stolarską.. Bardzo nam pani pomogła, doświadczony lekarz z wieloletnim stażem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata

Polecam wybrać się do Gastroenterologa, we Wrocławiu Polecam p. Barbarę Stolarską.. Bardzo nam pani pomogła, doświadczony lekarz z wieloletnim stażem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata

Polecam wybrać się do Gastroenterologa, we Wrocławiu Polecam p. Barbarę Stolarską.. Bardzo nam pani pomogła, doświadczony lekarz z wieloletnim stażem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Przyjaciółka siostry ma ten problem i mówi ciągle, że najważniejsza jest dieta, ona chodzi do Beaty Ślebzak-Cebul, ma wszystko dokładnie ułożone, wszystko rozpisane ale mówi jak się trzyma diety to czuje się o wiele lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.09.2006 o 15:58, Gość mona lissssa napisał:

proszę o parę słów na ten temat ...

Dzień dobry mam na imię Daniel piszę w sprawie pxt mam bardzo silne bóle brzucha i pleców schudłem po 1 mc 8kg proszę o kontakt chciałbym porozmawiać o tym mój numer 515534439 jestem z Łodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 17:55, Gość gość napisał:

natalunia1992@o2.pl

Mój numer 515534439 mam na imię Daniel piszę w sprawie pzt proszę o kontakt mój mieli danielksb@o2.pl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mam na imię Daniel piszę w sprawie objawów pzt proszę bardzo o kontakt w sprawie objawów  mój numer telefonu 515534439 lub imeil danielksb@o2.pl dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry piszę w sprawie objawów pzt czy możemy pogadać mój numer telefonu 515534439

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×