Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Agaata

czym doczyscić kabine w łazience

Polecane posty

Gość nigella kiedyś włozyła orzechy
na kamień z wody najlepszy jest ocet. zwykły, tani ocet spirytusowy. tak somo sprawa ma się z odkamienianiem czajnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprzątaczka prawde ci powie
pracowałam w anglii jako sprzątaczka więc o sprzątaniu wiem wszystko. Osad z kabin prysznicowych czyściłam w ok.20 minut, środkiem dostępnym w każdym sklepie (niestety w anglii ale może znajdziesz w necie albo na allegro) nazywalismy go w firmie BLUE STUFF a jego rynkowa nazwa to "ACT ORGINAL". To taki niebieski silny płyn (tylko w rękawiczkach nim się sprząta), usuwa kamień, rdze, żółte osady ze zlewu, osady z mydła, kabina jest jak nówka. Nie spotkałam w Polsce lepszego albo chociaż podobnie działającego środka. Czyściłam nim także zasrane, zarzygane, osikane, zkamieniałe jak ze śmietnika zlewy i umywali - ludzie nie moglo uwierzyć że zrobiłam z nich nówki jak ze sklepu. Słowo honoru - śladu po brudzie nie było. A domowymi sposobami możesz to umyć (też świetnie czyści kamień z kabin lub kafelków) roztworem kwasku cytrynowego. Zrób mieszaninę z wodą, połóż na kafelki lub kabinę, odczekaj i wytrzyj do sucha. BYYEEE!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprzątaczka prawde ci powie
acha - i jeszcze jedno bardzo ważne ACT ORGINAL NIE USZKADZA POWIERZCHNI CHROMOWANYCH, BO DO TAKICH TEŻ JEST PRZEZNACZONY. MOŻNA ŚMIAŁO CZYŚCIĆ OSADY Z BATERII. WIEM BO CZYŚCIŁAM W DOMACH KLIENTÓW I BEZ KITU KAŻDY MI DZIĘKOWAŁ ŻE Z ZASRANYCH ŁAZIENEK CACUSZKA ROBIŁAM. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda kasy na to co za chwile wylejesz do kibelka lub zlewu zainwestuj w system czyscików ekologicznych i masz sprzatanie na 5 .6 lat ja tak zrobiłam użyywam od 3 lat i wszystko czyszcza . i bez chemmi wszechobecnej i trujacej.Jak obliczyłam to ich zakup już mi się zwrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie moze zapytam
sprzataczka prawde ci powie- moglabys mi powiedziec w jakim sklepie kupowalas ten ACT ORIGINAL? patrzalam na ebay i nie ma czegos takiego, na google jak wpisalam to tez nie ma:( idzie dzis do Asdy i Lidla i moze tam bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferfe
potwierdzam skutecznosc octu i soli.Kabina wtgląda jak nowa.Jednak nie polecam dla osob z wrazliwa skora.Opary octu sprawily ze na twarzy pojawily sie u mnie bardzo czerwone plamy ktore utrzymywaly sie kilka h.Ocet bardzo smierdzii trzeba dlugo wietrzyc lazienke.Sprobuje ten srodek z lidla.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość własnie na mnie te
opary octu tez tak podziałay, ale kabine zrobiona na błysk. chyba spróbuje tego w5. ile on kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latwy sposob
mam swietny sposob jak doczyscic zeczy metalowe i baterie w lazience! wystarczy tylko pianka do golenia! trzeba naniesc troche na np. kran i przetrzec delikatnie szczotka ryzowa lub (jak kto woli) szmatka! po tym zabiegu krany i inne metalowe przedmioty lsnią jak nowe! polecam! niczym innym nie czyszcze. znam jeszcze wiele innych prostych sposobow na tego typu zabiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
octem. najlepiej na noc zostawic wate nasaczona nim w najgorszych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzone i polecam
mam pojemnik ,który napełniam wodą,podłączam do prądu i parą czyszczę i odświeźam wszystko zmieniam jedynie końcówki wszystko lśni jak nowe:np.łazienka,WC,dywan,płaszcz,tapicerka odzyskują swoją świetność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzone i polecam
Urządzenie to nazywa się Hand steamer czyli "ręczny strumień"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latwy sposob
grzyb plesn i tym podobne prosto doczysci sie latwym prostym i niezawodnym sposobem. tzn. wlac do jakiegos pojemniczka ok. pol szklanki octu, lyzke stolowa proszku do pieczenia oraz troche soli. potem tym preparatem wyczyscic starannie fugi i inne zakamarki prysznica. sprawdzony sposob. POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlonnera
Też się męczyłam z różnymi detergentami w łazience. Masakra. Na pewno lepiej zainwestować w bardziej profesjonalne środki, a przynajmniej skuteczne, a nie tyrać badziewiem z marketów. Ja używam w łazience SELE 600. Jeszcze mało kto o nim słyszał. To taki specjalny preparat, którego używają firmy sprzątające Najpierw kupiłam do firmy do łazienek w zakładzie, a potem też sobie do domu, bo świetnie czyści i jest bardzo wygodny. To jest koncentrat, więc jest bardzo wydajny i na długo starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polubić sprzątanie
a ja proponuję ze sklepu nanoprodukty.com, mają tam środek do odkamieniania, do mycia fug, po wymyciu proponuję szklaną kabinę zaimpregnować (NS200GXL) i fugi także (NS200C2), potem myjemy już tylko samą gąbką i wodą, super sprawa, ja przetestowałam już rok temu, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I do przetworów,,,,,,,,,,,,,,,
W ciepłym occie rozpuść 1 op.kwasku cytrynowego i tym zajzajerem najpierw natrzyj a potem myj sponczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miha
Środki do czyszczenia do jedno, ale mi prawdziwy trud sprawiają trudno dostępne miejsca. Przesuwane drzwi kabiny mają te małe rolki i gumki/uszczelki , szczoteczką do zębów sięgnąć nie mogę, przekładanie szmatki i przesuwanie nie zawsze dojedzie do końca. Jednym słowem zakamarki zostają u mnie brudne (osady, kamień, pleśń- bleee). Jak sobie z tym radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ręczny strumień
steamer to urządzenie parowe, od wyrazu steam - para stream - to strumień tak tylko pisze, żebyś sobie nie robiła więcej obicachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaaaaaa
ocet i soda oczyszczona :) 30 min i fugi wokół wanny białe jak śnieg ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Regor
Używan SANSED nie polecam po myciu nadal białe smugi pomimo że mam w kabinie szkło o strukturze "Crepi" czyli mleczne. Zobaczę Ravaka odgólnie go chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia z Warszawy
Witam, ja osobiście polecam Alca absolute jak dla mnie rewelka od razu widać jak kamień i zabrudzenia z mydła znikają. Trochę ciężko dostać, ale w google znajdziecie. Pamiętajcie tylko, że nie wolno go stosować do aluminium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Kępka
Witam, ja używam mało znanego dr sanit fresh ze sklepu złote środki pl Jest na kwasku cytrynowym i rewelacyjnie usuwa osady wapienne pod prysznicem lub przy wannie. Męczyłem się niesamowicie i próbowałem wielu wynalazków. W końcu znalazłem go w internecie. Psikam wycieram i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana88
Rzeczywiście ten dr sanit fresh rewelacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzis wyprobowałam W5 z Lidla i byłam w szoku. Nic innego nie pomagało, w tym by szybko i bez długiego czasu wdychania i straty czasu na czyszczenie kabiny-szklanej pozbyc się osadu. Na płytkach pozostał osad, ale kabina, armatura i umywalka błyszczą -REWELACJa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 5 i wszystko w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam, Dr sanit fresh, rewelacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babciajaga
Niestety Wasze pomysłu nie pomagają. Najmniej skuteczny jest ocet. W moim przypadku kabina prysznicowa to isty koszmar. Walczę z zaciekami już od dwóch lat. Nic nie pomaga. Brud jest głęboko wżarty w szyby prysznicowe. Stosowałam ocet, domestos, ajax i jeszcze kilka środków- bez większego efektu. Ostatnio posunęłam się nawet do mechanicznego usuwania brudu :) szlifierka i pasta do polerowania. efekt był, pięknie wszystko się błyszczało ale jak umyłam i wytarłam do sucha to plamy znów były widoczne. Pomóżcie mi bo oszaleję. Szyby w brodziku wyglądają okropnie. Może dałabym spokój ale to przecież szyby więc wszystko widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
soda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×