Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

,,,,,,,,,,,,,,Witaj LAWECZKO ! O,,,,nie,,,,,,czy dobrze trafilam,,,? Posiedze w ciszy,,,,,,,,,,,,,,,,,powspominam dobre czasy,,,,,,, Wnuczek z dziadkiem bawi sie w ogrodku.Nagle,maluch widzi dzdzownice.Zaczyna sie nia bawic. __Dziadku---mowi w pewnym momencie---a ja potrafie wlozyc tego robaka z powrotem do dziury w ziemii,,,, ___Nie dasz rady,wnusiu---mowi dziadek.Dzdzownica jest zbyt wiotka i sliska,,,,, ___A zalozysz sie? __O 5 dolcow! przybili.Maluch pobiegl do domu.Wrocil ze sprejem do usztywniania wlosow.Posprejowal robala.I sztywnego,bez trudu wcisnal w ziemie.Dziadek,z niedowierzaniem patrzy na wyczyny malucha.Potem daje mu 5 dolarow,wyrywa sprej i pedzi do domu.Po 15 minutach wraca i daje maluchowi kolejne 5 dolarow. ___Alez dziadku,przeciez juz mi dales piatke,,,mowi wnuczek. __Tak,ale te drugie 5 dolarow to specjalnie od babci,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO! Poranek u mnie dosyc cieplutki,sloneczny,,,,,,chce mi sie zyc,,,, Przytocze dzieje Chicago,dosc niezwykle dzieje,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,a wszystko zaczelo sie od nazwy rzeki,,,,, Francuski podroznik Louis Jolliet przybyl na te tereny w roku 1673 i spotkali Indian z plemienia Potawatomi zyjacych nad brzegami rzeki \"Checagou\".,,, Dzisiaj nosi ona nazwe Chicago River,a miasto,ktore wyroslo,,,,, nad jej brzegami,,,,,,,,i jej ujscia do Jeziora Michigan,,,,,,to oczywiscie przepiekne CHICAGO. W blyskawicznym tempie rosla liczba mieszkancow,,,,,zaczely naplywac potezne rzesze emigrantow przede wszystkim z Irlandii, Niemiec i Krajow Skandynawskich,,, Robilo sie coraz tloczniej,,,,,,miasto rozwijalo sie w zawrotnym tempie,,,, Dla ciekawostki podam,ze w 1856 roku zostal wybudowany pierwszy dom oparty na konstrukcji metalowej.Projekty architekta John Mills Van Osdel zaczely nadawac styl budykom biznesowym,,,,,, natomiasy duza czesc miasta byla,,,,,,,,,,,,,,,,nadal drewniana. To tyle na dzisiaj,,,,,,,,,,,,,,,,,spogladam w dal,,,,,,,,,przypatruje sie drzewom w przepieknej urodzie,,,,,,,, I jak tu nie zauwazayc jej PIEKNA ??? Z pozdrowieniem w jesiennych barwach!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,WITAJ KINGALO! Piekny wiersz,,,,,,,,,,,,,,,dziekuje. Powedrowalam do moich bliskich,,,,,,,,,,,,,,,zblizam sie do mojego domu rodzinnego,,,,,,,,,,,,,zloze wizyte MOJEJ MAMIE ! Odczytam JEJ te piekne strofy,,,,,,,,,,,, Pozdrawiam serdecznie! PS.Mysle tez o MOJEJ WSPANIALEJ PRZYJACIOLCE !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LAWECZKO!!!!! ,,,,,,,,,,O rany,,,,,,,,,wierzyc mi sie wprost nie chce,ze tak moze byc,,,,,,,a jest,niestety,,,,,, Posluchajcie tej koszmarnej historii,,,,,,,,,,,, JEJ bezdzietne malzenstwo trwa juz od wielu lat,,,,,,,,,,Nigdy w czasie tego zwiazku nie pozwolila sobie chocby na miesiac wolnego. Tyrala jak glupia,a wszystko dlatego,ze ich wydatki szly na polowe. JEJ maz___jest Amerykaninem____chce mieszkac luksusowo,ONA musi placic za pol domu,,,,,,,kiedy jada na wakacje----Ona placi swoja polowe.,,,,,, Extra remont domu,czy w domu ___tez na pol. ONA tyra,on sie nie przemecza.Przeszedl na wczesniejsza emeryture,kupil sobie nowy samochod,na ktory wydaje 800$ m-cznie.ONA jezdzi 10--letnim gratem,,,,. Niedawno zmarla jego matka,zostawila mu troche pieniedzy,,,,Ona oczywiscie nie wie ile_____w/g niego to nie jej interes,,,,,, Ale to nie koniec tej dziwnej opowiesci,,,,,, Teraz ON wydaje te pieniadze bez umiaru,oczywiscie w swoich wydatkach nie uwzgledniajac JEJ,,, Zaproponowal JEJ wyjazd do Las Vegas____ONA ma zaplacic za bilet i swoja czesc za hotel. ONA juz ma go serdecznie dosyc,,,,,dosyc takiego zycia,,, Radzimy JEJ od serca,,,,,,,,,,,,UCIEKAC !!!!!! PS.Rzeczywiscie facet nie ma zadnych skrupulow,a nawet jest bezwzgledny,,,,,Mam watpliwosci,czy ON ja kiedykolwiek kochal,,,, a czy ON w ogole potrafi pomyslec o kimkolwiek innym?????? Szkoda,ze nie dociera do nas diament z Kalifornii----poznalysmy podobna historie,,,,,,,.dawno temu,,,,,,,,,nie powinnam byc zdziwiona,,,,,,,,,,,,,,,,,a jednak sie dziwie !!!!! Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjo...proszę napisz gdzie w tej wypowiedzi kogokolwiek skrytykowalam \"Oj sorry bardzo Roanno Przeczytałam pobieżnie poprzednie posty, dłuzszych wogole nie czytam -zwłaszcza jak sa zbite w ciasny słupek i stąd ten błąd Jeszcze raz przepraszam\" Odpisując na bezpodstawny atak kingali na te słowa tez nie ma slow krytyki. Chcialam tylko w jakis sposob wytłumaczyć się z swojej gafy ze szczurkiem - bylam nazbyt doslowna i szczera Widać szczerość nie poplaca. Roaano dziekuje Ci za zrozumienie. I jeszcze jeden cytat z wypowiedzi kingali: \"Witam serdecznie na ławeczce Venessę samotną kobietę Pasję cocacolę Olkę6 samotniaka Kris55 4diament 50 trochę paulinaaa marianę05 mysiorka i pozostałe Panie przemykające gdzieś w oddali. Nie jestem akurat w oddali jednak nie widze swojego nicka Teraz mi jest bardzo przykro. Chyba o to chodzilo gospodyni topiku. Mozesz sie cieszyc-osiągnęas cel. - bawcie się dobrze panie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobity
ile wy macie lat zachowujecie się jak te dzieciaki z piaskownicy, pewno menopauza tak działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iiiii tam menopauza :) Helou dziewczyny posuńcie się trochę to sobie klapnę i ogrzeje się bo dziś ziiiiiimno tak. Uśmiechnęłam się po przeczytaniu opowieści o tym małżeństwie co to tak dzieli wszystko na pół :) Facet ma pojęcie właśnie tak związku partnerskiego :) Ale jeśli partnerka się zgadza...to co komu do tego. Ale jeśli nie zgadza się to niech coś zrobi z tą sytuacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yolando....było minęło. A tak szczerze....to obie macie na swoim punkcie.....coś wspólnego :) Dobrze by było przyjrzeć się temu :) misiaczek dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venesso może to i koszmarna historia ale nikt nie zrobi nic za tą kobietę. Jak będzie miała już dosyć życia ze swoim powiedzmy mężem, ale tak naprawdę dosyć będzie wiedziała co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy i co
masz przeciwko pomaranczowym ? czy musimy sie logowac? lubie pomarancze mandarynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dowcip
Maz wczesniej wrocil z pracy do domu i niespodziewanie zastaje zone,ktora lezy nago w wymietoszonej poscieli.__Co to kochanie? ___Zle sie czuje,chyba chora jestem,wiec sie polozylam. Malzonek chce powiesic plaszcz do szafy,a zona krzyczy:___nie otwieraj szafy,bo tam straszy,,,,,,,,,,,,!!!!!!! ___Alez kochanie,nie opowiadaj glupstw,,,,, Otwiera szafe i widzi swego sasiada,zupelnie golego. ___No wiesz Wladek,tego bym sie po tobie nie spodziewal. Zona chora,a ty ja jeszcze straszysz,,,,,,,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie mam do pomarańczowych.... tylko jakoś mi to dziwnie wygląda. Przecież czarny wpis nie zobowiązuje do bywania tu a pomarańczowy .....jakoś że tak ujmę mało \"poważnie\" wygląda....jak na topik 50 i więcej.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż wraca wcześniej do domu i zastaje żonę w łóżku z mężczyzną. >Co on tu robi?!< pyta. >Cuda mój mężu cuda< :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,Witaj Roanno! Myslisz,ze opisana niewiasta zgadza sie na taka sytuacje,,,,,? Gdyby tak bylo,,,,nie uzalalaby sie nikomu,,,,,,,,,,Na pewno cos zacznie z nia robic,,,,,,na pewno! Pytasz \"co komu do tego\",,? ____po to spotykamy sie na laweczce,aby sobie opowiadac rozne opowiesci,historie,,,,,znanych i nieznanych osob,,,,,,,,,,,,,Mozna rowniez podyskutowac o partnerskim zwiazku,,,,dlaczego nie,,,? Troche mamy doswiadczen,,,,obserwacji,,,,,Mamy tez i wiedze na ten temat,,,, Dla mnie opisane malzenstwo,,,,to jakas paranoja! Malzenstwo moich rodzicow bylo typowym slaskim malzenstwem. Mama---silna kobieta,podejmujaca wazne decyzje,,,,,,,,,,,,,,,i tak wlasnie zostalam wychowana na ich wzorcu.Dlatego tez malzenstwo jest dla wspolnota pod kazdym wzgledem,,,,,,,, Dowcip napisalam w pomaranczowej masce. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venesso witaj :) To jak ludzie układają sobie życie to chyba zgodzisz się ze mną, że to ich sprawa. Ale zawsze można podyskutować i to na różne tematy :) A dlaczego pisałaś dowcip w masce pomarańczowej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,Witaj KINGALO,,,,i LAWECZKO! Bardzo chetnie pomoglabym Ci,,,,,,ale jestem dopiero raczkujaca,,, mam nadzieje,ze z kazdym dniem,,,,,,jestem bogatsza w doswiadczenie,,,,,,,,,,,,,,,,,,oj,potrzebuje duzo czasu !! My tez mowimy,zeby ONA wziela nogi za pas.Lepiej pozno niz wcale,,,,,,,,Ale zanim ucieknie,powinna poszukac sobie dobrego prawnika,ktory powie jej,jak odzyskac swoje pieniadze. Nie powinna dac sie \"puscic z torbami\".Do licha,,,,przeciez jest to tez jej interes. Tak,,,tak , mowimimy jej,ze ma odejsc! Na pewno odzyje! Zycze JEJ powodzenia.Dodalabym,ze na nim swiat sie nie konczy,,,, Na litosc Boska,,,,,nie bede tlumaczyla sie,dlaczego pisze dowcipy,legendy,anegdoty czy aforyzmy w pomaranczowym kolorze,,,,,,,po pierwsze,zeby napis byl widoczny,a po drugie,,,, mam uproszczona \"sprawe\". Moje pomaranczki nie obrazaja nikogo,nie atakuja,,,,,nie ublizaja,,,,,,W tym wzgledzie tez jestem uczulona ,,,,,,,,, Potrafie takze powiedziec swoje zdecydowane zdanie nie ubierajac sie,,,,,,,,,,,,,,cos juz o tym wiem!!!! Rozrozniajmy \'ataki,podjazdy\"od oczywistych rzeczy!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO !!!!!!!!!!! Wracam do dziejow Chicago,,,,, Jak juz wspomnialam,,,,na poczatku lat 70-tych XIXw przybywali ciagle emigranci,glownie z Europy,,,,,,rozwijal sie wielki przemysl,, Chicago roslo w sile,,,,a jego mieszkancy zyli dostatnie. 8 pazdziernika 1871 roku--godz.9.00 PM___w ciagu dwoch godzin miasto zalalo morze plomieni. Tradycyjna wersja mowi,ze w gospodarstwie rodziny O\"Lery pochodzenia irlandz.zapalila sie stodola z obora od lampy naftowej,,, Jednak istnieje zupelnie inna wersja wybuchu pozaru..... Zglebiajacy te tajemnice amerykanski naukowiec Chamberlain ___ stwierdzil,ze jednoczesnie z pozarem Chicago,podobne wypadki mialy miejsce w kilku innych stanach.Zywiol przeszedl przez prawie caly kontynent. \"Wydawalo sie ,ze plonie cale niebo\"__przeczytal uczony,,,\",ogien padal z nieba jak deszcz\"___pisano w innej,,,, Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry paniom jestem już sama, chłopcy w szkołach a mąż w pracy, a ja? Ja może jestem normalna a może nie kto to może wiedzieć o swojej normalności albo nienormalności. Zaczęłam tak jak Jagoda – to moja sąsiadka- oglądać swoje mieszkanko co bym zmieniła, a co nie. Jagoda już wszystko widzi oczyma wyobraźni, już wybiera w katalogach glazurę, panele, meble do kuchni i Boże Ty mój salonów. Ale gdzie w bloku są salony? Ale niech jej tak i będzie. Wczoraj przyszli do nas z Mietkiem – swoim mężem na kawkę przedpołudniowa taszcząc katalogi. Pokazywali i opowiadali o swoich nowych 3 pokojach, kuchni jak cela więzienna i łazience gdzie zlew trzeba było wymontować żeby mozna było się obrócić i zrobić miejsce na pralkę. Ja mam tak samo więc nadziwić się nie mogłam jak oni o tym mieszkaniu mówią jakby to był pałac albo że przerobią na pałac. Zmieniła rodzina z ameryki ich życie całkowicie. Moje pośrednio też, zaczęłam krążyć po pokojach chłopców, telewizyjnym, kuchni jak celi i łazience bez zlewu. Patrzyłam na to swoje mieszkanko i też zapragnęłam zmian. Myślę że oszalałam. Jagoda to co innego ona pojedzie i zarobi w tej ameryce. Jagoda może pomarzyć i może spełni z Mietkiem swoje marzenia i powiem że im to się należy. A ja? Ja jeszcze poczekam na nową wersalkę, lodówkę i jakiś lepszy telewizor. Teraz mąż powiedział że trzeba pamięci dokupić do komputera i wykupić nowy program antywirusowy. Też tak uważam, inwestycja w wykształcenie dzieci kiedyś się zwróci. Ale czasami myślę jeśli się nie zwróci? To co będzie? Kiedy ostatni raz byłam w kinie? Kiedy ostatni raz byłam w teatrze? W kinie? Chyba 15 lat temu jak teściowa chłopców pilnowała. W teatrze? W szkole średniej z klasą już nie pamiętam ale chyba na „Niemcach” A panie piszą o Gombrowiczu i festiwalach. O wpisach pomarańczowych że się nie podobają tylko mam pytanie czy to jest takie ważne? Maska czy nie? Liczy się człowiek, w masce bez maski, z ręką czy bez, ważne czy ma serce. A ja jestem wkurzona na tą codzienność i tyle. To nie jest menopauza to jest życie i codzienność! Do zobaczenia PS. ławeczka jest bardzo ładna i teraz mogę przysiąść jak się wygadałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingola cytat:\" Podzielam zdanie ...czy i co... lubie pomarańcze i mandarynki jednocześnie uważając - jeśli komuś pasuje maska, dlaczego nie miałby jej zakładać - jeśli lubi.\" A mnie zastanawia po co i dlaczego zakładasię maski. Venessa cytat: \"Na litosc Boska,,,,,nie bede tlumaczyla sie,dlaczego pisze dowcipy,legendy,anegdoty czy aforyzmy w pomaranczowym kolorze,,,,,,,po pierwsze,zeby napis byl widoczny,a po drugie,,,, mam uproszczona \"sprawe\". Moje pomaranczki nie obrazaja nikogo,nie atakuja,,,,,nie ublizaja,,,,,,W tym wzgledzie tez jestem uczulona ,,,,,,,,,\" Chodzi mi nie o tłumaczenie się a dojaśnienie....\"mam uproszczoną sprawę\" Cocacola cytat: \"inwestycja w wykształcenie dzieci kiedyś się zwróci. Ale czasami myślę jeśli się nie zwróci? To co będzie?\" A co tak konkretnie masz na myśli pisząc o inwestycji w dzieci? Czyż byś na coś liczyła? a jak już...... to na co? Cocacola cytat: \"Kiedy ostatni raz byłam w kinie? Kiedy ostatni raz byłam w teatrze?\" Ano właśnie. Zapomnienie o sobie ?i swoich potrzebach? a może takich nie masz aby bywać. Cocacola cytat: "czy to jest takie ważne? Maska czy nie? Liczy się człowiek, w masce bez maski, z ręką czy bez, ważne czy ma serce." Dla mnie ważne bo BO liczy się dla mnie człowiek i świadczy to o nim. Po co mu maska? Dla ochrony? Co ukrywa? Swoją prawdziwą twarz? Ukrywa....Lęk? ......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Roanny
przestań KOBIETO MĄDRA krytykować przestań KOBIETO MĄDRA kopiować jak tak można w takim poważnym wieku wszystkiego i wszystkich się czepiać napisz coś od siebie od SERCA POKAŻ SWOJĄ TWARZ I SWOJE SERCE PANI ROANNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może ...
..........to ty masz maskę????? pani roanno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam panie w południowo Mam refleksje i co w tym złego chyba po to jest ławeczka żeby na niej przysiąść i posmiać się ponarzekać pośpiewać, myślałam że znalazłam miejsce spokojne, gdzie nie będzie wojen o byle co ale dzięki takim paniom jak ROANNA nie będzie spokoju na żadnym forum przykro mi się rozstawać ale wojowac nie chce mi się może kiedyś tu zajrzę Rada dla ROANNY nie ważne kim jesteś ważne jaka jesteś, a jesteś .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,Witaj ,,Laweczko! Roanno! Dosyc juz tego Twojego czepialstwa.Czyzbys miala tylko taki cel???? Jesli tak pojmujesz przesiadywanie z nami,,,,,to niestety,,,,,przeliczysz sie.Jak Ci sie tak chce,,,? Mam wrazenie,ze to Ty ukrywasz sie ,,,,,,,,dlaczego to robisz? Co masz do ukrycia,,,? Powiem Ci wprost,,,,,chcesz z nami byc,?,,,zaprzestan wreszcie takich praktyk,,,,,,, Nie mieszaj tu,,,,,bo tego nie potrzebujemy,,,, Jak mozna ,,,,,,dziobac we wlasnym gniezdzie? I Ty bedziesz wjezdzac komus na ambicje,ze 50-tkom nie wypada,czy cos w tym stylu,,,,,,przygadal kociol garnkowi,,,, Rozrozniaj wreszcie istote naszego pisania,,,,! Staralysmy sie Ci grzecznie wyjasniac Twoje watpliwosci,,,,, a w tej chwili nie widze najmniejszego sensu cokolwiek Ci tlumaczyc,,,,,,i tak nic nie zrozumiesz,bo Tobie przyswieca inny \"cel\"----/.............../ Drazysz,,,,,kluczysz,,,,,,dobrze sie w tym czujesz? Nie odpowiada Ci nasza laweczka----daruj sobie !!!!!!!!!!!!!! Jeli spotykasz sie ze swoimi kolezankami,przyjaciolkami w relau,to tez lapiesz ich za slowka,karmisz czepialstwem,,,,itd. ? Mam wrazenie,ze znalazlas sie w zlym miejscu.,,,,tu nie ma miejsca na intrygi,zlosliwosci i pojazdy. Powtorze za jedna z Pan,,,,ze bylo tu spokojnie i kazda z nas chetnie tu zagladala.Wiec ,niech ta laweczka bedzie przyjaznie postrzegana !!!!!!!!!!!!!!!! Nie mam ochoty na taka przykra konwersacje____przychodze tu w innych celu,,,,,,,przychodze do przyjaznych osob!!!!! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczki
pogonic i nie zawracac sobie d....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Venesso miło mi Ciebie widzieć zatrzymam się na chwilkę, mam wolny komuter dzisiaj ale przez takie zachowania innych pań (Roanna) nie chce mi się pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjazdy,,,,itp,sorry Franek,dzisiaj mija 30 lat od naszego slubu. Moze zarznac kure? ___A co ona winna? 2/Maz do zony po 25 latach: ___Jestes glupia,podstepna,falszywa,klamiesz,zdradzasz mnie,,,, ___/ONA/,,,Moj drogi,przeciez kazdy czlowiek ma jakies drobne wady,,,, 3/W czasie rozprawy rozwodowej sedzia zwraca sie do meza: __A wiec zawsze wieczorami,kiedy wracal pan do domu,zastawal pan w szafie ukrytego mezczyzne ? __Tak jest. __I to bylo powodem nieporozumienia? __Tak,bo nigdy nie mialem gdzie powiesic ubrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×