Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Gość jaka Marlena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka Marlena
Marylin....Monroe chyba ? Marlena była tylko jedna,Dietrich. A Marylin nie była taką wielką miłością,skoro przekazał ją bratu ? Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackie,,,,, Tuz przed przeprowadzka do Bialego Domu i zaprzysiezeniem Johna F.Kennedy\"ego Jackie urodzila syna,ktory po ojcu otrzymal imie John.Porod byl nadzwyczaj trudny,takze zycie dziecka wisialo na wlosku. Ceremonia zaprzysiezenia prezydenta zaprowadzila Jackie na skraj wyczerpania fizycznego i psychicznego.Tylko ze wzgledu na meza i narod amerykanski,Jackie zebrala wszystkie sily,by sprostac swym obowiazkom,chociaz marzyla o wypoczynku. Jako First Lady utracila status osoby prywatnej,nieustannie przebywala na publicznej scenie i wszystko,co robila lub zamierzala zrobic,komentowano w calym kraju. Magazyny ilustrowane zamieszczaly zdjecia jej strojow,kopiowano fryzure i malenkie kapelusiki,zw.pastylkami,ktore kopiowano na calym swiecie,podobnie jak roznorodne peruk,ktore zabierala ze soba w podroze. Jeszcze zadna First Lady nie nadawala tonu modzie tak jak ona. .cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackie,,,, Francuscy kreatorzy mody przescigali sie w zachwytach na temat jej gustu,przegladali listy jej zamowien ,,,,Za ocean wysylano kolejne skrzynie pelne nowych kreacji. Specjalna pracownca dbala o to,by garderoba First Lady zawsze byla w idealnym stanie,a jej suknie,bluzki,koszule i cala bielizna byly starannie przechowywane,przy czym Jackie szczegolna wage przywiazywala do tego,zeby prasowac rowniez jej ponczochy. Tworcy mody cieszyli sie na widok gigantycznych zamowien naplywajacych z Bialego Domu,poniewaz pani Kennedy byla nie tylko doskonala klientka,lecz swoimi pomyslami wykreowala takze wlasny styl:________--male,krotkie sukienki bez rekawow,z dekoltem w ksztalcie lodki. Reporterzy sledzili kazdy jej krok i rejestrowali kazda jej uwage oraz szczegolowo informowali ,jak First Lady ubiera sie na rozne okazje. Niebawem w calej Europie,podobnie jak w USA,noszono suknie a la Jackie Kennedy. Do tego Jackie byla najlepsza modelka dla swoich ulubionych kreacji.Znala zalety i wady swojej figury.Wiedziala,ze posiada zbyt malo kraglosci. Swojej nieco egzotycznej twarzy o szeroko rozstawionych oczach umiala nadac wyrafinowany charakter. cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy jest juz Kingala? Dalej ma problemy? Znam to doskonale. Venesso,dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Panie,!!!!! Laweczke juz odsniezylam , razem bedzie przytulniej i cieplej!!!!!! U mnie tez jest zimno i sneg ,ale wyszlam z pieskiem i co sie okazalo.......... on zna juz sam droge do naszej laweczki......zaprowadzil mnie..... ale laweczka pusta!!!!!!!!! Zachecam na spacerek!!!!!🖐️ :-) ❤️. Kingalo!!! jestesmy z Toba i czekamy!!!!!! Pasjo!!!! podobalo mi sie powiedzenie Twojego M : 🌻. pozdrawiam cala Laweczke.👄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo Venesso!!!!!!!! wstawaj, dzionek sie zaczyna 🖐️!!! Czy chcesz jeszcze pospac?????????? ok. Poczekam!!!!👄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! 40 lat minelo... Witold Pyrkosz przez ostatnie cztery lata probowal sprawdzic sie w nowej roli--- radnego w Gorze Kalwarii,gdzie mieszka. W zaciszu wiejskiej posiadlosci najchetniej zaszywa sie takze panecerny kapral Kucharek. Jego rola bya wprawdzie w serialu epizodyczna, bo umarl juz w drugim odcinku, ale za to symboliczna. Grany przez Wojciecha Siemiona kapral ginie w czasie nalotu, broniac kuchni polowej. W ostatnich slowach prosi,by napisano mu na nagrobku, ze zginal jako czolgista. Dlatego Janek zostawia mu swoj helmofon. Niewiele dzis sychac takze o glownych bohaterkach serialu- Lidce,czyli Malgorzacie Niemirskiej, i Marusi granej przez Pole Rakse. Trudno je takze namowic na wspomnienia z czasow Rudego, choc nie dlatego ,ze nie lubia serialu. Malagorzata Niemirska mowi:---\"Przeciwnie,bardzo lubie. Jestem jednak osoba,ktora stara sie nie zyc przeszloscia\" Niemirska gra w warszawskich teatrach i telewizyjnych serialach /w \"Zlotopolskich\" role mecenas Wioletty Skargi, \"Na dobre i zle\"--matki Zenka--Slodkiej, a takze wystepuje w serialu \"My,baby\". Choc po latach nie przypomina gibkiej Lidki, w oczach--jak mowia koledzy aktorzy--wciaz ma rozmarzenie, gdy spiewala ;\"To ja,to ja,to ja,slyszysz,wolam ciebie-ja,laka\"/cd/ PS.aaakicia! witaj na spacerku! Alusia! Spelniam Twoja prosbe i post jest dluzszy. Pozdrawiam Panie! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO!!!!!!!!!!!!!!!!! Aaaakiciaaaa___________Twoj glos dotarl do mnie.Wstalam ,popijam kawke i tak sobie rozmyslam,,,,,,, Gdzie jest nasz kochana Poliko,Alusia? Jotazet? Niemilosiernie tesknie za nimi,a tu ___________zadnego znaku! O,,,przepraszam,Poliko obiecala !!!! Alusiu,czy ktos Ciebie tutaj obrazil? Jotazet,czy nie masz przyjemnosci przesiadywania z nami na laweczce? Nie wiem,co moge zrobic_____bede Was nadal wypatrywac.Zapraszam!!!!!!!!!!!!! pipilinda__________zrezygnowalas z naszego towarzystwa? Zapraszam Was na laweczke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kingala,kobieta samotna,cocacola,Zabciaa,Dalila____dajcie znak! Pasjo,postaralas sie!! Dziekuje!!!! Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!!!!!!!!!!!!!!! PS.Aaakiciaa,kiedy korepetycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackie,,,,, Jackie podczas oficjalnych okazji zwykle nosil nie tylko malenki okragly kapelusik umocowany na tyle glowy,ale zawsze zakladala rekawiczki.To w calym swiecie uznano za szczyt elegancji. First Lady byla od stop do glowy \"wystylizowana\" wrecz idealnie,najbardziej zlosliwi krytycy nie mogli sie w niej dopatrzyc braku.Prezydent rowniez podziwial.Stracil jednak wyrozumialosc dla jej manii kupowania strojow. Nakazal prywatnej sekretarce Jackie,zeby co pewien czas przedstawiala mu szczegolowy spis wydatkow na suknie,buty,bizuterie itd.Ilekroc zapoznal sie z wydanymi przez zone sumami,dochodzilo do glosnych klotni. Jackie z czasem opracowala sposob na odzyskanie czesci pieniedzy.Sprzedawala nie uzywane juz lub wielokrotnie noszone stroje w renomowanym nowojorskim komisie.Wymieniala tez bizuterie i futra w ekskluzywnych sklepach,gdzie byla stala klientka. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackie,,,,,, Kiedy Jackie po raz pierwszy przekroczyla prog Bialego Domu,byla przerazona.Dom od piwnicy po strych wygladal jak rupieciarnia pelna kiczowatych mebli,z niemodnymi tapetami.Z miejsca orzekla,co trzeba zmienic,i ocenila,ze przez najblizsze miesiace rzemieslnicy i dekoratorzy beda miele pelne rece roboty. Jej maz wcale nie uwazal,ze wystroj jest okropny.Jackie przekonala go,ze jesli zamierza mieszkac w gustownie urzadzonym domu i przyjmowac gosci z calego swiata,to nalezy dokonac gruntownej renowacji. W Bialym Domu zostalo zmienione doslownie wszystko i urzadzono go ze smakiem,jednak Jackie potrafila trzykrotnie w ciagu roku zmieniac tapety w niektorych pokojach,zanim wreszcie byla zadowolan. Oczywiscie pochlonelo to ogromne sumy pieniedzy.Prezydent zaczal robic jej wymowki.Jackie postanowila wprowadzic szczegolne sposoby oszczedzania.Zarzadzila,zeby podczas przyjec serwowac tylko jeden koktajl i podawac gosciowi drugi tylko na specjalne zyczenie.Menu zmniejszono o dwa dania,,,, I chociaz w cichosci ducha JFK zgrzytal zebami,to musial przyznac,ze zona uczynila z siedziby prezydenta USA reprezentacyjna rezydencje,gdzie mozna bylo nie tylko elegancko podejmowac mezow stanu,lecz rowniez nalezycie uhonorowac uczonych i artystow. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Venesso!!!!!! jutro przyjda nasze dzieci.......Corcia konczyla informatyke, zapenie wie wiecej anizeli ja ...100%..., zapytam Ja czy moze nam pomoc i dam Ci odpowiedz 👄.ja o tym caly czas. pamietalam :-) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaakiciaa! Jak dobrze,ze juz wrocilas ze spacerku! zaczelam martwic sie o pieska,czy przypadkiem nie odmrozisz go? Kochana,ciesze sie ,ze zaczna sie korepetycje.Ale przeciez Ty robisz te wszystkie upiekszenia bez informatyczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zabciaaaa
witam laweczke 🌼 u nas zimno ... kaloryfery grzeja a mnie ciagle zimno, stopy mam zimne jak lody :( czy wasza nalewczka cos pomoze ? czym najlepiej rozgrzac stare :) kosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Dalilo i Zabiuu! Co ja dzisiaj nawyprawialam,to szkoda slow.... Zaplanowalam tosty i niestey,,,spalilam je.Na dodatek wlaczyl sie alarm__________natychmiast telefon z recepcji,jakis pan techniczny zawital do apartamentu i poinstruowal mnie,ze nastepnym razem mam wymachiwac recznikiem pod tym gwizdzacym urzadzeniem,,,,,wreszcie przybiegla pani--z serwisu sprzatajacego by upewnic sie,ze to wlasnie tutaj ktos cos wyprawia.... Wszystkich dookola poprzepraszam za moj blad.Odechcialo mi sie tostow.Pootwieralam okna,zimno wdarlo sie do mieszkania,,,,,a ja jak ten sopel lodu. Zabciu,zebys Ty mnie teraz dotknela! Istny sopel lodu!!!!!!!!!!! Wlaczylam juz ogrzewanie i powolutku dochodze do siebie,,,,, Co za dzien! Jestem dzisiaj \"porazona\" swoim postepkiem!!! Pozdrawiam Was bardzo serdecznie .Siadam na laweczce i czekam na kolejne panie.Przychodzcie,,,,,,kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane panie ,pieke oponki! skladniki na 30-40 oponek_________1/2 kg twarogu,1/2 kg maki.1/2 kostki margaryny,3 jaja,cukier waniliowy,1,5 lyzeczki spirytusu lub octu,1 lyzeczka sody oczyszczanej. Make przesiac ,ser zmlec dwukrotnie,margaryne wyjac z lodowki,aby nie byla zbyt twarda.Wszystkie skladniki wylozyc na stolnice,posiekac nozem,a potem zagniesc ciasto. Nastepnie rozwalkowac je na placek grubosci ok.7 mm. Po rozwalkowaniu wycinac szklanka kolka.W srodku wiekszego wyciac mniejsze koleczko np.kieliszkiem. Smazyc na mocno rozgrzanym oleju jak paczki.Szybko przekladac podczas smazenia na obydwie strony,aby sie rownomiernie zarumienily. Gorace oponki wylozyc na bibule by odsaczyc nadmiar tluszczu. Posypac cukrem pudrem. Uwaga! Oponki mozna udekorowac lukrem lub polewa czekoladowa. S M A C Z N E G O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjo,a moze tak przepis na salatke? Dalilo, kolejny przepis na napoj,prosze! Alusia,Aaakicia,a moze przepis na jakis placek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabciuu!!!!!!!!!! Wypij te nalewke____nie zaszkodzi Ci.To za nasze spotkanie! Mocna! Musze lyknac, aby zapomniec o swoim horrorze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Venessy
dobrze wyglada przepis na oponki,tylko....pol kostki margaryny,czy cala margaryna to 500 gram?Pieknie prosze o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczko
1/2 kostki margaryny____12,5 dkg---125g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczko,to bylam ja we wlasnej osobie. Kostka margaryny wazy 25dkg---250g.Nam jest potrzebna polowa. Polecam,proste i smaczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Venessy
slicznie dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczko,najlepiej zwieksz skladniki podwojnie i bedziesz miala oponek,,,,,,hohohoho.Przynajmniej nie bedziesz sobie wydzielac___60-80! To jest ilosc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Venesso
wiem,ze jestes dobry czlowiek,ale......bez przesady,ja tez potrzebuje wygladac na wiosne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 80 oponek
Ratuuuuuuuuuuuunku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslalm pomaranczko ,ze masz wieksza rodzinke! A te 80 oponek,to wcale nie musi przypadac na jedna osobe! Przygotowuje ciasto na 80 oponek,polowe chowam do zamarazalnika i pieke w tygodniu! A pooooooooootem dlugo dlugo nic__________nie ma sladu po oponkach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslalam,zamrazalnika_______--nie mam pojecia,co wyprawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×