Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Gość Venesso
jeszcze raz dziekuje,nie musisz niczego tlumaczyc,to mial byc zart,do wiosny przeciez niedaleko.Wykorzystam Twoje rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje przepis na paczki,,,, Skladniki na 20 paczkow__________3 szklanki maki,6 zoltek,4 lyzki cukru,100g/10dkg/masla,60gdrozdzy,2 szklanki mleka,1 lyzka rumu lub spirytusu,1 lyzeczka soli,skorka z cytryny,powidla sliwkowe lub konfitura z rozy,cukier puder do posypania,500g tluszczu do smazenia. Drozdze rozetrzyj z lyzka cukru i pozostaw na chwile do wyrosniecia. Tluszcz roztop i przestudz. Zoltka utrzyj z cukrem. Make przesiej do miski,dodaj utarte zoltka,wyrosniete drozdze,mleko,alkohol,skorke z cytryny i sol.Wyrabiaj dokladnie ciasto.Dodaj roztopiony tluszcz i znow wyrabiaj ciasto,az zacznie odchodzic od reki. Przykryj sciereczka i pozostaw do wyrosniecia. Pozniej wykladaj porcjami na stolnice,lekko rozwalkuj i wycinaj szklanka krazki. Na kazdy naloz powidla i uformuj kulke. Tluszcz podgrzej do takiej temp.,w ktorej wrzucony maly kawalek ciasta natychmiast wyplywa. Wyrosniete paczki wkladaj do tluszczu spodnia strona do gory.Gdy sie zarumienia,przewroc je na druga strone i dosmaz. Gotowe paczki po odsaczeniu z tluszczu posyp cukrem pudrem! ........................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co Venessa,nie doczekalysmy sie naszych pan? Daiquri 50ml bialego rumu 20 ml soku limonowego 1 lyzeczka cukru pudru 1 plasterek cytryny/limonki/ kostki lodu Wypelnic shaker do polowy kostkami lodu,dodac sok limonowy/cytrynowy/,cukier puder i rum. Dobrze wstrzasnaci wlac do schlodzonego kieliszka koktajlowego. dekorowac plasterkiem cytryny/limonki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venessa,pisalysmy w jednym czasie.Wspanialy przepis,puszcze go wsrod moich przyjaciol.Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wenesso------------ dziękuję za przepis na oponki, smakują mi, też robiłam w/g tego przepisu, tylko ja dodawałam proszek do pieczenia, Wiem dlaczego proszek, bo ja nie znoszę zapachu sody, czuję ją w oponkach. Kochana------ uważaj, moj mąż wczoraj zdejmował czajnik z gazu i był w szlafroku z szerokimi rękawami i zapalił mu się rękaw, ale ugasił go ,,,,,, ale co przeżył. Śmiech mnie chciał udusić, ale to nie ciekawy widok ze spalonym rękawem. Venesso, jeśli możesz napisz mi od ilu lat mieszkasz za wielką wodą, wiesz czemu pytam, bo tak pięknie piszesz po polsku.Nie masz żadnych problemów z pisownią, podziwiam Cię. Z zapartym tchem czytam o życiu rodziny Kennedy.Bardzo proszę o dalsze odcinki. Dalia-------- wspaniałe linki o znanych ludziach, też czytam, bardzo lubię A.M.Wesołowską, przypadła mi ta Pani do gustu. Kicia---wołałaś tylko Venessę, a my pozostałe? Słyszałam---Venesso! No właśnie, gdzie Alusia, Jotazet, Pipilina, Kingala, Kobieta samotna, cocacola, Żabcia, Pasja. Dalia, wspaniały koktajl, zrobię, jak bedę umiała :D Venesso----przepis na pączki , do folderu (kuchnia ławeczki) Tz wszystkie przepisy kopiuję i są one moją skarbnicą wiedzy kulinarnej. ::p Wołamy Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana moja Poliko! Nie zawiodlas mnie! W podziekowaniu upominek muzyczny dla MOJEJ POLIKO! http://teledyski.onet.pl/0,790871,0,177,teledyski.html Chris Rea___\"The way you look tonight\" PS.Odpowiem na Twoje pytania nieco pozniej.Dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Venesso
skopiuje rowniez Twoj przepis na paczki,jestem pewna,ze paczki wychodza pycha ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venesso---- wielką przyjemność mi zrobiłaś , Chris Rea to moj ulubiony piosenkarz, tylko podobno już nie śpiewa, czy to prawda? Ma problemy zdrowotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Venesso
sama prawda,dzieki❤️ 🌼 ❤️ :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Polko! Mamy podobna wrazliwosc!!!!!!!!!!!!!!! Ciesze sie,ze trafilas w Twoj gust!!!!!!!!!!!!!!!! http://teledyski.onet.pl/0,790872,teledyski.html Sweet Summer Day__________Chris REA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Venesso
jestes wspanialym czlowiekiem,dzieki,teraz uciekam do ksiazek,zycze Ci wspanialego week-endu,przepisy wykorzystam i to wkrotce,powiem jak mi sie udalo,pozdrawiam i klaniam sie nisko❤️ 🌼☺♥♥♥♥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczko! Alez wiwijasz! Biegnij do ksiazek --bo ucieknie natchnienie____________Tobie rowniez zycze wypoczynku weekendowego.Dziekuje za mile slowa. Buziaczki!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do zobaczenia na laweczce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się------ Venesso,-- że nie tylko ja uważam Cię za tak uroczą osobę jaką jesteś, szukałam Cię i wiem dlaczego. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLIKO,jestes wyjatkowa! Dziekuje z calego serca za cieple slowa pod moim adresem.Przyznaje,ze sprawiaja mi one wielka radosc.Nie przemawia przeze mnie proznosc_________dotykasz moje najczulsze \"punkciki\".Cieszy mnie to,ze swoim pisaniem sprawiam Ci radosc.Czy to nie jest piekne? Nie tylko piekne ,ale i wzruszajace.Czuje Twoja obecnosc,Twoja serdecznosc i Twoje serce.Dziekuje z calego serca.Nie potrafie opisac mojego wzruszenia,kiedy czytam Ciebie.Tak,Ciebie! Chlone Twoje posty... Dziekuje,ze jestes!!!!!!!!!!!!!! Zawsze przywiazywalam wielka wage do jezyka.Obawialam sie,ze kiedys zatrace sie w jezyku obcym.Pomimo,ze wladam biegle w mowie i pismie dwoma jezykami,polski nie zostal skazony.....Udalo sie.Mam jedynie jeden brzydki nawyk____nie czytam napisanych postow i wysylam.A pozniej lapie sie za glowe i jest mi wstyd za literowki.Musze nad tym popracowac.,,,,,koniecznie! Kochana,jeszcze raz serdecznie dziekuje i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila Pomaranczko! Nie znajduje slow...Wzruszylam sie.Prosze Cie,zaloguj sie i badz z nami na stale.To prawda,ze lubie otaczac sie przyjaznymi i cieplymi osobami.Z pewnoscia do takich nalezysz.Dziekuje Ci i tez posylam Ci bukiet serdecznosci.Milo mi bylo przebywac w Twoim towarzystwie.Przytulam mocno! Czy moge liczyc na Twoja obecnosc z nami? Pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie musze cos zostawic kochanej Poliko,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Jackie W towarzyskim kregu Jackie znalezli sie nie tylko pisarze i filozofowie,lecz rowniez swiatowej slawy muzycy i tancerze. Jackie stala sie glowna osobistoscia zycia kulturalnego. Zapanowal inny styl. Prezydent i jego zona mieli cakowicie odmienne charaktery.JFK mial wielu bliskich i szczerych przyjaciol jeszcze z lat mlodosci,podczas,gdy Jackie ,jako indywidualistka,nie utrzymywala zadnych kontaktow z innymi kobietami.Jedyna jej powiernica byla siostra Lee. Jackie byla o 30 lat mlodsza od wszystkich poprzednich First Ladys i mialanajbardziej skomplikowana osobowosc.Wystepujac publicznie,zachowywala sie elegancko,spokojnie,z godnoscia,po krolewsku.Prywatnie byla nieopanowana.Miala zelazna wole i wiecej stanowczosci w podejmowaniu decyzji.Mimo to potrafila byc lagodna,uparta i przenikliwa,i potrafila przeforsowac wlasna wole. Byla wesola,bezczelna i bardzo inteligentna,niekiedy jednak rowniez naiwna ,a takze pozbawiona poczucia humoru.Nikt nie odwazyl sie wobec niej na najmniejsza poufalosc.Posiadala dar utrzymywania dystansu wobec innych osob.Nie cierpiala,zeby ja do czegos zmuszano i popedzano. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackie,,,,, Milosc JFK do pieknych pan nie wygasla z chwila zawarcia zwiazku malzenskiego.Byloby co najmniej dziwne,gdyby znany ze swych licznych milostek JFK nagle zaczal wiesc zywot wiernego malzonka.Seks byl czescia jego zycia________nie tracil czsu na zabieganie o kobiete.Jego stosunki z kobietami byly bardzo powierzchowne.Glebsze uczucia w ogole nie wchodzily w gre. Glowny lokaj Bialego Domu wiedzial wszystko o prywatnym zyciu najwazniejszej pary USA...Mowi,ze \"nie wierzy,by JFK potrafil okazac czulosc,,,,Dziewczyna byla mu potrzebna,kiedy mial na nia ochote,kiedy stracil chec,porzucal ja\". Flirt i uwodzenie kobiet JFK uwazal za strate czasu.Nazwiska kobiet,ktore cieszyly sie wzgledami prezydenta USA,stanowia dluga liste.Byl prawdziwym poszukiwaczem przygod.Szczegolnie podobaly mu sie platynowe blondynki o obfitym biuscie_____przede wszystkim Marylin Monroe.JFK spotykal hollywoodzka gwiazde nie tylko w domu swego szwagra/w Kalifornii/ ale i w hotelach. Im dluzej twal ten zwiazek,tym bardziej wzrastaly nadzieje M.Monroe,ze pewnego dnia zastapi Jackie Kennedy na stanowisku Pierwszej Damy w Bialym Domu.W swej naiwnosci nie dostrzegala,ze jest to niebezpieczna iluzja,poniewaz JFK nie zalezalo na niej ___podniecala go jedynie jako uosobienie seksu. Marylin Monroe pomylila seks z miloscia i popelnila niewybaczalny blad,podejmujac probe zmuszenia prezydenta,by z nia pozostal.Niedwuznacznie grozila,ze w wypadku rozstania przekaze prasie dziennik,w ktorym drobiazgowo zapisywala wszystko,o czym z nia rozmawial....itd,,,itp M.Monroe nie zdazyla jednak zemscic sie na JFK.Nagla smierc.Dziennik przepadl. cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochani, Kochana Venesso!!! Pozdrawiam was wszystkich. Wpadne pozniej a teraz zwracam sie do Venessy. Sprobuje Ci napisac jak robie lapki i kwiatki... wszyskie slowa musza byc w kwadratowych nawiasach, pisane bez przerwy i malymi literami, przyklad: kwiatki 1. otwieam_kwadratowy_nawias 2. pisze kwiatek (male litery) 3. zamykam_kwadratowy_nawias pisze to teraz z przerwami ale Ty musisz to napisac bez przerw: [ kwiatki ] (tylko bez przerw!!!!) Jaki masz komputer? pc czy mac? musisz tylko dojsc do tego jak pisac u Ciebie kwadratowe nawiasy. Mam nadzieje ze sie uda. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Forum dyskusyjnym forum.o2.pl istnieje możliwość używania tzw. internetowych buziek vel emotikonek, które są ciekawą, aczkolwiek częstokroć nadużywaną, formą ekspresji uczuć, nastawienia i samopoczucia. Poniżej tabelka, w której prezentujemy słowniczek emotikonek. Buźka Symbol Wytłumaczenie :) :-) Uśmiech, radość, zadowolenie. :( :-( Smutek, przygnębienie. ;) ;-) Puścić oko, figlarnie, nić porozumienia. :D :-D Duży uśmiech, śmiech, cieszyć się jak dziecko. :P :-P :p :-p Pokazać komuś język. :o :-o :O :-O Zmieszanie, zakłopotanie. 😭 Płacz, łzy, żal. :classic_cool: Patrz, jaki jestem cool. Wyluzowany. 🌼 🌻 Kwiatek, słodki, wyraz sympatii i wdzięczności, ewentualnie dobrego humoru. 🖐️ Przywitanie, przyjazny gest. ❤️ 😍 Gorące uczucie. 😴 Spioch, senność, jeszcze ranek. 👄 😘 Pocałunek. 😠 Jestem taki zły. 😡 Wściekły. I to jak. 💤 Ziewam. Jestem zaspany. Ale nudy! Kochane tak piszcie a wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicia-----dobrze tłumaczysz, a ja dodałam rysunki, może coś nam wyjdzie. Buziaki dla całej \"Ławeczki\" 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby zrobić buziaki piszę w kwadratowym nawiasie [ usta ], tylko bez spacji w nawiasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietki....
to jest niesamowite-jestescie takie zyczliwe dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×