Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

\" Snuć miłość, jak jedwabnik nić wnętrzem swym snuje, Lać ją z serca, jak źródło wodę z wnętrza leje, Rozkładać ją jak złotą blachę, gdy się kuje Z ziarna złotego, puszczać ją w kłąb, jak nurtuje Źródło pod ziemią. - W górę wiać nią, jak wiatr wieje, Po ziemi ją rozsypać, jak się zboże sieje. Ludziom piastować, jako matka swych piastuje. \" - Adam Mickiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Rozmyślam coraz częściej od pewnego wieczoru, że chyba moje szczęście jest zielonego koloru. Więc niech ta zieleń we mnie rośnie i niech mnie zewszad otoczy drapieżnie, zachłannie, miłośnie zieleń, jak twoje oczy. Niechaj mi będzie życie oceanicznym dnem, gdzie pływają morskie straszydła o włosach z wodorostów zielone, zielone niesamowicie! i gdzie wszystko jest snem. Przeczytaj tę bajkę nim uśniesz, jeśli chcesz. Szczęście? to co dzień dostać jeden uśmiech i zwrócić jeden wiersz. \" - Dziewczyny_________________❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otwórz się ku życiu! Żyj! Radość wtedy przepełni ci serce i wróci chęć do życia. Słońce zaświeci, a ty zaczniesz tańczyć. A kiedy będzie padał deszcz, możesz pogwizdywać. Odczujesz, że zostaliśmy stworzeni dla radości. \" - Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochać i tracić, pragnąć i żałować; Padać boleśnie i znów się podnosić; Krzyczeć tęsknocie \"precz\" i błagać \"prowadź\" - Oto jest życie: nic, a jakże dosyć... Leopold Staff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła. Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło... Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć. \" - Jean Ladriere PS.Kocham poezje_____nic na to nie poradze[:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kingalo! I znow post lata w kosmosie,,,,, Wczoraj dalas taneczny show__________-czujesz muzyke w kazdym \"nerwie\".Nie tylko muzyke,,,, Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻62 ____________A moje dzieci co? Zle je wychowalam,teraz to widze. Rzucaja sumami rzedu dwiescie tysiecy dolarow,jakby dla mnie to byly grosze. Nie wiem,Zosiu,co zrobie,,,,, ____Widzisz Jadziu,ty zawsze bylas nadopiekuncza. Pamietam,jak miedzy dyzurami w szpitalu biegalas do domu zrobic obiad czy pranie. Zadne z twoich dzieci nigdy nie wpadlo na to,ze mogloby ci pomoc. Ty po prostu wyreczalas je we wszystkim. ______Wiem,moja wina. ___Nie wina,taka po prostu jestes,a one to wykorzystuja. _________No i teraz nie wiem,co zrobic_____mowila Jadzia. Dac jednemu____zle. One licza na duzo wiecej niz ja mam. ___To rzeczywiscie masz problem_____przytaknela Zosia.____A duzo masz? _______Tobie powiem.Siedemdziesiat tysiecy dolarow,a do tego 650$ miesiecznej emerytury. ___To nie jest zle-______powiedziala zamyslona Zosia. To jest jakies 210.000 zl,liczac dolary po trzy. Na domek by ci wystarczylo. ______Tak,ale kazde z moich dzieci juz upatrzyly sobie wille za jakies dwiescie tysiecy dolarow..... cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Szkoda kwiatów, które więdną W ustroni I nikt nie zna ich barw świeżych I woni. Szkoda pereł, które leżą W mórz toni; Szkoda uczuć, które młodość Roztrwoni. Szkoda marzeń, co się w ciemność Rozproszą; Szkoda ofiar, które nie są Rozkoszą. Szkoda pragnień, co nie mogą Wybuchać, Szkoda piosnek, których nie ma Kto słuchać; Szkoda męstwa, gdy nie przyjdzie Do starcia - I serc szkoda, co nie mają Oparcia. \" - Adam Asnyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez znajomości języków człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu Anton Czechow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boga poznajesz nie tyle rozumem, nawet nie sercem, ale poczucie całkowitej zależności od Niego, podobne do tego uczucia, którego doznaje niemowlę w rękach matki. Nie wie ono, kto je trzyma, kto ogrzewa, kto karmi; ale wie, że jest ktoś, i mało tego, że wie - kocha go Lew Tołstoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry laweczko. Wstalam ,zagladam na laweczke i znow muzyczka i wiersze. Jak cudownie. Kingalo ja tez nie moge sie doczekac co zrobi pani Jadzia. Vanesso moze jeszcze jeden odcinek? akiciu jestem taka zrelaksowana po tym masazu. Pozdrawiam wszystkich bywalcow laweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻63 ___Jadziu,cale zycie zylas dla nich,moze czas pozyc troche dla siebie. Marzylas o domku na wsi,kup sobie ten domek. Zrealizuj chociaz jedno swoje marzenie. _______Myslalam o tym__________przyznala Jadwiga. Duzo o tym myslalam. Tylko,ze stara jestem. Ile mi jeszcze zostalo zycia? I co,sama tam bede mieszkac? Z jednej strony chcialabym,z drugiej sie boje. ___Stara__________zamyslila sie Zosia. Mlode nie jestesmy,to fakt,ale przeciez nie bedziesz z tego powodu siedziec i czekac na smierc. Niewazne,ile jeszcze pozyjesz,wazne jak. Spojrz na to z innej strony. Nawet gdybys miala pozyc jeszcze tylko trzy lata. To ponad 1000 dni. A ile godzin? Mnostwo czasu,warto go marnowac? ____Niby nie,ale,,,,,, No,nie wiem,co mam zrobic. _____Jedno jest pewne_________powiedziala Zosia. Apetytow dzieci tak czy tak nie zaspokoisz. dasz jednemu,bedziesz miala wroga w dwojce pozostalych. ten,ktoremu dasz,bedzie podejrzewal,ze dalas tez cos innym. Znam troche twoje dzieci. Najlepiej by bylo,zebys zamieszkala sama. ____Moze masz racje______powiedziala Jadzia. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalo,Igusiu_________mowisz,,,,i masz. Specjalnie dla Was_________kolejny odcinek o p.Jadzi. IGUSIU_________witaj! Widzisz,jakie cudowne dziewczyny przesiaduja na laweczce? Ciesze sie,ze z nami czujesz sie wspaniale____i o to chodzi moja kochana.Tak jest wsrod prawdziwych przyjaciolek!I teraz wiesz,dlaczego czuje sie tu wyjatkowo,,,,,,,cudownie! Nawet nie wiesz ,jak ja sie ciesze,ze bylas z nami w TAKI DZIEN! Jestem wdzieczna moich cudownym dziewczynom_________ze raczyly Cie pieknymi zyczeniami,,,slicznymi wierszami,,,piekna muzyka,,,,a przede wszystkim_____ze byly z TOBA. Dla mnie to takze _________wielka radosc. Dziewczyny ,moje kochane! Nie zawiodlyscie mnie.Jak Was nie kochac! Dziekuje najpiekniej,jak tylko potrafie,,,,,👄 Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CHIŃSKI KALENDARZ rok 2007 jest rokiem: świnii zobacz więcej :: POLEĆ NAS ZNAJOMYM :: Jeżeli uważasz, że nasza strona może zainteresować twoich znajomych, to poleć nas wpisując poniżej adres e-mail wybranej osoby i zatwierdź klawiszem : Poleca: RANKING STRON: Opis imienia: ANITA Imieniny obchodzi: 08.17, Osobowość: Ta, co patrzy i odkrywa świat Charakter: 97 % Promieniowanie: 99 % Rezonans: 100 000 drgań/sek. Kolor: Niebieski Główne cechy: Wola - Intuicja - Dynamizm - Zmysłowość Totem roślinny: Czarna jagoda Totem zwierzęcy: Ryś Znak: Skorpion TYP: Wystarczy spojrzeć w oczy dziewczynki o tym imieniu, by zrozumieć czym było spojrzenie naszej matki Ewy. Jest w niej namiętność pierwszych poran­ków świata. Niemożliwie bezczelna, prawdziwe chło­paczysko, obserwuje i osądza jak jej totem ryś. Dorosła, sprawia wrażenie, jakby posiadała tajemną wiedzę, trzymała w dłoni księgę życia. PSYCHIKA: Lekko introwertyczna. Nie ulega wpły­wom, ma niewiarygodną pamięć. WOLA: Silna! Prawie zbyt silna! Anna jest zachłanna, pragnie mieć wszystko i to natychmiast. Nie wie, co to nieśmiałość, wierzy tylko w siebie. POBUDLIWOŚĆ: Na szczęście duża, co równoważy tyraniczną wolę. ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Typ gorącej, diabolicznej kontestatorki, sprzeciwiającej się wszystkiemu, co mieszczańskie. Mściwa, dumna, nieraz gwałtowna. Nie przejmuje się porażkami, gdyż wyłącznie inni są im w nim. AKTYWNOŚĆ: Ma problemy w szkole, nie zgadza się z nauczycielami, a zwłaszcza z nauczycielkami... Jej marzenie: zostać artystką! Malarką, śpiewaczką, aktor­ką, rzeźbiarką... INTUICJA: To u niej prawie jasnowidztwo. Przeczu­wa, odgaduje, otacza was swym urokiem... Mężczyźni wcześnie się o tym przekonają! INTELIGENCJA: Bardzo analityczna. Jej rysie oczy niczego wam nie przepuszczą, a dzięki wrodzonemu umiłowaniu intryg może skłócić całą rodzinę. UCZUCIOWOŚĆ: Bardzo zaborcza. Kocha tylko to, co do niej należy, to królowa potrzebująca podda­nych. MORALNOŚĆ: Średnia! Wydaje się jej, że jest ponad prawem i obyczajami. ZDROWIE: Ma delikatne kości i wrażliwe jelita. Nie radzimy diet odchudzających i późnego kładzenia się. Uwaga na wypadki samochodowe. W dzieciństwie trzeba dbać o oczy. ZMYSŁOWOŚĆ: Seks - to wszystko, albo nic. Wszystko, gdy kocha, nic, gdy nie kocha. W każdym razie bardzo wcześnie zaczyna burzliwe życie uczucio­we. Mamy-kwoki, przygotujcie się na bieganie za waszym kaczątkiem! DYNAMIZM: Lubi medycynę, zwłaszcza para medy­cynę. Może być doskonałym inżynierem, Umie rozka­zywać i wymuszać, posłuch. TOWARZYSKOŚĆ: Przyjmuje gości, którzy jej się podobają, innych wyrzuca za drzwi... Dobrze by było, gdyby wybrała na męża flegmatyka: na ogół kolekcjo­nuje ich wielu... PODSUMOWANIE: W jej przypadku niemożliwe! Wszystko co chwila rozpoczyna się od nowa, ani małżeństwo, ani dojrzałość nie kładzie temu kresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłość jak słońce Miłość jak słońce: ogrzewa świat cały I swoim blaskiem ożywia różanym, W głębiach przepaści, w rozpadlinach skały Dozwala kwiatom rozkwitnąć wionianym I wyprowadza z martwych głazów łona Coraz to nowe na przyszłość nasiona. Miłość jak słońce: barwy uroczemi Wszystko dokoła cudownie powleka; Żywe piękności wydobywa z ziemi, Z serca natury i z serca człowieka I szary, mglisty widnokrąg istnienia W przędzę z purpury i złota zamienia. Miłość jak słońce: wywołuje burze, Które grom niosą w ciemnościach spowity, I tęczę pieśni wiesza na łez chmurze, Gdy rozpłakana wzlatuje w błękity, I znów z obłoków wyziera pogodnie, Gdy burza we łzach zgasi swe pochodnie, Miłość jak słońce: choć zajdzie w pomroce, Jeszcze z blaskami srebrnego miesiąca Powraca smutne rozpromieniać noce I przez ciemność przedziera się drżąca, Pełna tęsknoty cichej i żałoby, By wieńczyć śpiące ruiny i groby. Adam Asnyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LAZUROWA GROTA Był człowiekiem biednym i prostym. Wieczorem po dniu ciężkiej pracy, wracał do domu zmęczony i w złym humorze. Patrzył z zazdrością na ludzi, jadących samochodami i na siedzących przy stolikach w kawiarniach. - Ci to mają dobrze - zrzędził, stojąc w tramwaju w okropnym tłoku. - Nie wiedzą, co to znaczy zamartwiać się... Mają tylko róże i kwiaty. Gdyby musieli nieść mój krzyż! Bóg z wielką cierpliwością wysłuchiwał narzekań mężczyzny. Pewnego dnia czekał na niego u drzwi domu. - Ach to Ty, Boże - powiedział człowiek, gdy Go zobaczył. - Nie staraj się mnie udobruchać. Wiesz dobrze, jak ciężki krzyż złożyłeś na moje ramiona. Człowiek był jeszcze bardziej zagniewany niż zazwyczaj. Bóg uśmiechnął się do niego dobrotliwie. - Chodź ze Mną. Umożliwię ci dokonanie innego wyboru - powiedział. Człowiek znalazł się nagle w ogromnej lazurowej grocie. Pełno było w niej krzyży: małych, dużych, wysadzanych drogimi kamieniami, gładkich, pokrzywionych. - To są ludzkie krzyże - powiedział Bóg. - Wybierz sobie jaki chcesz. Człowiek rzucił swój własny krzyż w kąt i zacierając ręce zaczął wybierać. Spróbował wziąć krzyż leciutki, był on jednak długi i niewygodny. Założył sobie na szyję krzyż biskupi, ale był on niewiarygodnie ciężki z powodu odpowiedzialności i poświęcenia. Inny, gładki i pozornie ładny, gdy tylko znalazł się na ramionach mężczyzny, zaczął go kłuć, jakby pełen był gwoździ. Złapał jakiś błyszczący srebrny krzyż, ale poczuł, że ogarnia go straszne osamotnienie i opuszczenie. Odłożył go więc natychmiast. Próbował wiele razy, ale każdy krzyż stwarzał jakąś niedogodność. Wreszcie w ciemnym kącie znalazł mały krzyż, trochę już zniszczony używaniem. Nie był ani zbyt ciężki ani zbyt niewygodny. Wydawał się zrobiony specjalnie dla niego. Człowiek wziął go na ramiona z tryumfalną miną. - Wezmę ten! - zawołał i wyszedł z groty. Bóg spojrzał na niego z czułością. W tym momencie człowiek zdał sobie sprawę, że wziął właśnie swój stary krzyż ten, który wyrzucił, wchodząc do groty. \"Jak noc nad ranem, tak życie staje się coraz jaśniejsze w miarę, jak przeżywamy a przyczyna każdej rzeczy wreszcie się wyjaśnia\" (Richter).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dlugo sie nie odzywałam... Wiem... Ale bylismy na małych wakacjach :) Pogoda taka sobie, ale Julia... w siódmym niebie :D Tatus obok, mamusia obok... Zyj nie umieraj ;) Duzooo wody, potem u babci, dziadziusia... Oczywiscie dziadkowie porozpieszczali małą jak mało kto :P Sloneczko pogrzało, opaliłam sie fajnie ;) Pozdrawiam was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalo________-prosze,,,,,,nie moge pisac odcinek za odcinkiem,,,, Mysle,ze jeden dziennie wystarczy,,,,,, Przykro mi_____________przepraszam🖐️ Uwiezcie mi_____________naprawde lubie czytac Wasze posty ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kingo,,,,,,piekna opalenizna! A dokad byl wypad? Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kongo___________dla Ciebie!Bliskość ukochanego Gdy słońca blask nad morza lśni głębiną, Myślę o tobie, miły. Wzywałam cię, gdy księżyc niebem płynął I zdroje się srebrzyły. Widzę cię tam, gdzie skraj dalekiej drogi Szarym zasnuty pyłem, A nocą gdzieś wędrowiec drży ubogi Na ścieżynie zawiłej. Słyszę twój głoś w szumie spienionej fali Bijącej o wybrzeże Lub w cichy gaj przychodzę słuchać dali W zamierającym szmerze. I wtedy wiem, że jesteś przy mnie, blisko, Choć oddal cię ukryła - Przygasa dzień, wnet gwiazdy mi zabłysną O, gdybym z tobą była!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zareagujmy
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3519363 Zareagujmy OJCU ODEBRANO DZIECI. Dzisiejsze wydarzenia , jak ktos nie widzial ponizej jest link do innego topiku z wyjasnieniem. Zareagujmy Kazda z nas wysyla e-mail do Wydarzen , z prosba aby przekazali do Sadu nasz protet i to ,ze wstydzimy sie Sadu , Policji i Opieki pseudo spolecznej. Porozsylajcie ten link ( do topiku , info o co chodzi) do wszystkich znajomych mailami , gg jak tylko mozecie. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3519328 Zgoda? Ruszamy! W ilosci jest moc! Otrzyjcie lzy i....do dziela! Razem mozemy cos zrobic!!!!!!!!!!!!!!!! Mail do POLSATU : poczta@polsat.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje witam ponownie! O jak pieknie wygladacie.... wiedzialam , ze taki masaz pomze! :-) Venesso! dziekujemy za piekna poezje a przede wszystkim za dalsze losy p. Jadwigi. ❤️ ❤️ ❤️Jest takie ciekawe, ze nie dziw sie,ze prosimy o dalsze odcinki.... pisz Kochana i nie trzymaj nas w takim napieciu! PROSIMY!! 🌻 🌻 🌻 Kingalo! Melduje sie poslusznie..... juz jestem! 👄czy nozki Cie nie bola po wczorajszych tancach, tak wirowalas w rytm walca , tanga i jeszcze polka do tego, no, no jestem pelna podziwu!!! Igusiu! 👄 Kinga! 👄 wpadajcie czesciej do nas, tak milo jest z Wami! Wracaja wspomienia, oj kiedy to bylo.......... teraz mam juz wnuki w wieku Waszych dzieci ,ale nie jestem taka babunia.... nie, nie..... lubie tez poszalec :-) :-) :-) Pozdrawiam cala Laweczke!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez dzis na troche zniklam. Nadrobilam zalegle obowiazki i juz jestem. Chce na chwile wrocic do wczorajszego dnia. Jeszcze raz moje kochane bardzo wam dziekuje za wszystkie wiersze, zyczenia i dedykacje. To przedziwne,bo jak powiedziala kingala internet jest bardzo bezduszny, ale dzieki niemu moglam byc z wami. I naprawde nie czulam sie samotna. Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanesso czytalam opis mojej osobowosci. ojjjjjjjjjj. Wiecej w nim prawdy niz sama bym tego chciala. Czy mozesz mi podac dokladne namiary na ta strone? Lubie bardzo rozne testy psychologiczne i intryuja mnie takie opisy osobowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×