Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Witaj Poliko!🖐️ Jestesmy na Ty z przyroda,z gwiazdami i planetami,,,,, Jedna z gwiazd swieci dla nas najasniej,,,,,ktora to? I tak jak mowi akicia__________wciaz jestesmy mlode duchem,,,,staramy sie nadazac za czasami w ktorych zyjemy,,,, Jestem na etapie szybkiego myslenia i podejmowania szybkich decyzji____________ tego uczy mnie ten kraj,,,,,nie pierwszy raz zreszta,,,, Czasami sobie mysle,,,,,,,ze mam 100 lat ? ? ?!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Wierzę we wszystko, co piękne i święte, W przyjaźń wierzę, w miłość wierzę; W to, co nad rozum wyższe, myślą nie ścignięte, Co nie ze świata początek swój bierze I nie kończy się na świecie. Wierzę w promień natchnienia zsyłany poecie, Wierzę w każde serca bicie; Nie w jedno, ale w setne, nieskończone życie, We wszystko, czego głodna dusza łaknie, Za czym tęsknim, co nam braknie. I wierzę, że gdy dwie się napotkają dłonie, Dwa serca, w których jeden ogień płonie, W których jednym się ogniem ideały palą: Serca się kochać będą, choć dłonie oddalą. \" - Józef Ignacy Kraszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poliko,Akiciu,kingalo!!!!!Dziś rodzę się na nowo, a miejscem mojego narodzenia jest winnica, w której owoców wystarczy dla wszystkich. Dziś zbiorę grona mądrości z najwyższych i pełnych owoców winorośli, ponieważ sadzili je przez całe pokolenia najwięksi mędrcy mojego zawodu, którzy żyli przede mną. Dziś będę się rozkoszował smakiem świeżych winogron i na pewno połknę ziarno sukcesu ukryte w każdym owocu, i zakiełkuje we mnie nowe życie. /wyczytane...../

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś zaczynam nowe życie. I uroczyście sobie przysięgam, że nic nie powstrzyma rozwoju mego nowego życia. Nie przerwę lektury pergaminów nawet na jeden dzień, ponieważ nie można odzyskać straconego dnia ani zastąpić go innym. Na pewno nie porzucę nawyku codziennego czytania pergaminów i te krótkie chwile, które przeznaczę codziennie na czytanie, będą naprawdę znikomą ceną, jaką zapłacę za szczęście i sukces, które staną się moim udziałem. A kiedy będę czytał wielokrotnie słowa kolejnych pergaminów, nie pozwolę nigdy, by ich zwięzłość czy pozorna łatwość sprawiły, że zbagatelizuję przesłanie, jakie zawierają. Aby napełnić butelkę winem, trzeba wycisnąć tysiące winogron, a skórki i miąższ rzuca się ptakom. Podobnie dzieje się z gronami nagromadzonej przez wieki mądrości. Wiele przefiltrowano i rozrzucono na wiatr. W słowach kolejnych pergaminów pozostała tylko czysta prawda. Będę ją chłonął zgodnie z instrukcją i nie uronię ani kropli. I połknę ziarno sukcesu. Dziś moja stara skóra rozsypała się w proch. Będę kroczyć między ludźmi z podniesioną głową i nie poznają mnie, ponieważ od dziś jestem nowym człowiekiem. Dziś zaczynam nowe życie. __

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozostałe Pergaminy są dostępne w książce: Og Mandino \"Największy kupiec świata\" 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaz daleko od siebie bliskie sobie jestesmy.... To dusz bliskosc nas tak cieszy! Jeden usmiech czyjs wystarczy, jedno dobre slowo by bylo znow kolorowo! Wiec cieszmy sie kochane cieszmy sie soba i kazdym dniem zyjmy na nowo..... D 🌻O🌻B[kwiat)R🌻A🌻N🌻O🌻C .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Myśli człowieka\" Nazwiska nie wymieniaj. Zwiąż z jakimkolwiek \"ja\" to wszystko, co się otwiera i zamyka pod tchnieniem ust, to wszystko, co czasem umiera w klimacie serca, co chodzi za człowiekiem po całych dniach, co światło w noc przemienia i ciepło w mróz - to wszystko. Żyją ludzie i rodzą się pokolenia niosąc wraz z sobą ramiona, gwoździe i dziwny uraz. Wciąż się od Ciebie odsuwa, a nie oddziela się ziemia - więc rośnie w prostych myślach i niespodzianych konturach. Tak nie dorastać do ludzi, nie dorastać do różnych ludzi, których prawda, zawisa nade mną jak konar smutnego drzewa. A przecież wciąż próbuję i nieraz nawet się trudzę, i jeden profil rozumiem - ten właśnie, który opiewam. Nie dość jednakże niosę i nie dość ciężary dzielę. Nie dość, a myślę \"zanadto\", ileż razy myślę tak. Nazwisko moje zamilcz. Nie pozwól mi szukać siebie. Niech ślady moich stóp w własnej myśli zawiewa piach. _________________Jan Pawel II_____________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy myślę: Ojczyzna, szukam drogi, która zbocza przecina jakby prąd wysokiego napięcia, biegnąc górą - tak ona biegnie stromo w każdym z nas i nie pozwala ustać. Droga biegnie po tych samych zboczach, powraca na miejsca te same, staje się wielkim milczeniem, które nawiedza co wieczór zmęczone płuca mej ziemi Jan Pawl II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry Venesso
a nie mogłabyś napisać coś od siebie,poza wołaniem forumowiczek? Przecież każdy ma jakieś swoje mysli,niekoniecznie cudze. Choć o Jadzi czytam z przyjemnoscią. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sznowna laweczke. Moje droge wybaczcie ,ze dzis tak pozno. Poliko akiciu kingalo wanesso pozdrawiam was bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz kilka slow do pomaranczowych. Jesli komus nie podoba sie to, ze jest tutaj tak duzo poezji, wierszy i cytatow to poprostu nie musi tu zagladac. To jest nasz topik i taki styl nam odpowiada. Czy nie widzisz pomaranczko ,ze mozna rozmawiac za pomoca wierszy i poezji. No coz pewnie tego nie zrozumiesz wiec daruj sobie swoje uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liebert Jerzy Uczę się ciebie człowieku Uczę się ciebie, człowieku Powoli się uczę, powoli Od tego uczenia trudnego Raduje się serce i boli. O świcie nadzieją zakwita Pod wieczór niczemu nie wierzy Czy wątpi, czy ufa-jednako- Do ciebie, człowieku należy Uczę się ciebie i uczę I wciąż cię jeszcze nie umiem- Ale twe ranne wesele, Twą troskę wieczorną rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igusiu____dziekuje!Dokladnie____trzeba umiec rozmawiac,,,,, Pomaranczowa_____polub wielkich ludzi tego swiata,piekna poezje,madre opowiadania_____i wtedy bedziemy odbierac na tych samych falach.Chociaz smiem watpic,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"W cudowny, piękny wiosenny poranek stałem w swoim ogrodzie wśród ziół. Powietrze, łagodne słońce Nowy dzień. Czułem. Otoczył mnie cud. Ogarnęła mnie wdzięczność za życie. Za wszystko co żyje. Widziałem pierwsze krokusy i wiedziałem: Bóg wyciąga do mnie swoje ręce pełne kwiatów. Wszędzie życie. Życie w powietrzu. Życie w ziemi. Pomyślałem: Miejsce, na którym stoję jest święte. Raj jest tutaj, w pobliżu... \" - Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem Vanesso czy te pomaranczki cos zrozumieja. Niszko ciesze sie ,ze ci sie tu podoba. Tu sa naprawde swietne dziewczyny, duzo poezji i madrych opowiadan. Luimy tez podyskutowac ,a jak trzeba to i wirtualnie potanczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli zawsze i wszedzie robisz zle wrazenie, jesli jestes szorstka i nieokrzesana, stajesz sie jak naladowana elektrycznie. Kto cie dotknie,tego porazi prad i w przyszlosci przezornie bedzie trzymal sie z daleka. W ten sposob staniesz sie samotnikiem na wyspie. Kazdy wystrzega sie ciebie _____pomaranczo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZYGODA NA PUSTYNI Pewien człowiek zabłądził na pustyni i od dwóch dni wędrował wśród nie kończących się, rozgrzanych słońcem piachów. Był już u kresu sił. Niespodziewanie ujrzał przed sobą sprzedawcę krawatów. Nie miał on przy sobie nic innego - jedynie mnóstwo krawatów. I natychmiast próbował sprzedać jeden z nich człowiekowi umierającemu z pragnienia. Wyczerpanemu i spragnionemu wędrowcy handlarz wydał się szalony: Czyż ktoś przy zdrowych zmysłach próbowałby sprzedać krawat człowiekowi łaknącemu jedynie wody? Sprzedawca wzruszył obojętnie ramionami i ruszył w dalszą drogę. Przed zapadnięciem zmroku znużony wędrowiec, już z wielkim trudem poruszający zbolałymi nogami, uniósł głowę i osłupiał: znajdował się przed elegancką restauracją, obok której stał szereg samochodów! Budynek był okazały, a dookoła niego rozciągała się pustynia. Z trudem dowlókł się do drzwi restauracji i prawie mdlejąc z pragnienia wyszeptał: - Litości, wody! - Przykro mi, proszę pana, - rzekł ze współczuciem uprzejmy szwajcar - nie przyjmujemy gości bez krawatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Na pokładzie pewnego statku płynącego do Stanów Zjednoczonych wracał pewien misjonarz, który spędził wiele lat w Chinach oraz znany śpiewak, który był tam tylko dwa tygodnie. Kiedy dopłynęli do Nowego Jorku, misjonarz ujrzał wielki tłum wielbicieli oczekujących powrotu śpiewaka. - Panie, nie pojmuję tego - mruknął rozgoryczony nieco. - Poświęciłem Chinom czterdzieści dwa lata mojego życia, a on tam był tylko przez dwa tygodnie i jego witają serdecznie w domu tysiące ludzi, a na mnie nie czeka absolutnie nikt. ______________________________Bruno Ferrero___________ 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry Venesso
Wbrew temu co myslisz,jestem Ci życzliwa...na Jadzię się znów nie dczekałam... Tylko osoby,co kochają poezję,powinny mieć w sobie empatię,a niestety... Kilka postów zaraz na temat pomarańczy,jakbyście potrzebowały podpałki do ognia... A wątpliwości,czy język poetów jakś pomarańcza rozumie ? Nie sądzicie,że ktoś może znać poezje tak,że może cytować z pamięci,a nie kopiować...? Ja się tylko wtrąciłam,bo ciekawi mnie los Jadzi,który podejrzewam ,jest autentyczny.Ale się chyba nie doczekam wśród tych górnolotnych rymów... pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________ Witam 🖐️ Dziewczyny!___________________ Nie bede zlosliwa jak powiem do Pomaranczki........sluchaj dziewczyno, jezeli nie chcesz nas czytac, omijaj laweczke wielkim lukiem!!!!!!!!!!!!!!! Zostan tam gdzie jestes! Kochane dziewczyny kila dni temu pisalam IGNOROWAC takie wpisy, ale czasami sie nie da tego przemilczec! Z natury jestem spokojna, ale takie osoby wyprowadzaja mnie z rownowagi!! Chcialam Wam wiecej napisac, ale pozdrowie Was goraco i zajrze wieczorkiem!! Kochane nie dajmy sie!!! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻WITAJ LAWECZKO! Witajcie ___kingalo i akicu! Kingalo___________taka Cie lubie! Jak milo poczytac CIEBIE!🌻 Akicu_________masz racje____\"rece opadaja\". Dziewczyny,jestesmy ponad TO:D Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zespol psychologow,statystykow,socjologow i astrologow amerykanskich opracowal interesujace zestawienie dni tygodni,pod katem szczescia,osiagniec zyciowych,samopoczucia i porazek. Nie da sie ukryc____niektore dni sa znacznie lepsze od pozostalych na zalatwienie okresonych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIEDZIELA_____NIEROBSTWO I STRES,,,,,, Tradycyjny dzien odpoczynku jest okresem ciezkiej harowy dla pracownikow handlu detalicznego.To wlasnie w niedziele przed poludniem tlumy ruszaja dziko na zakupy. Paradoksalnie,niedziela to takze dzien,,,,,____najwiekszego stresu zawodowego.Dlaczego? Otoz,po calym tygodniu intensywnej bieganiny,majac czas calkowicie wolny od pracy zadreczamy sie poczuciem winy z powodu \"nierobstwa\". Co wiecej,myslimy juz o nadchodzacym tygodniu pracy i usilujemy nawet podswiadomie zaplanowac sobie kolejne pociagniecia. Co gorsza,sytuacje utrudnia,,,,niedzielny obiad.Wbrew pozorom,nie jest to beztroski domowy posilek.Przygotowaniom do obiadu i skoordynowaniu wszystkich indywidualnych planow pod katem wspolnego \"obiadu\" towarzyszy stres,,,, Nie mowic juz o obawach,czy wszystkim bedzie smakowac,,,, Nic wiec dziwnego,ze z ulga witamy nadchodzacy poniedzialek,choc i tu na drodze widac \"wyboje\". 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy serce śpi Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu Przecież czeka je nowy ból Na czas jakiś wejdź w codzienności tło Mniejsze dobro w niej, mniejsze zło Pośród zwykłych spraw niech mijają dni A ty żyj! Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu By nabrało sił, przecież czeka je nowy ból Kiedy serce śpi, jak zmęczony ptak Nie budź nigdy go, sił mu brak Jest zmęczone twych uczuć zmienną, grą, Niechaj sobie śpi, a ty z nim Pośród sennej mgły niech mijają dni Serce śpi Zęby wzlecieć znów, żeby znów się wzbić Musi nabrać sił, nim nadejdzie to, co ma być Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu Przecież czeka je nowy ból Kiedy zbudzi się, wtedy da ci znak Zatrzepoce jak w sidłach ptak Jeszcze wyrwie się, jeszcze jeden raz Frunie w blask Kiedy serce śpi, miłość zbudzi je Znów tęsknota, lęk, gorycz, radość W nie, wejdzie w nie Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu Przecież czeka je nowy ból Na czas jakiś wejdź w codzienności tło Mniejsze dobro w niej, mniejsze zło Pośród zwykłych spraw niech mijają dni A ty żyj! Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu Przecież czeka je nowy ból Jonasz Kofta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PONIEDZIALEK___UWAGA! Nie ma przesady w okresleniu \"szewski poniedzialek\". Czy tez_____po anglosasku____\"niebieski poniedzialek\". Oba te okreslenia oznaczaja nie tylko ewentualnego\"kaca\" po weekendowych szalenstwach,ale takze brutalny powrot do rzeczywistosci,,, To wlasnie w poniedzialek najczesciej zdarzaja sie tragedie,,,, To takze najpopularniejszy dzien dla tych,ktorzy dzwonia do pracy z prosba o wolne. Ale to nie koniec zagrozen,,,, Jak ostrzegaja statystycy,w poniedzialki najczesciej mozna tez,,,,zatruc sie zywnoscia.Gdy w niedziele sklepy i restauracje sa zamkniete albo maja mniejszy ruch,wzrasta ryzyko,ze zywnosc przelezy dwa dni,zanim ja kupimy,,,,,,Tak,to juz spore zagrozenie. Na szczescie,po poniedzialku nastepuje wtorek ,,,,,,, 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytasz - co dźwigają w jukach wielbłądy podróżne one niosą moje serce poprzez pustynie kiedy odszedłeś ode mnie zostalam sama pod żółtym słońcem ziemia jest sucha i serca ludzi puste nie dla mnie bije źródło tkliwości czasem cię widzę lecz wyciagniętymi rękoma dotykam tylko mojej myśli o tobie pytasz - co dzwigają w jukach wielbłądy podróżne one niosą moje serce poprzez pustynie. Halina Poświatowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×