Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Limako Mnie cały zabieg in vitro wyniósł 16200,nie licząc dojazdów i noclegu. Tydzień przed zabiegiem przeprowadziłam się do warszawy.Ja i mąż musieliśmy zrobić badania genetyczne i cytogenetyczne które są bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosna Dobrze pamiętasz test zrobię w środę.Coraz bardziej się boje,nie pojawiło się u mnie plamienie a to podobno oznacza zagnieżdżanie zarodka,więc pewnie nic z tego nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysza, plamienie MOŻE ale nie musi wystąpić. a jak wystapi to też nie ma reguły....ja zaczęłam plamić i 2 dni później dostałam okres! nie pzrejmuj się brakiem plamienia:) PS 16 tys..!! matko kochana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limako, a kiedy Ty właściwie miałaś tę 3 inseminację? piszesz, że pod koniec października a 8 już robisz test i test jest negatywny... może pospieszyłaś sie z testem?:) i jeszcze jedno - dlaczego gdy miałaś drugi raz torbiel to otwierano Ci jamę bruszną? skoro miałaś blizny po laparoskopii, dlaczego nie zrobiono Ci jeszcze raz laparo? nie można przez te same szwy / miejsca robic laparoskopii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Inseminację miałam robioną 26 października (15 dc) wczoraj rano (28 dc) robiłam test i wyszedł negatywny... jutro powinnam dostac @... bo mam regularnie co 29 dni... jesli nie dostanę @ do poniedziałku powtórze test.... Do tego wszytskiego jestem mega przeziebiona, ciągle na coldrexie i innych cudowych specyfikach ... Drugi raz Miałam robioną laparotomię, gdyż lekarz sugerował się wynikiem histopatologicznym po laparoskopii, a tam wyszło ze mam endometrioze... Otworzył i chciał sprawdzić jak dużo mam tego świństwa na jajnikach i w jajowodach... po tym wszytskim okazało sie, ze kolejny wynik histopatologiczny wykluczył endometrioze i potwierdził, ze to co mi się robi na jajniku to torbiele pecherzykowe (czasem wypełnione krwią, ale nie są endometrialne).... Pozyjemy zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC KOCHANI Jestem w podobnej sytuacji niż większość osób. Staramy sie z mężem o dzidziusia już 3 lata (w tym 1,5 roku leczenia i nic ). Jestem już po 5 IUI (leczyłam sie w Lublinie w Ovum). Byliśmy u wielu lekarzy o rade co dalej 5 zabiegów nie udanych (moje wyniki ok , męza słabe ale mogą być aha i ja mam przeciciała plemnikowe)i wszyscy radzą Warszawa NOVUM i niewiem co robic . Proszę napiszcie coś o tej klinice i opinie o którymś lekarzu bo niewiem do którego mam się zapisać Pomóżcie PROSZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limako, to znaczy że nadal jest szansa że się udało! trzymam kciuki:) magda S, limako pytała o to samo:) poczytaj 50 i 51 stronę. wypowiada ła się do tej pory tylko Pysza i ja ale moze inne dziewczyny też coś doradzą. 5 inseminacji to sporo. Jesteście zdecydowani nain vitro czy jeszcze sie wachacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAK DECYDUJEMY SIE W WARSZAWIE W NOVUM TYLKO NIEWIEMY JAKIEGO LEKARZA WYBRAC KTORY JEST OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAGDAS1 Polecam dr.Starosławską jest przemiłą osobą,i nie ma do niej aż takiej kolejki,chociaż ja starałam się umawiać dwa tygodnie wcześniej żeby mieć pewność że na ten dzień się zarejestruje. Pozdrowienia dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagdaS, Ja również polecam dr Starosławską. Na pierwszej wizycie byłam u dr Obuchowskiej, ale nie do końca mi odpowiadała i Pysza poleciła mi dr Starosławską. Jest bardzo fajna i kompetentna. Jestem teraz protokolantką do in vitro i kolejne wizyty będę miała już u dr Lewandowskiego, ale w razie wątpliwości czy pytań mam dzwonić do swojej Pani dr. Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Później napisze troszkę więcej a teraz interesuje mnie jedna sprawa... czy dziś jak zadzwonię do ejestracji to nie będzie problemu jesli poprosze o zarejestrowanie konkretnie do dr starosławskiej na 26 listopada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosna-myslalm ze sie w tym tyg lub najblizszym spotkamy, ale mialam w piatek stluczke i autko jest do klepania, wiec nie wiem kiedy bede miala jakis samochod i niezaleznosc. U mnie zaczyna sie @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limako, cały czas mam dziwne pzreczucie że nie dostałaś @:) udało sie?:) rejestracja jest chyba czynna od 9, więc dzwoń i sie umawiaj:) oni nie mogą ingerować w to do jakiego lekarza chcesz sie umówić na wizyte wstepną. jedna rzecz - jeśli test wyszedł Ci pozytywny i nie dostałaś @ i chcesz iść do lekarza na potwoerdzenie ciaży to musisz to zaznaczyć jaka tp wizyta: wstepna w kierunku leczenia neipłodnosci czy ...potwierdzająca ciążę:) Monari, jak idzie Ci robienie zastrzyków? Pysza, jak sie miewasz? jeszcze tylko 2 dni...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje tak jak napisałam w piątek... pieknie w 30 dc dostałam @... i bardzo dobrze...bo wynik na teście nie dokonca był jednoznaczny... W czwartek ide do mojego gina w tym cyklu planuje zrobic kontrolnie HSG... Tak sobie mysle, ze moze przed wizyta w Novum zrobiłabym jakieś hormony... tylko jakie?? Nigdy nie miałam zadnych robionych, podpowiedzcie prosze? A tak poza tym pokółciłam się z mężem i cała noc nie spałam :( Moze jutro bedzie lepsze ??? Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limako, tak sobie myślałam ze może jednak. szkoda.. jeśłi chodzi o badania hormonalne to określone trzeba robić w konkretnych dnaich cyklu. ja nie pamietam które - kiedy, ale zadzwoń do N i poproś żeby Ci pzredyktowały. ja tak zrobiłam gdy miałam pierwszy raz isć na wizytę. pani z rejestracji bez problemu podyktoała mi je wszytskie. jeden hormon robi się mięszy 1-3 dc, więc musiałabyś się pospieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj pojawiło się u mnie niewielkie plamienie,mam nadzieje że to nie okres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limako Badania hormonów, które na pewno zlecą Ci w Novum to: FSH, LH, Testost. między 1-3 dc E2, PRL i PRL po MCP między 11-12 dc Prog., TSH, FT3 i FT4 między 20-22 dc Ważne, aby badania wykonać w tych konktetnych dniach cyklu. Wiosna, Zatrzyki szły bardzo dobrze, w sobotę trafiłam chyba w naczynko i zrobił mi się siniak. A dziś na tym siniaku robiłam kolejny zastrzyk i zrobił mi się brzydki krwiak. Ale poza tym jest ok. Wiosna, ile wizyt jest u dr L.? Dwie i punkcja, czy trzy? Pysza, Plamienie może wystąpić podczas zagnieżdżania zarodka. Odliczamy godziny do wielkiego testowania. To już pojutrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysza, tak ja napisała Monari - to plamienie to może byc dobry znak! Z całego serca życzę Ci, żeby tak właśnie było:) pomyślnego testowania:) zrobisz test z moczu czy z krwi? Monari, siniaczkami się nie przejmuj. ja w dniu punkcji miałam siniaka / krwiaka wielkości małego jabłka - wyglądałam jakby mi ktoś przyłożył:) ale może postaraj się nie robić zastrzyków w miejsce wylewu, ale obok. robisz je naprzemiennie - raz po lewej, raz po prawej stronie? nawet jak dojdą Ci inne zastrzyki (ja oprócz decapeptylu robiłam sobie zastrzyk z menopuru i gonalu) to też trzeba bedzie je sobie robic rotacyjnie. ja nawet rozrysowałam sobie kolejność (miejsc wbicia igły z konkretnym zastzrykiem) w kalendarzu na te 14 dni:) - mi to ułatwiło robotę bo nie musiałam przypominać sobie gdzie wczoraj wsztrzykiwałam sobie gonal itd. odnośnie wizyty u dr L - ja przed punkcją miałam ich 3, ale ta 3 dlatego że ja zupełnie nie reagowałam tak jak trzeba na stymulację i pęcherzyki mi nie rosły - dlatego też miałam opóźnienie w robieniu punkcji - początkowo miała być w poniedziałek a ja miałam w czwartek. Ty masz wizyte 19.11 tak? następną wyznaczy czy ok 7 dni później, czyli ok 26.11. PS u mnie dr L wykrył w czasie stymulacji polip. wczoraj miałam wizytę w N i mój lekarz kazał mi to usunąć. jeśli badania bakteriologiczne będą ok to jutro będę miała w N histeroskopię. osłabiają mnie te wydatki - jeszcze nie pozbieraliśmy się po in vitro a tu znowu 1800 zł:( trochę ręce mi wczoraj opadły, bo miałam nadzieję ze ten polip zniknął wraz z @ - już keidyś tak było, tylko ze zniknął po 4 miesiacach... plusem tej całej histeroskopii jest narkoza - mój mąż nazywa mnie pieszczotliwie \"swoją małą ćpunką\" - to będzie moja 8 narkoza a 6 w dorosłym życiu. pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy Lekarze w Novum honoruja wyniki badań laboratorjnych z innych laboratoriów ( niekoniecznie z Novum)? Ile są wazne takie badania? Sprawdziłam i porównałam ceny z Novum i najdroższymi laboratoriami we Wrocku... i u nas ceny są dokładnie połowę niższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limako, PRL po MCP to prolaktyna po obciążeniu jakimś lekiem (nazwa na M..). to tabletka i panie w laboratorium powinny ja mieć. najpierw pobierają ci krew na zbadanie Prolaktyny, potem bierzesz tabletkę i czekasz 1 h lub 2h to zależy od lekarza, po jakim czasie od zarzycia tej tabletki zaleci badanie prolaktyny. spytaj w rejestracji N, ale ja miałam chyba po godzinie. ja większość badań krwi robiłam poza Novum, bo mogłam zrobic to za darmo. badanie, które N zaleca zrobic u siebie to badanie nasienia. resztę możesz zrobić gdzie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limako-fakt, badaniaw sa znacznie drozsze niz gdzie indziej. Ja za prl w moim miescie zapl. 30 zl z pobraniem krwi a w N. chyba cos 45 zl. rzonica ewidenta a przy duzej ilosci badan juz znaczaca. Ta tabletke o ktorej piszesz Ty i wiosna u mnie w labora. panie nie mialy. Przepisala mi to lekarka znajoma jak wywiedziala sie o jaka tabl chodzi bo tak z marszu lekarz mzoe nie chiec przepisac. Na recepte kosztuje ok. 3-5 PLN. W N. moja gin nawet zalecala robic w innym labora bo u nich drogo. radzila tylko by tzrymac sie jednego labora bo akzde ma swoja metodologie i blad pomiaru, ktory moze byc staly dla danego sprzetu wiec jak sie decyd na jedno labora to zalecam sie jego tzrymac. Wyniki w pewnym okeresie czasu beda powtarzalne i miarodajne. nie unikniesz za to napewno pewnych badan przed in v. ktoremozna zrobic tylko w specjalistycznym labor np. w Novum. Ale o tym dowiesz sie od lekarza duzo wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! :) Wczoraj mialam z mezem wizyte w nowej klinice w Wiesbaden to podobno najwieksza klinika w leczenieniu nieplodnosci w Europie.... Odnieslismy z mezem bardzo dobre wrazenie :) lekarz taki mily i sympatyczny,powiedzial nam ,ze po 4 nieudanych insemniacjach nie ma sensu dalej probowac....i w ten wlasnie o to sposob zaczynamy przygotowania do in vitro :) wiec czekam na @ i zaczynam brac zastrzyki :( boje sie ....:( jest to troche dla mnie skompilkowane z tymi zastrzykami i strasznie boje sie punkcji :( bbbrrrrrrrryyyyyyyyy napiszcie dziewczyn jak sie czulyscie po punkcji ????? mam brac gonal f pen 900 od 3 dnia @ po 225 ml do 6 dnia potem zmniejszyc do 187,5 i od 6 dnia jescze jedene zatrzyki jakies na o......a w 8/9 dniu na kontrole usg mam nadzieje,ze wszystko bedzie przebiegac pomyslanie :) pozdrawiam i czekam na wyniki testu pyszy z niecierpliwoscia :) ❤️ 🌼 a i moze podpowiecie na ile zarodkow mamy sie zdecydowac mam 28 lat i lekarz powiedzial ,ze 2 wystarcza :) nie wiem (???) co mysliccie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! TO bede robić wszytskie badania które tylko bede mogła we Wrocku, a resztę w Novum... O mojego \"chłopa\" się nie martwie, wyniki jak dotąd miał dobre... (lekarz twierdził, że jak na faceta w tym wieku... to nie jeden 20-latek mógłby mu pozazdrościć :) W czwartek ide do mojego gina... a przygodę z Novum planuje zacząc od konca listopada... najdalej od początku nowego roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak na marginesie... skoro to in vitro kosztuje tyle kasy.... zastanawiam się ile par finansuje to bez dodtakowych kredytów i pozyczek... choć z drugiej strony społeczeństwo mam się bogaci... ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ana, ciesze się że jesteście zadowoleni z nowej kliniki i że rozpoczniesz wkrótce przygotowania do in vitro:) a czego boiz się w związku z punkcją? ja po punkcji czułam się bardzo dobrze - minimalnie wieczorem pobolewało mnie podbrzusze ale t tak jak przy okresie. nie ma się czego bać:) oczywiście różnie dziewczyny reagują na narkozę ale naprawdę żadko zdażają się wymioty itp. ważne żeby 6 h przed zabiegiem nie pić nie jesć i nie żuć gumy. jestem przekonana że wszystko będzie przebegać bez problemów - życzę Ci tego:) Pysza, jak się miewasz? mam nadzieję ze u Ciebie wszystko ok. Miałaś dziś robić test... trzymam kciuki żeby Twoje milczenie związane było z tym, że nie możecie z mężem nacieszyć się z wyniku. ja jutro (jeśli rano okaże się że bakteriologia jest ok) będę miała usuwany w N polip. może to on był przyczyną niepowodzenia przy pierwszym transferze... chciałabym wierzyc że po jego usunieciu i grudniowym transferze w koncu sie uda. to byłby fajny idealny prezent na Gwiazdkę..:) pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limako, Tak jak napisała Wiosna PRL po MCP to badanie prolaktyny godzinę po tabletce MCP (skrót od łacińskiej nazwy). Na podstawie tego badania lekarz może stwierdzić np. PCO (Zespół Policystycznych Jajników). Ja mam zbyt wysoką PRL po MCP i przyjmuję Bromergon do odwołania. Badania też robię głównie poza N. (dużo taniej) i są one akceptowane. Tylko badania nasienia trzeba robić w N. Wiosna, Ano kroją nas równo z kasą. Za wszystko słono płacimy (nawet za kawę w bufecie 6 zł) :-) :-) :-) Usuń tego polipa, bo wszelkie mięśniaki, polipy, zrosty mogą stanowić przeszkodę przy zagnieżdżaniu zarodków. Zastrzyki robię raz z lewej, raz z prawej i też sobie zapisuję wszystko więc nie mam rano problemów z której strony się wbijać :-) Jutro chyba zrobię tak jak radzisz, czyli obok miejsca wylewu, ale zastanawiam się czy to nie będzie za daleko (jakieś 7 cm od pępka)? Wizytę mam 19.11 u dr L. Mam nadzieję, że będę miała jeszcze tylko jedną przed punkcją. Nie wiesz czy w trakcie stymulacji można wypić lampkę winka? Czy są jakieś przeciwskazania? Trzymam kciuki za jutrzejszą histeroskopię. Napisz po zabiegu jak się czujesz. Ana, Super, że trafiliście do dobrej kliniki. Nie bój się zastrzyków. Igły są bardzo cieniutkie i nic nie boli. Czyli jesteś na krótkim protokole, fajnie masz (szybciej i mnie kłucia). Ja myślę, że 2 zarodki to taki standard, ale wiem, że czasami dziewczyny decydują się na 3 żeby zwiększyć szanse. Pysza, To już jutro... Podziel się z nami jak najszybciej dobrą nowiną. Pozdrowienia dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Niestety na moim teście zobaczyłam dzisiaj tylko jedną kreskę,a godzinę po testowaniu dostałam @ :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PYSZA !!!!! nie pozwol nam czekac.....:) czekamy na nowinke napisz wkoncu cos ........❤️ 🌼 Ale wiecie co PYSZA napewno jest w ciazy skoro nie pisala ,ze dostala @ hura mam taka nadzieje!!!!! wczoraj znalazlam taki artykul ,ze po in vitro najlepiej nie uprawiac sexu przez 14 dni po transferze,zeby nie pic zadnego alkoholu,i aby pic conajmniej 3 litry plynow .... jezeli go zaraz znajde to wkleje linka Kati napisz co u Ciebie ??? Dzieki laseczki ,ale i tak sie bardzo boje :( Pozdrawiam Ania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysza, bardzo Ci współczuję - wiem jak się czujesz. wiem też że przez najbliższych kilka dni nic co usłyszysz czy przeczytasz w 100% nie poprawi Ci nastroju. pamiętaj jednak, ze nadal masz jeszcze 6 zarodków! to jeszcze nie koniec. wiem że bardzo chciałaś żeby udało się za pierwszym razem i nei możesz pojąć co poszło nie tak. ale najważniejsze żebyć teraz (jeśli musisz i Ci to pomoże) porzadnie sie wypłakała i jak już trochę dojdziesz do siebie - żebyś pomyślałam co dalej robić. Mi lekarz zalecił miesiąc przerwy, ale znam dziewczyne, która już w nastepnym cyklu - bezpośrednio po pierwszym transferze - miała drugi. i za drugim razem udało sie!:) Pysza, ogromnie mi przykro... wierzę że wkrótce zaczniesz się usmiechać. pozdrawiam Cię gorąco i życzę żebyś szybko stanęła na nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×