Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

marlaoooo, igrek zgadzam się z wami , że w Novum popełniają dużo błędów . Ja naprzykład teraz jak analizuje to kilkanaście mam zastrzeżeń . Teraz po tym wszystkim nabrałam troszeczki wiedzy . A co jak ktoś przychodzi pierwszy raz ? Przecierz leczenie jest bardzo drogie i moim zdaniem lekarze powinni troszeczke postawić się na naszym mięjscu . igrek , no widzisz w każdej z nas dr jakiś popełnił błąd. To że klinika jest dobra nie oznacza , że wszystkie lekarze są ok .Zrób te badania , zawsze jak jest wszystko ok to człowiek jest spokojniejszy . Ja równierz zaraz będę gril robić . Zrobiłam wczoraj sernik na zimno , a dzisiaj babeczki z owocami . Mniałam nie robić , ale moje koleżanki przyjdą z dziećmi . Więc się ucieszą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczęta! No wreszcie można trochę pooddychać, bo ostatnie dni to wykończyć się można było. Ale widzę że dzisiaj wszystkie odpoczywacie od forum bo cisza tu aż boli! Jutro jadę na pierwsza wizytę po transferze do Novum,trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok! miłej niedzieli dziewczątka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczątka! Nie wiem co się dzieje ale ostatnio często zawieszają się moje wiadomości i nie dochodzą na forum! Wreszcie dzisiaj znośna pogoda, a co tu taka cisza że aż boli? Wypoczywacie? Ja jutro jadę na pierwszą wizytę po transferze, mam nadzieję że wszystko będzie ok! Trzymajcie kciuki! Miłej niedzieli !🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha!!! Teraz obydwie doszły a ta pierwszą wysyłałam z pół godziny temu,nie wiem o co chodzi!🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim :-) Rzeczywiscie temperatura spada i to dobrze.. Cieszę sie ogromnie, bo wytrzymać już nie mogłam.. Szkoda, ze takmalo nas ostatńio.. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim ! No właśnie ostatnio zrobiło się jakoś cicho na forum . Masz racje Michaline . Ja robię obiadek , bo będziemy mnieć gości . Całe szczęście , że troszeczke schłodziło się . Rene - będę trzymać kciuki za Twoją jutrzejszą wizyte . Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornel100-78
Czesc Dziewczyny, Monka jezeli chodzi o Twoje pytanie o problemy z sercem ... Jak bylam w trakcie stymulacji i zaczelam czytac ulotki od lekow to powiem szczerze, ze w polowie zakonczylam moja edukacje. Jak zobaczylam te strasznie dluga liste skutkow ubocznych to az sie przestraszylam. W koncu stwierdzilam, ze nie moge sobie w owym czasie tym zawracac glowy zeby nie zwariowac, tym bardziej, ze i tak juz sie zle czulam. Juz wczesniej opisywalam moje skutki uboczne po leczeniu, ale spokojnie moge do nich dodac kolatanie serca (pamietaj jednak, ze stres tez moze wywolac takie stany sercowe ... a tego to akurat mamy pod dostatkiem) dlatego caly czas mowie, ze czasami jest potrzebny po prostu odpoczynek od tego wszystkiego. Poza odzywiscie dolegliwosciami calego ukladu trawiennego to strasznie wypadaly mi wlosy ... juz myslalam, ze zostane lysa! Boje sie czasami pomyslec, ze nawet po latach mozemy spodziewac jakis niespodzianek zdrowotnych po tych wszystkich lekach :( No coz czego sie nie robi. Ale nic trzeba walczyc dlej, ale nie za wszelka cene, dlatego tez teraz poswiecam sie sobie ... zdrowo sie odzywiam, dbam o siebie, uprawiam sport, musze troche przytyc bo za duzo schudlam podczas leczenia ... no i dbam o moje zdrowie psychiczne ... powoli, powoli nabieram sil i jak uznam, ze jestem gotowa to dopiero zaczne kolejne proby. Stwirdzilam, ze lekarzom chodzi tylko o swoje i ta na prawde tak do konca nie mysla o wszystkim, wiec my same musimy o siebie zadbac. I tak jak mowicie wiele rzeczy robimy niepotrzebnie ... bo tak lekarz kazal a potem wychodzi jak wychodzi. Oczywiscie slucham lekarzy, ale sama tez czytam, dowiaduje sie i przede wszystkim slucham juz swojego organizmu, ktory sam domaga sie pewnych rzeczy. Trzeba tylko nauczyc sie sluchac. Ja wlasnie to robie. Bo tak naprawde dziewczyny jak caly czas bez przerwy bedziemy sie faszerowaly lekami, przechodzily kolejne terapie, zabiegi a do tego ogromny stres, ktory temu wszystkiemu towarzyszy to nawet mistrz swiata temu nie podola, a zdrowie mamy tylko jedno. Pozdrawiam Was kochane, dbajcie o siebie i o meza oczywiscie tez ;) Odezwe sie po poludniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Widzę , że sama pustka na forum . Nikt nie piszę ................ Ja siedzę w pracy do 19 , może jakoś wytrzymam . Wczoraj mnieliśmy gości . Między innym wieczorkiem wpadła do mnie koleżanka z trójką dzieci 13,10 , i roczek . I wszystkie dziewczynki , ta malutka to sama słodycz. kornel100-78, umnie równierz wypadają włosy . Szczególnie po myciu , jak zaczynam modelować , to całe garści mam na szczotce . Ale w moim przypadku , to są objawy mojej choroby Hashimoto. Masz racje , że skutki brania różnych leków mają ogromny wpływ na nasze zdrowie . Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja jestem:) blismy na wekend u moich rodziców i nie brałam nawet kompa zeby od niego odpocząć;) witam nową koleżankę🌼 micheline - mam do Ciebie pytanko...czy Ty na kazdej wizycie u dr. jakimiuka masz usg? lato - obrodziły Ci boróweczki w tym roku? bo u nas mimo ze krzaczek malutki to cały oblepiony dosłownie;) monka - zapisz sie do innego lekarza, u Ciebie trzeba sprawdzic czy nie ma torbielki jakiejs a to zadna filozofia, działaj, szkoda cyklu... W ogóle weszłam na stronke NOvum a tam same urlopy:O stad chyba ogromne kolejki u innych pracujacych, dobrze ze jestem juz do mojej dr zapisana duzo wczesniej sylvia - co tam u Ciebie? miałas juz krio? aneczka - przykro mi ze sie nie udało:( kate - konsultuj wszelkie wyniki z lekarzem tylko i wyłacznie, nie czytaj nic w necie! trzymam kciuki za usg i piekna kropusie! igrek - moja dr to w ogóle uwaza ze transfer po 30dc jest nie fizjologiczny i raz byłam świadkiem rozmowy telefonicznej gdzie odradzała i zalecała poczekac do nastepnego ale widzisz jeden bedzie zadowolony ze ona taka dokładna a inny ze sie czepia, ale masz racje ze oni sa ekspertami i nie powinno byc tak ze na siłe cos robia byle podac zarodki a potem musisz sie zastanawiac czy to był dobry moment czy nie a wiadomo to wszystko kosztuje.... nieustannie trzymam kciuki za Ciebie&& Ciekawe co tam u JANKO_MUZYKANT słychac... Nie wiem co tam komu jeszcze miałam napisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczęta ja dziś znowu 2 zmiana ale pocieszam się że od pt urlop:) kornel zgadzam sie z Tobą w 100% wierzymy i ufamy lekarzom bo komuś trzeba jednak mimo wszystko trzeba być nieżle wyedukowanym żeby w całej tej machinie sobie poradzić, pamietam początki swojego starania nie wiedziałam nic kompletnie słuchałam swojego ginekologa w mieście i robiłam co kazał jak patrzę z perspektywy czasu to łapę się za głowę z dzisiejszą widzą inaczej bym rozmawiała. A teraz podam przykład wiedzy lekarskiej w zeszłą środę miałam sprawdzić jak tam mój lub moje pęcherzyki miałam iść do swojego gina ale ponieważ mam blisko do innej przychodni sprawdzę czy opinie lekarzy sie pokryją pani z przychodni nie zabardzo chciała zrobić usg bo nie jest moim lekarzem i takie tam ...zrobiła i co 3 pęcherzyki 6, 8, 9 mm byłam w szkou nie że 3 ale że takie małe jak na 11 dzień mówie sobie kurde ale to niemożliwe przecież nigdy tak słabo nie rosły idę do swojego gina 2 pęcherzyki 22 mm i 18 mm no cóż myślę że nie wymaga to komentarza... lato mi też przy niedoczynności wypadają ale zauważyłam że jak dawka jest odpowiednio dobrana zawsze jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki :-) Julciaa, ja mam za każdym razem Usg u prof.Jakimiuka. Sprawdza nie tylko dzidzie ale przede wszystkim szyjke czy jest ok. Ostatnio jak byłam, to była wizyta tydzien po polowkowym i on sie mnie pyta, czy czuje ruchy, więc ja mu na to, ze słabo i sama nie wiem czy to jest to. I odrazu pytanie z jego strony: czy chce zobaczyć dzidzie na Usg, mimo tego, ze tydzien wcześniej ja widziałam na polowkowym. Ja mu na to, ze tak i on sie śmiał, ze to zupelnie normalne. Wogole on jest mega sympatyczny i profesjonalny. Odpowiada szczegółowo na każde pytanie. I powiedział mi tez (bo mam dwie kotki), ze to, iż toxoplazmoza bierze sie m.in. od kotów to bzdura. Zrobili smakiem badania we Francji i okazało sie, ze główna przyczyna toxoplazmoza jest surowe mięso. A czemu pytasz? Chcesz sie wybrać do niego? Bo jeśli tak, to bardzo polecam. Poza tym wejdź sobie na stronę szpitala Mswia na oddział gin.-polozniczy i tam możesz sobie obejrzeć filmiki.. Jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, w piątek poczułam pierwsze mocne kopniecie. Spędziliśmy na tarasie przy grillu i aż musiałam powiedzieć Auua! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micheline, lena - czuje sie dobrze, dolegliwosci I trymestru odchodzą w niepamięć, plamien od tygodnia nie ma wiec bardzo sie ztego cieszę... jutro mam usg prenatalne mam nadzieje ze potwierdzi ze nic sie tam niepokojacego juz nie dzieje i ze z dzidzia bedziew szystko super oczywiscie:) miecheline - wiesz co do dr jakimiuka raczej sie nie przeniosę, bo ja chce w św. zofii rodzic. Znam juz ten szpital bo tam syna rodziłam i byłam zadowolona bardzo, zastanawiałam sie tylko jakie maja w NOVUm podejscie do usg bo sa rózne szkoły, jedno robia usg na kazdej wizycie a inni tylko kilka w trakcie ciązy stad moje pytanie... to usg u dr Garwolińskiego w 12-13tc miałas brzuszne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaline no to super pewnie przepiękne odczucie heheh:) mnie ostatnio coś natchnęlo i przeczytałam sobie Twoją historię od poczatku i powiem Ci że super trafić do kliniki na dr którego bardzo lubisz i w krótkim czasie być w ciąży, życzyłabym wszystkim takich historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Julcia kciuki za jutro napewno wszystko będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaa, ja miałam robione Usg genetyczne jakoś w 12 tc. Najpierw przez brzuch ale mała nie chciała pokazać główki od góry, więc trzeba było robic dopochwowe, które dlugo nie trwało. Taka sama historie miałam na polowkowym. Tym razem nie chciała pokazać kregoslupa i dr Jaczynska tez robiła dopochwowe. Julciaa, trzymam kciuki za wizytę. Napewno bedzie dobrze :-) daj oczywiście znać... Lena, moja historia z novum krótka i szczęśliwa i życzę Ci rownież takiej. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaline - dzieki za info. a o płec juz wtedy cos podpytywałaś czy dr nie chciał nic powiedziec? bo wiem ze róznie z tym tez bywa a moj syn mnie pyta codziennie czy bedzie miał brata czy siostre wiec sie zastanawiam czy nie podpytac jutro...zreszta vo tu mowic sama bym chciała tez wiedziec;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaa, oczywiście ze spytałam ale dzidzia miała wtedy 5,3cm i nic nie było widać. Za wcześnie. Miałam skończone pełne 11 tygodni i 5 dni. A Ty jutro ile będziesz miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaline - 12 t i 3 dni wiec niewiele wiecej:P no nic spytam najwyzej powie ze nic nie da sie stwierdzić:) a fajny ten lekarz? taki kontaktowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jest miły... Odpowiada na każde pytania. Jaczynska z kolei non stop opowiada co robi i co widzi... Tez polecam. Twoja dzidzia napewno bedzie większa już w tym tygodniu, więc może uda sie coś dostrzec:-) ja sie dowiedziałam w 16 tygodniu na normalnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Michaline Poczekaj jeszcze trochę to tak Ciebie będzie kopać, że ho ho :) Julciaaa Dzidzia może Ci się już pokazać. Mnie lekarz powiedział w 13 tyg., że dziewczynka. U mnie już prawie 7 miesiąc się zaczyna, a mała wierci się niesamowicie ( szczególnie jak leżę), aż brzuch cały faluje. Zaczynam myśleć o porodzie i o tym co będzie dalej. Ale chyba każda przyszła mama tak ma. W weekend byliśmy u koleżanki, która urodziła miesiąc temu dziewczynkę przez cesarkę (mała miała ułożenie pośladkowe). Jest bardzo malutka, jak się urodziła to ważyła 2,5kg, chociaż koleżanka też jest drobna. Jest bardzo grzeczna, dużo śpi i w nocy mamy też na razie nie męczy. Koleżanka mówiła mi, że po cesarce trochę gorzej dojść do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Fajnie się czyta te wypowiedzi o ciążach i maluszkach. Mam nadzieję, ze w szybkim tempie reszta dziewczyn dołączy do tego grona :D. Ja dzisiaj zrobiłam sobie wycieczkę do Kielc do galerii i spędziłam godzinę w Smyku, bo kupiłam parę rzeczy maluszkom- nie mogłam się oprzeć mimo , że nie znam płci. Mam nadzieję , ze w następną środę na wizycie doktorek już mi powie co będzie i będę mogła lepiej poszaleć:D. Pozdrawiam wszystkie i mocno ściskam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki Julciaaa - kciuki zaciśnięte mocno , oby udało się Tobie dowiedzieć się na wizycie co będziesz mniała . Tak , borówki już mam i jagode kamczacką równierz . To prawda , że w tym roku duży urodzaj na nie . Jak słyszę to u wszystkich moich znajomych obrodziły . Pracownik mojego M przyniósł nam wczoraj całą łubianke kurek . Dzisiaj po pracy troszeczke sobie popieliłam w ogródku . Już mam swoje ogórki , więc zasoliłam sobie na małosolne .Warzywka równierz mam swoje . Poziomki , porzeczke, jabłka , maliny , wiśnie , agrest , to równierz już mam . Także dużo rzeczy mam swoich i nie muszę chodzić na rynek . Dobrze , że macie działke , to zawsze jest taka odskocznia . Gdzie można sobie zrelaksować się i odpocząć . Michaline - Fajne to oduczucie . Pamiętam jak moja koleżanka była w ciąży , to dotykałam przez brzuch jej córeczki stopki i , a ona jak tylko doknęłam chowała ich . Lena , co to za lekarze ? jeden tak Ci powiedział , a inny co innego ? karina, jak ten czas szybko leci , a u Ciebie już 7 miesiąć . nie obejrzy się , a już będziesz jechać rodzić . Moja koleżanka rok temu mniała cesarke , była w ciąży blizniaczej . To powiem że , przez miesiąc jej mama chodziła przy maluszkach . Masakra była , ciężko jej było przy sobie jakieś czyności zrobić , a co dopiero z kompanie dzieci . malwi to super ,że komplektujesz już powoli sobie rzeczy dla maluszków . Jak jest jakaś okazja , to tym bardzie trzeba skorzystać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyndi
Lena a jakie jest nazwisko lekarza z twojego miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lato, Malwi, Karina fajnie, ze jestescie..Normalnie jak sie tu kiedyś wchodziło, to nie nadazalo czytać za postami tyle ich było. Kurcze, gdzie resta dziewcząt? Zuzia, Iza, Janko, Lena, Mena, Capcha, Igrek, Ajda, Ewus? I pozostałe, których nie wymieniłam.. Kate, jak wizyta? Rene, jak sie czujesz? Bafiorek, co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyndi
Zawiedziony ja wiem o czym piszesz. Sama rozpisywała się na ten temat nie będę bo My niestety ze względów na nasze problemy zdrowotne musieliśmy liczyć na metodę wspomaganego rozrodu. Ale powiem Ci tylko jedno na forum kilka lat temu był WOREK (którego bardzo serdecznie pozdrawiam) i miał takie same spostrzeżenia jak Ty! Jeśli chcesz to poczytaj sobie Jego posty. Zrezygnował z N i dzisiaj jest tatusiem 2 dzieciaczków. To w skrócie. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julcia - ja mam cały czas kontakt telefoniczny z Janko, więc może powiem Jej, by coś do Ciebie napisała.:p Cyndi-odezwij się na e-maila do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyndi ten w porządku strzelczyk a ta z brakiem wiedzy bednarska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z resztą mój obecny to strzelczyk a Ty do kogo chodziłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×