Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaromir jagr

gdy wiążą się ze sobą 2 różne osoby

Polecane posty

Gość jaromir jagr

co myślicie o związkach w których on i ona są różni. mam tu na myśli odmienne zainteresowania, nieco inne spojrzenie na życie, inne poczucie humoru itd. czy myślicie że mimo wszytsko takie związki mają przyszłość? wiem że są takie pary, niektóre z czasem się rozpadają, ale są też takie w których ta różność nie przeszkadza by iść razem przez życie, kochać się i być szczęśliwym. podzielcie się swoimi opiniami, doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodo autorki
nie ma reguł. Ważne, żeby się kochali:) I znależli porozumienie na nieco głębszym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znaczy
nie ma reguły, ale czytałam kiedys takie badania i z nich wychodziło, że mimo iż przeciwieństwa się przyciągają, to trwalsze związki powstają na zasadzie podobieństw a nie przeciwieństw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madda
podobno niestety tak właśnie jest, że jeśli około 70% spraw w związku ich różni, ich układ nie ma szans. sama nie wiem co o tym myśleć. podobne poglądy na życie, priorytety, morale powinny być zblizone, o ile nawet nie identyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko z
chyba masz jakieś wątpliwości widząc (będąc) w takim związku ,obawy ???? Hm ,to jest rzeczywiście udowodnione ,że mimo iż człowiek sie zmienia w swym życiu , to jednak wchodząc w dorosły związek z drugą osobą JESTW PEŁNI UKSZTAŁTOWANY . Taki będzie już i ..tylko od czasu do czasu wystąpią modyfikacje związane z uległościa wobec oczekiwań kochanej osoby .... Oczywiście można te cech y wykorzystać ,zrobić z nich atut ,ale jednak jeśli to są duże róznice to..... Np spędzanie wolnego czasu : wiadomo,że im dłuższy związek ,tym więcej czasu spędza sie w pracy ,na zajęciach związanych z dziećmi , porządkami , słaniem gniazdka itp..... Jesli on lubi chodzić po górach a ona siedzieć z książką w domu ,to ile czasu w roku spędzą naprawdę razem ,ciesząc sie swym towarzystwem , o czym będą rozmawiali ?co przekażą sobie ? Dzieci : on wyniósł z domu takie poglądy ,ona inne . ICh wspólne dzieci będą zarzewiem kłótni .... Zwierzęta: on lubi ,ona nie . I co ?Pies ukochany jego będzie spał zawsze na dworze ,bo jej dywany zabrudzi?? Kłotnia na 102! A co z kasą ??On :sam lubi decydować o wydatkach , ona - w jej domu zawsze to robiłą mama .I co teraz?Niby dojdą do porozumienia ,ale kiedy ??Zawsze?? Ja sądzę że warto spędzić ze sobą naprawdę wiele wolnego czasu ORAZ ZADAC SOBIE TRUD I ZOBACZYĆ JAK FUNKCJONUJE JEGO /JEJ RODZINA. Za 10 lat on /ona będa tak samo postepować...to silniejsze od niej /niego ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna_____
Etap 1 - przeciwienstwa sie przyciagaja. Etap2 - para rozstaje sie z powodu roznic :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zemenkison
sądzę że zbyt wielkie różnice nie wrożą niczego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jest ok i da się przezyc... za wyjatkiem innego poczucia humoru. Tak mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm a jesli w zwiazku sa dwie osoby które lubia stawiac na swoim, i jedna z tych osób teraz pozwala nato zeby druga \"dominowała\"..czy taki zwiazek ma przyszłość??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulionek
P.M dobre pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi osobiscie wydaje sie ze taki zwiazek długo niestety nie przetrwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale moze ktos ma inne zdanie? albo juz przezywal cos takiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liberokulos
moja kobita jest całkowicie odmienna ode mnie a jednak się kochamy i nie wyobrażamy sobie życia bez siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko z
a ja wiem ,że mój facet jest inny ,ale łaczy nas to co podstawowe :poglądy na posiadanie i wychowanie dzieciaków(też na politykę), wiara, wyksztalcenie,zasady moralne, sądzę to wypływa także ze sposobu w jaki nas wychowano w naszych domach .... JAk grają podstawy ,to reszta sie dopasuje .... Dominacja w związku może mieć rózne powody ,ale najczęściej to "podpatrzone"zachowania i reakcje w rodzinie....Żeby nie było tak jak tata mamę traktował ,albo będe robić tak jak mama itp..... To zawsze z tego wypływa , z małego poczucia wartości ,z miejsca jakie zajmowało sie w naturalnej rodzinie .... Wystarczy wgłebić się choć troche w zawiłości "poprzedniego"życia i od razu widać jak jest i jak będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie, takie zwiazki nie mają przyszłości. Ja w takim tkwię, to jest horror. Albo raczej totalna beznadzieja i bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako osoba tkwiaca w takim związku musze przyznać że mimo totalnych przeciwieństw (począwszy od charakterów, gustów kulinarnych, książkowych, muzycznych i każdych innych ;) )taki związek jest mozliwy - a mój naprawde jest bardzo szczęśliwy. Oczywiście kompromisy i pełne zrozumienie to podstawa codzienności... są zgrzyty ale mysle to pomaga oczyścic czasami atmosferę... nie ma 2 jednakowych jednostek, zawsze sa jakieś różnice... mniejsze, wieksze... a co do skutków różnic miedzy partnerami to zalezy to od ludzi łaczacego ich uczucia i wytrwałości w dbaniu o to co tworzą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alonik
a ja bym chciał chociaż taki związek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy...
to zalezy czego te róznice dotyczą.Byłam w takim zwiazku,rozstalismy się bo zbyt wiele nas dzieliło.On np.chciał dzieci ja nie chce miec dzieci-a to akurat duza róznica i chyba nie do rozwiązania,bo sa róznice jak kolory scian kiedy można się dogadać czasami iśc na ustepstwo więc zalezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślałam, że nie sa możliwe zwiazki jak są duże różnice, jak nie ma się wspólnych tematów, ale okazuje się, że są możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×