Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bernadetka

Yasmin - cd tematu Yasmin- już jest!!!!

Polecane posty

Gość kasia*jasia
ja biore yasmin juz 7 miesiac i chcialabym wam tu napisac zebyscie byly spokojne i cierpliwe!!ja tez mialam w pierwszym opakowaniu problemy typu uplawy ,bole glowy ,zmiany nastrojuteraz jest juz cudnie !!:)libido wnormie!!a sklad tabletek jest naprawde dobry!!nie mozna jednak zapomniec ze kazdy jest inny i inaczej reaguje!!nie mozna mierzyc wszytskich jesna miara bo nawet na glupie tabletki przewciwbolowe inaczej reagujemy:)imponujace jest jednak to ze wiekszosc moich kolezanek bierze wlasnie te tabnletki i wszytkie sa bardzo zadowolone:) nie moge napisac ze polecam je bo jak juz wczesniej napisalam kazdy inaczej reaguje moge napisac polecam sprobowac bo jezeli ktos bedzie reagowal tak jak ja to naprawde POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszek
Witam wszystkich 🖐️ Postanowiłam sie przyłączyć do dyskusji, gdyż już wkrótce również bede zazywać te tabsy.I nie ukrywam, że sie boje :( Mam problemy z cerą i to głownie dlatego gin przepisał mi yasmine. Boje sie, ze cera moze mi sie jeszcze pogorszyć...Poza tym boje sie tej całej zakrzepicy i tego że moje libido spadnie. To sa chyba jedyne wątpliwości co do tych tabletek. Tak sie zastanawiam, czy jeśli bede bardzij aktywna fizycznie (np basen kilka razy w tyg) to nie zmniejsze przez to ryzyka tej zakrzepicy? Jak uwazacie? I jeszcze jedno. W ulotce pisze, że podczas zażywania tych tabletek ryzyko zajścia w ciąże jest bardzo małe(!!) Ja myślałam, że jak biore tabsy to moge sie kochać bez ograniczeń, ze mój Misiek może kończyć we mnie i w ciąży nie bede. Jak to w końcu jest? Bo nie po to bede co miesiąć płacić tyle kasy i ryzykować zdrowie, zeby jeszcze nie mieć pewnośći, że nie zajde w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli będziesz brała tabletki tak jak trzeba( czyli codziennie o tej samej porze) , nie bedziesz wymiotowała do 4 godzin po jej przyjeciu( to samo z biegunką) NIE MA SZANS na ciążę :) Sprawdzone 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dojrzala poziomka
Witajcie:) widze,ze neipotrzebnie zalozylam oddzileny temat skoro o Yasmin tutaj sie dyskutuje:)Niebawem zaczne brac Yasmin po raz pierwszy i obawiam sie o swoje wlosy.Ostatnio zaczely mi bardzo wypadac i az strach pomyslec co moze byc po hormonach:( Powiedzcie prosze,czy zauwazylyscie u siebei jakies zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja skończyłam wczoraj swój pierwszy blistr Yasmin, i włosów mam nadal tyle samo co przedtem, i tak samo nie wypadają :)wiec spokojnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desire:) od jutra zaczynam trzecie... w sumie to mam wrażenie, że rzeczywiście, ból jakby mijał...może to ze względu na czas przed okresem wtedy ten ból tak narasta:) a poza tym to oki jest i oby było nadal:) pozdrawiam wszystkie panie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropka1987 nie dosc ze jestesmy w tym samym wieku to w dodatku ja tez zaczynam trzecie opakowanie tylko ze dzisiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyłączę się jeśli można:) może dowiem się od was czegoś więcej, ponieważ macie większe \"doświadczenie\" w zażywaniu Yasmin. Ja je dopiero zacznę od przyszłego tygodnia. Teraz brałam Novynett, po których czułam się koszmarnie: bóle głowy, zawroty, huśtawki nastrojów i przede wszystkim przybranie na wadze:(:P Jak opowiedziałam o tym wszystkim lekarzowi na wizycie kontrolnej koniecznie polecił zmianę pigułek właśnie na Yasmin. Ponoć zdarza się, że niektórym kobietom spada po nich waga, bo to pigułki nowej generacji. Na \"próbę\" mam receptę na 2 listki i jeśli po nich mi nie przejdzie będę musiała rozważyć odstawienie tabletek zupełnie :o Jestem ciekawa jak to będzie i już nie mogę się doczekać kiedy zacznę je brać ;) P.S. Plamienia, o których piszecie ja miałam po Novynett, a wcześniej przy Mercilonie (ten sam skład i brałam je przed ciążą) nigdy nie miałam, żadnych problemów... widać organizm się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez brałam wczesniej Novynette i to byl isnty koszmar, i chociaz moj gin powiedzial mi ze po Yasmin sporo dziewczyn skarzy sie na plamienia to u mnie wszystko wróciło do normy, nie mialam bólow głowy nie mialam mdłosci i libido wróciło i to ze zwiekszoną siłą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Denis 31
Cześć dziewczyny, ja brałam cilest a potem logest.Po logeście miałam plamienia zaraz jak zrobiłam sobie 2-miesięczną pzrerwę.Teraz brałam przez 8 miesięcy Yasmin.Rewelacja.Żadnych objawów ubocznych.Teraz tylko żałuję iz znów zrobiłam sobie pzrerwę.Co do libido...hym nigdy nie musiałam narzekać.Libido to indywidualna spraw.myślę, że jeśli jest słabe to raczej wina naszego partnera, on jest od tego by nas umiejętnei pobudzać, czyli je podnosić.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Denis 31
W niektórych artykułach natknęłam sie na obalenie mitu o Yasmin, ze niby powoduje spadek wagi albo podniesienie libido.Przyznam sie iż są to tabletki które znosiłam najlepiej.Mogłam sie kochac kiedy chcę i to do końca a zawsze dostawałam okres w 3 dniu po ostaniej wziętej tabletce.Pozdrawiam A oto ulatoka Czym różni się Yasmin® od innych dostępnych w Polsce pigułek antykoncepcyjnych? Przede wszystkim - progestagenem. Zawarty w pigułce drospirenon (DRSP) jest nowym progestagenem, wykazującym również działanie antymineralokortykoidowe i antyandrogenne. Mówiąc po polsku: antymineralokortykoidowe działanie - rzadziej występuje działanie niepożądane polegające na zatrzymaniu wody w organizmie (puchnięcie, bolesne obrzmienie piersi i nadwrażliwość na dotyk). Natomiast działanie antyandrogenne - słabsze od zawartego w preparacie Diane-35 octanu cyproteronu i dienogestu (Jeanine) lecz silniejsze od octanu chlormadinonu. Dzięki tym właściwościom korzystnie wpływa na fizjologię skóry, lecząc objawy lekkiej do średniej hiperandrogenizacji (przeciwdziała trądzikowi, łojotokowi i przetłuszczaniu skóry oraz włosów). W randomizowanych badaniach klinicznych preparat wykazywał podobną skuteczność leczenia tych objawów do Diane-35. Skuteczność - Indeks Pearl'a: teoretyczny (0-0.07); skorygowany (0.41-0.71), czyli taka sama jak dostępnych na rynku polskim preparatów złożonych, zawierających 30 mikrogramów etynylestradiolu i 0,15 mg dezogestrelu Wpływ na wagę ciała (czytaj "tycie") - wahania ciężaru ciała w badanej grupie kobiet w ciągu 26 cyklów wahały się w granicach +/- 2 kg. Cena/odpłatność - 28,00 - 40 zł, zależnie od apteki i miejscowości; pełna odpłatność. WNIOSKI - dane z kilku trwajacych od 1 roku do dwóch lat badań klinicznych wykazały, że Yasmin jest skutecznym środkiem antykoncepcyjnym o indeksie Pearla zbliżonym do dotychczas stosowanych preparatów. Preparat jest dobrze tolerowany i charakteryzuje się dobrą kontrolą cyklu a także korzystnym wpływem na skórę, włosy oraz samopoczucie (przeciwdziała zespołowi napięcia przedmiesiączkowego i zmniejsza dolegliwości podczas krwawienia z odstawienia). EE/DRSP cechuje się podobną skutecznością i tolerancją jak preparaty zawierające EE/DSG (desogestrel), lecz aby dokonać miarodajnych porównań z innymi dostępnymi preparatami i określić jego miejsce wśród nich potrzebne są dalsze badania. Ponieważ dopasowywanie preparatu do konkretnej pacjentki jest bardzo trudne ze względu na idiosynkretyczną naturę reakcji organizmu na złożone doustne środki antykoncepcyjne zawierające różne progestageny, Yasmin wydaje się być użytecznym preparatem, zwiększającym wachlarz dostępnych środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziobus
Cześć Babeczki! Tak jak pisałam wyżej, wszystkie skutki uboczne ustąpiły, ale... mam suchość myszki i troszkę się zatarłam. Czy te suchości też znikną? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj byłam u gin po nastepne recepty i zapytałam o ten drugi składnik tych tabletek, powiedziala ze dziala moczopędnie dlatego niektóre dziewczyny częściej sikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga Beato:P niezły zbieg okoliczności:) heh ja póki co czekam do 20. tzn tabletka czeka na mnie:) a dzis jakos tak świetnie się czuję i nawet piersi nie bolą:) hehe oby tak dalej... libido u mnie znakomite:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sikacie przy
nich częściej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na mnie tez czeka tabletka ale do 22 :) z tym sikaniem to chyba indywidualna sprawa bo ja nie zauwazyłam jakiejs zmiany, ale to moze dlatego ze nie mam czym sikac? Mało pije :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaa
zauwazylam ze jak duzo pije np wody mineralniej niegaz to zadnych skutkow ubocznych nie mam wszystko odchodzi wraz ze strumieniami siku ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania26
witajcie, ja biorę yasmine od roku , wczesniej brałam 3 składnikowe tabletki (tri minulet) ale w ciągu tego roku przytyłam 5 kg, nie wiem dlaczego bo jem tyle co zwykle, czasami dokucza mi też ta suchość i nawet jak jestem mocno podniecona to nie zawsze jest "mokro". martwię sie tylko tą wagą bo z 51 mam teraz 56. niby nie rzuca sie w oczy ale sam w takiej wadze źle się czuje i nawet jak jem mniej to nie mogę tego zgubic. poza tym zadnych skutków ubocznych piersi trakie jak zawsze ani wieksze , ani mniejsze a te 5 kg to poszło mi od brzucha w dół:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o siku to ja siusiam tak samo często jak przed braniem tabletek :) czyli non stop praktycznie :D Moje libido- fantastyczne :D:D:D A teraz jestem w przerwie i czekam na krwawienie- dziś 2 dzien bez tabletki ale podejrzewam że @ przyjdzie ok 4 dnia.. Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszek
Bernadetko, a jak długo bierzesz juz tabletki? Bo ja sie troche obawiam, że to sie może skończyć ciążą (to skrzywienie mam odkąd zaczęłam czytać kafe:P) Czy podczas brania tabletek istnieje wogóle coś takiego jak owulacja? I ostatnie pytanie, od którego momentu jestem zabezpieczona? (bo czytałam, że od pierwszej tabletki. No ale załóżmy, że zażyłam ta tabletke i po pół godz odbyłam stosunek z finałem we mnie. i co wtedy?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja \"przyjaźń\" z tabletkami nie jest długa :) Ja skończyłam brac dopiero pierwsze opakowanie... i w trakcie tego opakowania kochałam się bez żadnego innego zabezpieczenia.moje kochanie kończylo we mnie:) i jestem pewna zabezpieczenia, jestem pewna że z tego ciązy nie będzie... bo po co w takim razie biorę te tabletki? Po to żeby nie zajść w ciążę... Bo tabletki hamują owulację, owulacja po prostu nie występuje w trakcie brania tabletek... również w trakcie 7-dniowej przerwy jesteś zabezpieczona.... Natomiast jesli chodzi o moment zabezpieczenia- to po 4 godzinach od zazycia 1 tabletki jesteś bezpieczna, z tym zabezpieczeniem po pol godzinie to moim zdaniem dośc ryzykowne...... Pozdr🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Panie :) 🖐️ Dziś Bernadetka dostała krwawienia z odstawienia....czyli dzis jest 3 dzień 7-dniowej przerwy.... Póki co nic mnie nie boli....ale to dopiero pierwsza godzina krwawienia- wiec wszystko jeszcze przede mną ( odpukać)....Co do obfitości jeszcze tez nie mogę się rzecz jasna wypowiedzieć... Ciekawe teraz ile jeszcze bedę krwawić?? No ale wszytsko sie okaże... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dziwnie bo wczoraj juz wzięlam następne opakowanie tzn tabletke z nastepnego, i nadal mialam krwawienie zawsze kiedy mi mijala ta przerwa to juz nie krwawilam a tu zonk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja jestem ciekawa jak to u mnie będzie z ta długoscia krwawienia.....zwłaszcza ze przez całe opakowanie plamiłam i to sporo :) najwyzej będę sie znowu faszerowac cyklo3fortem :) bo leczenie bedzie trzeba kontynuowac i do lekarza lecieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą chciałam dodac, iż naszła mnie ostattnio nastepująca refleksja: otóż w głębi serca chciałabym żeby Yasminki nie zadziałały i jakimś trafem wyszło dzieciątko :D Z tym,że nie mogę ich odstawić ot tak sobie, bo życie nie jest takie proste :( Ja na posadce biurowej, moje kochanie w innym , dalekim mieście, jeszcze bez pracy, aczkolwiek robi wszytsko aby to zmienić, i właściwie od początku roku powinien mieć pracę bo propozycje ma..No ale na razie nie stać byłoby nas na utrzymanie nas dwojga, a tym bardziej dziecka ..My planujemy moja przeprowadzkę do jego miasta, w granicach lutego, marca, kwietnia.......No ale póki co trzeba sie trzymac , zacisnać zęby.... Być może dzieciątko by wszytsko ułatwiło.....echhhhhhh....Poza tym ja już sie chyba starzeję....i nawet chciałabym ponosić brzuszek przed sobą..i miec swoja kruszynkę .... No ale póki co- pozostają nam yasminki.....i zapewniam ze są skuteczne, bo w ciązy nie jestem....( chociaż chyba szkoda ;) ) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akzi
dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z tymi tab przeciwbólowymi głowa mnie tak boli:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech śmiesznie jest :O Bo tak jak rano krwawiłam, tak teraz nazwałabym to raczej plamieniem zdeczko większym :P I już nie wiem nic:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziobek
A czy tabletki trzeba brac Dokladnie o tej samej godzinie??Czy moze byc z roznica np.pol godzinki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×