Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kropka nad kropki

UNIDOX ktos stosował na trądzik?

Polecane posty

Gość kamil89
Od paru dni zażywam UNIDOX + każdego wieczoru smaruje się maścią EPIDUO ... tabletki UNIDOX mam rozpisane: przez 5 dni po 2 tabletki dziennie i później 10 dni po 1 tabletce dziennie... z wizyt u prywatnego dermatologa korzystam od 2 miesięcy na swojej twarzy nie zauważyłem jeszcze " żadnego " efekty ... problem z trądzikiem mam od 2 lat obecnie mam 20 lat... po prostu wstyd pokazywać się na ulicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w matrixie
Ja stosowałam effaclar la roche posay - preparat punktowy, krem i żel do mycia twarzy - poprawa stanu skóry jest ogromna i wątrobę mam całą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil89
będę musiał pogadać o tym z moim lekarzem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effaclar to owszem sa fajne kosmetyki ale raczej nie na powazny tradzik :) tylko tak raczej do pielegnacji skory tradzikowej ale juz mniej wiecej wyleczonej :) epiduo to jest dobry lek nowej generacji , tylko trzeba miec cierpliwosc...przez pare tygodni moze byc gorzej zanim zacznie byc lepiej :) jesli znasz angielski http://www.epiduo.com/UsingEpiduo/WhatToExpect.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>Ja kupiłem na allegro - bo w aptece bardzo trudno ją dostać i na allegro szybko ją otrzymałem jezu, ze jeszcze sie ludzie na te masci z alegro nabieraja :D cos co w aptece kosztuje 3zl ktos na allegro sprzedaje kilka razy drozej :) http://www.doz.pl/apteka/p865-Masc_szalwiowa_Elissa_10_g mozna normalnie w kazdej aptece poprosic by dla nas zamowili lub zamowic na tej stronie i odebrac w najblizszej aptece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil89
dziękuję za link'a :) no fakt to co dzieje się z twarzą od tej hm.. maści to jakiś szok... ale mam zaufanie do swojego lekarza mówił że będzie dobrze... poza tym mój trądzik czy co tam to jest ... jest jakiś dziwny bo jest " pod skórą " i nie da się go wycisnąć nawet jak bym chciał ... po prostu czerwone kropki ;/ bardzoooooooooo mi się nie podoba wstyd pokazywać się w pracy każdy tylko wytyka paluchami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli bardzo mocno wysusza lub podraznia...to po prostu zrob jeden lub dwa dni przerwy i mocno nawilzaj, a potem powoli wracaj :) dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil89
podrażnia ... twarz piecze itd... ale będę twardy i to wytrzymam byle tylko te .... ten trądzik się odczepił :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu nie chodzi o to by byc twardym na sile :) jesli podraznienie jest naprawde mocne warto po prostu zrobic 1-2 dni przerwy, w tym czasie nawilzac i lekko natluszczac, a potem powoli wracac do leku :) no i pamietaj, ze przy takiej kuracji twarz trzeba codziennie dobrze nawilzac :) mi moja lekarka przy mocno podrazniajacej kuracji polecila na dzien http://www.doz.pl/apteka/p22082-Physiogel_Face_Cream_krem_hipoalergiczny_podrazniona_skora_twarzy_30ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zos
Kochane, Zwykle nic nie piszę, ale radzę się Wam zastanowić, zanim zaczniecie łykać jakiekolwiek antybiotyki na trądzik. Jak powiedziała mi znajoma pani doktor, żeby leczyć trądzik, najpierw trzeba zbadać laboratoryjnie, jaką ma się bakterię, a mi takiego badania jeszcze żaden dermatolog nie zalecił. Ja Unidox łykałam jakieś pół roku, do tego zaliczyłam chyba wszystkie maści typu Differin, Skinoren i jeszcze wiele innych i... zero efektów, bo jak się okazało w ogóle nie miałąm trądziku, tylko po prostu zanieczyszczoną twarz, na której wszystko dodatkowo roznosiłam , bo wyciskałam wszystko, co nadawało się do wyciśnięcia. A na to preparaty na trądzik nie pomagają!! Moja historia z tragiczną cerą skończyła się, kiedy trafiłam do cudownej pani kosmetolog, która stopniowo zaczęła oczyszczać mi twarz jakimiś nowoczesnymi kwasami, ale również tradycyjnie, ręcznie, a kiedy zaczęło być dobrze, zaczęłam zabiegi mikrodermobrazji na zmianę z tymi kwasami, żeby usunąć przebarwienia i blizny. Efekt - mam buzię gładziutką, bez żandych syfków czy przebarwień i nie katowałam się tymi wszystkimi strasznymi maściami i antybiotykami. Do dodziennej pielęgnacji używam szarego mydła, którym myję buzię i soli fizjologicznej do przecierania. Do tego krem Phiziogel (zwykły nawilżający, bezzapachowy i dwa razy w tygodniu jakaś delikatna maseczka błotna oczyszczająca (firmy mineral care, jeśli się nie mylę). Poza tym szanuję i dbam o twarz - tzn. nie dotykam jej bez potrzeby brudnymi rękami (wcześniej miałam zwyczaj ciągłego dotykania twarzy, a to przenosi wszelkie zanieczyszczenia), nie drapię się, nie wyciskam, twarz wycieram tylko papierowymi ręcznikami (teraz dla mnie zwykły ręcznik to zbrodnia przeciw higienie twarzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Muszę się podzielić wesołą nowiną;) Otórz pozbyłam się trądziku stosując Unidox przez 3 tygodnie (2tyg. po 2 tab.na dobę, 1 tydz. 1 tabl. na dobę) oraz maść Duac. Zgodzę się, że trzeba dbać o twarz, ale ja właśnie tak robiłam-papierowe ręczniki, szare mydło, kosmetyczka.... było coraz gorzej i tak przez 6 lat. Aż pewnego pięknego dnia zdecydowałam się iść do dermatologa, który przepisał mi wymienione wyżej leki. Mam tak gładką twarz, że chce mi się śpiewać z radości;) Jestem pewna siebie, nie muszę się ukrywać przed wzrokiem współpracowników, znajomych.. Jest super i oby tak dalej. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy walczą z trądzikiem;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola555555555555
haha A ja wam powiem, że używałam unidoxu przez jakieś dwa, trzy tygodnie jedna tabl dziennie i jeszcze przy tym nie bralam nic oslonnego i sie przy tym opalalam na ostrym słońcu w Chorwacji (wszystko tak jak lekarz zalecił) i trądzik mi się wygoił. No ale potem po jakimś miesiącu powrócił, ale już znacznie mniejszy niż wcześniej. I teraz rozpoczynam drugą kurację. Tym razem bez mojego "obeznanego" lekarza :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejma
A ja mam zapalenie zatok i lekarz mi przepisał UNIDOX. Mam też trądzik i przeczytałam na ulotce, że lek na trądzik też pomaga i chciałbym się dowiedzieć, mniej więcej po ilu dniach/tygodniach/miesiącach widać efekty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rena032
Ja stosowałam unidox kilka lat temu w liceum. Muszę powiedzieć, że w trakcie szału nie było ale za to po skończeniu kuracji bodjże dwumiesięcznej( lub więcej) twarz, plecy i dekold stały się nie do poznania- gładkie, bez żadnych blizn i zanieczyszczeń. I tak było przez te kilka lat, byłam bardzo zadowolona. Potem już tylko stosowałam maści. Teraz mam zanieczyszczoną okropnie twarz, cała się przetłuszcza, pozapychane pory już sama nie daje rady oczyszczać. I poza tym znowu pojawiają się pryszcze. Dzisiaj dermatolog zapisała mi tetrarysal- kurację miesięczną i maść diferin. Zaleciłą też oczyszczanie u kosmetyczki w trakcie kuracji. Mam nadzieję, że to coś pomoże. Wtedy z unidoxem pomogło. Boję się tylko, że po tetrarysalu zaczną wypadać mi włosy, chociaż wcześniej z unidoxem tego nie zauważyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna20
ja biorę unidox juz drugi tydzien razem stosujac go z mascia epiduo. przjmuje tabl 0,5 na dobe i powiem ze efekt jest. Co prawda skora wysuszona ale mysle ze na to bardziej ma wplyw masc "epiduo". ogolnie jestem zadowolona z tabl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcoPolo23
ja od dziś zaczynam kuracje unidox plus zel duac:) wierze ze to w koncu przywroci ma blask:)) stosowlame wiele masci tabletek i roznorakich kosmetykow pielegnacyjnych...efekt mizerny... licze ze po 5 latach walki zaczne wygladac ladnie:)) bo co tu ukrywac tradzik to choroba ciala i duszy... pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trinschen
dawniej stosowałam ten duac i na początku byłam zadowolona, ale po jakimś czasie zaczął mi wysuszać skórę i zostawały ślady po krostkach w postaci plamek zaczerwienionych, które szczególnie były widoczne na zimnym powietrzu zażywam jakiś czas ten unidox, do tego myje twarz zwykłą wodą z kranu i jak wychodze na zewnątrz kremuje się zwykłym kremem nivea soft (w ogóle się nie maluję), i codziennie daje sobie na kwadrans na twarz płatki owsiane namoczone w ciepłej wodzie... jem jak najmniej słodyczy i naprawdę w ogóle nie narzekam na cerę, a miałam straszną nie trzeba żadnych zbędnych maści itp bo nieraz to może tylko pogorszyć lub sprawić blizny/przebarwienia cierpliwości przede wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystiiiiiiiiian
Witam ja stosuję unidox i po tygodniu była duża poprawa polecam to połączyć z maścią skinoren koszt okolo 50 zł (150mg/żel) pomaga i widać efekty i napewno niektórym uratuje życie :) tylko ja mam nawroty trądziku zawsze gdy przestane brac antybiotyk. a wypilem juz moze z 6 opakowań, a takie preparaty jak benzacne, clindacne tetrarysal i visaxinum to mi wogole nie pomagały. musze jechać do lekarza i zrobić konkretne wymazy tego czegoś, ciągle infekuje mnie jakaś bakteria i to bez sensu jest jechac cały czas na antybiotyku. A tak zabadają co to jest i dadzą konkretny lek :) (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WKurzona21
Mnie wrocilo dranstwo po jakichs 3 latach spokoju i wlasnie testuje UNIDOX ...zobaczymy czy cos da...polecam Skinoren krem na krosty dosyc dobry.... bo co differinu nie widzialam efektow... jak ten UNIDOX nie pomoze ide po jakies leki antykoncepcyjne bo juz nie wyrabiam z tymi krostami :/ do tego zastanawiam sie czy to nie przez zla diete faktycznie bo za warzywkami nie przepadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helenka82
Ja takze rozpoczelam kuracje unidoxem. Biore go trzeci dzien, mialam brac po 2 tabletki przez 3-5 dni ale zmniejszylam juz po 2 dobach do 1 tabletki, bo efekty sa, a waze ponizej 50 kilo, wiec nie chcialam przesadzic. Jestem spiaca po zazyciu tego leku, dlatego chyba najlepiej brac go na noc. Na szczescie nie mam mdlosci, biore leki oslonowe na zoladek po 2 godzianch od zazycia unidoxu i pije tez wapno, na wypadek wystapienia drobnego uczulenia, bo mam niestety do tego sklonnosc. Na razie pogoda nie sprzyja opalaniu i oby jak najdluzej, bo nie chcialabym miec przebarwien. Mam tez masc aknemycin, stosuje na noc punktowo oraz robione lekarstwo, ktorego jeszcze nie testowalam, mam uzywac rano. Ogolnie nie mialam jakies bardzop ciezkiej postaci ale z racji wieku postanowilam w koncu cos z tym zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freykaa
hej, przechodziłam już około 6 kuracji tetralysalem... niestety po każdym odstawieniu trądzik się pojawiał znowu. teraz już 3 miesiąc biorę unidox. mam nadziejś że tym razem trądzik nie wróci. skóra twarzy jest cudna... zero pryszczy... już po miesiącu kuracji było naprawdę super. oczywiście zero opalania , na dzień krem z filtrem 50 i uciekam w cień jak tylko się da. pozdrawiam. wytrwałości życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge.
mnie nic nie pomógł chyba macie po 2 krosty i szum robicie z tradzikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taztradzikiem
Byłam na oczyszczaniu cery u pani kosmetyczki. Poleciła mi ten lek. Jestem zaniepokojona waszymi opiniami na tenat UNIDIXU, gdyż Wasze zdania są podzielone. Mógłby ktoś napisać, co bierze oprócz UNIDOXU, jaka jest tego cena i czy potrzeba na to recepty od dermatolog? Proszę pomóżcie. Za chęci dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balusiad
Hej dziewczyny!!!!!! Tyle leków juz miałam, że nie wiem co może zgładzic ten trądzik... Może dopiero proces starzenia się wraz z nadejściem zmarszczek... jak pomyślę, az mi ciarki przechodzą:( W każdym razie, mam 2 opakowania UNIDOXu i chętnie sprzedam. Piszcie do mnie balusia@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi Pani Dermatolog przepisala 3 opakowania UNIDOXU. Stosuje go od 10 dni. 1 opakowanie już wybrałem, bo miałem brać 2x1, 2 opakowanie mam brać 1x1, a 3 opakowanie 0,5x1. Do tego na dzień mam także antybiotyk w żelu "Davercin" i jakies tabletki "Flucofast"1x1- przeciw grzybicze i przeciw bakteryjne. Na noc nakładam taką białą papkę, która zasycha,ale skóry nie podrażnia. Ja póki co rewelacji nie widze, ale znajomi mówią, że nieco lepiej jest, a miałem i dalej mam straszną masakrę,zwlaszcza na policzkach,pełno czerwonych plam. Zobaczymy co to będzie dalej. Za jakiś czas tu wrocę i napisze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anext92
zażywam unidox od 5 dni , pryszczy mam jeszcze więcej , "wywaliło" mnie tak że weekend w domu .. rozmawiałam z koleżanka na ten temat i twierdzi abym się nie martwiła że efekt przyjdzie kiedy to organizm oczyści się z toksyn . jutro zaczynam dawkę 1/na dobę przez 10 dni + Vitaminum PP . czekam na efekt , tylko taki którego ja oczekuję :) wspomnę że walczę z tym problemem ok 3 lat , zaliczyłam kilka wizyt u kosmetyczki , tylko z własnych obserwacji , 2 sióstr i koleżanek efekt marny , a po ok miesiącu wągry i więcej pryszczy come back :| niezliczone ilości pillingów , maseczek , maści , żelów , płynów , pianek , kremów kupiłam , próbowałam przepisów z internetu na produkty własnej roboty i chyba tak jest im więcej się kombinuje tym gorzej . byłam już poprzednio u 2 dermatologów , ten jest 3 , jeśli za 3 tyg. nie bd poprawy to zrobię badania i wybiorę się prywatnie , bo państwowo to każdy wie jak jest ... może trafi z lakami a może nie :/ mam nadzieję że na 100-dniówkę bd mieć wyjściową buźkę ;) do usłyszenia i wytrwałości !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaartiina
Mi pryszcze zeszły, teraz pojawiają się sporadycznie (zależnie od diety), ale moja skóra na twarzy została tak ZNISZCZONA że to MASAKRAAAAA!!! Odradzam! Ja brałam ten antybiotyk 2-3 miesiące z przerwami+leki osłonowe, teraz już ze 2 miesiące nie biorę tego antybiotyku a mimo to skóra ciągle wygląda okropnie!!! Mam cerę suchą, jednak po tym specyfiku moja cera oszalała, nieustannie na twarzy mam łuszczącą się skórę, przetłuszcza mi się i jednocześnie jest sucha jak wiór, nie wiem jak to możliwe, ale nie mogę sobie poradzić w ogóle. Teraz wpadłam na pomysł i przeszłam na dietę, taką zdrową dietę, dużo warzyw, ryb, nabiału itp, zobaczę czy to coś pomoże, bo póki co żadne witaminy, kremy nic nie działają. Jeśli ktoś ma jakieś rady to proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś musi zadziałać:))
To chyba zależy od rodzaju cery. Ja na przykład stosowałam unidox razem z zinerytem-smarowałam nim twarz i rezultat był super. Ktoś z kolei tutaj napisał, że dobry jest krem Skinoren- ja go stosowałam i mi nie pomógł- tubka nie jest duża a stosunkowo droga. Także wydaje mi się, że najlepiej samemu wypróbować i ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXMartusiaXX
witam, bylam u dermatologa i przepisal mi unidox z trilaciem oslonowo. Oprocz tego uzywam duac na noc, i cala linie effaclar z laroche mam nadzieje ze w koncu to pomoze bo twarz mam okropna:( jest weekend a mi sie ryczec chce jak na siebie patrze bo jak z taka buzia gdzie wyjsc :(:( napiszcie jak sie czulyscie po unidoxie? biore 3 dzien i czuje ze jest mi lekko niedobrze, czy to wina tego unidoxu? Pozdrawiam wszystie zrozpaczone dziewczyny z tradzikiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×