Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość IrocK
mmj hm..ze np zamiast 80% mniej gruczolow zostanie np 20% mniej? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IrocK: nie zrozumialem o co Ci chodzi :) Gruczolow nie bedzie mniej, moze zle sie wyrazilem, zmieni sie tylko stopien ich uposledzenia. Mowiac uposledzenie mam na mysli to, ze pod wyplywem leku nie dzialaja normalnie, bo przez rozne czynniki (m.in. wzrost nablonka) nie produkuja tyle loju ile produkowaly. Po odstawieniu leku, gdy czynniki dzialajace na nie beda sie zmniejszac, dzialanie gruczolow zacznie sie stabilizowac i nic nie bedzie juz blokowalo produkcji loju, skora zacznie sie sama nawilzac. Pytanie, czy beda nadal produkowac go za duzo, powodujac nawrot tradziku, czy ustabilizuja sie na jakims poziomie. Weridiana: przed wszystkim nie szalej tak z cwiczeniami. Sam codziennie cwicze w domu, jezdze na rowerku, laweczka, basen itp. Jak zaczynalem, tez sie nieciekawie czulem. Momentami bylo mi niedobrze, bola mnie glowa itp. Wynikalo to glownie z tego, ze nie bylem przyzwyczajony i forsowalem organizm. Pamietaj o rozgrzewce i zacznij, od lzejszych cwiczen, stopniow zwiekszajac ich ilosc oraz obciazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruczołów nie ma mniej :), jest tak jak mmj napisał. Co do cwiczen to zaczynaj od malych ilosci ja tez tak zaczynalem obecnie robie po 105 pompek, 210 brzuszków, 70 razy hantlem na reke robie jeszcze inne pierdoly ale chyba nie godne uwagi. Oczywiscie pompki i brzuszki w 3 seriach zeby nie bylo :), jak czasem mi sie jeszcze chce i to ide posapac na drażku :). Zaczynałem skromnie od 50 brzuszków i 10 pompek no wiec wszystko z czasem nic odrazu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam bardzo głupie pytanie... Czy Tetralysal jest na tyle mocnym lekiem, że podczas jego stosowania trzeba zachować bezwzględną abstynencje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
jest silny bo to antybiotyk i to najlepszy w leczeniu tradziku :) dlatego polecalbym nie pic chocia ja wypilem jak bralem i mi nic nie bylo.. wybor nalezy do Ciebie :P mmj ja slyszalem ze na okres leczenia i jakis czas po zakonczeniu kuracji roa zmniejsza ilosc gruczolow lojowych o 80%... i chodzi mi to czy po tym okresie gruczoly lojowe odnawiaja sie w tej samej ilosci czy zmniejszonej :P... jesli mam was pocieszyc chlopacy to moja doktor powiedziala ze na kilka (nie wiem dokladnie ale mysle ze z 4/5) chlopakow ktorych leczyla zadnemu nie wrocil sie tradzik po roa :P jednej dziewczynie po 3/4 latach a druga bierze juz 4 kuracje roa!! ale ma 35 lat.. w rozmowie doszlismy do wniosku ze u kobiet jednak tradzik w wiekszosci przpadkow spowodowany jest gospodarka hormonalna dlatego diana itd tak pomaja... pocieszylo mnie ta 100% skutecznosc leczenia i mezyczn (oczywiscie pod jej opieka).. pozdrawiam i dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy ile bierzesz, ja bralem 2 tabletki rano i jedna wieczorem i pilem, z biegu ile weszlo, nigdy nie mialem problemow ze zlym samopoczuciem, czy pozniejszymi wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IrocK: nigdy nie slyszalem o zaniku gruczolow, moze chodzilo o zmniejszenie ich aktywnosci o 80%? Szczerze, to teraz nie jestem pewien, ale poczytam o tym w wolnej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po 2 tabletkach tetrysalu tez pilem jakies 30 minut po zarzyciu, po 4 czy tam 5 piwach mialem niezly odlot co normalnie mi sie nie zdarza, chcesz pic lepiej nie brac dzien przed i ten co pijesz. Powiklan tez zadnych nie mialem ale organizm kazdego jest inny, wiec nigdy nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie cos obilo o uszy ze sie zmniejszaja o 80% czy tam ich aktywnosc sie zmniejsza o 80%. Napewno nie zanikaja, tego jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
ja czytalem wiele artykulow o tym i moze to bylo 80% aktynowsci... czyli jego zadaniem jest doprowadzenie skory w trakcie leczenia i jak mowi; blondyn 24 tyg po zakonczeniu kuracji do przesuszenia a potem do ustatkowania czyli cery normalnej..wszystko sie ze soba zgadza :) mam nadzieje ze u kazdego bedzie taki efekt dobra ja ide ogladac film a potem spac :D dobranoc jeszcze raz papap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
gruczoły łojowe zanikają po braniu ROA,to naukowo potwierdzone,dlatego ten lek ma tyle przeciwników.Tłumaczenie jest proste-skoro nie pozwalasz,żeby trądzik wychodził Ci na twarzy poprzez gruczoły łojowe,to wcale nie usuwasz problemu,tylko eliminujesz jego efekt,czyli wypryski na twarzy,tym samym trądzik musi szukać jakiegoś innego ujścia we wnętrzu organizmu.Z drugiej jednak strony nie ma żadnych złych(jak na razie)doniesień o długotrwałych efektach brania tego leku.Mówię tu tylko o zdrowi fizycznym,bo z tymi depresjami i innymi takimi,to różnie bywa.Wszystko zależy od osobowości.Ja tam uważam,że to dobry lek,mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po nawrotach
to normalne ze masz czerwoną buzię po duacu. to bardzo silny środek nalezy nakładać tylko małą warstwę. moim zdaniem nie nadaje sie jesli masz do tego całą gamę kosmetyków do złuszczania- mnie dermatolog kiedys zapisał wsyszystko co mozliwe i nie moglam wejsc do basenu bo miałam tak podrażnioną skórę. teraz mam mały nawrót chyba po świetach (tooony czekolady). z tradzikiem walczyłam 6 lat pomógł mi tetralysal (ponad pol roku) + zastrzyki żeby nie robiły się blizny, szlaban na czekoladę i fluid (puder sypki mozna) + diane 35 + duac a do mycia tylko mydło Babmino( uzywam do dzis i nie che widziec nic innego) mnie to pomoglo, wczesniej probowalam wsyzstkiego o czym wczescniej pisalyscie moze z wyjatkiem Roa bo nie miałam az takich problemów. dla dziewczyn z krakowa polecam dr. Drexlera- drogi ale skuteczny, a przez te kilka lat miałam okazje poznac połowę drmatologów z tego miasta i nikt nie pomogl na dluzej niz 3 mce. jesli ktos ma opory wzgledem mydla polecam efaclear, absolutnie nie polecam vichy i pullany ani tych kosmetyków za 15 zł ktore są w drogeriach- tradzik to choroba i trzeba ją leczyć a nie pieścić się takimi preperatami któe nadaja sie do zdrowej skóry na ktorej czasami pojawia sie zaskórniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
doniedarko wow :D ja tez uzywam to do b. dobry lek biorac pod uwage jego efekty uboczne itd itd. dla porownania gdy bralem 2 dni tetracycline musialem odlozyc bo mialem goraczke mdlosci bule brzucha i wszystko co najgorsze..tutaj? - nic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aknenormin: \"Lek przeciwtrądzikowy z grupy retinoidów. Hamuje wytwarzanie łoju przez gruczoły łojowe, wpływając na zmniejszenie liczby bakterii Propionibacterium acnes w obrębie przewodu wyprowadzającego gruczołu łojowego. Ponadto lek zmniejsza wielkość gruczołów łojowych oraz wywiera miejscowe działanie przeciwzapalne\". Izotek: \"Preparat przeciwtrądzikowy z grupy retinoidów, pochodna witaminy A. Nie jest znany dokładny mechanizm działania izotretinoiny. Poprawa kliniczna po jej stosowaniu jest prawdopodobnie następstwem osłabienia czynności gruczołów łojowych oraz zmniejszenia ich wielkości. U niektórych pacjentów obserwowano 30-80% zmniejszenie wydzielania gruczołów łojowych, utrzymujące się przez 80 tygodni od zakończenia leczenia izotretinoiną\". Jak widac kazdy miał po czesci racje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany nie mam pryszczy na twarzy!! tylko malutkie grudki!! zapisuje ten dzien w kalendarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutaa
hej mam pytanko bo on kiedy stosuje duac wydaje mi sie ze wiecej mi wyszlo wypryskow czy mam przerwac leczenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
dokladnie ;] to tak jak z samochodem jak kupujesz nowe opony to stare musisz najpierw zdjac, gdybys nalozyl na nie nowe nie jechalo by Ci sie zbyt dobrze :P organizm musi zaczac od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muoda89
podoba mi się porównanie cery z oponami ;p gratuluję IrocK;] donniedarko -> jak tam twoja buźka? ja wciąz przy DUAC'u i tabsach FaceOK!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
Muoda89 dzieki :D jakby nie patrzec czasami mialem twarz jakbym pzrejechal nia po asfalcie ;p...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe rzeczywiście, z oponami to świetne porównanie, tyle tylko, ze opony mozna wymienić kiedy się chce :D a buzia jaka jest taka bedzie przez dłuższy czas :P u mnie cały czas bardzo dobrze, plamy są niemal niewidoczne, wystarczy odrobina korektora i trochę brązera i wyglądam świetnie :D jupi :D ciesze się, mam czas do okresu zapewne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziasnk19
witam wsystkich:) bylam wczoraj u dermatolożki iprzepiasała mi duac na dzień. dużo sie oczytałma na jego temat(wiad z 2005r) wiec moga być troche przestarzałe he he czy ktoś jest z niego wogóle zadowolony??? słyszalam ze wysusza buzka masakrycznie... :( a jak stosować zeby mi jej nie "wypaliło"??? dajcie jakies rady. walczyłam sama z pryszczami ale sie poddałam i postanowiłam pójść do lekarza.... to moja szansa ale warto wydawac tyle kasy??? dodam że przypisala mi jeszcze differin na noc. pozdrawiam czekam na odp pa pa PS z góry dzieks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziasnk19
:) zapomnialam dopisac ze moj tradzik nie jest taki az duzy, nie mam na caalej twarzy tylko jak juz(a czesto taj jest) to ropne na brodzie i czole, bo tam mam strasznie tlusta buzke. boje sie go uzyc bo gdzie ja sie pokaze z taka spalona buzia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie ty wyczytalas, ze duac wypala buzie? mala ilosc (wielkosci ziernka grochu) na cala twarz i bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I dlaczego na dzien? To lek do stosowania na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziasnk19
wypala w sensie ze jest czerwona i piecze strasznie.... ja mam bardzo wrazliwa skore:( na dzien mam duac a na noc mocniejszy defferin, nie wiem dlaczego tak mo przypiala... a mam stosowac inaczej??? a jesli o wysuszenie chodzi to co polecacie??? jakis kremik bez recepty:)) wydaje mi sie ze jak bede stosowac te dwa antybiotyki na raz to bede miec baaaardzo wysuszona. ps- probuje wyciagac wnioski po tym co piszecie wczeniej...i tak czytam i czytam, warto wiedziec...duzo rad tutaj znalezc mona:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziasnk19
he he literki gubie sorki:D chyba jednak warto go kupic po tym ci przeczytalam, on jest moja nadzieja ze wkońcu sie usmiechne sama do siebie i bede sie we wlasnej skorze dobrze czuc!!!! nie stosuje ani nie stosowalam zadnych tabletek doustnych wiec nie kompletnie nie znam.... ale slyszalam ze bratek jest ok bez recepty, wiadome ze nie bedzie idealnych efektów ale czy wystarczy tylko na zewnatrz leczyc to cholerstwo??? bo moja dermatolog to mam wrazenie ze sie zbytnio nie zna... zadnych pytan nie zadawala. mozna powiedziec ze w ciemno mi to przepisala bo normalnie jak zawsze mam to tak teraz mam moze ze 3 krosteczki... ale one wyjda...na bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem jak nie masz specjalnego tradziku to sam duac by wystarczyl... no oba na raz to moze byc faktycznie duzo no i nawet nie bardzo jest kiedy nawilzac skore kremem, jak jedno na noc , drugie na dzien... z drugiej strony jest to kombinacja dosc czesto przepisywana przez lekarzy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duac na dzien? Ciekawe, w ulotce jest przeciez napisane zeby go stosowac raz dziennie na noc, no ale z dermatologiem sie klucicnie mam zamiaru :). Duack stosuj w ilosci ziarenka grochu na wilgotna twarz, Differin na twarz kompletnie sucha najlepiej nalozyc go 10 minut po myciu twarzy i tez nie przesadzaj z iloscia a powinno byc ok :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Muoda89-ja wyglądam bardzo dobrze jak na siebie,lewy policzek zupełnie wolny,żadnego syfa i parę niewidocznych niemal plamek,prawy też wolny od syfów,jedynie pod skórą mam 3 takie małe ,których nie widać,ale je czuję.Jeszcze trochę mam suchą skórę po mikro,szczególnie na prawym policzku,ale jest dużo lepiej.No i czeka mnie jeszcze jeden peeling ziołowy,jutro lub w poniedziałek w zależności czy moja skóra doszła do siebie po mikro-polecam :)) Andziasnk19 -poczytaj dobrze ten wątek,a znajdziesz mnóstwo opinii i porad jak używać Duacu i jakie ludzie mają z nim doświadczenia.To bardzo dobry lek...Differin to nie antybiotyk,to retinoid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×