Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość Dan911
Masz rację - stosowanie alkoholu na skórę jest nie zdrowe, ale o Roa nie wiesz nic, a jeśli Cię to nie obchodzi to po co zaczęłaś gadkę o tym? Po za tym moja emocjonalność to nie kwestia dojrzałości, a temperamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
alexandra_m-uff trochę tego było.Ja mam za sobą dwie kuracje Dalacinem C-to było jakieś dwa lata temu-oczywiście za każdym razem trądzik wracał; potem okazało się,że jest na tyle poważnie,że muszę znowu brać antybiotyk-zacząłem w październiku 2007 Unidox(moim zdaniem i zdaniem wielu lekarzy najlepszy antybiotyk na syfy),brałem różne dawki,do tego miałem oczywiście Duac.Bardzo dobrze wszystko wyglądało na początku stycznia.Wtedy zaczęła się moja walka z plamami i małymi bliznami.Peelingi(takie agresywne,gdzie skóra schodziła mi przez 3 dni płatami),do tego mikrodermabrazje i CYNK hamujący łojotok,witaminy a+e oraz rozpuszczalna C,no i jeszcze migdałowe peeling(to tak srednio raz na dwa tygodnie).Wszystko to zdziałało cuda,naprawdę.Teraz przyszedł moment kulminacyjny...SKINOREN.Ja uważam,że mimo,iż jest to lek wspomagający i pomaga przy słabszym trądziku,to jest to lek cudo :P Naprawdę go polecam.Skóra i bakterie się NIE UODPARNIAJĄ,można stosować w lecie i w ogóle jest zajebisty ;p Ostatnio u mnie trochę gorzej(odpukać),na lewym policzku wszystko super,zero syfów.Prawy trochę więcej stanów zapalnych,lekarka przepisała mi maść Bactroban,która łagodzi te miejsca.W piątek kolejny peeling migdałowy. M?iesięczne koszty leczenia to ok 400 zł(peelingi,żel do twarzy,filtr,Skinoren,witaminy,cynk). Ludzie, ludzie. Dajcie spokój tym kłótniom. :) Dan powiem Ci tylko,że wierzyć mi się nie chce,że lekarz przepisuje 16sto latkowi ROA mimo,że jego trądzik nie jest nasilony,a uparty. Mój też nie jest nasilony,ale bardzo uparty,bardzo...a jak dziś spytałem i antybiotyk to lekarka spojrzała na mnie i powiedziała,że zgłupiałem chyba,bo nie ma na co;p Reasumując-albo Twój lekarz wydaje lek na wyrost,albo Twój trądzik faktycznie był silniejszy niż go interpretujesz(bo przecież ta sama sprawa może dla mnie wyglądać tragicznie,a dla kogoś innego super i na odwrót).Chodzi o to,że w wieku 16 lat i przy mało nasilonym trądziku wypisywanie ROA(który notabene uważam za dar od niebios;p)to lekka przesada,no ale jak mówię...Kwestia interpretacji.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan911
Nie kurde... był mocny : ( po prostu mam teraz takie odczucie nie mając go wogule : P Ale bardziej uparty niż nasilony, jak brałem Tetralysal to nic prawie (!) nie miałem, a potem wracało ah... szkoda gadać. Moja lekara leczyła nim już dużo osób więc jest doświadczona : ) I to nie, że mówi "nigdy nic Ci nie będzie od tego leku", powtarza, że przy odpowiedniej opiece szanse są minimalne, a nawroty u chłopaków w jej przypadku nie miały miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
a powiedz mi gdzie jest ta Twoja lekara?Tzn co to za miasto?Może jakieś namiary masz na nią? Ja co prawda nie potrzebuję i nie chcę,ale mam kogoś komu bardzo przydałby się ISO,ale w zielonej już dwóch lekarzy jej odmówiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hej
moze ktoś juz pisal, nie iwem ale w aptekach NASZE ZDROWIE w Szczecinie 30 gram jest nie za 80 a za 45 zl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dzisja kupowala na bramie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz18
mam pytanko: od 3 dni stosuje DUAC mialem takie duze pojedyncze gule (nieropne) teraz one sie zmniejszyly a pojawily sie na mojej twarzy takie bardzo male ropke krostki(niewiem czy mozna to nazwac krostkami) nie mam pojecia co to jest? i jak to leczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy inaczej reaguje na Duac. Ja miałam na początku \"wysyp\", potem było super. Teraz w zasadzie jest ok, raz coś na jakiś czas wyskoczy, ale chciałabym wyleczyć się tak, aby nic nie mieć:) Donnienarko a te peelingi można robić w lato? ja miałam kwasem glikolowym i baardzo podrażniał i nie miałam jak tego zamaskować, bo cokolwiek nałożyłam to piekło, a lekarka kazała mi jeszcze w domu glyco a nakladać:( Ja myślę o mikrrodermabrazji, ale po Egipcie. Co do Roa,Izoteku, to ja pisałam o sobie. Na szczescie stan skóry mam taki że nie musze myślec o tego typu kuracjach, a nawet jakby był tragiczny, to nigdy przenigdy bym się na tyo nie zdecydowała:) Poza tym zdarza się, że wraca i po tym i co wtedy- brać na okrągło, do końca życia, az się kompletnie wyniszczy? Nie, dziekuje. Bierzcie i Bóg z Wami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
reach-pierwsza sprawa to Twój stosunek do ROA. Poczytaj troszkę.Uwierz mi,lekarze prowadzą badania. Jeśli ktoś ma nawrót po ROA,to jest druga terapia,jeśli zdarzy się trzeci nawrót(co zdarza się u uwaga 0,75%)to jest trzecia i to jest koniec.To nie jest taki lek jak antybiotyk.On zamyka,zmniejsza do minimum pory w skórze i takie tam inne. Co do peelingów to tak-ja miałem dwa rodzaje-takie mechaniczne ziołowe(280zł)-ścieranie naskórka bardzo głęboko,skóra czerwona no i wiadomo,że brak słońca przez 3-4 dni.Miałem też enzymatyczne czyli takie nieinwazyjne(np migdałowy),które robię średnio 2 razy w miesiącu,w piątek idę na kolejny,więc latem spokojnie można:) Polecam.Miałem już łącznie 6 peelingów i 4 mikrodermabrazje i efekty są super.Oczywiście to nie koniec i efektów nie widać od razu,ale skóra jest dużo ładniejsza,tyle,że trochę bardziej się przetłuszcza,ale stosuję cynk więc nie jest źle.Polecam!No i do tego Skinoren,bo on też likwiduje łojotok i pomaga skórze wrócić do normalnego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariar
Do tych co znają się na Roacutane lub IZOTEKU- czy powiedzmy jesli kobieta zajdzie w ciaze rok lub 2 lata po, to napewno dziecko urodzi sie zdrowe? ja mam na tym punkcie schize. Mam juz 23 lata i nadal tradzik i wlasciwie ten lek to moja ostania szansa. Boje sie tylko, ze w przyszlosci dziecko mogloby byc uposledzone. Czy znacie przypadki, ze kobieta po kuracji i odczekaniu roku zaszla w ciaze i urodzila drowe dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
"Czy znacie przypadki, ze kobieta po kuracji i odczekaniu roku zaszla w ciaze i urodzila drowe dziecko?" po tak zadanym pytaniu trudno wywnioskować co autor miał na myśli...ja w każdym razie nie słyszałem aby kobieta która była pod opieką lekarza i brała iso,urodziła chore dziecko.Jesli lekarz jest dobry,a Ty rozsądna to bedzie ok,ale nie oczekuj,ze ktoś,ktokolwiek da Ci gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Poza tym zdarza się, że wraca i po tym i co wtedy- brać na okrągło, do końca życia, az się kompletnie wyniszczy? Nie, dziekuje. Bierzcie i Bóg z Wami\" Kolega ktory pisal wyzej mial racje, max to 3 kuracje jedna zdarza sie to u mniej niz 1% chorych. Mariar podczas terapi kategorycznie nie mozna zajsc w ciaze grozi to uszkodzeniem plodu, dziecko moze miec wady wrodzone lub tez nie przyjsc zywe na ten swiat. Ulotka podaje ze ze po zakonczeniu leczenia można bezpiecznie zajsc w ciaze juz po miesiacu, jednak ja bym dmuchal na zimno i sprobowal dopiero pol roku po zakonczeniu kuracji - wczesniej zrobil bym jeszcze wszelkie potrzebne badania. Ryzykowac nie wolno :). Piszac krotko w ciaze lepiej nie zachodzic w trakcjie terapi i w ktotkim czasie po. jeslis ie do tego zastosujesz to bedzie wszystko ok :). W pierwszych zdaniach moglem troche wystraszyc, jednka nie mam nikomu zamiaru wmawiac ze lek jest cudowny. Trzeba byc madrym, wtedy mozna go stosowac ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Czy znacie przypadki, ze kobieta po kuracji i odczekaniu roku zaszla w ciaze i urodzila drowe dziecko?" Poczytaj poprzednia strone, a jesli nie to jeszcze wczesniejsza kolega mmj pisal ze kobieta stosujaca iso, urodziwa zdrowe dziecko - po kuracji odczekala 3 miesiace. Powinnas tam tez znalezdzc szczatkowe namiary na owe forum ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan911
Koledzy już wszystko napisali. Podpisuję się pod tym : ) Gabinet ma na NFZ w Oleśnicy k. Wrocławia na ul. Ludwikowskiej tel. 717982826 : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan911
To jest nr. do rejestracji w przychodni : ) Ja nie czekam na wizytę, bo wiadomo... Roaccutane : D ale normalne się czeka 2 tygodnie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelaaaaaa
Hejjj mam takie zapytanie ostatnio na mojej twarzy pojawiły się przedziwne pryszcze(?) a razcej to nie są pryszcze tylko duże czerwone górki:| (nieropne) co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Nie wiem... spróbuj spytać dermatologa,może on/ona się na tym zna? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan911
To się chyba nazywa trądzik guzkowaty, w każdym bądź razie też czasami takie miałem, boli i duże, ale bez ropy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelaaaa
ja teraz juz nie chodze do dermatologa bo zaden mi nie pomogl...a tylko wydalam kupe kasy:( a jest na ten tradzik guzkowaty jakies lekarstwo znacie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan911
Tzn to jest normalny trądzik tylko takie masz pryszcze : P najlepiej zrob zdjecie i pokaz co to sie tam wykulo. A i pamietaj, ze nie idac do lekarza tylko pogorszysz stan samo nie przejdzie, najgorsza jest bezczynnosc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan911
Czasami tez mialem taki guzki zamiast ropnych.. Ktos wczesniej pisal ze lekarz krzywo popatrzyl jak "zazadal" wymazu :P moja lekarka to sam potwarza, ze po co badac bakterie skoro i tak zawsze jedna tworzy tradzik.. i ma racje bo wiekszosc masci i antybiotykow dziala na kazdy jej rodzaj a szczepionki sie nie stosuje juz ze wzgledow na malą skutecznosc oraz skutczki uboczne. A tak pomyslcie sobie, wziasc zastrzyk i juz nigdy nie musiec sie leczyc.. wracasz do domu budzisz sie i juz nigdy nie masz tradziku : D mysle ze medycyna napewno idzie w kierunku stworzenia bezpiecznej skutecznej szczepionki na tradzik : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
angelaaaa-radze Ci dobrze..idź do lekarza,nikt z nas niczego Ci nie doradzi,zmień dermatologa w takim razie skoro obecny Ci nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan911
doniedarko ale ona zmienic nie moze bo do zadnego nie chodzi!! popelniasz ogromny blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajanato
Nie wiem kto tu pisał, że niby małe szanse, że trądzik wróci po Roa. Otóz trądzik wraca. Prędzej czy później, ale wraca. Mi wrócił po 2 latach. U jednych po pół roku i innych po roku, ale wraca. Druga kuracja nie ma sensu- za dużo skutków ubocznych. Odczuwam je do dziś- kaleką może nie jestem, ale nie mam połowy włosów, nigdy nie odrosły takie jakie miałam przed kuracją, skóra wysuszona na wiór,zawroty głowy(stosuje najlepsze apteczne balsamy, mleczka i inne). Aha- leczę sie juz u nowego dermatologa i dowiedziałam się, że skutki uboczne moga wystąpić po paru latach kuracji. Nie cieszcie się tak, że ich teraz nie ma, bo wystąpią. Żaden organizm nie jest obojętny na tak silny lek. Nie atakujcie- zrozumiecie to za pare lat. Ktos pytał sie o ciąże Co do zajścia w ciąże, to przemyśl co jest ważniejsze. ABSOLUTNIE nie wolno przez 2 lata zajść w ciaże! Jak mi jeszcze ktoś tu napisze, że po 3 miesiącach można, to mu oczy wydrapię!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I praktycznie nigdy nie ma się pewności czy dziecko będzie zdrowe. To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan911
Jestes kobieta czy mezczyzna? Jaka dawke przyjales/as? Jak czesto robiles/as badania? Nie prawda, znam wiele osob ktorym nie wrocilo po wielu latach, moja dermatolog tez zna, bo sama ich leczyla. Jestes nastepna osoba ktora subiektywnie podchodzi do tematu. "kaleką może nie jestem, ale nie mam połowy włosów" to ja napisze: raka moze nie mam, ale mam katar.. nie wiem czy czytasz nasze wypowiedzi ale blondynowi efekty uboczne ustepuja od kad przestal brac ostatnia tabletke, wiec jezeli Tobie utrzymuja sie prezz 2 lata to moze warto sie przebadac albo poszukac innej przyczyny? "Nie cieszcie się tak, że ich teraz nie ma" - ale ja sie ciesze ze ja mam : D "Żaden organizm nie jest obojętny na tak silny lek" - masz racje, dlatego to najskuteczniejszy lek na tradzik "I praktycznie nigdy nie ma się pewności czy dziecko będzie zdrowe." masz racje, nigdy nie ma sie pewnosci czy bedzie zdrowe, ten lek utrzymuje sie we krwi 6 tygodni, po roku mozna spokojnie i bez obaw zajsc w ciaze, wiec to co piszesz podwaza wieloletnie badania, ktorym wieze bardziej niz Twojej logice. Uwazam ze jesli mialas taka mozliwosc finansowa i zdrowotna to powinnas zaczac druga kuracje, a nie buntowac sie. Pozdrawiam : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiec czemu mam wierzyc Tobie a nie ulotce mojego leku? Lek zeby zostal dopuszczony do sprzedazy to musi najpierw zostac przebadany, na sporej grupie użytkownikow, musza go zatwierdzic rożne komisje, w kazdym kraju do obiegu musi go dopuscic jakis organ ktory kordynuje służbe zdrowia jak by tego bylo malo to jesli by wszystkim szkodzil to firma go produkujaca miala by zakaz sprzedazy i mase pozwów w sadzie skladanych przez poszkodowanych. Ja miesiac po odstawieniu nie odczówam juz zadnych skutkow ubocznych, suche plamy na rekach znikly, suche usta oraz sucha skora rownież. Wyniki krwi mam idealne, jak ktos nie wierzy moge udowodnic. najbardziej boli mnie to ze wpadaja tutaj ludzie pisza jakie to jest zle ale jesli trzeba cos udowodnic to ich jedyny argument to znajomy, zaprzyjazniona lekarka, lub wlasne doswiadczenia ale nie pamieta co bral i w jakich dawkach ;). O badaniach krwi to juz w ogole nie słyszeli :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wpis ajanato:) Właśnie dzieki takim wpisom utwierdzam się w przekonaniu, że to świństwo. I będę odradzać to wszystkim którym znam, a którzy zmagają się z silnym trądzikiem. BTW niedawno znalazłam forum gdzie ludzie piszą o efektach swoich kuracji Izo i o swoich efektach ubocznych. Nie jesteś jedyna, która zmaga się z tym po zaprzestaniu kuracji. I te osoby która miały kuracje jakiś czas temu piszą, że trądzik wracał. A te wypowiedzi \"ja bralem, nic mi nie jest, wyniki mam lepsze niz przed kuracja\" przypominaja mi wpisy jedneko goscia na kafe, ktory twierdzil ,ze narkotyki nie szkodza jesli bierze je sie z umiarem i zazywa magnez:( no comment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu nie wierzycie? Ostatnie badania wskazują, że izo powoduje trwałe zmieny w mózgu, wiec może to jest wasz skutek uboczny:D? to nie zazdroszcze:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana podaj linki, jakies zrodla z checia poczytam :). Narazie to wiekszosc wpada napisze co im lezy na sercu i sie juz nie pojawiaja a konkretnych argumentow jak nie bylo tak nie ma ;). Reach moze bedziesz pierwsza i napiszesz co bralas w jakich dawkach przez jaki okres czasu, jakie mialas robione badania i jakie byly zmiany w Twoim organizmie :). Co zalecal lekarz prowadzacy i z czego wnioskujesz ze to wszystko wina iso :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
O co Wam wszystkim chodzi z tym ROA?! Ludzie opamiętajcie się. To jest lek,który jako jedyny daje szansę na wyzdrowienie ludziom,którzy mają zrujnowane życie przez trądzik. Za kogo się uważacie pisząc takie głupoty jak kolega/koleżanka "ajanato". Na całym świecie przeprowadzane są badania,dzień w dzień są uaktualniane.Trochę lektury ignorancie!!! Wydrap mi oczy,bo znam osobę,która urodziła piękne,zdrowe dziecko.W ciążę zaszła w 4,5 miesiąca po skończonej kuracji. Polecam forum Acne.org i przeczytanie opinii ludzi,SETEK ludzi, którzy żyją po ISO już wiele lat. Przestań tu straszyć i prawić herezje,a w zasadzie przestańcie. Przykro mi ajanato,że Twój trądzik wrócił,ale jakbyś choć odrobinę się orientował/a to byś wiedział jak działa lek.Zamyka pory,likwiduje je i nie ma siły,żeby po drugiej czy trzeciej terapii trądzik wrócił bo po prostu nie ma jak.Nie istnieje taka fizyczna możliwość. Poza tym na istnieją naprawdę leki o dużo gorszych skutkach ubocznych,leki niebezpieczne nawet w małych dawkach.Branie ROA pod kontrolą dobrego lekarza i bycie samemu roztropnym gwarantuje,że kuracja będzie bezpieczna...a skutki?No cóż,kto da Ci pewność,że branie Apapu 2 razy w miesiącu na ból głowy nie okaże się śmiertelnym niebezpieczeństwem dla organizmu za 15 lat?Proponuję więcej pokory a także zrozumienia dla ludzi,którzy nie mają życia,cierpią patrząc w lustro,wstydzą się samych siebie...Bo dla nich istnieje jedno pewne wyjście i jest to ISO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan911
Dokladnie, mozna umrzec od wziecia tabletki na goraczke. Czopki ponoc bezpieczniejsze :D Nie bede juz tego komentowal bo szkoda gadania : ) Pozdrawiam i zdrowka zycze, odezwe sie za 2 dni bo nie mam komputera chwilowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×