Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość SandraCa
Ja mam tak samo po duacu, ostatnio posmarowałam pryszcza leciutko drobinką duacu, a tu nagle taka wielka plama spuchnięta sie zrobiła na pół polika, jakby mnie osa albo szerszeń użądliło, do dziś leczę skinorenem, ale plama jest, opuchlizna dawno zeszła, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne Men 25
A może to reakcja ze słońcem??? Może się opalałaś i może takie są powikłania pod wpływem promieniowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
ja się nie opalam, a na słońce wychodzę zawsze z filtrem 50 +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Ja mam filtr 8 i tez mi wystarcza ; ] a mowili mi ze co najmniej 40 uzywac mam : P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz18
mam pytanko. od paru dni na mojej twarzy pojawiają sie takie hmm no nie są to typowe pryszcze tylko takie twarde wystające górki. nie są one bolące ani bardzo czerwone ale jednak wystają i widac je strasznie ostatnio stosowalem ZORAC od wczoraj skinoren(jednak bardzo piecze) czy wiecie co moge zastosowac aby one zniknely? Dzis skombinowalem recepte na DUAC ale nie wiem czy go znow kupic bo chce sie troche opalic aby wysuszyc syfki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
jak nie masz normalnego tradziku tylko kilka syfkow malych na plecach czy cos to mozesz sie opalic ale jak masz tradzik to odradzam! moze to wagry sa? a wagra to chyba trza wydusic?:P no nie wiem nigdy nie mialem : ) ani zaskorniakow ani wagrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Mam do was pytanie, bowiem jak powszechnie wiadomo witamina B12 nasila trądzik, ale jak to jest z mlekiem i z nabiałem, bo np. ja jem bardzo dużo tego rodzaju żywności, ale nigdy nie zauważyłem poprawy stanu skóry po odłożeniu tego typu produktów. Inna sprawą jest uczulenie na laktozę. Dodam, że gdy zażywałem zestaw witamin, w których była znaczna jej ilość to zauważyłem paradoksalnie pogorszenie stanu skóry, kiedy to syntetyczne witaminy są gorzej wchłaniane przez organizm. Wyczytałem też, że te produkty zawierają znaczne jej ilości oraz wapno, które pomaga ją wchłaniać. Tak więc zastanawiam się jak to działa, naturalna nie pomaga - syntetyczna szkodzi? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne Men 25
Właśnie wróciłem od dermatologa. Ostatnia wizyta przed wyjazdem do Anglii. Moje zapasy to 2x Differin, Skinoren, 2 opakowania tetralysalu, żel do mycia iwostin, 2x tonic Benzacne, 4x bratek, 3x humavit :) Mam nadzieje że do września wystarczy :) (trochę miejsca zajmie w walizce) Wtedy przyjadę to trzy okazji zrobię następne zapasy. Nie wiem co jest grane z tymi lekarzami. Jeden mówi że skinoren nie jest dla mnie a drugi mi go przepisuje. Pierwszy raz będę go stosował. Zobaczymy jakie będą efekty. Mam stosować Differin na noc a Skinoren na dzień. Ale zastanawiam się czy po 2 tubkach Differinu nie zamienić go na Skinoryn i smarować się tylko na noc. Differin biorę od tylu lat że chyba nie daje żadnego efektu. Co do Tetralysalu to nie wiem co jest grane. Podobno trzeba go stosować przez minimum 3 miesiące. Ja mam przepisane na niecałe 2 i dermatolog powiedziała że wystarczy. Może dlatego że jest silniejszy bo 300mg. Co do mleka i jego przetworów to sam spożywam codziennie jogurty i mleko i raczej z tego nie zrezygnuję. Chyba w rozsądnych ilościach nie ma obawy przed nasileniem trądziku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Dan to fajnie,że nie masz i nie miałeś zaskórników.Ja własnie miałem więcej zaskróników niż syfów. Z tym,że moje były i są takie malutkie i czasami zamieniają się w syfy. Acnemen-czemu nie kupiłeś sobie cynku? On jest naprawde dobry i zapobiega nadmiernemu wydzielaniu łoju,co jest kluczowym elementem powstawania trądziku. Skinoren stosuje się na dzień. Już mówiłem,że nie dość,że świetnie matuje, to jeszcze nie jest wrażliwy na słońce,wybiela plamy i działa antytrądzikowo. Differin ma jednak nieco inne działanie.Ja stosowałem antybiotyk(Unidox) przez cztery miesiące. Pomógł. Skończyłem kurację w grudniu i dopiero teraz(6miesięcy po) zrobiły mi się 3 prawdziwe syfy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Wytep tych trzech gnoi! xD :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Zliczyłem dzisiaj ilość mg które wziąłem i wychodzi nie całe ok. 7,7tys. Zrobiłem mały błąd w kalkulacjach i zamiast 9tys. (120mg/kg) wezmę 9,6tys. (128mg/kg). Ale i także dobrze obliczyłem, że skończę 6-8 sierpnia akurat tydzień przed urodzinami, fajny prezent xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne Men 25
Mam pytanie. Kupiłem filtr przeciwsłoneczny La Rose Prosay +50 fluid. Czy może powodować powstawanie trądziku? Na opakowaniu pisze że nie powoduje ale ja zauważyłem że po jego stosowaniu pojawiło się kilka nowych zmian. Stosuje go wyjątkowo przy silnym słońcu. Czy macie podobne doświadczenia z tym filtrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Słuchaj, wszystkie tego typu produkty są ściśle testowane dermatologicznie, dlatego nie powinno być takich objawów stosowania, ale nikt, oprócz Ciebie, nie próbował tego na Tobie, tak więc może on akurat być dla Ciebie szkodliwy. Odłóż go i zobacz, czy objawy ustąpiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne Men 25
Ok dzięki. Tak właśnie zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedakro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Ja mam dokładnie ten sam filtr i... dokładnie takie same objawy. Ilekroć go użyłem to następnego dnia, góra dwa dni po użyciu, robiło się coś nowego. Jeszcze poczekajmy na Sandrę,bo ona też go stosuje,ale o ile pamiętam,też się skarżyła ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Ja jak mówiłem mam filtr w kremie nawilżającym Nivea. Uważam, że to najlepsza firmy jeśli chodzi o kosmetyki : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
No wiesz..dla każdego co innego. La Roche akurat robi kosmetyki dla osób z trądzikiem i jest to wyszczególnione,a mimo wszystko zdarza się,że skóra źle reaguje. Ja za Nivea nie przepadam,ale nie znam sie za bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
No wiem, La Roche to bardzo dobra firma, alekażda skóra reaguje inaczej, ja osobiście naprawdę preferuję kremy, szampony itd. firmy Nivea : ) nigdy się nie zawiodłem, tzn jak kupiłem coś to zawsze byłem zadowolony z efektów : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne Men 25
Co za dziadostwo. Myślałem że jeżeli wydam 70 zł za małą buteleczkę to przynajmniej będę miał pewność że można bez obaw go stosować. I być tu człowieku mądry: stosuj filtry - wyskakuje coś nowego, nie stosuj - jeszcze gorzej. Chyba zacznę chodzić w pod czarnym parasolem jak Michael Jackson :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
W moim wypadku owszem LRP przyczynia się do powstawania zaskórników, ale teraz zrobiłam eksperyment i około dwóch tygodni nie smaruję sie nim wcale, i powiem, że dalej wyskoczy coś czasem. Także jak już u mnie gdzieś tak po około dwóch tygodniach regularnego stosowania kremu powstaje coś, ale nie wiem panowie czy zauważyliście, ten krem/fluid jakkolwiek posiada sporą ilość alkoholu, który mimo wszystko nie jest dobry na buzie. Jak na razie jestem zadowolona mimo wszystko i zamierzam go nadal stosować, ale powędruję do apteki po próbkę nowej Biodermy Mat 50+, jesli ta sprawdzi się dobrze, to przerzucę się na nią właśnie. LRP to kosmetyki wiodące na rynku filtrowym i ogólnie kosmetycznym jeśli chodzi o kosmetyki dla cery z trądzikiem, jak dla mnie są rewelacja, odradzam jednak wszystkie żele do mycia z takim składnikiem jak alkohol denaturowany i SLS czyli Sodium Laureth Sulfate, ponieważ te dwa składniki bardzo podrażniają i wysuszają skórę, a co za tym idzie, sami wiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Nie zdrowy, ale dla cery tłustej alkohol jest bardzo przydatny, dlatego jest w większości toników. Jak ja bym teraz na tak suchą skórę posmarował się wacikiem ze spirytusem salicylowym (jak dawno temu przez jakiś czas robiłem :/) to bym chyba umarł xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz18
MAm pytanko nie wiecie moze dlaczego wg ulotki na DUACU jest napisane: unikac kontaktu z oczami bla bla bla....oraz uszkodzoną skórą i SKóRą Z WYPRYSKIEM?! przeciez to jest lek na trądzik to dlaczego nie mozna stosowac na wypryski..?:( martwi mnie to....stosowalem ten lek ok pol roku temu nakladalem na wypryski i zadnych skutkow ubocznych nie było. PROSZę O ODP i omze polecicie jakis dobry kremik nawilzajacy a zarazem matujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
Dan ty mnie czasem rozwalasz swoimi wnioskami czy w ogóle tym co piszesz ;/ Prawda jest taka, że ludzie z trądzikiem, tłustą cerą, nie powinni w ogóle używać jakichkolwiek kosmetyków z alkoholem. I są takie :) Wystarczy tylko dobrze poszukać :) ALkohol wysusza, a cerze tłustej to wcale nie pomoże. Myślałam, że wiesz o tym, bo to raczej oczywiste. Polecam delikatne kremy nawilżające i nie matujące, tylko nawilżające o jakiejś lekkiej konsystencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Jak "Cię rozwalam" to nie czytaj moich wątków. Jeżeli miałem momentami tak tłustą skórę, że się ze mnie lało to jedynym sposobem na pozbycie się tego łoju był jakiś tonik z odrobiną alkoholu. Nie powiedziałem, że trzeba regularnie stosować, ani że pomaga w leczeniu trądziku. Widać, że lubisz nadinterpretowywać czyjeś wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
Dan Twój problem z trądzikiem widać był nieziemsko poważny skoro bierzesz Roa w wieku 16 lat, powiedzmy sobie szczerze jesteś bardzo młody jak na ten lek, jeśli chodzi o realia w naszym kraju, bo może gdzieś indziej na świecie stosują go w takim przedziale wiekowym jak Twój, to raz, każdy z nas ma inną postać trądziku, albo ściślej inny poziom zaawansowania czy też stopnia trądziku, więc Ty jako bardzo poważny przypadek, jeśli bardzo chcesz to i sobie na twarz denaturat lej. Prosta zasada, którą zna chyba każdy z trądzikiem - im bardziej wysuszasz skórę, tym bardziej ona się będzie tłuściła, więcej łoju produkowała dla wyrównania poprzedniego stany, , co zaostrza tylko trądzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reach
Ja jestem już rok po skończonej kuracji Tetralysalem i milionem maści, płynów z antybiotykiem. Napewno trądzik nie wrócił w takiej formie w jakies był. Raz lepiej raz gorzej.Miałam prawie 1,5 miesiąca cere bez żadnmej krostki, pryszcza! Miałam pare zabiegów kwasami w zimie i ślady prawie poznikały. Teraz coś się pojawiało i poszłam znówu do mojej pani dermatolog i znów dostałam Duac, Isotrex(wczesniej miałam Isotrexin) i Aknemycin Plus(ten na pobyt w Egipcie, bo Duac i retinoidy man odstawić). No i Dauc na mnie już nie działa. Osttani raz miałam go pare miesiecy temu i chyba skóra się juz przyzwyczaiła. Pamiętam, że za pierwszym razem działał super. Trochę mnioe przeraża czy nie bede musiała przez pare najbliższych lat latać non stop do dermatologa i smarowac się tymi maściami. Przecież to też antybiotyki i chyba nie są obojętne dla organizmu? Co do Roa i innych Izoteków to osobiście NIGDY bym się na to nie zdecydowała. Bez zwględu na to w jakim stanie byłaby moja skóra. Wystarczy mi to, że mój znajomy będzie po tym do końca życia kaleką- nie żartuję. Mam 21 lat, za jakiś czas będe chciała byc mamą i nigdy nie miałabym pewności czy to się już w zupełności z organizmu wydaliło. Moja znajoma lekarka mówi, że nie dziwota, że trądzik przechodzi po tym, bo skoro wyniszcza cały organizm, to wyniszcza także organy, gruczoły, które sa za to odpowiedzialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Blondyn jest w podobnym wieku co ja, a nasz trądzik nie był "nieziemsko poważny" tylko "uparty". Nie komentuj tego w jakim wieku biorę ten lek, bo widać, że Twoja wiedza kończy się na "wylewaniu denaturatu". Po za tym masz naprawdę problemy z czytaniem, oczyszczanie twarzy tonikiem z odrobiną alkoholu to nie wysuszanie, a jedynie usuwanie nadmiaru łoju i brudu z twarzy. Możliwe, że teraz woda lub inne produkty zastępują alkohol w toniku - nie wiem, bo dawno nie używałem. Poprzez Twoje wypowiedzi rozumiem, że dyskryminujesz wszystkie toniki i wody oczyszczające. Mimo tego, że są one przeznaczone dla skóry trądzikowej to wg. Ciebie szkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
reach Widocznie Twoja znajoma lekarka jedyny kontakt z tym lekiem miała w internecie. Ty natomiast nie znasz działania tego leku. Straszysz ludzi kierując się logiką na poziomie dziecka z podstawówki. Proponuję poczytać więcej lektury na ten temat. Mam nadzieję, że za 10 lat wrócę tutaj i powiem wam, czy żałuje stosowania tego leku, tymczasem jestem na ostatnim odcinku leczenia i jestem szczęśliwy i mam życie na jakie zasługuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reach
Dzieckiem z podstawówki to jestes Ty z tego co tu czytam. Nikogo nie strasze. Jesli ktos chce brać to dobrze, niech bierze. Poza tym moja znajoma jest także doświadczonym dermatologiem, z dużym stażem i wie co mówi. Znam działanie tego leku i zna tez mój dobry znajomy co ma wyniszczoną wątrobe i wzrok przez ten "cudowny" lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×