Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stokrotka_3

matka z wpadka - gorsza matka? matka, ktora nie ma powodu do dumy?

Polecane posty

szczerze mowiac od kad sie nad tym zastanawialam - NIGDY nie pszyslo mi nawet do glowy, ze mzoe istniec tak absurdalny podzial na matki lepsze i gorsze ze wzgledu na planowana lub nie ciaze... to jest tak cholernie glupie, ze nie moge... temat zmakniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kobieta nwet do przygodnego seksu się nie zabezpieczyła, trzeba liczyć się z tym, że ona planowała tę ciąże, bo nie rozumiem jak można powiedzieć \"wpadłam\", skoro się nie zabezpieczało na żaden z możliwych sposobów. To samo jest z kobietami, którym podczas stosunku pęknie prezerwatywa, przecież można iść po Postnor, więc widocznie taka kobieta chciała tego dziecka, skoro mimo zawodnej prezerwatywy nie udała się do lekarza po POSTINOR. Z terminem wpadki mamy do czynienia wtedy, kiedy kobieta bierze tabletki, ma założoną spiralę, albo przyklejony plaster itp. a mimo to zachodzi w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to chyba naprawdę zależy
My kochamy się spontanicznie, zdając sobie sprawę z tego, że możemy spłodzić dziecko. Czasem kochamy się z gumką, a czasem na całego... tak poprostu, ale starania to nie są. Pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość QQQQQQQQQQQQQQQQQQQQ
jesooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka sadystka
dziewczyny to przestalo byc smieszne! do cholery czy wy nie potraficie poprawnie zinterpretowac tekstu! po 1 planowanie dziecka to nie kopulacja o okreslonej godzinie! - takie brednie zazwyczaj biora sie z niewiedzy! z reszta widze u was spore braki.. we wszystkim wlasciwie- nawet mi sie tlumaczyc nie chce! rece opadaja i tyle!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez celowe dla mnie takie targowanie się;) Matka to matka i kropka - tym bardziej, jeśli się z tego cieszy i planuje wspólną przyszłość. Gorzej jak chce oddać, choć to i tak lepsze niż porzucenie:o Generalnie żadna nie jest lepsza czy gorsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotko ciesz sie swoją ciążą a takich tekstów o wyższosci ciąz planowanych poprostu nie czytaj. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie dojdzie do kompromisu gdy jedna wytyka niewiedze i niższośc innym. niektórzy poprostu musza sie dowartościowac w jakis sposób i nie pisze tego zlośliwie. pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja musiałam
lepsza jest matka, która kocha swoje dziecko i chce dla niego jak najlepiej od tej, która ma je w nosie i podrzuca dziadkom. To czy planowane czy nie, nie ma znaczenia. niedawno czytałam topik, że kobieta zamężna jest lepsza od niezamężnej. To ten sam styl rozumowania i dowartościowywania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janske
To ze ta dyskusja poszla w tym kierunku to jest normalne u nas w Polsce. Bo przeciez wiekszy szacunek maja te co urodzily ( zaszly w ciaze ) po slubie niz te co bez slubu czy przed slubem. Takie oto jest nasze spoleczenstwo. Ja zaliczylam potoczna wpade i nie wyszlam za maz z tego powodu a nawet odprawilam ojca dziecka z kwitkiem , to byla moja dezyzja. Niestety , a ze mieszkam w malym miescie gdzie wszyscy wszystkich NIBY znaja powstaly o mnie niesamowite historie zwlaszcza te przykre.Najgorzej mnie wkurza jak ktos kogo nie znam probuje decydowac co i jak mam robic. Duzo by tu pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baal Zebul
Był pewien człowiek w Ramataim, Sufita z górskiej okolicy Efraima, imieniem Elkana, syn Jerochama, syna Elihu*, syna Tochu, syna Sufa Efratyty. 2 Miał on dwie żony: jednej było na imię Anna, a drugiej Peninna. Peninna miała dzieci, natomiast Anna ich nie miała. 3 Corocznie człowiek ten udawał się z miasta swego do Szilo, aby oddać pokłon i złożyć ofiarę dla Pana Zastępów. Byli tam dwaj synowie Helego*: Chofni i Pinchas - kapłani Pana. 4 Pewnego dnia Elkana składał ofiarę. Dał wtedy żonie swej Peninnie, wszystkim jej synom i córkom po części ze składanej ofiary. 5 Również Annie dał część, lecz podwójną, gdyż Annę bardzo miłował, mimo że Pan zamknął jej łono. 6 Jej współzawodniczka przymnażała jej smutku, aby ją rozjątrzyć z tego powodu, że Pan zamknął jej łono. 7 I tak się działo przez wiele lat. Ile razy szła do świątyni Pana, dokuczała jej w ten sposób. Anna więc płakała i nie jadła. 8 I rzekł do niej jej mąż, Elkana: «Anno, czemu płaczesz? Dlaczego nie jesz? Czemu się twoje serce smuci? Czyż ja nie znaczę dla ciebie więcej niż dziesięciu synów?» 9 Gdy w Szilo skończono jeść i pić, Anna wstała. A kapłan Heli siedział na krześle przed bramą przybytku Pańskiego. 10 Ona zaś smutna na duszy zanosiła do Pana modlitwy i płakała nieutulona. 11 Uczyniła również obietnicę, mówiąc: «Panie Zastępów! Jeżeli łaskawie we

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ogolesssss
CO TO ZA DYSKUSJA! POWINNO BYC PYTANIE NASTEPUJACE: CZY KOBIETA KTORA ZALICZY WPADKE MA PRAWO BYC ROWNIE DUMNA ZE SWOJEJ CIAZY CO KOBIETA KTORA PLANOWALA DZIECKO? ODP WG MNIE BRZMI : NIE! BO ZDECYDOWAC SIE NA COS JEST TRUDNO, A WPADKA TO WPADKA- TRAFILO SIE I KOBIETA NIE STOI JUZ PRZED TRUDNA DECYZJA- TO W ZASADZIE BEZ DYLEMATU SIE ODBYWA BO COS ZADECYDOWALO ZA NAS- Z CZEGO WIEC MAMY BYC DUMNE? A NA PYTANIE CZY KOBIETA KTORA PLANOWALA- SWIADOMIE ZDECYDOWALA SIE NA CIAZE JEST LEPSZA MATKA ODPOWIEDZ BRZMI :NIE! TO JUZ INNA BAJKA! SADYSTKA PODZIELAM TWOJE ZDANIE ALE NAJWYRAZNIEJ ZADNA Z TYCH OSZOLOMIONYCH MAMUSIEK NIE BYLA W STANIE CIE ZROZUMIEC 💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja jestme dumna... i co? :P nie da sie okreslic i porownac czy jeste mabrdziej dumna nzi sadystka, czy mniej... jestem dumna i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie spotkałam się by dziecko z wpadki było uważane za coś gorszego, a sama urodziłam pierwszego syna nie dość że z wpadki, to w dodatku nieślubnego. Kto chce komuś dokopać to zawsze znajdzie powód. Kolejny topik załozony po to by baby sobie oczy powydrapywały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszcie mi jak kobieta która wyszła za mąż i podjęła ta decyzje z pełna swiadomoscia może mówic o wpadce skoro konsekwencja sa dzieci. nie pisze tutaj o ciazach przed slubem bo pytanie postawiła męzatka ktora dowiedziała sie ze jest gorsza bo nie zaplanowała co do godziny swoja ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj chyba
oj chyba was zabolalo ze nie mozecie powiedziec ze zdecydowalyscie sie same na dziecko:P ale jak juz sie zaciazy to powyem sie tlumacza ze niby i tak by dziecko bylo i tak:P gowno prawda! ile lasek czeka do 40 nawet bo ta decyzja jest tak trudna! ale co wy wiecie! jeszcze chcecie zeby za glupote i bezmyslnos was podziwiac! oj boli boli nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Planowałam ciążę bardzo skrupulatnie, ale do głowy nie przyszłoby mi, żeby przez to czuć się lepszą:o Znam rozterki typu czy już jest odpowiedni moment, czy sobie poradzimy itd, ale czy to stawia mnie wyżej? ... Nie rozumię tego toku myślenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj chyba---nie nie zabolało, bo nie boli miłośc wieksza niż możesz sobie wyobrazic. zdecydowalismy o dzieciach i robilismy wszystko normalnie bez liczenia mierzenia bez udawania że może jutro moze za rok a może przed 40 i nie piszcie że wielka odwage trzeba miec żeby zajśc w ciążę. zwlekanie z ciążą nie jest wielka odpowiedzialnośćią tylko tchorzostwem i wygodnictwem, bo piersi mi si rozciągna bo pochwa się rozciągnie i co potem z seksem dzisiaj takie dylematy maja kobiety i to dlatego decyzja o dziecku odwleka się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanuję dziewczyny które planuja i te które \"wpadły\" najważniejsze cieszyc isę to wielka miłościa i radością i wychowac dziecko tak żeby szanowało zdanie innych a nie próbowało nakłonic do jedynie słusznego zdania. wszystkim mamom 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja musiałam
Podziwiam dziewczyny, które wpadły np. podczas studiow i potrafiły sobie wszystko poukladac, skończyc studia, znaleźć pracę i wychować dziecko. To duzo większy powód do dumy i satysfakcji niż poczęcie dziecka w stabilnym związku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a teraz pytanie
podziwiasz je za to ze wpadly? czy za to ze sobie poradzily?:P bo wez pod uwage ze to 2 rozne kwestie! a ja np podziwiam kobiety ktore zdecydowaly sie swiadomie zajsc w ciaze!.. a jak potem sobie jeszcze poradzily, studiowaly pracowaly i mialy ciezka syt materialna to jeszcze bardziej je podziwiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja uważam że nie ma to kompletnie znaczenia, dziecko się kocha niezaleznie od tego w jaki sposób się pojawiło na świecie i w jakich warunkach finansowych. Przestańcie w końcu sie licytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jezu swiety
euglena udajesz glupia czy masz problemy z koncentracja? nie mieszajmy do tego milosci do dziecka! pytanie o ciaze- dumna jestes z tego jak sie odwazysz i zadecydujesz sama czy jak los zasecyduje za ciebie a ty juz wyjscia wlasciwie nie bedziesz miala? pytanie o dume z decyzji o ciazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś taki mały
to co maja powiedziec kobiety które planuja ciaze obliczaja i okazuje sie ze nie moga zajsc w ciążę i ze los zadecydował gdzie przypiac dume no gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sadystki
sadystko a moze pomysl inaczej. Moze jednak matka, ktora nie zaszla w ciaze jak to nazywasz "swiadomie" a mimo to z radoscia oczekuje dziecka, ma wiecej powodu do dumy, niz taka jak ty, ktora sobie wszystko przekalkulowala, zrobila bilans strat i zyskow i sie zdecydowala na dziecko? Z czego niby masz byc dumna, jak pisalas? Z tego, ze zwlekalas z decyzja o dziecku, bo tak ci bylo wygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×