Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnjaK

Coś na katar dla malucha?

Polecane posty

Zielony katar to kojarzy mi się z takim gęstym, który występuje jakieś 3-4 dni od początku przeziębienia. Zazwyczaj on już sam mija i nie utrudnia funkcjonowania. Według mnie o wiele jest gorszy ten wodnisty katar, kiedy dosłownie leje się z nosa i człowiek nie może normalnie funkcjonować :) Dziewczyny a czy oprócz euphorbium, stosowałyście może taką starą jak świat maść z kotkiem? Ona jest taka malutka i daje się ją pod nos, aby ułatwić swobodne oddychanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isolda79
No własnie też pamiętam tę maść z kotkiem, miała fajny zapaszek , ale powiem ci że kiedys już szukałam jej w drogeriach i aptekach i niestety m=nigdzie nie było. Teraz mają droższe specyfiki w ekskluzywnych opakowaniach - oczywiście w odpowiedniej cenie :-) A szoda bo "kotek" pomagal i na katar i na bolące gardziołko. Dobrze ze chociaż euphorbium mi zostało :-) bo po otrivin nigdy wicej juz nie sięgnę. Do dziś pamietam ten odrapany i wysuszony nosek :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
A ja nie pamiętam maści z kotkiem choć przecież mam już swoje lata. Za to pamiętam takie sztyfty, które się wąchało na katar, nie wiem czy są jeszcze w sprzedaży. Ale to prawda, że euphorbium nie wysusza śluzówki tak jak otrivin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyłek_brzozy
Też pamiętam maśc z kotkiem :-) Tak jak pamiętam gumę turbo, oranżadę w woreczkach i mleko w tubce. Swoja drogą fajne to były czasy :-) Ja do dziś mam słabość do mleka w tubce- w sklepie ściemniam że to dla mojej córki :-) Bardzo chetnie dowiem się od was jak którac trafi na maśc z kotkiem w necie, u mnie w aptece nie ma - Pani młoda to nawet nie bardzo wiedziała o co mi chodzi. Za to chciała mi wcisnąć otrivin, ale ja wolę też homeopatię i kupiłam mojemu małemu alergikowi euphorbium - lepszy bo łagodniejszy a skuteczny bo siostra alergiczka tez stosuje. Wszyscy reagujemy na pyłki :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planistka
Tylko i wyłączni euphorbium. Cudowny homeopatyk, kóry nie dośc że rewelacyjnie udraznia, to jescze nawilża. Katar z tym pomocnikiem to pryszcz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandram
Ja nie pamiętam maści z kotki a mam też już swoje lata. Zaciekawiły mnie te krople Euphorbium, można je kupić bez recepty? Navisin mojemu maleństwu nie pomaga nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
ja stosuje dla swojego maluszka wodę morską Disnemar sprawdza się przez cały rok w codziennej higienie nosa dzieci i niemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegra_1604
Disnemar? pierwsze słyszę to jakaś nowość? Wydawało mi się, ze widziałam coś takiego dla dorosłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
bo dla dorosłych też jest :) dla dzieci ma malutki aplikator i przez to jest łatwiejsza aplikacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzienia
Ja tez uważam, ze plasterki to super sprawa. Mało tego, sama je sobie przyklejam jak mam katar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane kobietki - katar ma swój cykl "rozwoju" - najpierw jest wodnisty i przeźroczysty, potem gęstnieje, robi się żółty, potem lekko zielonkawy i bardzo gęsty. Katar zielony oznacza że już niedługo będzie po katarze. To nie jest żadna ropa jak piszecie. To po prostu wydzielina w końcowym stadium kataru. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VerQuey
Moja corka ma katar i podaje jej euphorbium do noska, pumo vap zelrozrzeedwajacy ulatwxia oddychanie wcieram w klatke piersiowa,calcium i witamina c 3x dziendddniekd. Oscillococcinum raz dziennie rano:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VerQuey
Zamiast oscillococcinum fajnie sie sprawdza tez grypovita junior w szaszetkach. Co prawda jest od 3 lat moja corka ma 2 wiec dziele jej na pol rano i wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście stosuję Atchoum (u 4 i 2 latków). Olejek jest skuteczny i naturalny, nieco droższy niż inne (ok 60 zł) ale warto zainwestować ;) http://badabum.com.pl/?8,atchoum-(apsik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam sole mineralne, szczególnie polecam Disnemar, bo ma dobrze dopasowany dozownik do noska i nawilża nosek przyjemną mgiełką. Bardzo dobrze czyści i nawilża śluzówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojemu trzylatkowi podaję żel oxalin - super odtyka nos na długo. Wreszcie nie mamy problemu, że jak dziecko ma katar, to się w nocy budzi, bo nie może oddychać. Teraz przesypia spokojnie noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gadułłasa
Przy dziecku nocki są właśnie najgorsze, bo w dzień to jakoś sobie poradzi. Też daję jakieś krople do nosa z apteki, bo potrzebne jest szybkie działanie, ale staram sie wybierać jakieś z naturalnymi składnikami, bo po co zaraz pakować antybiotyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wgabryśka
ja daję w syropie pyramydonek ale mam juz dzieciaka w przedszkolu, więc może brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko_sowa
Syrop na katar? Nie słyszałam nigdy. Jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorokko
ale pyramidonek to nie jest jakaś nowość, jest już na rynku od jakiegoś czasu więc aż dziwne że nie słyszałaś o nim nigdy wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arleta32
Są takie maści pod nosek - z majerankiem, eukaliptusem itp. Można robić też inhalacje dziecku - są plastry naklejane na pidżamę albo takie preparaty do kąpieli. Tutaj http://emaluszki.pl/ masz też fajny portal parentingowy i tam poszukaj innych rozwiązań. Sporo piszą o zdrowiu dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie musiałam mieć inhalator który jest poręczny, także te większe, często droższe i bardziej zaawansowane odpadały. Często z dzieckiem wyjeżdżam, więc potrzebowałam lekkiego, mobilnego sprzętu i taki jest Sanity Simple. Korzysta się super, nie trwa taka inhalacja długo, a lek rzeczywiście dociera do dolnych dróg, co widać po efektach terapii, ale też po prostu czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggii54
Jeśli o mnie chodzi to kupowałam inhalator Baby Sanity. Bardzo fajna konstrukcja, opływowy kształt, w ogóle sprzęt nie wygląda jak inhalator a bardziej jak zabawka, ale już parametrami kompresora to jest jak najbardziej Pro. Dobrze pomyśleli z tym designem bo dla mojej córki to na pewno ma znaczenie, że aparat wygląda tak a nie inaczej. Można łatwiej malucha do inhalacji namówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margp654
Można sobie powybierać teraz wśród tych inhalatorów bo trochę ich jest. Ja mam Baby Sanity. Wygodny wynalazek jeśli są dzieci w domu. U nas jest trójka i to w różnym wieku. Ten inhalator można stosować już od maleńkości aż do wieku seniorskiego. Lekki, poręczny, mało miejsca zajmuje w pokoju, nie hałasuje (poziom decybeli to warto sobie w ogóle sprawdzać jak się takie urządzenie kupuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinawojt
Ja stosuję Nosalek do udrażniania noska u córki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaoo
Różne te inhalatory teraz robią i bardziej zaawansowane i prostsze. Ja za trochę ponad 100 pln zamawiałam Simple jakiś czas temu i jestem z niego zadowolona – lekki, mobilny ale zakres terapii ma szeroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkaik
Mam niedawno zamawiany Simple i jest w sam raz jak na nasze potrzeby, mały, wygodny, lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygodnie mi się korzysta z Alergia Stop, nie mam blokad przy inhalacji, aerozol przechodzi bardzo płynnie w dół dróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×