Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ja-guar

toksyczny zwiazek

Polecane posty

Gość ja-guar

czy powinno sie pozostawac z mezczyzna, ktory ciebie nie kocha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hurt
Mam nadzieję, że to pytanie retoryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-guar
jestem z facetem od ..13 lat. Kocham go i mam dzieci ( troje) dom, rodzine. Odeszlam po dramatycznym incydencie 15.01.2005 ale potem...zaczal sie powrot. W koncu on oswiadczyl sie i zadeklarowal zmiany. Oczywiscie, nic sie nie zmienilo. Nie wiaza mnie finanse ( ja utrzymyalam/ utrzymuje dom), jest to zwykla prosta potrzeba utrzymania zwiazku ktory jest. Potrzeba trwania. Dziecko, zasady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hurt
O jakim incydencie piszesz, jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-guar
hmmm...uderzyl mnie. To bylo okropne. Odeszlam z dziecmi i wogole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUDZKA TOKSYKOLOGIA Na początek spróbujecie odpowiedzieć na następujące pytania: 1. Czy rozmowa z jakąś osobą wprawia Cię w zły nastrój? 2. Czy masz wrażenie, że osoba ta w głębi duszy nie lubi cię, nawet jeśli nigdy ci tego nie okazuje? 3. Czy kontakt z tą osobą odbiera ci poczucie własnej wartości? 4. Czy obmyślasz sposoby unikania tej osoby? 5. Czy zdarza ci się wybuchnąć, podnosić głos, jąkać się, rozmawiając z tą osobą? 6. Czy rozmawiając z tą osobą, starannie dobierasz słowa i zważasz na to, aby jej nie urazić? Jeśli na jedno lub więcej pytań twoja odpowiedź brzmi >tak< oznacza to, że masz do czynienia z osobą toksyczną, która ma szkodliwe działanie na twój organizm, na twoją psychikę. Najważniejsze jest to, aby rozpoznać czy zwykła zazdrość, dyskomfort wzbudzany czyimś powodzeniem, szczęściem może być niezdrowa. Toksyczni ludzie nienawidzą cię gdy dobrze wyglądasz, gdy powodzi ci się źle. Toksyczni ludzie znają doskonałą broń - słowa. Ten, kto powiedział: \"Pałki i kamienie mogą zadać cierpienie, ale od słowa nawet nie zaboli głowa\", mylił się ogromnie. Złe słowa ranią, niszczą, okaleczają psychikę. Często toksyczny oświadcza później, że żartował. Tacy ludzie zdradzają swoje prawdziwe myśli i uczucia poprzez słowa. A słowa najbardziej ranią, głęboko zapadają w pamięć. Toksyczni gaszą wszelki entuzjazm, przeszkadzają w dążeniu do szczęśliwego, twórczego życia. Toksyczną osobą może być każdy. Pojawia się ona w każdej sferze twojego życia. Niektóre osoby mogą nawet udawać przyjaźń, podczas gdy ich oczy będą patrzeć na ciebie z nienawiścią i zazdrością. A co najgorsze, przebywanie przez dłuższy czas w towarzystwie toksycznej osoby może spowodować podwyższenie ciśnienia krwi, bóle głowy, nudności, alergiczny kaszel, utratę energii życiowej i wiele innych dolegliwości. Taka znajomość może nawet doprowadzić do śmierci. Jeśli stwierdzasz, że w obecności pewnej osoby ogarnia cię zły nastrój, to najlepiej abyś trzymał się od tej osoby tak daleko, jak tylko to możliwe. I pamiętaj - jeśli ty nie masz sam dla siebie szacunku, inni też nie będą go mieć. Ktoś prawi ci złośliwości twierdząc, że \"tylko żartuje\", powiedz mu, że nie znasz się na żartach. Nie martw się, że zranisz uczucia tej osoby. W końcu ona nie przejmuje się zbytnio tym, co ty czujesz. \"Parasol\" toksycznej osoby musi być bardzo szybko odrzucony. Odcięcie, zerwanie znajomości bywa koniecznym przejawem \"trudnej miłości\", w której musisz ustalić granice. Wyobraź sobie, że wyciągasz wtyczkę z kontaktu. Tak też musisz potraktować osobę toksyczną. Po prostu usuwasz ją ze swojego życia na zawsze. Regina Lenart http://www.bil.pl/forum.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokri
kobieto zacznij sie szanowac, wuwal go za drzwi.uloz sobie na nowow zycie, bo to nie ma sensu:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×