Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sama nie wiem....

Czy cyfrówka Nikona to dobry wybór???

Polecane posty

Gość sama nie wiem....

zamierzam kupić aparat cyfrowy, korcił mnie Cyber Skot T5 Sony, ale jednak zastanawiam się nad firmą typowo fotograficzną, padło na Nikona - czy to dobry pomysl wg Was??? chcę taki z 6-7 mln pixeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikon podobno wcale nie jest rewelacyjny mimo ze jest to firma typowo fotograficzna:( ja kupilam sony.... (rozmawialam wczesniej ze znajomym fotografem i odradzal mi nikona!!!! a co do matrycy na co ci taka duza???? chyba ze robisz profesjonalnie zdjecia i chcesz je przerabiac i kadrowac na kompie! ogolnie dla kogos kto potrzebuje aparat do \"celow codziennych\" nie jest wymagane az 6-7 mln pikseli!! i tak potem podczas uzytkowanai bedziesz ustalac mniejsza rozdzielczosc bo bedzie ci szkoda miejsca na karcie (a potem tym samym na dysku) jak dla mnie zdjecia o rozdzielczosci 3 mln pikseli sa wystarczajacej bardzo dobrej jakosci. pamietaj czym bedziesz miala wieksza rozdzielczosc tym mniej zdjec zrobisz (a np bedac gdzies na wyjezdzie gdzie nie bedziesz miala mozliwosci zgrac tego od razu na dysk bedzie to problem bo zmiesci ci sie malo zdjec) no chyba ze kupisz wieksza karte- ale to tez sa koszty! lepiej kup lepiej w lepszym zoomem optycznym to sie naprawde bardziej przydaje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam
canona s2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym kupiła
minolte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem....
xena-82 --> dziękuję za wyczerpującą odp :) no właśnie mam problem.... co do pixeli, chcę aparat, który posłuży mi z kilka lat, dlatego wolę dziś zainwestować w taki z lepszymi parametrami, stąd te 6 czy 7 mln z drugiej strony nadal zastanawiam się nad tym Sony (Cyber Shot - sorry za literówkę), on ma 5 mln, podoba mi się jego design, choć wiem, że to akurat nie główny atrybut potencjalnego aparatu ;) znajomi odradzają mi Olympusa... nadal jestem w kropce... Nikon S6 - ma swietny ogrooomny ekran :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze matryca 5 mln pikseli jest wystarczajaca. Olympusa... tez mi moj znajomy odradzal tak samo jak nikona (ktorego tez chcialam wybrac bo jest ladny wizualnie) to teraz musisz juz sama zdecydowac. tyle ile moglam to ci napisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z 10 CONICA MINOLTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak już to KONICA MINOLTA
a nie conica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lustrzanki cyfrowe Nikona są najlepsze. Ale taki kompaktowy aparacik, to nie ma chyba większej różnicy, jakiej firmy kupisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a na jakiej podstawie
twierdzisz ze lustrzanki Nikona są najlepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie ze co do kompaktow jest bardzo duza roznica z jakiej firmy kupisz!! niektore robia tak dziadowe zdjecia ze an to kolorow nie ma ani wygladu!! a dlaczego uwazasz ze lustrzanki nikona sa najlepsze??? ja bym tego nie powiedziala......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem....
wczoraj rozmawiałam z chłopakiem, który fotografuje, odradził mi Nikona, sam ma Canony, ale stwierdził, że też nie jest do końca z nich zadowolony... myślałam, że skrytykuje moje wybory co do Sony, ale przyznał, że mają one jedne z najnowocześniejszych i dobrych jakościwo "wnętrzności" ;) więc chyba wybiorę T5 albo T9, czy ma ktoś z Was te aparaciki, albo może T30 (ten kosztuje ok.1500) niech temat się rozwija... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparacik
wiec tak. sony nie robi wszystkiego samo jednyna fima ktora aparaty robi w calosci jest canon. z tego co wiem nikony sa lepsze niz sony. wogle trzeba sie tu inaczej zastanawiac nioe mozna rozmawiac o firmach w ogolnosli bo w takiej dyskusji nie dojdzie sie do niczego. napisz konkretne modele. poczytaj po forach fotogreaficznych tam jest wszystko. co do zdjec w tej chwili 5 miliomow pikseli to standard. wiec wszystko poznizej jesli chcesz aparat dobry i nakilka lat odpada. trzeba uwazac na kilka spraw. 1. zoom optyczny a nie cyfrowy cyfrowego wogle sie nie uzwa przynajmniej zade wmiare rozsadny czlowiek chcacy porzadne zdjeci go nie uzyje. polecam cos z duzym zoomem cyfrowym. 2. wazna jest matryca czyli to co zapisuje obraz dobra 5megapikseli minmum lub wieksza 3. obiektyw tu nie bede sie wymadrzac bo sie na tym zabardzo nie znam wiem ze dobre robi canon licla i nikon (choc nie wim kto robi obiektywy dla nikona) 4. balans bieli wszyskie aparaty zaopatrzone sa w tryby auto swiatlo sloneczne swiatlo neonowe swiatlo normalne ustawienia wlasne uzytkownika ogolnie jesli chcesz to moge ci wklejic kilka linkow do dobrych aparatow jeszcze jedno ile chcesz wydac na aparat?? co do sony mam o tej firmie opinie taka ze jest w ich aparatach wile bajerow ktorych sie nie wykorzystuje a placi sie za nie co do wielkosci zdjec badzmy powazni zyjemy w swiecie gdzie jedno gigowa karta kosztuje 80zl wiec wielkoscia zdjec nie ma sie co przejmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odradzam
Jeśli większość zdjęć będziesz robić na zewnątrz - kup Nikona. Nie przekłamuje kolorów, robi naprawdę świetne zdjęcia plenerowe. Natomiast jeśli zamierzasz też popstrykać coś we wnętrzach - zapomnij o Nikonie. Zrobienie nie rozmazanego zdjęcia w pomieszczeniu bez użycia lampy graniczy z cudem, a zdjęcia robione nawet z lampą pozostawiają wiele do życzenia. Matryca 3, 4, 5 czy 7 Mpixeli nie ma żadnego znaczenie w amatorskiej zabawie w fotografa. Używam Nikona od ok roku (dostałem w prezencie, więc nie było wyboru), ale na pewno niedługo zmienię go na coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×