Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość madziakomosa

Zmniejszenie jeansów - krawcowa chce 90zł, nie za dużo?

Polecane posty

Gość dama szpinakowa
to chyba jaja :(( sama potrafię szyc i za skrocenie spodni biorę 5 z troczkami 6-7 . Krawcowa za wszycie zamka do spodni kasuje 10 zł do kurtki 25:(( W życiu nie dałabym 90 zł przeszycie spodni :( biorac pod uwagę fakt , iż za tę cenę mozna nabyć już nowe moze nie firmówki , ale całkiem znośne podroby :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przesady................
pisząc to o czym napisałam w swoim poprzednim poście miałam na myśli to, że wolałabym oddać do zwężenia spodnie fachowcowi, a nie komuś kto ma sie napocić przy nich, bo nei jest perfekcjonistą w tym co robi cena nie grałaby roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziakomosa
Dziewczyneczki, bardzo Wam dziękuję za pomoc, jestem teraz mądrzejsza!!!!! Cieplutko pozdrawiam, buziaczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambinek
ja zapłaciłam 2o albo 3o zł 9o to bardzo dużo moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zobaczcie
powiem ta 90 zl to duzo, ale po pierwsze pytamy sie przed usluga ile to bedzie kosztowac zeby potem sie wlasnie nie zdziwic, a teraz odnosnie zwzania spodni....dzins to ciezka praca...a taka przerobka to nie tylko przeszycie bo trzeba je wymierzyc..a potem rozpruc i szyc od nowa....wiec nie jest to takie trzas pras..dodatko dzinsy maja jeszcze stebnowania na prawej stronie, jakby ktos nie wiedzial to sa to takie szycia ozdobne na zewnatrz, przyjrzyjcie sie swoim spodnia..wiec to praktycznie 2 razy szyje sie ta sama nogawke...troche sie na tym znam i po 3 szycie indywidulane rozni sie od szycia na duza skale masowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23.
Ooooo ile? 90 zł? Ja za uszycie sukienki zapłaciłam 90 zł (robocizna) a przy sukience siedziała tydzień i miałam duuuużo pracy.... Za zmniejszenie jeansów zapłaciłam ostatnio 10 zł...! Fakt, że do krawcowej jeżdzę 100km do mojej rodzinnej miejscowości - jadąc do rodziców przy okazji odwiedzam krawcową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to chyba bierze od ciebie
po znajomosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23.
Ode mnie? Oczywiście, że nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a sama pracowałabyś tydzień
za 90 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfmdgmhdgnm
kurwa nie przesadzajcie, że krawcowa siedzi tydzien non stop i zmniejsza jej spodnie, absurg. (0 zł to dużo Można trochę dołożyć i mieć extra spodnie i to nie szyte u byle kogo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Producent odzieży
Szanowne Panie! Widzę, że temat mocno się rozwinął (aż dziw bierze) ... Ponieważ siedzę w krawiectwie już ładnych paręnaście lat, pozwolę sobie wtrącić swoje zdanie. Otóż co do ceny za usługę - nie wypowiadam się czy tanio czy drogo - powiem tylko, że za te 90.00 PLN-ów nie podjąłbym się roboty ... znacznie szybciej uszyję wyrób od podstaw, niż przerobię stare ciuchy ... Czas potrzebny do poprucia, zrobienia nowej formy, wykrojenia oraz do paru innych czynności plus stałe opłaty związane z prowadzeniem działalności, są nie adekwatne do uzyskiwanych zysków. Jeżeli Szanowna Pani zgodziła się co do ceny za usługę przed oddaniem spodni do przeróbki, to już w ogóle nie ma o czym gadać!!! Reasumując: jeśli Pani jest zakochana w swoich starych jeansach, niech płaci ... bez dwóch zdań!!! Pozdrawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 90 to masz nowe
choć liche dżinsy. Moja krawcowa wzięłaby 20, + 5 na nowe igły, bo te zawsze łamią się na dżinsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agivp
coś ty to srasznie duuuzo krawiec chyba sie urwał z choinki. moja mama jest krawcowa, ja nie mam takiego problemu bo robi mi przeróbki za darmo ale 90zl. to przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwezanie spodni jeansowych jest bardzo pracochlonne. Wymaga prawie tyle samo pracy, co uszycie nowych spodni. Wiem, bo moja mama szyla i przerabiala czesto spodnie moje i moich kolezanek. Moze sprobuj sie troszke potargowac z krawcowa, ale skoro nie uzgodnilas wczesniej ceny, nie mozesz miec teraz pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greg1966
Ludzie, ktoś pisze że wymiana zamka kosztuje 10,00 razy cztery zamki na godzinę razy osiem godzin razy cały miesiąc, chyba żartujecie, to jest detal, tu się poświęca CZAS na pojedyncze sztuki. Kto kupuje za 10,00 spodnie niech kupi takie żeby nie musiał przerabiać, bo życzę każdemu klienta który powie że za dużo zarabiacie, dzisiaj klient chce mieć dobrze wykonaną usługę, czyli ładną dziurkę, dobry rygiel, ładnie obrzucony brzeg, ładnie podszyte zawinęcie, ładnie wyprasowane, trzeba te maszyny mieć a to kosztuje, klient chce wejść od frontu domu a nie od śmierdzącej i ciemnej sieni. Jeżeli ktoś regularnie coś szyje to szuka DOMOWYCH krawcowych, bo u nich szycie mniej kosztuje, DLACZEGO WłAśNIE DLATEGO że one to robią w domu, one gdzieś pracują, zarabiają jedne stałe pieniądze, są ubezpieczone itd itp, a w domu doszywają bez żADNYCH KOSZTóW, (nawet prąd używany do szycia w mieszkaniu jest dwa razy tańszy niż w lokalu użytkowym). Mój mistrz krawiectwa mówił że jak klientowi przyjmujesz zamówienie, szykujesz krój, kroisz, szyjesz, robisz dwie lub nawet trzy przymiarki, musisz podpruwać żeby dokonać poprawek wynikających z przymiarek, jak klient czasem CHCE porozmawiać, i klient przychodzi do odbioru sztuki, TO WSZYSTKO JEST CZAS który należy wliczyć do usługi. Wyobrażcie sobie że w usługach czasem NIE MA KLIENTA, i nie zależy to od usługodawcy bo ludzie poprostu więcej kupują gotowej odzieży, jest FUL ciuchów na rynku. Ciasto u MOJEJ MAMY - SAMO SIę - piecze w piekarniku, i mam je za darmo, a jakby trzeba było dałbym każdy pieniądz za pracę, zaangażowanie, pomyślunek i serce które wkłada w to ciasto SPECJALNIE UPIECZONE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio czesto zwężam spodnie, moje krawcowa bieże zazwyczaj 10 zł, czasami 12... ale 90 to juz chyba duz aprzesada. Wolałabym troche dołożć i kupic nowe spodenki:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesaaaada
Za 90 zł. to ty sobie nowe spodnie kupisz :O Jezu, taka kasa za zwykłe zmniejszenie. Mój ojciec sie nauczył szyć na maszynie i mi takie "korekty" robi w pare minut. A nawet niechby jej to zajęło godzine - to i tak 90 złotych to przesaaaada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oollga
90zł ? To chyba trafiłaś do mojej ciotki - ona ma tak przewalone we łbie. Jak ci już coś robi to woła tyle że szok Zostaw babie jeansy i te drugie i kup sobie za 150 na przecenach coś ładnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 90 kupisz sobie nowe
firmowe na wyprzedazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gapcia_aa
uważam, że to dużo ja bym dała ze 30-40zeta za skrócenie spodni płacę ok 10zł z tym, że nie wiem czy jest sens zmniejszać spodnie.... może lepiej kupić nowe.... a przy takiej cenie to ja bym na pewno ich nie odebrała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krawcowa
wszycie zamka - to godzina roboty zweżenie jeansów z wypruciem paska i wszysciem go od nowa ze 4 godziny. Jak takie mądre jesteście to sobie kupcie maszyny i inne akcesoria i same sobie szyjcie w domach.Rzemieślnicy to nie organizacje charytatywne. Ja nie szyje jak mi klientka przynosi ciuch do poprawki i od progu argumentuje ze ona za to zapłaciła 5 zł w taniej odzieży- zawsze jest afera ze naprawa przewyzsza wartosc szmaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 90 kup nowe firmowe na
wyprzedazy i po problemie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a janto mam szczescie
do krawcowej latac nie musze. sasiadka cioci, sedziwa kobiecina jest SWIETNA krawcowa! ubrania uszte przez nia od podszewki to cud, miód i maliny - odszyte lepiej niz niejeden ciuch zakupiony w "firmowym" sklepie ;) nie ma zakladu na lewo. czasami szyje dla znajomych, ostatnio niestety wnuki pochlaniaja jej strasznie duzo czasu, wiec chodze juz tlyko z trudnymi sprawami (latwiejsze przeroki robi moja mama, choc tego nie znosi). nioegdy nie chce p[ieneidzy, a przycisnieta do muru mowi, ze 10zl za uszycie spodnicy z podszewka, troczkami i w ogóle mojego chorego pomyslu :P zazwyczaj place jej ok. 50zl za uszycie ubrania (szyje tlyko spodnice i bluzki), za drobne poprawki po 10zl (typu zamek), choc wojna to niesamowita, kobieta nie chce brac pieniedzy ;) podsumowujac. uwazam, ze 90zl za zwezanie nawet jeansow jest to za duzo. ja szyje u tej pani, bo wiem ze robi to dobrze. kolezanki korzystaly z "fachowych" zakladow i czasami taka fuszera, ze szok :o ale nigdy nie zaplacily tak astronomicznej kwoty. dodam, ze mieszkam w duzym miescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja za zmniejszenie
jeansow placilam 30 zl, w tym bylo jeszcze skracanie nogawek. poszukaj innej krawcowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alllllaaaa
Do KRAWCOWA: To co z Ciebie za krawcowa?? Wszycie zamka godzine Ci zajmuje? hahaha:D moja mama jest prawie krawcową bo nie dokończyła całego kursu, ale wszycie zamka to 10 minut roboty:) sama nawet bym to wszyła w 10 minut:) przesadzasz!! Z dzinsami sie nie kłóce bo wydaje mi sie, że wyprucie paska i ponowne jego wszycie faktycznie troche zajmuje ale z tym wszyciem zamka to mnie rozbawiłaś:))) Sama mam teraz 2 pary spodni dzinsowych do przeróbki, jedne do poszerzenia drugie do zwężenia:/ i trzeba sie gdzieś wybrać do krawcowej:/ mama czasu nie ma ani chęci.. wiec trzeba jakiejś poszukać.. może sama sobie przerobie??:) ale w zyciu bym nie zapłaciła 90 zł!! Poza tym czemu jak sie zapytałaś ile bedzie to kosztowac to odrazu jej nie podziękowałaś?? Bo mniemam, że cene wiedziałaś zanim zostawiłaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krawcowa2
do alllllaaaa jak jesteś taka mądra to jak wszyjesz zamek do spodni jeansowych to ja ci uszyję garsonkę za darmo oczywiście z wypruciem zamka.Daję sobie rękę odciąć że polegniesz na tym czasie............................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przegiecie bo ja kupuje
jeansy, ktore mi pasuja za 40 zl i to zagranica, w w Polsce duzo gorsze widzialam za 56 zl, ale byly i tez by mi pasowaly, tylko ten jeans czyms smierdziali byl taki sztywny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zola1987
moja krawcowa zmniejsza spodnie za 10 zł:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A za jaka granica
Sie w zlotych placi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 108364 JAK DLA CIEBIE KOCHANA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×