Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

neni

MUSZE ZROBIC PRZERWE... HEEEELPPPPPP

Polecane posty

biore tabsy od 16 miesiecy... lekarz powiedzial, ze czas najwyzszy na przerwe zeby zobaczyc czy wszystko bedzie tak jak nalezy... wczoraj zazylam ostatnia tabletke i musze podjac decyzje :( jestem tak uzalezniona od tych tabletek ze do zrobienia tej przerwy zbieram sie juz 4 miesiace i zawsze wykupuje nastepne opakowanie tlumaczac sobie ze to juz napewno ostatnie i robie ta cholerna przerwe... :( helppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynet 3 lata
co za lekarz ci to powiedzial ale jezeli wszystkie wyniki bandan sa okej nie musisz robic przerwy ja juz biore trzy latka robie badania co pol roku wszystko jest ok i dalej biore kiedy spytalam sie lekarza czy mam robic przerwe powiedzial A po co toz wszystko jest ok wiec jezeli boisz sie odstawiac chociazby na miesiac to nie odstawiaj tylko upewni sie ze lekarz kazla ci odstawic tylko od tak sobie a nie z powodu zlych wynikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephi
a moge zapytac jakie badania robisz ? bo ja nigdy nie robilam i moze to zle jedyne co robie to usg piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynet 3 lata
cytologia badania krwi ktore wykazuja zmiany watrobowe poniewaz jak wiadomo wszystkie tabletki niszcza watrobe usg i jakies tam jeszcze ale nie wiem jak sie nazywaja co trzy miesiace laduje na badaniu kontrolnym u gienka na samolocikuu przez 3 lata brania mialam robione 3 razy badania krwi raz cytologie raz usg ok 4 razy badania piersi i takie tam kontrolne badania z pare razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli chodzi o przerwy to niestetyn opini jest tyle co lekarzy :o nie mialam robionych zadnych specjalistycznych badan pod tym katem tylko te ktore zazwyczaj wykonuje sie przy wizycie plus usg piersi i cytologie. obecnie biore novynette juz 4 miesiac i czuje sie super na tych tabletkach ale chcialabym sprawdzic czy po 16 miesiacach \"uspienia\" moje jajniki zaczna prawidlowo dzialac i w tym celu pani doktor zalecila mi przerwe 3-miesieczna. stwierdzila ze jezeli wszystko bedzie ok i dostane normalnie okres to moge znowu zaczac je brac. chcialabym zrobic ta przerwe ale boje sie... :( prawda jest taka, ze odkad wspolzyje zazywam tabletki i nie wyobrazam sobie seksu bez nich :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynet 3 lata
nie wiem co mam myslec i co ci doradzic ja przez 3 lata nie mialam przerwy a znam osoby ktore i nawet 5 no ale kazdy organiczm jest indywidualnyale uwazam ze stres podczas przerwy gorzej na niego wplynie niz brak przerwy jezeli co miesiac dostajesz miesiaczke wszystkie badamnia sa okej to nie widze przeszkod a moze poprostu skonsultuj sie z innym lekarzem ja za ciebie decyzji nie podejme moge ci doradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie teraz jestem po wizycie u innego lekarza, pani doktor do ktorej chodzilam regularnie na wizyty przez 2 lata byla zdania ze przerwa jest wskazana przy dluzszym stosowaniu tabletek lecz jest to moja indywidualna sprawa i lepiej zebym nie robila tej przerwy niz pozniej miala problem niechcianej ciazy... ale gin u ktorej bylam ostatnio postawila wlasnie sprawe w ten sposob podajac mi jeszcze pare przykladow kobiet ktore stosowaly tabsy po 2 lata i teraz juz sa pol roku po odstawieniu i nie mozna u nich wywolac okresu :o wiem ze nawet jesli zrobie ta przerwe to wroce do tabletek gdyz na dziecko nie moge sobie teraz pozwolic a gumki zle toleruje :( dlatego tez boje sie strasznie tej przerwy i mysle ze przerwa = brak seksu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozatym boje sie tez reakcji organizmu na odstawienie hormonow ... pogorszenia cery... bolow menstruacyjnych ... wlasciwie to nie pamietam juz co to stres przedmiesiaczkowy bo przy tabsach wszystko jest regularnie jak w zegarku, krwawienie co do dnia a jak przyjdzie mi czekac 40 dni a czasami nawet wiecej sie czeka na okres po odstawieniu tabletek to wykoncze sie nerwowo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynet 3 lata
mysle ze nie powinnas robic przerwy jesli dobrze sie czujesz przerwa moze tak wplynac ze bedziesz sie stresowac i to moze spowodowac brak okresy i wogole a jezeli tabsy dotego pozwalaja ci bezbolesnie przejsc okres to mysle ze jest ok dla mnie lekarz powiedziala ze nie ma co robic krotkich przerw bo to jest dopiewro rozwalanie organizmu tu dajesz hormony tu nie tu znow wracasz wiec albo naprawde przerwa dobra albo nie jak wsztsko jest ok a u ciebie widze ze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tym, ze nie ma sensu robic krotkich przerw to niestety wiem :o lekarz powiedzial ze min 3 miesiace... niby wszystko u mnie ok ale ostatnio zaczely pojawiac sie u mnie plamienia czego przez ponad rok nie bylo, w zeslzym cyklu wystapilo nawet krwawienie przy 15 tabletce a czasami to jest wlasnie objaw tego ze organzim sie domaga takiej przerwy... ni wiem juz co robic :( chcialabym zeby facet mi jakos pomogl ale on decyzje pozostawia mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephi
ja przez jakies 3 lata bralam logest potem odstawialam, ale nie dlatego ze lekarz zalecil, ale dlatego ze sama chciala i teraz zaluje - hormony calkiem mi sie pomieszaly, cera po prostu straszna, myslalam ze tylko na poczatku sie pogarsza, ale bylo coraz gorzej- nigdy nie mialam az tak bardzo tradzika a teraz po prostu jest strasznie, na dodatek znowu te bole przy miesiaczce dlatego teraz czekam na okres i znow zaczynam logest i modle sie zeby wszystko wrocilo do normy :) teraz juz wiem ze jak zrobie przerwe to tylko na ciaze, bo jak moj ginekolog powiedzial wtedy sie samo ureguluje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niiiiga
a normalnie dostalas pierwszy okres??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephi
noramalnie tzn pozniej niz przy tabsach ale ogolnie dostawalam teraz ok 30 dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niiiiga
ja odstawilam tabl i okres spozni mi sie tydz,ale od kiedy je odstawilam too juz nie wspolzylam.CO o tym myslisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephi
podobno niektore kobiety reaguja tak, ze dosc dlugo nie dostaja okresu, to zalezy od organizmu, w ciazy na pewno nie jestes jesli skonczylas opakowanie do konca :) zreszta ja i moj facet czesto sie kochalismy nawet bez prezerwatyw i jakos nie jestem mama - wszystko trzeba z glowa :) ale mimo wszystko mio wroicc do tabletek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niiiiga
tak wzielam opakowanie do konca.Czyli nie musze sie martwic ze to ciaza????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephi
kochana tak jak wszystkie inne dziewczyny na innych postach mowie - nie nie jestes w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak chcesz byc w ciazy skoro nie wspolzylas ?! sorki ale chyba popadasz w paranoje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×