Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Diva

Znalazłam sposób na tłustą cerę!!

Polecane posty

stawialałabym raczej na to że maść witaminowa cię zapycha - vide -> wazelina w składzie. Kremu jakiegoś używasz na codzień? jak tak to jakiego? A co do Alep - to między jakim a jakim się wahasz? Ja zdążyłam przetestować 2 kostki 20% i teraz używam 38 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ogólnie z naturalnych rzeczy do mycia - to mogę polecić te co przetesowałam - czyli: ziemia wulkaniczna w proszku - ładnie oczyszcza nie wsysusza i choć to może trochę dziwne myć się błotem :D ale ja jestem bardzo zadowolona. Z Alepu również jestem bardzo zadowolona, nie używam na codzień, wystarczaja mi parę razy w tyg i skóra jest w dobrym stanie. Choć oczywiście można codziennie. Dobre są też olejki myjące, ale trzeba je samemu zrobić - składniki można dostać tu : www.mazidla.com. No i są jeszcze mydełka Ekosens - 100% roślinne, fajne - moje ulubione to nagietkowe - ładnie łagodzi podrażnienia. Make up zmywam mleczkiem różanym Alverde - boskie, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik,dzięki za odpowiedź.Rzeczywiście może to wina tej masci,choć stosuję ją rzadko,ale pomogła mi zregenoerować naskórek po zbytnim oczyszczaniu twarzy.Zamiast kremu stosuje teraz oliwke Hipp.Jak zobaczyłam co moje kosmetyki mają w składzie to nabrałam ochoty by je wszystkie wyrzucić:)Jak narazie nie mam wprawy w samodzielnym przyrządzaniu,więc wolę się asekurować gotowym mydełkiem:)Właśnie nie wiem na które mam sie zdecydować,bo tak szerzej opisane z alepu sa tylko 2 pierwsze,o reszcie nie wiem nic.Chyba, że zdecyduję się na ekosens.Które Twoim zdaniem jest lepsze? podążając za naturą zastanawiam sie nad pudrem mineralnym.Ten ladnie wygląda,ale obawiam sie ze ma jakieś maleńskie błyszczace drobinki:/ http://www.biolander.com/index.php?main_page=product_info&cPath=153_162&products_id=455 ale mam problemy:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o puder to polecam z całego serca dr. hauschkę - puder rozświetlający sypki. jest prze - fajny! minerały też mam i jestem nimi zachwycona - głównie podkładami i różem (cieniami troszkę mniej). jeśli chodzi o mydła to ciężka sprawa - nie umiem ci odpowiedzieć na pytanie, które lepsze - ja lubię i alep i ekosens - i kupuję je oba. Alepu używam do twarzy a Ekosensu do reszty ciała, choć czasem odwrotnie - Ekosens ładnie łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia, a Alep z kolei działa gojąco na powstałe już niespodzianki. Jak masz problem z wysuszonymi skórkami to polecam masło karite - nierafinowane. Najlepsze jakie miałam jest z Mazideł no i zapach nie jest taki nieprzyjemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do Chomika
z produktów sebamed jesten b. zadowolona do tej pory stosowałam kostkę myjącą do twarzy ph 5.5 bardzo wygładza buzię i nie ma parafiny, przez co wszystkie nieczystości - jak ręką odjął. Mam prośbę czytając te opisy po bokach który krem byś poleciła mi bardziej ??? 1.Sebamed krem nawilżający czy 2.Sebamed F+S krem (na pudełku widnieje jakis benzyl alkohol, nie znam się na tym ) http://www.sebamed.pl/pl/classic_p.php#krem_nawilzajacy za radę będę Ci b. wdzięczna 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do Chomika
skrócony adres bo cos tamten na początek strony odsyła http://tnij.com/YsM dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a składy jakies masz tych dwóch kremów? ja nie jestem ekspertem, ale może po składach będę umiała coś powiedzieć, bo produktów jako takich nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do Chomika
aaa mam cerę mieszaną, ale skłonną do przesuszania, zwłaszcza w okresie kaloryferów Stosowałam hipp jest ok, nie zapycha mnie, tylko wysusza z biegiem czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do Chomika
nie, niestety składów w necie nie mogę znaleźć. Chcę się zasugerować opisem (wiem, tylko że nie mają parafiny i w zasadzie każdy z ich produktów ma pentanol wygładząjący) Tylko , że ten krem f+s wg opisy jest do cery dojrzałej suchej. Ja mam obecnie przesuszona i to bardzo, ale sere 23 letnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez składów ciężko coś orzecz - ale zakładając, że opisy tych kremów zamieszczone przez producenta są prawdziwe (a często się zdarza, że nie są) to krem s+f będzie kremem ciężkim, odżywczym. ma on w składzie tłuste masło shea, olej jojoba, skwalen (btw: ten ostatni może, ale nie musi ostro zapychać. na pubmedzie jest artykuł o badaniach przeprowadzonych na uszach królika, z których wynika, że skwalen może powodować nasilone objawy trądziku), ja stosuję skwalen czysty - nie w kremie i mnie nie zapycha, ale to indywidualna kwestia. Masło shea jest tłuste, ale dobrze chroni przed zimnem, odżywia skórę, regenruje. olej jojoba z kolei jest olejem który ma strukturę bardzo zbiliżoną do ludzkiego sebum. 2 krem nawilżający będzie kremem lżejszym - zawiera lipidy i wit E i może od tego zacznij - jak będzie mało to kładź 2 warstwy, a w ostateczności przerzuć się na ten drugi. Ale jak mówię, bez składu ciężka sprawa. Ja mam 28 lat a stosuję kremy dla skóry dojrzałej - bo takie moje cera lubi. Jeśli miałabym ci coś polecić z innej firmy to - byłby to krem różany lavery - bardzo dobrze nawilża a nie jest ciężki i nie zapycha, z kolei na wypryski świetnie mi robi, żel punktowy z Alvy. Ale to wszystko subiektywne odczucia oczywiście. pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do Chomika
dziękuję za sugestię :) pozdrawiam too 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te pudry nie mają jakiś świecących drobinek?Bo ja wolę wszystko w macie:)(mam na mysli satin glow do którego dałam wcześniej link i dr. hauschkę). mydło alep 20% czy więcej,i jakie to ma znaczenie? Dziękuję za odpowidzi i cierpliwość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropos,gdzieś była mowa o przecieraniu twarzy rozcieńczonym octem jabłkowym(ma kwasy AHA).Ot co wyczytałam w artykule z wprost: \"Kremy przeciwzmarszczkowe zamiast odmładzać, mogą niszczyć skórę i przyspieszać jej starzenie. Takie destrukcyjne działanie wykazują preparaty zawierające tzw. kwasy owocowe, czyli alfahydroksykwasy (AHA). Wprawdzie regenerują one skórę, złuszczając jej zewnętrznej powłoki, ale jednocześnie uwrażliwiają używające je osoby na promienie ultrafioletowe - ostrzega amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków. Pod wpływem słońca na skórze mogą się pojawić zaczerwienienia, oparzenia czy pęcherze.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hauschka nie ma rozświetlających drobinek - satin glow raczej tak patrząc po składzie. jak chcesz ładnego matu, ale nie z efektem płaskiej buzi to właśnie hauschka będzie idealny. co do kwasów aha - o od dawna wiadoma sprawa, że przy każdej kuracji kwasami nawet tymi z octu trzeba obowiązkowo stosować fotostabilne filtry, bo można sobie faktycznie biedy narobić. Wtedy i tylko wtedy kuracja kwasami ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze Alep - zapomniałam.:) % oznaczają stężenie oleju laurowego w mydle - jak masz jakieś skłonności do alergi czy uczuleń polecam zacząc od 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Chomik:)Z tymi kwasami to nie myslałam ze to takie ważne z tymi filtrami,ale dobrze wiedzieć,bo jestem początkująca w tym temacie. Tego hauschke to chyba sobie zamówie i mydełko wtedy też.Ponoć można je też dostać drogeriach naturalnych,ciekawe czy w naturze będą mieli,choć tam raczej do natury im daleko. ps.Miał ktoś może rękawicę z surowego jedwabiu ekosensa?ciekawa jestem czy dobra jest do twarzy,może po dłuższym stosowaniu pomogłaby pozbyć się zanieczyszczeń w postaci zaskórniaków Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszłam przed chwilą na strone mazideł. Rzeczywiscie bardzo interesujące,ale jak czytam sporządzanie kremów,serów czy też odżywek do włosów to myślę sobie,że to tylko dla chemików,albo dla zaawansowanych w te klocki. Chciałabym sobie sporządzic pare produktów,ale chemia nie jest moja mocną stroną:(Na stronce jest przepis na serum do włosów z jedwabiem i d-pantenolem(taki chyba najprostrzy:)),wśród składników jest też woda destylowana, ale destylatora w ofercie nie widzę(czy można inaczej oddestylować)? Może to nie na temat,ale widziałam Chomiku, że aktywnie udzielasz się na forum mazideł,wiec juz pewnie jesteś doświadczona w temacie przyrządzania kosmetyków:)A może znasz jakąs stronkę czy forum dla niedoświadczonych?:)Będę wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh mahalena - z tymi mazidłami to tylko pozory, że trzeba być zaawansowanych chemikiem. ja jestem rasową humanistką i z chemii zawsze byłam noga. Robisz tak - patrzysz co ci sie z przepisów podoba, piszesz do Lidki właścicielki sklepu - a ona tłumaczy wszystko jak chłop krowie na miedzy. ja tak zeczęłam - bo wiadomo na początku ma się milion pytań. A mazidłowe produkty końcowe są naprawdę fantastyczne. np. serum nawilżające - kwas hailuronowy z olejem z dzikiej róży - banalnie proste - nic nie trzeba odmierzać, nie trzeba sprawdzać ph - tylko dajesz ciapkę kwasu na dłoń na to 3-4 krp oleju i voila! gotowe. Z serów do włosów absolutnym hitem jak dla mnie jest serum z jedwabiem i ekstensyną - w życiu nie miałam niczegó równie świetnego i równiez prosto się robi. Jeśli sobie coś upatrzysz a będziesz miała wątpliwości i będziesz chciała o tym pogadać to wpadnij do nas na topic \"Natura Górą\" - tam dziewczyny napewno doradzą - Lidka również tam zagłąda i odpowiada na mazidłowe pytania (rękawicę Ekosensu również tam dziewczyny opisywały). pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wodę deystylowaną kupisz w aptece :) nie w każdej, ale w takich które same sporządzają leki zazwyczaj panie aptekarki dają się uprosić. Można ją zastąpić wodą do żelazka, którą można dostać w hipermarketach. Znam sposób jak zrobić po domowemu destylarkę - planuję go wykorzystać latem do zrobienia hydrolatu z płatków dzikiej róży - ale do destylowania wody to to się raczej nie nadaje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe,dzieki Chomiku za pomoc:)Normalnie sie podbudowałam:)Teraz nic innego nie robie tylko przeglądam te wszystkie strony i fora o naturze tak się wkreciłam.Mam nadzieję,ze szybko sobie przysfoje wiadomosci bo już mnie pupa boli od siedzenia :p Dzięki wielkie,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bla bla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bla bla...
:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bla bla...
:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bla bla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35 l.
Dostałam przepis na krem do twarzy od koleżanki, który przepisała kosmetyczka. Może znawcy naturalnych składników powiedzą do jakiej to cery, według mnie do tłustej mógłby być, ale pewności nie mam. Skład: Vit. A+D3 Vit. E 3% sol.Ac.borici Eucenici Ol.cacao Ol.lavend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoooooooooooooszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipp czy sa skutki uboczne
jak jest dziweczyny z oliwką, nadal stosujecie?? nie wyskakują po tym pryszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HiPPHiPP
Ja takze chciałabym sie dowiedziec... prosimy o odpwiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×