Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ochotka

*****Sukienka do ślubu kościelnego dla kobiet w ciąży?*****

Polecane posty

Jaką sukienkę tj. kolor, fason powinny ubierać kobiety w ciąży do ślubu kościelnego? Napiszcie rady dotyczące ubioru dla tych kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolor - taki, jaki Ci sie podoba :) fason tez :) chociaz moim zdaniem ladnie byloby w fasonie z podniesionym stanem, co subtelnie podkresli, ze jestes w \"stanie blogoslawionym\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie cierpię sukienek w grochy
namiot sobie kup, śłub Koscielny? sex przed ślubem akysz akysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amatorka Kwaśnych Jabłek
i najlepiej występowac bez welonu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam też dlatego, że idę za niedługo na ślub kościelny koleżanki ( w 7 miesiącu ) i ona idzie do ślubu w białej sukience. Wydaje mi się,że biała sukienka to symbol niewinności i czystości, więc do ślubu w ciąży, gdzie czystości się już nie zachowało nie powinno ubierać się bieli. Wiadomo też, że mało par czeka do ślubu z pierwszym razem, ale wtedy nikt nie szedł by w bieli. Welon to też jest symbol czystości. A niebieskie dodatki są podobno Maryjne, więc tez chyba sie takich nie powinno mieć. Bo to by było takie troche bluźnierstwo. Jak sądzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dupamaryna, powinno, nie powinno - to jest TWOJ slub, Twoj dzien, i powinnas przede wszystkim czuc sie swietnie, wiec zaloz taki kolor, jaki Ci najbardziej odpowiada, a nie przejmuj sie jakimis zabobonami :) jak bialy Ci sie podoba, to nie widze przeszkod - a co, zabilas kogos, okradlas, oszukalas, pobilas, szantazowalas?? jak nie, to znaczy, ze jestes niewinna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do NIECIERPIĘ SUKIENEK W GROCHY - a kto powiedział, że ja jestem w ciąży? Czytaj uważnie co piszę, no chyba, że jesteś niedowidząca!!! Czy nie mozna stworzyć na forum cegoś w rodzaju poradnika dla kobiet w ciąży? Szukałam po tematach i nic konkretnego z tematów nie znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn. dziewictwo. Mi się wydaję, że w ciąży kobieta może ubraś np. kremowo- bordową, seledynową, jasno różową, łososiową sukienką. Ale biała jest raczej dla tych nie w ciąży. Chyba, że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie jestem zwolenniczką pchania sie do ołtarza z brzuchem ale czlowiek jest tylko czlowiekiem i niestety moze zblądzić ... wiec jesli juz ma brzuszek i chce brac koscielny slub to uwazam ze generalna zasada to bez welonu i nie w białej sukni bo oba te symbole oznaczają niewinność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rain_drop
Niebieskie dodatki nie mają nic wspólnego z maryjnością. Zwyczaj ten wywodzi się ze starożytnego Izraelu, gdzie panna młoda miała we włosach błękitną wstążkę na znak wierności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko pięknie ładnie... tylko zapomnialeś, że wierze katolickiej wybacza się grzchy i przyjmuje tych wszystkich ktorzy chca wierzyć w Boga. Fajnie tak kogos potępiać i oceniać ale jesli samemu znajdzie sie w takiej sytuacji to juz trudniej o takie ostre słowa. Jezus wybaczył wszystko Marii Magdalenie chociaz byla ponoc wielka grzesznicą ... a Ty kim jesteś żeby oceniac i dobijac dziewczyny, ktore sa w ciązy i nie mają ślubu ??? Nie do Ciebie nalezy decyzja czy będzie im to przebaczone czy nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do SZIT TO GÓWNO Czy zauważyłaś tu jakąś kobietę w ciąży? Bo ja nie!!! Do cholery NIE JESTEM W CIĄŻY I NIE BIORĘ ŚLUBU więć nie wiem o co Ci chodzi??? Głupia jesteś jakaś czy co , albo czytać nie umiesz??? Tu chodzi o zasady - biała suknia dla kobiet nie w ciąży, inne kolory dla pozostałych!!! A w jakich kolorach pochowałabyś zmarłego? Może w czerwonym??? Rozumiesz - są pewne zasady!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyyyyyy
TY Cwaniaro - sziciaro! to do osoby o wspaniałym nicku GÓWNO: używasz słownictwa, które osobie tak świętoszkowatej nie powinno być nawet znane!!!!! Masz tak ciasny rozumek,że starcza miejsca tylko na uprzedzenia, a na chrześcijańskie miłosierdzie już zabrakło??? I myślisz,że taka święta jesteś? Albo,że ze swojim podejściem jesteś dobrą katoliczką? Zobaczymy, jak będziesz spiewać, gdy TOBIE się noga podwinie... I odchrzeń się od tej dziewczyny, wątek nie dotyczy JEJ ciąży!! A gdyby nawet, nic ci do tego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy mierzy ludzi swoją miarą.... ... skoro Jezus wybaczył Magdalenie.. (a Ty jak mniemam uważasz sie za katolika) to ucz sie od najlepszych ... i zrób tak samo a odnośnie tematu to pytanie dotyczyło sukienki ślubnej.. jako cześci garderoby, jej koloru, fasonu ... zwyczajów przyjetych i wymiany opinni na ten temat.. moze nawet moglyby sie tutaj pojawić jakies linki z fasonami takich sukien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale bezsens. a jak dziewczyna uprawiala seks przed slubem, a w ciaze nie zaszla - to juz moze byc bialy kolor, bo \"nie widac\", ze wspolzyla? :O w ogole co to za takie dzielenie ludzi - te moga na bialo, a te juz nie - czy to znaczy, ze sa jakies gorsze, ze nie maja takich samych praw? :O ludzie, zastanowcie sie, to tylko glupi KOLOR SUKIENKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"szit to gówno\" - Twoje slowa pasuja jak ulal do Twojego nika, ale przestan juz moze robic z forum szamba, co? (tak grzecznie sugeruje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anyżowko.. w sumie to masz racje... a sprawe koloru sukni i posiadania na ślubie welonu lub nie każda dziewczyna powinna rozsądzić we własnym sumieniu i przed samą sobą.... tym niemniej... jesli juz ktos jest w ciązy zaawansowanej i decyduje sie na ślub kościelny.. to sama przyznasz ze ukryc sie tego nie da i stroj(minn. biala suknia, welon ) ma juz znaczenie ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabka ja się z toba zgadzam. Poza tym mam prawo miec swoje zdanie - ja uważam, że są pewne zasady i nie przystaje iść w 7 m-cu ciąży do ślubu w białej sukni. tak uważam i ju. Nie każdy musi sie ze mna zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktos sie tak wstydzi tej ciazy (chociaz uwazam, ze absolutnie nie jest to powod do wstydu, ale do dumy) - to dlaczego nie odlozy slubu na potem? wiem, ze to bardziej klopotliwe, ale z kolei nie rozumiem, co jest takiego zlego, ze panna mloda jest w ciazy i dlaczego chcecie to ukrywac??? gdybym ja szla do slubu w ciazy, to bym wybrala taka sukienke, ktora to wyeksponuje, bo przeciez to cudowna sprawa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rain_drop
Biała suknia dopiero od niedawna jest uznawana za ślubny "standard". Wcześniej była to po prostu najlepsza suknia, jaką panna posiadała, kolor był obojętny. Prawdziwy boom na białe suknie ślubne zapoczątkowała dopiero królowa Wiktoria (xIx wiek!!) , wybierając biel zamiast koloru srebrnego, w którym dotychczas tradycyjnie występowały panny młode królewskiego pochodzenia. Welon także ma antyczne pochodzenie: kiedyś uważano,że para młoda, a szczególnie panna młoda, jest niezwykle podatna na szkodliwe działanie złych duchów. Welon miał ją przed nimi ukryć. Podobną funkcję miały też druchny - podobnie ubrane, miały odciągać uwagę złych duchów od prawdziwej panny młodej. Jeśli chodzi o sam welon, to w czasach biblijnych został on zakazany, po tym, jak Jakubowi zamiazs Racheli podstawiono podstępnie jej siostrę, okrytą welonem. Zakaz zakładania welonu respektowany jest nadal w tradycji Żydowskiej. Nie krzycz więc o "chamstwie", poszukaj, skąd wzięło się to, co Ty uważasz za niepodważalną tradycję... http://www.weddings.co.uk/info/tradsupe.htm Proszę,żeby nie było,że zmyślam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grhmmmmm
To co napisałaś wydaje mi się głupie. A może ktoś się nie pcha do ołtarza bo jest w ciąży , tylko dla tego że planował ślub rok dwa wcześniej ,a wpadka między czasie się zdarzyła. Może być i tak. To co w tedy ma wszystko odwołać bo zaszła w ciąże. Nie wiem jaki jest procent kobiet która czeka aż do ślubu z seksem ale wydaję mi się że bardzo mały, sukienki koloru białego i welony nie miały by ogóle bytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat koleżanka na której ślub idę zaczęła go dopiero planować jakiś niecały miesiąc temu. Ich związek był bardzo burzliwy i nigdy by nie wzięli ślubu gdyby nie dziecko ( są razem z 7 lat )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wpadka się zdarzyła to nie musi nic odwoływać. Nie wiem czemu tak myślisz? Wiem, że mało kto wytrzymuje do ślubu z seksem, ale chodzi o cos innego. Jak idzie do ślubu dziewczyna nie w ciąży, to nie widać czy współżyła kiedyś czy nie. Prawda? Jak idzie z brzuchem, to chyba raczej wiatropylna nie jest? Więc wiadomo, że współżyła, więc czystości na pewno nie zachowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cale po co brać ślub kościelny
skoro nie żyje się w zgodzie z przykazaniami, może mi ktos powiedzieć PO CO komuś, kto i tak współżyje, miał kilku partnerów, albo w ogóle jest w ciąży ślub kościelny?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×